Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

O unieważeniu slubu!

> 
eOla
nie, 16 maj 2004 - 19:41
Ika!
Ja też mam pytanko na priv, moge??
eOla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 127
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 20:20
SkÄ…d: Katowice
Nr użytkownika: 220

GG:


post nie, 16 maj 2004 - 19:41
Post #21

Ika!
Ja też mam pytanko na priv, moge??

--------------------
eOla

Mama Zuzi




i

Ika
pon, 17 maj 2004 - 08:43
Jasne icon_smile.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pon, 17 maj 2004 - 08:43
Post #22

Jasne icon_smile.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Ika
śro, 29 gru 2004 - 20:12
No więc mam już dekret. Mam stwierdzenie nieważności. Jakby co, to mogę jeszcze wziąć ślub kościelny icon_wink.gif
A mój eks nie.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 29 gru 2004 - 20:12
Post #23

No więc mam już dekret. Mam stwierdzenie nieważności. Jakby co, to mogę jeszcze wziąć ślub kościelny icon_wink.gif
A mój eks nie.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 29 gru 2004 - 23:26
Post #24

Dlaczego ex nie? Oczywiście, jeśli możesz to jakoś opisać bez łamania tajemnicy życia prywatnego... Bo wydawało mi się, że jak małżeństwo przyjęte nieważnie, to dla obu stron.

A tak w ogóle, to się bardzo cieszę i życzę Ci, Iko, żebyś (jeśli chcesz, oczywiście) jeszcze trafiła na mężczyznę, z którym zechcesz się podzielić swoim życiem i Żuczkiem icon_smile.gif
Mika
czw, 30 gru 2004 - 00:16
Paka to chyba o to chodzi,że w/g prawa kanonicznego sprawca rozwodu jest grzesznikiem a nie osoba poszkodowana.
Dopiero nie dawno dowiedziałam się,że "przepis" iż rozwik/czka nie dostanie rozgrzeszenia i nie może iść do spowiedzi nie jest precyzyjny-tylko małżonek który wniósł sprawę o rozwód cywilny i odszedł od współmałżonka nie ma takich praw,druga-pokrzywdzona strona jest "czysta" icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 30 gru 2004 - 00:16
Post #25

Paka to chyba o to chodzi,że w/g prawa kanonicznego sprawca rozwodu jest grzesznikiem a nie osoba poszkodowana.
Dopiero nie dawno dowiedziałam się,że "przepis" iż rozwik/czka nie dostanie rozgrzeszenia i nie może iść do spowiedzi nie jest precyzyjny-tylko małżonek który wniósł sprawę o rozwód cywilny i odszedł od współmałżonka nie ma takich praw,druga-pokrzywdzona strona jest "czysta" icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Ika
czw, 30 gru 2004 - 09:26
CYTAT(Paka)
Dlaczego ex nie? Oczywiście, jeśli możesz to jakoś opisać bez łamania tajemnicy życia prywatnego... Bo wydawało mi się, że jak małżeństwo przyjęte nieważnie, to dla obu stron.

Nieważne jest dla obu stron, ale jako że nieważność jest z winy eksia, zatem on nie może ponownie zawrzeć związku małżeńskiego, bo byłby znów nieważny.
No, chyba, że przed Sądem Metropolitarnym i biegłymi udowodni, że przyczyna nieważności już nie istnieje...

CYTAT(Paka)
A tak w ogóle, to się bardzo cieszę i życzę Ci, Iko, żebyś (jeśli chcesz, oczywiście) jeszcze trafiła na mężczyznę, z którym zechcesz się podzielić swoim życiem i Żuczkiem icon_smile.gif

Dziękuję icon_smile.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 30 gru 2004 - 09:26
Post #26

CYTAT(Paka)
Dlaczego ex nie? Oczywiście, jeśli możesz to jakoś opisać bez łamania tajemnicy życia prywatnego... Bo wydawało mi się, że jak małżeństwo przyjęte nieważnie, to dla obu stron.

Nieważne jest dla obu stron, ale jako że nieważność jest z winy eksia, zatem on nie może ponownie zawrzeć związku małżeńskiego, bo byłby znów nieważny.
No, chyba, że przed Sądem Metropolitarnym i biegłymi udowodni, że przyczyna nieważności już nie istnieje...

CYTAT(Paka)
A tak w ogóle, to się bardzo cieszę i życzę Ci, Iko, żebyś (jeśli chcesz, oczywiście) jeszcze trafiła na mężczyznę, z którym zechcesz się podzielić swoim życiem i Żuczkiem icon_smile.gif

Dziękuję icon_smile.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Ika
czw, 30 gru 2004 - 09:28
CYTAT(Mika)
Dopiero nie dawno dowiedziaÅ‚am siÄ™,że "przepis" iż rozwik/czka nie dostanie rozgrzeszenia i nie może iść do spowiedzi nie jest precyzyjny-tylko małżonek który wniósÅ‚ sprawÄ™ o rozwód cywilny i odszedÅ‚ od współmałżonka nie ma takich praw,druga-pokrzywdzona strona jest "czysta"  :wink:

A jak to jest w przypadku rozwodu bez orzekania o winie? Bo cywilny odwaliliśmy ugodowo... Ale jakby się upierać, to pismo zaniósł eksio icon_biggrin.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 30 gru 2004 - 09:28
Post #27

CYTAT(Mika)
Dopiero nie dawno dowiedziaÅ‚am siÄ™,że "przepis" iż rozwik/czka nie dostanie rozgrzeszenia i nie może iść do spowiedzi nie jest precyzyjny-tylko małżonek który wniósÅ‚ sprawÄ™ o rozwód cywilny i odszedÅ‚ od współmałżonka nie ma takich praw,druga-pokrzywdzona strona jest "czysta"  :wink:

A jak to jest w przypadku rozwodu bez orzekania o winie? Bo cywilny odwaliliśmy ugodowo... Ale jakby się upierać, to pismo zaniósł eksio icon_biggrin.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Mika
czw, 30 gru 2004 - 11:13
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Ale jakby siÄ™ upierać, to pismo zaniósÅ‚ eksio  :D


no jeśli on wniósł sprawę do sądu to jest sprawcą icon_wink.gif a tym samym Ty jesteś traktowana jako osoba poszkodowana i masz te same prawa co panna icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 30 gru 2004 - 11:13
Post #28

CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Ale jakby siÄ™ upierać, to pismo zaniósÅ‚ eksio  :D


no jeśli on wniósł sprawę do sądu to jest sprawcą icon_wink.gif a tym samym Ty jesteś traktowana jako osoba poszkodowana i masz te same prawa co panna icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Ika
czw, 30 gru 2004 - 11:15
Mimo, ze ugodowo??
Ale jazda icon_biggrin.gif Przecież to ja chciałam rozwodu... icon_rolleyes.gif
Tak teoretycznie pytam, bo ja już teraz dla kościoła jestem całkiem wolna. Tylko cywilnie już zawsze rozwódka...
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 30 gru 2004 - 11:15
Post #29

Mimo, ze ugodowo??
Ale jazda icon_biggrin.gif Przecież to ja chciałam rozwodu... icon_rolleyes.gif
Tak teoretycznie pytam, bo ja już teraz dla kościoła jestem całkiem wolna. Tylko cywilnie już zawsze rozwódka...

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Mika
czw, 30 gru 2004 - 11:30
w Twoim przypadku jeśli kościół się zgodził na rozwód znaczy,że powody ku temu były-a to równoznaczne z tym,że "tamten" jest winny i z tego co pamiętam to prawdopodobnie TYLKO TY dostałaś rozwód kościelny,a on nie.Tym samym tylko Ty zyskałaś przywilej spowiedzi,podchodzenia do komunii i możliwości wzięcia ślubu kościelnego.
Nie jesteÅ› "skalana grzechem rozwodu" icon_wink.gif icon_lol.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 30 gru 2004 - 11:30
Post #30

w Twoim przypadku jeśli kościół się zgodził na rozwód znaczy,że powody ku temu były-a to równoznaczne z tym,że "tamten" jest winny i z tego co pamiętam to prawdopodobnie TYLKO TY dostałaś rozwód kościelny,a on nie.Tym samym tylko Ty zyskałaś przywilej spowiedzi,podchodzenia do komunii i możliwości wzięcia ślubu kościelnego.
Nie jesteÅ› "skalana grzechem rozwodu" icon_wink.gif icon_lol.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Ika
czw, 30 gru 2004 - 11:33
W dekrecie jest napisane, że sakrament jest nieważny, z winy mężczyzny. No ale jesli sakrament nieważny, znaczy on też jest wolny, nie...? Tylko napisane jest też, że on już nie może zawrzeć związku małżeńskiego. Nie wiem, jak ze spowiedzią i komunią... Do spowiedzi to chyba każdy może...?

Gdzie jest Wiolka?? icon_biggrin.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 30 gru 2004 - 11:33
Post #31

W dekrecie jest napisane, że sakrament jest nieważny, z winy mężczyzny. No ale jesli sakrament nieważny, znaczy on też jest wolny, nie...? Tylko napisane jest też, że on już nie może zawrzeć związku małżeńskiego. Nie wiem, jak ze spowiedzią i komunią... Do spowiedzi to chyba każdy może...?

Gdzie jest Wiolka?? icon_biggrin.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Mika
czw, 30 gru 2004 - 12:12
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
W dekrecie jest napisane, że sakrament jest nieważny, z winy mężczyzny.


właśnie dlatego,że uznano go winnym nie weźmie już ślubu ani nie podejmie komunii ni rozgrzeszenia nie dostanie wink.gif Ty jesteś jako osoba poszkodowana,którą małżonek "zmusił" do rozwodu (nie ważne,że Ty nie miałaś nic prseciwko-ważne,że to "on zaczął" icon_lol.gif )

CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Nie wiem, jak ze spowiedzią i komunią... Do spowiedzi to chyba każdy może...?


do spowiedzi może iść każdy ale rozwodnik który był winny rozpadu małżeńastwa nie dostanie rozgrzeszenia,a tym samym nie może podejść do komunii,bo bez pełnej spowiedzi jest grzesznikiem
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 30 gru 2004 - 12:12
Post #32

CYTAT(Ika (mama Oskarka))
W dekrecie jest napisane, że sakrament jest nieważny, z winy mężczyzny.


właśnie dlatego,że uznano go winnym nie weźmie już ślubu ani nie podejmie komunii ni rozgrzeszenia nie dostanie wink.gif Ty jesteś jako osoba poszkodowana,którą małżonek "zmusił" do rozwodu (nie ważne,że Ty nie miałaś nic prseciwko-ważne,że to "on zaczął" icon_lol.gif )

CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Nie wiem, jak ze spowiedzią i komunią... Do spowiedzi to chyba każdy może...?


do spowiedzi może iść każdy ale rozwodnik który był winny rozpadu małżeńastwa nie dostanie rozgrzeszenia,a tym samym nie może podejść do komunii,bo bez pełnej spowiedzi jest grzesznikiem

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
lina m.
czw, 30 gru 2004 - 15:07
Wogóle sięna tym nie znam ani nie mam doświadczenia w tej kwestii jednakże teamt mnie zaintrygował, Powszechnie wiadomo, że Kościół w takich przypadkach nie jest ani elastyczny ani tolerancyjny. Znalazłam krótki artkuł :

https://kobieta.interia.pl/rodzina/uczucia/...news?inf=482734
lina m.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 507
Dołączył: pią, 19 lis 04 - 18:29
SkÄ…d: Radom
Nr użytkownika: 2,332

GG:


post czw, 30 gru 2004 - 15:07
Post #33

Wogóle sięna tym nie znam ani nie mam doświadczenia w tej kwestii jednakże teamt mnie zaintrygował, Powszechnie wiadomo, że Kościół w takich przypadkach nie jest ani elastyczny ani tolerancyjny. Znalazłam krótki artkuł :

https://kobieta.interia.pl/rodzina/uczucia/...news?inf=482734

--------------------
"Zdradzę wam, by wierszyk ten był bez usterki:

Są krówki zwierzątka i krówki cukierki."
Mika
czw, 30 gru 2004 - 15:31
takie artykuły zazwyczaj są tak pobieżne,że nie warto się nimi przejmować -czego konkretnego można się dowiedzieć w 10 zdaniach?

jeśli interesuje Cię ta kwestia wystarczy,że wejdziesz na www.opoka.pl i wrzucisz w przeglądarkę słowo "rozwód" -wywali ze 4 strony a prawie kanonicznym,odnośniki do pisma św. i Szczegółowy podręcznik kościelnego prawa małżeńskiego wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 30 gru 2004 - 15:31
Post #34

takie artykuły zazwyczaj są tak pobieżne,że nie warto się nimi przejmować -czego konkretnego można się dowiedzieć w 10 zdaniach?

jeśli interesuje Cię ta kwestia wystarczy,że wejdziesz na www.opoka.pl i wrzucisz w przeglądarkę słowo "rozwód" -wywali ze 4 strony a prawie kanonicznym,odnośniki do pisma św. i Szczegółowy podręcznik kościelnego prawa małżeńskiego wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
agak
czw, 30 gru 2004 - 15:40
CYTAT(Mika)
jeÅ›li interesuje CiÄ™ ta kwestia wystarczy,że wejdziesz na www.opoka.pl i wrzucisz w przeglÄ…darkÄ™ sÅ‚owo "rozwód" -wywali ze 4 strony a prawie kanonicznym,odnoÅ›niki do pisma Å›w. i Szczegółowy podrÄ™cznik koÅ›cielnego prawa małżeÅ„skiego  :wink:


Wyskakuje mi że nie ma adresu icon_confused.gif
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post czw, 30 gru 2004 - 15:40
Post #35

CYTAT(Mika)
jeÅ›li interesuje CiÄ™ ta kwestia wystarczy,że wejdziesz na www.opoka.pl i wrzucisz w przeglÄ…darkÄ™ sÅ‚owo "rozwód" -wywali ze 4 strony a prawie kanonicznym,odnoÅ›niki do pisma Å›w. i Szczegółowy podrÄ™cznik koÅ›cielnego prawa małżeÅ„skiego  :wink:


Wyskakuje mi że nie ma adresu icon_confused.gif

--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

Mika
czw, 30 gru 2004 - 15:50
przepraszam - www.opoka.org.pl wink.gif

głodna jestem i zżeram icon_lol.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 30 gru 2004 - 15:50
Post #36

przepraszam - www.opoka.org.pl wink.gif

głodna jestem i zżeram icon_lol.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
sdw
czw, 30 gru 2004 - 16:33
Jest i Wiolka wink.gif

Dobrze Mika napisała to powtarzać nie bedę.

A propos spowiedzi jeszcze - do spowiedzi moze pójść każdy wink.gif tylko nie kazdy rozgrzeszenie dostanie. W tym osoba, która zatajając jakieś tam fakty, doprowadziła do ślubu.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post czw, 30 gru 2004 - 16:33
Post #37

Jest i Wiolka wink.gif

Dobrze Mika napisała to powtarzać nie bedę.

A propos spowiedzi jeszcze - do spowiedzi moze pójść każdy wink.gif tylko nie kazdy rozgrzeszenie dostanie. W tym osoba, która zatajając jakieś tam fakty, doprowadziła do ślubu.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Ika
czw, 30 gru 2004 - 16:43
CYTAT(wiolontela)
A propos spowiedzi jeszcze - do spowiedzi moze pójść każdy  :wink:  tylko nie kazdy rozgrzeszenie dostanie. W tym osoba, która zatajajÄ…c jakieÅ› tam fakty, doprowadziÅ‚a do Å›lubu.

Po stwierdzeniu nieważności też nie?
Bo wiesz, mógłby powiedzieć, że błąd popełnił i chce się oczyścić, z nieważnego sakramentu też wyspowiadać i rozgrzeszenie dostać... To mógłby czy nadal nie....?
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 30 gru 2004 - 16:43
Post #38

CYTAT(wiolontela)
A propos spowiedzi jeszcze - do spowiedzi moze pójść każdy  :wink:  tylko nie kazdy rozgrzeszenie dostanie. W tym osoba, która zatajajÄ…c jakieÅ› tam fakty, doprowadziÅ‚a do Å›lubu.

Po stwierdzeniu nieważności też nie?
Bo wiesz, mógłby powiedzieć, że błąd popełnił i chce się oczyścić, z nieważnego sakramentu też wyspowiadać i rozgrzeszenie dostać... To mógłby czy nadal nie....?

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Mika
czw, 30 gru 2004 - 17:13
chcieć to on może -spowiednik spowiedź przyjmie i rozgrzeszy bez tego jednego małego szczegółu jakim było wystąpienie o rozwód icon_wink.gif
Jeśli w spowiedzi zatai fakt,że jest rozwodnikiem z orzeczoną winą to nawet jeśli rozgrzeszenie dostanie to nie będzie ono ważna,tak samo jak cała spowiedź icon_wink.gif
Już ZAWSZE bedzie grzesznikiem bo doprowadził do rozwodu i nawet największe żale,płacze i nawet kładzenie się krzyżem w kościele nie pomogą icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 30 gru 2004 - 17:13
Post #39

chcieć to on może -spowiednik spowiedź przyjmie i rozgrzeszy bez tego jednego małego szczegółu jakim było wystąpienie o rozwód icon_wink.gif
Jeśli w spowiedzi zatai fakt,że jest rozwodnikiem z orzeczoną winą to nawet jeśli rozgrzeszenie dostanie to nie będzie ono ważna,tak samo jak cała spowiedź icon_wink.gif
Już ZAWSZE bedzie grzesznikiem bo doprowadził do rozwodu i nawet największe żale,płacze i nawet kładzenie się krzyżem w kościele nie pomogą icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
sdw
czw, 30 gru 2004 - 17:14
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
CYTAT(wiolontela)
A propos spowiedzi jeszcze - do spowiedzi moze pójść każdy  :wink:  tylko nie kazdy rozgrzeszenie dostanie. W tym osoba, która zatajajÄ…c jakieÅ› tam fakty, doprowadziÅ‚a do Å›lubu.

Po stwierdzeniu nieważności też nie?
Bo wiesz, mógłby powiedzieć, że błąd popełnił i chce się oczyścić, z nieważnego sakramentu też wyspowiadać i rozgrzeszenie dostać... To mógłby czy nadal nie....?



zaraz sprawdze
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post czw, 30 gru 2004 - 17:14
Post #40

CYTAT(Ika (mama Oskarka))
CYTAT(wiolontela)
A propos spowiedzi jeszcze - do spowiedzi moze pójść każdy  :wink:  tylko nie kazdy rozgrzeszenie dostanie. W tym osoba, która zatajajÄ…c jakieÅ› tam fakty, doprowadziÅ‚a do Å›lubu.

Po stwierdzeniu nieważności też nie?
Bo wiesz, mógłby powiedzieć, że błąd popełnił i chce się oczyścić, z nieważnego sakramentu też wyspowiadać i rozgrzeszenie dostać... To mógłby czy nadal nie....?



zaraz sprawdze

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
> O unieważeniu slubu!
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 08:49
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama