Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

katar od września pomóżcie!!!

> 
mama_oliwki
piÄ…, 09 lut 2007 - 20:12
eryczek od września ma katar non-stop raz mniejszy raz większy
przez to podejrzewam miał juz 3 razy zapalenie płuc
katar schodzi na płucka
katar jest bezbarwny i wodnisty
czesto kicha i trze oczy
podejrzewam ze ma alergie
daje mu claritine od poniedziałku ale poprawy nie widze
dzisiaj ma nawt wiekszy
pewnie znów bedzie zapalenie płuc icon_cry.gif
eh..... tam....
juz nie wiem co robic
poradźcie coś
jeśli mialyscie do czynienia z czyms takim
mama_oliwki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,756
Dołączył: pią, 09 gru 05 - 18:05
SkÄ…d: skierniewice
Nr użytkownika: 4,257




post piÄ…, 09 lut 2007 - 20:12
Post #1

eryczek od września ma katar non-stop raz mniejszy raz większy
przez to podejrzewam miał juz 3 razy zapalenie płuc
katar schodzi na płucka
katar jest bezbarwny i wodnisty
czesto kicha i trze oczy
podejrzewam ze ma alergie
daje mu claritine od poniedziałku ale poprawy nie widze
dzisiaj ma nawt wiekszy
pewnie znów bedzie zapalenie płuc icon_cry.gif
eh..... tam....
juz nie wiem co robic
poradźcie coś
jeśli mialyscie do czynienia z czyms takim

--------------------
*Majka*

aniołek 12tc 17.03.2001r.

OLIWKA 14.12.2002r.




ERYCZEK 08.07.2006r.




Klucha
wto, 13 lut 2007 - 16:18
antyhistaminowe od razu nie zadziałają, musisz uzbroić się w cierpliwość.

Czy prowadzi was alergolog??
Klucha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 140
Dołączył: sob, 17 kwi 04 - 20:32
Nr użytkownika: 1,667

GG:


post wto, 13 lut 2007 - 16:18
Post #2

antyhistaminowe od razu nie zadziałają, musisz uzbroić się w cierpliwość.

Czy prowadzi was alergolog??

--------------------
Izka i Zuzanka 12.05.2002 r.
mama_oliwki
śro, 14 lut 2007 - 18:18
nie zamierzam poszukać jakiegos dobrego zeby nie meczyć małego
mama_oliwki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,756
Dołączył: pią, 09 gru 05 - 18:05
SkÄ…d: skierniewice
Nr użytkownika: 4,257




post śro, 14 lut 2007 - 18:18
Post #3

nie zamierzam poszukać jakiegos dobrego zeby nie meczyć małego

--------------------
*Majka*

aniołek 12tc 17.03.2001r.

OLIWKA 14.12.2002r.




ERYCZEK 08.07.2006r.




Klucha
piÄ…, 16 lut 2007 - 00:47
przy podejrzeniu alergii wybierz sie do specjalisty, pediatrzy za dużo nie pomogą - to z moich doświadczeń
Klucha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 140
Dołączył: sob, 17 kwi 04 - 20:32
Nr użytkownika: 1,667

GG:


post piÄ…, 16 lut 2007 - 00:47
Post #4

przy podejrzeniu alergii wybierz sie do specjalisty, pediatrzy za dużo nie pomogą - to z moich doświadczeń

--------------------
Izka i Zuzanka 12.05.2002 r.
mama_oliwki
piÄ…, 16 lut 2007 - 16:24
wiem wiem
tylko to mala mieścina i sa raczej nie najlepsi ci lekarze
szukam kogos dobrego
mama_oliwki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,756
Dołączył: pią, 09 gru 05 - 18:05
SkÄ…d: skierniewice
Nr użytkownika: 4,257




post piÄ…, 16 lut 2007 - 16:24
Post #5

wiem wiem
tylko to mala mieścina i sa raczej nie najlepsi ci lekarze
szukam kogos dobrego

--------------------
*Majka*

aniołek 12tc 17.03.2001r.

OLIWKA 14.12.2002r.




ERYCZEK 08.07.2006r.




Ewelinek
piÄ…, 23 mar 2007 - 21:48
a może to uczulenie na jakieś grzyby?? we wrześniu zaczyna robić się wilgotno i zaczynają pleśnie i takie tam wyłazić...na mnie tak właśnie działa nadchodząca jesień...
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
SkÄ…d: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post piÄ…, 23 mar 2007 - 21:48
Post #6

a może to uczulenie na jakieś grzyby?? we wrześniu zaczyna robić się wilgotno i zaczynają pleśnie i takie tam wyłazić...na mnie tak właśnie działa nadchodząca jesień...
sylion
piÄ…, 23 mar 2007 - 23:17
poza plesnia jesienia nasilaja sie rowniez roztocza
moj dwulatek mial w tym tyg wizyte u allergologa-pediatry i nie dowiedzialam sie niczego wiecej poza tym co juz wiedzialam tyle ze wymusilam na lekarce zeby dala nam skierowanie na badanie z krwi
poza tym mam podawac zyrtec
przede wszystkim zanim zaczniesz szalenstwo z porzadkowaniem zrob badanie IgE nawet jesli lekarz bedzie twierdzil ze u takiego malucha jest ono niemiarodajne
sylion


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 150
Dołączył: pon, 13 mar 06 - 08:31
Nr użytkownika: 5,223




post piÄ…, 23 mar 2007 - 23:17
Post #7

poza plesnia jesienia nasilaja sie rowniez roztocza
moj dwulatek mial w tym tyg wizyte u allergologa-pediatry i nie dowiedzialam sie niczego wiecej poza tym co juz wiedzialam tyle ze wymusilam na lekarce zeby dala nam skierowanie na badanie z krwi
poza tym mam podawac zyrtec
przede wszystkim zanim zaczniesz szalenstwo z porzadkowaniem zrob badanie IgE nawet jesli lekarz bedzie twierdzil ze u takiego malucha jest ono niemiarodajne
magdalenka
czw, 05 kwi 2007 - 17:11
oj, nie zagladalam na to forum... mam identyczny problem. David od dawna ma podobny katar, ale jest on o tyle powaznym problemem, ze czekamy na operacje, ktora nie moze sie odbyc, dopoki katar bedzie.

Wczoraj zmienilam pediatre. Nowa lekarka skierowala nas na wymazy z nosa i gardla, ponadto przez tydzien, do nastepnej wizyty dav nie pije mleka i nie je czekolady. Zobaczymy.

dodam, ze zysrtec i singulair nie pomogly.

powodzenia...
magdalenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,052
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:54
Skąd: Bielsko-Biała
Nr użytkownika: 237




post czw, 05 kwi 2007 - 17:11
Post #8

oj, nie zagladalam na to forum... mam identyczny problem. David od dawna ma podobny katar, ale jest on o tyle powaznym problemem, ze czekamy na operacje, ktora nie moze sie odbyc, dopoki katar bedzie.

Wczoraj zmienilam pediatre. Nowa lekarka skierowala nas na wymazy z nosa i gardla, ponadto przez tydzien, do nastepnej wizyty dav nie pije mleka i nie je czekolady. Zobaczymy.

dodam, ze zysrtec i singulair nie pomogly.

powodzenia...
MamaJola KMBPK
czw, 05 kwi 2007 - 18:21
Dziewczyny mój Kubuś też miał problem z katarem. Nie mogliśmy sobie poradzić z nim od stycznia, tylko u nas dla odmiany szło w uszy. Niedawno laryngolog wpadła na pomysł żeby podać mu homeopatyczny aerozol do nosa, nazywa się Euphorbium. Nigdy nie wierzyłam w skuteczność preparatów homeopatycznych ale ten o dziwo pomógł. Od trzech tygodni nie ma śladu po katarze, może warto spróbować?
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
MamaJola KMBPK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 57
Dołączył: pią, 16 mar 07 - 20:36
SkÄ…d: Niemce
Nr użytkownika: 12,035

GG:


post czw, 05 kwi 2007 - 18:21
Post #9

Dziewczyny mój Kubuś też miał problem z katarem. Nie mogliśmy sobie poradzić z nim od stycznia, tylko u nas dla odmiany szło w uszy. Niedawno laryngolog wpadła na pomysł żeby podać mu homeopatyczny aerozol do nosa, nazywa się Euphorbium. Nigdy nie wierzyłam w skuteczność preparatów homeopatycznych ale ten o dziwo pomógł. Od trzech tygodni nie ma śladu po katarze, może warto spróbować?
Pozdrawiam i życzę zdrowia.

--------------------
Jola-mama Karoli(04.05.1996), Mateusza(14.09.1998), Bartosza(29.05.2001), Piotrusia(23.05.2004) i Kuby(14.08.2006).
magdalenka
czw, 05 kwi 2007 - 18:47
spróbuję. wypróbuję wszystkiego /no, prawie/, byle pomogło.

dzięki!
magdalenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,052
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:54
Skąd: Bielsko-Biała
Nr użytkownika: 237




post czw, 05 kwi 2007 - 18:47
Post #10

spróbuję. wypróbuję wszystkiego /no, prawie/, byle pomogło.

dzięki!
Klucha
czw, 12 kwi 2007 - 23:07
CYTAT(MamaJola KMBPK)
Dziewczyny mój Kubuś też miał problem z katarem. Nie mogliśmy sobie poradzić z nim od stycznia, tylko u nas dla odmiany szło w uszy. Niedawno laryngolog wpadła na pomysł żeby podać mu homeopatyczny aerozol do nosa, nazywa się Euphorbium. Nigdy nie wierzyłam w skuteczność preparatów homeopatycznych ale ten o dziwo pomógł. Od trzech tygodni nie ma śladu po katarze, może warto spróbować?
Pozdrawiam i życzę zdrowia.


znam te krople u nas nie pomogły, tak jak i inne homeo
Klucha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 140
Dołączył: sob, 17 kwi 04 - 20:32
Nr użytkownika: 1,667

GG:


post czw, 12 kwi 2007 - 23:07
Post #11

CYTAT(MamaJola KMBPK)
Dziewczyny mój Kubuś też miał problem z katarem. Nie mogliśmy sobie poradzić z nim od stycznia, tylko u nas dla odmiany szło w uszy. Niedawno laryngolog wpadła na pomysł żeby podać mu homeopatyczny aerozol do nosa, nazywa się Euphorbium. Nigdy nie wierzyłam w skuteczność preparatów homeopatycznych ale ten o dziwo pomógł. Od trzech tygodni nie ma śladu po katarze, może warto spróbować?
Pozdrawiam i życzę zdrowia.


znam te krople u nas nie pomogły, tak jak i inne homeo

--------------------
Izka i Zuzanka 12.05.2002 r.
Dorka
piÄ…, 13 kwi 2007 - 10:15
CYTAT(Klucha)
CYTAT(MamaJola KMBPK)
Dziewczyny mój Kubuś też miał problem z katarem. Nie mogliśmy sobie poradzić z nim od stycznia, tylko u nas dla odmiany szło w uszy. Niedawno laryngolog wpadła na pomysł żeby podać mu homeopatyczny aerozol do nosa, nazywa się Euphorbium. Nigdy nie wierzyłam w skuteczność preparatów homeopatycznych ale ten o dziwo pomógł. Od trzech tygodni nie ma śladu po katarze, może warto spróbować?
Pozdrawiam i życzę zdrowia.


znam te krople u nas nie pomogły, tak jak i inne homeo


Zamiast drogiego icon_exclaim.gif Euphorbium można spróbować innych, tańszych środków w areozolu, dobrze nawilżającego śluzówkę nosa. Wbrew pozorom jest tego dość dużo, nietylko te mocno reklamowane . W homeopatię nie wierzę.
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post piÄ…, 13 kwi 2007 - 10:15
Post #12

CYTAT(Klucha)
CYTAT(MamaJola KMBPK)
Dziewczyny mój Kubuś też miał problem z katarem. Nie mogliśmy sobie poradzić z nim od stycznia, tylko u nas dla odmiany szło w uszy. Niedawno laryngolog wpadła na pomysł żeby podać mu homeopatyczny aerozol do nosa, nazywa się Euphorbium. Nigdy nie wierzyłam w skuteczność preparatów homeopatycznych ale ten o dziwo pomógł. Od trzech tygodni nie ma śladu po katarze, może warto spróbować?
Pozdrawiam i życzę zdrowia.


znam te krople u nas nie pomogły, tak jak i inne homeo


Zamiast drogiego icon_exclaim.gif Euphorbium można spróbować innych, tańszych środków w areozolu, dobrze nawilżającego śluzówkę nosa. Wbrew pozorom jest tego dość dużo, nietylko te mocno reklamowane . W homeopatię nie wierzę.
Klucha
piÄ…, 13 kwi 2007 - 23:25
CYTAT(Dorka)
Zamiast drogiego icon_exclaim.gif  Euphorbium  można spróbować innych, taÅ„szych Å›rodków w areozolu, dobrze nawilżajÄ…cego Å›luzówkÄ™ nosa. Wbrew pozorom jest tego dość dużo, nietylko te mocno reklamowane . W homeopatiÄ™ nie wierzÄ™.


a jakie polecasz? z tych tańszych
Klucha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 140
Dołączył: sob, 17 kwi 04 - 20:32
Nr użytkownika: 1,667

GG:


post piÄ…, 13 kwi 2007 - 23:25
Post #13

CYTAT(Dorka)
Zamiast drogiego icon_exclaim.gif  Euphorbium  można spróbować innych, taÅ„szych Å›rodków w areozolu, dobrze nawilżajÄ…cego Å›luzówkÄ™ nosa. Wbrew pozorom jest tego dość dużo, nietylko te mocno reklamowane . W homeopatiÄ™ nie wierzÄ™.


a jakie polecasz? z tych tańszych

--------------------
Izka i Zuzanka 12.05.2002 r.
Dorka
pon, 16 kwi 2007 - 11:09
W tym sezonie grzewczym uzywaliśmy Aqua Maris spray do nosa 30 ml . Ale pamiętam, że jak kupowałam w aptece to pani pokazywała mi chyba ze 4 tego rodzaju specyfiki. Ten ma taki sam dozownik jak w Euphorbium (a jego cena w aptece to ok. 23zł icon_eek.gif, przy mniejszej pojemności 20ml)
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post pon, 16 kwi 2007 - 11:09
Post #14

W tym sezonie grzewczym uzywaliśmy Aqua Maris spray do nosa 30 ml . Ale pamiętam, że jak kupowałam w aptece to pani pokazywała mi chyba ze 4 tego rodzaju specyfiki. Ten ma taki sam dozownik jak w Euphorbium (a jego cena w aptece to ok. 23zł icon_eek.gif, przy mniejszej pojemności 20ml)

--------------------
mama WKM ;)
magdalenka
pon, 16 kwi 2007 - 16:30
co do nosa - ja uzywam wody morskiej, bardzo taniej - 150ml za ok 20 zl, w opakowaniu jak dezodorant, pod sporym cisniniem sie dostaje do nosa, dla mnei - super.

co do kataru - cos sie ruszylo. po zmianie lekarza okazalo sie, ze w nosie i gardle jest cos nie tak /po wymazie/, obecnie dav jest na antybiotyku. Zobaczymy, co dlaej...
w czwartek - teoretycznie - operacja, choc juz sama w to watpie....
magdalenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,052
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:54
Skąd: Bielsko-Biała
Nr użytkownika: 237




post pon, 16 kwi 2007 - 16:30
Post #15

co do nosa - ja uzywam wody morskiej, bardzo taniej - 150ml za ok 20 zl, w opakowaniu jak dezodorant, pod sporym cisniniem sie dostaje do nosa, dla mnei - super.

co do kataru - cos sie ruszylo. po zmianie lekarza okazalo sie, ze w nosie i gardle jest cos nie tak /po wymazie/, obecnie dav jest na antybiotyku. Zobaczymy, co dlaej...
w czwartek - teoretycznie - operacja, choc juz sama w to watpie....
Dorka
pon, 16 kwi 2007 - 20:47
CYTAT(magdalenka)
co do nosa - ja uzywam wody morskiej, bardzo taniej - 150ml za ok 20 zl, w opakowaniu jak dezodorant, pod sporym cisniniem sie dostaje do nosa, dla mnei - super.

Właśnie, moje dzieci nie mogły znieść tego dużego ciśnienia i uciekały przed takimi sprayami (mieliśmy taki z rysunkiem wielorybka). Dlatego też wybrałam wodę z takim dozownikiem.
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post pon, 16 kwi 2007 - 20:47
Post #16

CYTAT(magdalenka)
co do nosa - ja uzywam wody morskiej, bardzo taniej - 150ml za ok 20 zl, w opakowaniu jak dezodorant, pod sporym cisniniem sie dostaje do nosa, dla mnei - super.

Właśnie, moje dzieci nie mogły znieść tego dużego ciśnienia i uciekały przed takimi sprayami (mieliśmy taki z rysunkiem wielorybka). Dlatego też wybrałam wodę z takim dozownikiem.
mama_oliwki
pią, 05 paź 2007 - 14:17
CYTAT(MamaJola KMBPK @ czw, 05 kwi 2007 - 20:21) *
nazywa siÄ™ Euphorbium.

przyszła jesień i problem wrócił 13.gif
dokładnie tego samego dnia co w tamtym roku eryk dostał katar
euphorbium stosowwałam
mam juz 3 buteleczke
u nas działa tak, że katar jest poprostu mniejszy i łagodniejszy

na szczęście widze, że sie kończy
tfu tfu....
oby nie było tak jak w zeszłym roku
mama_oliwki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,756
Dołączył: pią, 09 gru 05 - 18:05
SkÄ…d: skierniewice
Nr użytkownika: 4,257




post pią, 05 paź 2007 - 14:17
Post #17

CYTAT(MamaJola KMBPK @ czw, 05 kwi 2007 - 20:21) *
nazywa siÄ™ Euphorbium.

przyszła jesień i problem wrócił 13.gif
dokładnie tego samego dnia co w tamtym roku eryk dostał katar
euphorbium stosowwałam
mam juz 3 buteleczke
u nas działa tak, że katar jest poprostu mniejszy i łagodniejszy

na szczęście widze, że sie kończy
tfu tfu....
oby nie było tak jak w zeszłym roku

--------------------
*Majka*

aniołek 12tc 17.03.2001r.

OLIWKA 14.12.2002r.




ERYCZEK 08.07.2006r.




Lukrecja_
śro, 24 lut 2010 - 12:05
Euphorpium to roztwór przecież też soli morskiej z niewielkimi dodatkami. Nie zawiera typowych skÅ‚adników, jakie majÄ… krople na katar dla dorosÅ‚ych. Jego skÅ‚adniki dziaÅ‚ajÄ… przeciwwirusowo – hamujÄ… namnażanie wirusów RSV, HSV-1 i paragrypy typu 2. Mi on bardzo szybko pomógÅ‚.
Lukrecja_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 15
Dołączył: czw, 17 wrz 09 - 10:25
Nr użytkownika: 29,143




post śro, 24 lut 2010 - 12:05
Post #18

Euphorpium to roztwór przecież też soli morskiej z niewielkimi dodatkami. Nie zawiera typowych skÅ‚adników, jakie majÄ… krople na katar dla dorosÅ‚ych. Jego skÅ‚adniki dziaÅ‚ajÄ… przeciwwirusowo – hamujÄ… namnażanie wirusów RSV, HSV-1 i paragrypy typu 2. Mi on bardzo szybko pomógÅ‚.
mama_filipa
śro, 24 lut 2010 - 12:45
Mamo_oliwki widzę, że mamy podobne problemy, moje cudo zawsze w okresie jesienno- zimowym, a później wczesna wiosną choruje. Mamy wtedy full wypas : katarek, kaszelek, niekiedy gorączka. Masakra. jestem zwolenniczką homeopatii, może nie każdemu pomaga, ale my nie nalezymy do tego gorna więc nadal będziemy stosować. Nienawiedzę antybiotyków, robią spustoszenie u starszych a co dopiero w takich młodych organizmach. A buteleczek Euphorpium mam juz niezłą kolekcję , jakoś nie mogę znaleźć czasu żeby posprzatać w apteczce icon_smile.gif
mama_filipa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: śro, 24 lut 10 - 12:39
Nr użytkownika: 31,847




post śro, 24 lut 2010 - 12:45
Post #19

Mamo_oliwki widzę, że mamy podobne problemy, moje cudo zawsze w okresie jesienno- zimowym, a później wczesna wiosną choruje. Mamy wtedy full wypas : katarek, kaszelek, niekiedy gorączka. Masakra. jestem zwolenniczką homeopatii, może nie każdemu pomaga, ale my nie nalezymy do tego gorna więc nadal będziemy stosować. Nienawiedzę antybiotyków, robią spustoszenie u starszych a co dopiero w takich młodych organizmach. A buteleczek Euphorpium mam juz niezłą kolekcję , jakoś nie mogę znaleźć czasu żeby posprzatać w apteczce icon_smile.gif
mmonn
śro, 24 lut 2010 - 23:13
My na razie z homeoptatią się poznajemy ale właśnie jakiś całkiem niedawno pojawiła sie reklam euphorbium w jakiejś gazecie teraz już nie pamiętam i jak na złość mój synek dostał kataru i tak czy siak musiałam coś kupić wykorzystałam to i stwierdziłam że kupię ten spray i pomógł. Ja całkiem nie bronię się od antybiotyków choć wydaje mi się że mój lekarz za szybko przepisuje antybiotyk. Po ostatnich wydarzeniach nie będę ryzykować- mały zaczął kasłać w czwartek w piątek nie poszłam do lekarza w sobotę gorączka i do poniedziałku było zapalenie oskrzeli.
mmonn


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 15
Dołączył: sob, 11 lip 09 - 11:36
Nr użytkownika: 28,205




post śro, 24 lut 2010 - 23:13
Post #20

My na razie z homeoptatią się poznajemy ale właśnie jakiś całkiem niedawno pojawiła sie reklam euphorbium w jakiejś gazecie teraz już nie pamiętam i jak na złość mój synek dostał kataru i tak czy siak musiałam coś kupić wykorzystałam to i stwierdziłam że kupię ten spray i pomógł. Ja całkiem nie bronię się od antybiotyków choć wydaje mi się że mój lekarz za szybko przepisuje antybiotyk. Po ostatnich wydarzeniach nie będę ryzykować- mały zaczął kasłać w czwartek w piątek nie poszłam do lekarza w sobotę gorączka i do poniedziałku było zapalenie oskrzeli.
> katar od wrzeÅ›nia pomóżcie!!!
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 17:54
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama