Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Poszukuje przepisu na tort dla alergika

> 
margola
pią, 02 wrz 2005 - 14:04
Witajcie !!
Mój synek niedlugo bedzie mial urodziny - skonczy 3 latka i juz sie nie moze doczekac tortu. Moze macie jakis pomysl na jakies proste ciasto dla alergika. Nie chcialabym go zawiesc, bo on tak czeka na te urodziny a zwlaszcza na dmuchanie swieczek.
Z góry bardzo dziekuje
margola
margola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 68
Dołączył: czw, 01 sty 04 - 19:07
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,300

GG:


post pią, 02 wrz 2005 - 14:04
Post #1

Witajcie !!
Mój synek niedlugo bedzie mial urodziny - skonczy 3 latka i juz sie nie moze doczekac tortu. Moze macie jakis pomysl na jakies proste ciasto dla alergika. Nie chcialabym go zawiesc, bo on tak czeka na te urodziny a zwlaszcza na dmuchanie swieczek.
Z góry bardzo dziekuje
margola


--------------------
margola z Olesiem (2002.09.07) i Adasiem (2004.11.15)
skanna
pią, 02 wrz 2005 - 14:05
Alergik, ale na co?
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post pią, 02 wrz 2005 - 14:05
Post #2

Alergik, ale na co?

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
margola
pią, 02 wrz 2005 - 14:17
Prawie na wszystko szczególnie nabial, jaja kurze, soje. Lepiej byloby mi napisac co moze jest tego mniej: jaja przepiorcze, margaryne bezmleczna, maka moze byc zwykla i nie wiem co jeszcze napisac co moze byc potrzebne.
margola
margola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 68
Dołączył: czw, 01 sty 04 - 19:07
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,300

GG:


post pią, 02 wrz 2005 - 14:17
Post #3

Prawie na wszystko szczególnie nabial, jaja kurze, soje. Lepiej byloby mi napisac co moze jest tego mniej: jaja przepiorcze, margaryne bezmleczna, maka moze byc zwykla i nie wiem co jeszcze napisac co moze byc potrzebne.
margola


--------------------
margola z Olesiem (2002.09.07) i Adasiem (2004.11.15)
skanna
pią, 02 wrz 2005 - 14:22
To może zamiast tortu zrób sypaną szarlotkę?

W tortownicy, na wierzchu jakiś napis np. pisakami tortowmi albo kolorowym lukrem, świeczki wbijesz i tort jak się patrzy.

A pyszna ta szarlotka jest.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post pią, 02 wrz 2005 - 14:22
Post #4

To może zamiast tortu zrób sypaną szarlotkę?

W tortownicy, na wierzchu jakiś napis np. pisakami tortowmi albo kolorowym lukrem, świeczki wbijesz i tort jak się patrzy.

A pyszna ta szarlotka jest.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Ev
pią, 02 wrz 2005 - 14:55
A może tort przekładany galaretką zamiast kremu? Robiłam taki, nawet był dość smaczny, na spód dałam ciasto biszkoptowe upieczone z jajkami przepiórczymi i przełożyłam galaretką wymieszaną z owocami (tylko trzeba dać sporo mniej wody, żeby stężała dość dobrze). Póżniej znowu krążek ciasta i krem bezjajeczny i bezmleczny (powinnam miec gdzieś przepis, w razie czego zapodam w poniedziałek). Na wierzchu zrobiłam lukier i pisakami do tortów wymalowałam samochód.
Synuś był zachwycony icon_biggrin.gif
Ja też, bo wszyscy jedli i nikt nie marudził wink.gif
Ev


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,270
Dołączył: wto, 20 sty 04 - 15:16
Nr użytkownika: 1,353




post pią, 02 wrz 2005 - 14:55
Post #5

A może tort przekładany galaretką zamiast kremu? Robiłam taki, nawet był dość smaczny, na spód dałam ciasto biszkoptowe upieczone z jajkami przepiórczymi i przełożyłam galaretką wymieszaną z owocami (tylko trzeba dać sporo mniej wody, żeby stężała dość dobrze). Póżniej znowu krążek ciasta i krem bezjajeczny i bezmleczny (powinnam miec gdzieś przepis, w razie czego zapodam w poniedziałek). Na wierzchu zrobiłam lukier i pisakami do tortów wymalowałam samochód.
Synuś był zachwycony icon_biggrin.gif
Ja też, bo wszyscy jedli i nikt nie marudził wink.gif
el_medano
pon, 11 lip 2011 - 15:35
A może ucierane ciasto z owocami? Wiem, że to nie to samo, co tort, ale jest naprawdę pyszne icon_smile.gif

Składniki:

szklanka bezglutenowej mąki
1/2 szklanki cukru
1,5 łyżeczki bezglutenowego proszku do pieczenia
1/2 kostki rozpuszczonej margaryny
2 duże jajka
łyżka octu
owoce

Sposób przygotowania:

Ubić przez ok. 10 minut żółtka z cukrem na puszystą masę. Dodawać po łyżce mąki bezglutenowej wymieszanej z proszkiem do pieczenia, dodać roztopioną chłodną margarynę, łyżkę octu, ubitą na sztywno pianę z białek - i wszystko dokładnie wymieszać.
Ciasto wyłożyć do średniej wielkości blaszki lub tortownicy, ułożyć gęsto owoce. Piec w nagrzanym piekarniku (temp.ok. 160 st. C) ok.30 minut. Po ostygnięciu posypać cukrem pudrem.

Korzystałam z przepisu znalezionego na stronie: https://www.mojealergie.pl/
el_medano


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: pon, 04 lip 11 - 10:08
Nr użytkownika: 37,065




post pon, 11 lip 2011 - 15:35
Post #6

A może ucierane ciasto z owocami? Wiem, że to nie to samo, co tort, ale jest naprawdę pyszne icon_smile.gif

Składniki:

szklanka bezglutenowej mąki
1/2 szklanki cukru
1,5 łyżeczki bezglutenowego proszku do pieczenia
1/2 kostki rozpuszczonej margaryny
2 duże jajka
łyżka octu
owoce

Sposób przygotowania:

Ubić przez ok. 10 minut żółtka z cukrem na puszystą masę. Dodawać po łyżce mąki bezglutenowej wymieszanej z proszkiem do pieczenia, dodać roztopioną chłodną margarynę, łyżkę octu, ubitą na sztywno pianę z białek - i wszystko dokładnie wymieszać.
Ciasto wyłożyć do średniej wielkości blaszki lub tortownicy, ułożyć gęsto owoce. Piec w nagrzanym piekarniku (temp.ok. 160 st. C) ok.30 minut. Po ostygnięciu posypać cukrem pudrem.

Korzystałam z przepisu znalezionego na stronie: https://www.mojealergie.pl/

--------------------
[sygnatura usunięta z powodu naruszenia Regulaminu forum]
kajetanka
śro, 23 lis 2011 - 07:56
Ja kupiłam biszkopt (można zrobić z jajkami przepiórczymi) i przełożyłam trzema masami.
I - budyń śmietankowy (wbrew pozorom nie ma nic wspólnego ze śmietaną icon_wink.gif ) na gęstym soku typu Kubuś (wybór jest taki, że na pewno da się znaleźć taki, który nie uczula dziecka), do tego dodałam masło, ale w naszym przypadku choć wszystko mleczne wysypuje, tak masło jest całkowicie tolerowane, może więc to być margaryna bezmleczna.

II - 1-1,5kg jabłek upróżonych w niewielkiej ilości wody, odłożyć połowę, a do tego co w garnku wsypać galaretkę (normalnie sam proszek), bardzo fajny efekt i smak icon_smile.gif

III - trzecia masa jest dokladnie taka jak druga, tylko z galaretką o innym smaku i z tą odłożoną połową jabłek icon_wink.gif

Bardzo proste, szybkie i dobre icon_smile.gif
Całość można udekorować masą cukrową albo z pianek, w necie jest dużo takich przepisów.

Ten post edytował kajetanka śro, 23 lis 2011 - 07:59
kajetanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,192
Dołączył: wto, 09 lis 10 - 17:48
Skąd: zza kanału
Nr użytkownika: 34,850




post śro, 23 lis 2011 - 07:56
Post #7

Ja kupiłam biszkopt (można zrobić z jajkami przepiórczymi) i przełożyłam trzema masami.
I - budyń śmietankowy (wbrew pozorom nie ma nic wspólnego ze śmietaną icon_wink.gif ) na gęstym soku typu Kubuś (wybór jest taki, że na pewno da się znaleźć taki, który nie uczula dziecka), do tego dodałam masło, ale w naszym przypadku choć wszystko mleczne wysypuje, tak masło jest całkowicie tolerowane, może więc to być margaryna bezmleczna.

II - 1-1,5kg jabłek upróżonych w niewielkiej ilości wody, odłożyć połowę, a do tego co w garnku wsypać galaretkę (normalnie sam proszek), bardzo fajny efekt i smak icon_smile.gif

III - trzecia masa jest dokladnie taka jak druga, tylko z galaretką o innym smaku i z tą odłożoną połową jabłek icon_wink.gif

Bardzo proste, szybkie i dobre icon_smile.gif
Całość można udekorować masą cukrową albo z pianek, w necie jest dużo takich przepisów.

--------------------
STARSZA CÓRA


MŁODSZA CÓRA


Zapraszam na:
https://dorwacyeti.pl/
> Poszukuje przepisu na tort dla alergika
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 07:41
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama