Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Przeprowadzka dziecka od dziadków do matki - Szok ?

> 
Bazylia30
śro, 10 sie 2011 - 09:52
Witam.
Mam córkę, która właśnie ukończyła 4 lata. Od roku mieszką Ona z dziadkami i widujemy się tylko w weekendy. Pracuje 100km od rodzinnej miejscowości, gdzie zadbałam o warunki pozwalajace na wspólne mieszkanie z córką. Chciałabym Ją już na nowy rok do siebie zabrać, wspólne zycie z córka jest dla mnie sprawą priorytetową jednak bardzo przywykła przez ten okres do dziadków i mimo że codziennie rozmawiamy i nie może doczekać się mojej wizyty w weekendy, to obawiam sie jak ona jako mały rozwijający sie człowiek zareaguje na taka zmianę (brak dziadków spędzajacych z nia większość czasu polączony z zyciem w dużym mieście w nowym przedszkolu z większa ilością dzieci) Nie jestem psychologiem, nie wiem czy oswajać ja z tą myślą, przywozić ja do siebie na kilka dni potem odwozić ja do dziadków, a może dla małego dziecka to nie sprawia różnicy.
Dziekuje za porady.
Bazylia30


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 10 sie 11 - 09:42
Nr użytkownika: 37,390




post śro, 10 sie 2011 - 09:52
Post #1

Witam.
Mam córkę, która właśnie ukończyła 4 lata. Od roku mieszką Ona z dziadkami i widujemy się tylko w weekendy. Pracuje 100km od rodzinnej miejscowości, gdzie zadbałam o warunki pozwalajace na wspólne mieszkanie z córką. Chciałabym Ją już na nowy rok do siebie zabrać, wspólne zycie z córka jest dla mnie sprawą priorytetową jednak bardzo przywykła przez ten okres do dziadków i mimo że codziennie rozmawiamy i nie może doczekać się mojej wizyty w weekendy, to obawiam sie jak ona jako mały rozwijający sie człowiek zareaguje na taka zmianę (brak dziadków spędzajacych z nia większość czasu polączony z zyciem w dużym mieście w nowym przedszkolu z większa ilością dzieci) Nie jestem psychologiem, nie wiem czy oswajać ja z tą myślą, przywozić ja do siebie na kilka dni potem odwozić ja do dziadków, a może dla małego dziecka to nie sprawia różnicy.
Dziekuje za porady.
mirka25k1
wto, 23 sie 2011 - 20:43
Musisz dużo z dzieckiem rozmawiać o zmianach jakie je czekają, zabieraj do siebie , pokaż przedszkole i pokoik w którym bedzie, powiedz, ze dziadkowie będą Was odwiedzać. Początki będą trudne ale na pewno się przyzwyczai.
mirka25k1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 466
Dołączył: śro, 16 kwi 08 - 21:35
Nr użytkownika: 19,380




post wto, 23 sie 2011 - 20:43
Post #2

Musisz dużo z dzieckiem rozmawiać o zmianach jakie je czekają, zabieraj do siebie , pokaż przedszkole i pokoik w którym bedzie, powiedz, ze dziadkowie będą Was odwiedzać. Początki będą trudne ale na pewno się przyzwyczai.
amore
śro, 26 paź 2011 - 12:26
Tak ,rozmowa bardzo ważna i kontakt z dziadkami musi być zachowany.
amore


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 311
Dołączył: sob, 31 lip 10 - 19:24
Skąd: koło Gdyni
Nr użytkownika: 33,859




post śro, 26 paź 2011 - 12:26
Post #3

Tak ,rozmowa bardzo ważna i kontakt z dziadkami musi być zachowany.
> Przeprowadzka dziecka od dziadków do matki - Szok ?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 11:51
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama