Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna  

Książki czytane wielokrotnie

> 
hawah
czw, 29 wrz 2005 - 21:56
Do zadania tegoż pytania skłoniło mnie wyznanie jednej z foremek w innym wątku, iż wielokrotnie czytała "Lalkę", aż polonistka pukała się w czoło. Ja w czasach licealnych miałam podobnie - "Lalkę" znałam niemal na pamięć, ponadto uwielbiałam czytać i w kółko wracać, ciągle coś nowego odkrywając, do "Chłopów", "Nocy i dni" i Trylogii icon_wink.gif
Potem na całe dziesięciolecie porzuciłam te lektury, ale leżąc w domu w zagrożonej ciąży powróciłam do nich na nowo z niekłamaną przyjemnością.

Jest też jedna pozycja do której wracam z uporem maniaka bez przerw i niezmiennie od 15 roku życia, mianowicie wybór publicystyki Boya Żeleńskiego "Reflektorem w mrok"; ciągle turlam się ze śmiechu czytając boyowską recenzję poradnika "Co czytać" x.Pirożyńskiego albo "Przygody Francoise Villona w kraju okupowanym"... Nawiasem mówiąc, polecam, jeśli kto nie czytał jeszcze icon_smile.gif

Wracacie wielokrotnie do książek czy raczej nie? Macie takie pozycje, które znacie na pamięć ?
hawah


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,279
Dołączył: nie, 23 sty 05 - 16:00
Skąd: peryferie
Nr użytkownika: 2,570




post czw, 29 wrz 2005 - 21:56
Post #1

Do zadania tegoż pytania skłoniło mnie wyznanie jednej z foremek w innym wątku, iż wielokrotnie czytała "Lalkę", aż polonistka pukała się w czoło. Ja w czasach licealnych miałam podobnie - "Lalkę" znałam niemal na pamięć, ponadto uwielbiałam czytać i w kółko wracać, ciągle coś nowego odkrywając, do "Chłopów", "Nocy i dni" i Trylogii icon_wink.gif
Potem na całe dziesięciolecie porzuciłam te lektury, ale leżąc w domu w zagrożonej ciąży powróciłam do nich na nowo z niekłamaną przyjemnością.

Jest też jedna pozycja do której wracam z uporem maniaka bez przerw i niezmiennie od 15 roku życia, mianowicie wybór publicystyki Boya Żeleńskiego "Reflektorem w mrok"; ciągle turlam się ze śmiechu czytając boyowską recenzję poradnika "Co czytać" x.Pirożyńskiego albo "Przygody Francoise Villona w kraju okupowanym"... Nawiasem mówiąc, polecam, jeśli kto nie czytał jeszcze icon_smile.gif

Wracacie wielokrotnie do książek czy raczej nie? Macie takie pozycje, które znacie na pamięć ?
agabr
czw, 29 wrz 2005 - 22:01
Raz w roku musze przeczytac "Łuk triumfalny" i sie zdrowo poplakac.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post czw, 29 wrz 2005 - 22:01
Post #2

Raz w roku musze przeczytac "Łuk triumfalny" i sie zdrowo poplakac.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
aluc

Go??







post czw, 29 wrz 2005 - 22:07
Post #3

a i owszem, znakomitą większość tych ulubionych czytam po kilkanaście albo i kilkadziesiąt razy
po prostu sprawdzam, czy pamiętam dialogi (jak niemąż mawia o swojej namiętności do Pulp Fiction icon_lol.gif )
addera
pią, 30 wrz 2005 - 07:52
Wielokrotnie przeczytałam i nikomu nie pożycze icon_wink.gif "Mistrza i Małgorzatę" icon_biggrin.gif
Sentymentem darzę "Sto lat samotności" icon_biggrin.gif
No i obowiązkowo "Dzieci z Bullerbyn" icon_mrgreen.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post pią, 30 wrz 2005 - 07:52
Post #4

Wielokrotnie przeczytałam i nikomu nie pożycze icon_wink.gif "Mistrza i Małgorzatę" icon_biggrin.gif
Sentymentem darzę "Sto lat samotności" icon_biggrin.gif
No i obowiązkowo "Dzieci z Bullerbyn" icon_mrgreen.gif

--------------------



kasiarybka

Go??







post pią, 30 wrz 2005 - 08:04
Post #5

A owszem, owszem....wracam do wielu książek, ale jest jedna którą znam na pamięć, to: "Gdzie Twój dom Telemachu?" icon_redface.gif
ewis_
pią, 30 wrz 2005 - 09:17
"Pół wieku wspomnień" Marii Ginter. Jak mi się nic nie chce, czytam kolejny raz i już mi się chce. Jakoś tak inspirująco na mnie działa icon_smile.gif

Poza tym jest kilka pozycji Sołżenicyna i Dostojewskiego, które połykam regularnie.
I oczywiście "Chłopi", "Nad Niemnem" i inne takie "sagowe" rodziny połanieckich icon_wink.gif ale to z braku laku albo w chorobie icon_wink.gif
ewis_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,211
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 16:28
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,829

GG:


post pią, 30 wrz 2005 - 09:17
Post #6

"Pół wieku wspomnień" Marii Ginter. Jak mi się nic nie chce, czytam kolejny raz i już mi się chce. Jakoś tak inspirująco na mnie działa icon_smile.gif

Poza tym jest kilka pozycji Sołżenicyna i Dostojewskiego, które połykam regularnie.
I oczywiście "Chłopi", "Nad Niemnem" i inne takie "sagowe" rodziny połanieckich icon_wink.gif ale to z braku laku albo w chorobie icon_wink.gif
Doruśka
pią, 30 wrz 2005 - 10:12
Kubus Puchatek-nikomu nie porzyczę,bo jest już w stanie rozkładu a teraz w księgarniach takie dziadostwo disneyowskie dla maluchów jest tylko wink.gif

i muminki icon_smile.gif)
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post pią, 30 wrz 2005 - 10:12
Post #7

Kubus Puchatek-nikomu nie porzyczę,bo jest już w stanie rozkładu a teraz w księgarniach takie dziadostwo disneyowskie dla maluchów jest tylko wink.gif

i muminki icon_smile.gif)
Arwena.
pią, 30 wrz 2005 - 10:13
Add ja też namiętnie "Mistrza i Małgorzatę".

Wracam też często do Władcy Pierścieni, serii o "Świecie Dysku" Pratchetta, czasem poczytam sobie Geralta i spółkę nie mogąc odżałować po raz setny, że Sapkowski poświęcił Regisa i Milvę. Harrego Pottera też namiętnie czytuję i wszystko co z nim związane (czytaj fanficki - czym zaraziła mnie gwm).

Czyli wychodzi na to, że głównie fantastyka na tapecie, hmm

Add wiesz co idę dziś po Dzieci z Bullerbyn - daawno nie czytałam, dzięki
icon_biggrin.gif


A i jeszcze mi sie przypomniało jak mam chandrę to zawsze zabieram do poduszki serię Janet Evanovich o Stefanie Plum - działa jak najlepsze lekarstwo. Znam już na pamięć chyba icon_rolleyes.gif
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post pią, 30 wrz 2005 - 10:13
Post #8

Add ja też namiętnie "Mistrza i Małgorzatę".

Wracam też często do Władcy Pierścieni, serii o "Świecie Dysku" Pratchetta, czasem poczytam sobie Geralta i spółkę nie mogąc odżałować po raz setny, że Sapkowski poświęcił Regisa i Milvę. Harrego Pottera też namiętnie czytuję i wszystko co z nim związane (czytaj fanficki - czym zaraziła mnie gwm).

Czyli wychodzi na to, że głównie fantastyka na tapecie, hmm

Add wiesz co idę dziś po Dzieci z Bullerbyn - daawno nie czytałam, dzięki
icon_biggrin.gif


A i jeszcze mi sie przypomniało jak mam chandrę to zawsze zabieram do poduszki serię Janet Evanovich o Stefanie Plum - działa jak najlepsze lekarstwo. Znam już na pamięć chyba icon_rolleyes.gif

--------------------
everybody lies
Eta
pią, 30 wrz 2005 - 12:39
Jam była tę forumką od Lalki icon_smile.gif
Tak czasy szkolne..., uwielbiałam tą lekturę, a moja nauczycielka poprostu jej nie lubiła, każdy ma swój gust
Poza tym ja kocham się w Norwidze i Baczyńskim, ale o książkach było...

Wiele jest takich ale najbardziej to Eichelberger, Pomóż sobie daj światu odetchnąć", czytam kiedy potrzebuję-polecam
"Nowa Summerhill" Neilla
W. Hugo "Nędznicy"
i A.Camus "Obcy"

Jako dziecko wiele razy czytałam książkę "dzikus, czyli wyjęty spod prawa" nie pamiętam autora, ale jeśli ktos ją ma to bardzo bym chciała kupić albo chociaż pożyczyć icon_exclaim.gif
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
Skąd: kujawy
Nr użytkownika: 227




post pią, 30 wrz 2005 - 12:39
Post #9

Jam była tę forumką od Lalki icon_smile.gif
Tak czasy szkolne..., uwielbiałam tą lekturę, a moja nauczycielka poprostu jej nie lubiła, każdy ma swój gust
Poza tym ja kocham się w Norwidze i Baczyńskim, ale o książkach było...

Wiele jest takich ale najbardziej to Eichelberger, Pomóż sobie daj światu odetchnąć", czytam kiedy potrzebuję-polecam
"Nowa Summerhill" Neilla
W. Hugo "Nędznicy"
i A.Camus "Obcy"

Jako dziecko wiele razy czytałam książkę "dzikus, czyli wyjęty spod prawa" nie pamiętam autora, ale jeśli ktos ją ma to bardzo bym chciała kupić albo chociaż pożyczyć icon_exclaim.gif

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
Eta
pią, 30 wrz 2005 - 12:50
Hawah jesteś cudowna, dzięki za ten post icon_biggrin.gif

Juz mam namiary na tę książkę, będę ją czytac małej, tak jak ja czytałam kiedys sobie icon_smile.gif
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
Skąd: kujawy
Nr użytkownika: 227




post pią, 30 wrz 2005 - 12:50
Post #10

Hawah jesteś cudowna, dzięki za ten post icon_biggrin.gif

Juz mam namiary na tę książkę, będę ją czytac małej, tak jak ja czytałam kiedys sobie icon_smile.gif

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
ewis_
pią, 30 wrz 2005 - 13:11
CYTAT(Eta)
Jako dziecko wiele razy czytałam książkę "dzikus, czyli wyjęty spod prawa" nie pamiętam autora, ale jeśli ktos ją ma to bardzo bym chciała kupić albo chociaż pożyczyć icon_exclaim.gif


Też to lubiłam w podstawówce - nawet napisałam o tej książce zwycięską pracę na Olimpiadę icon_smile.gif

tu jest na allegro:
https://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=66063751

a tu jest za 3,20 zł icon_smile.gif
https://www.antykwariat.gorzow-wlkp.com/
ewis_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,211
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 16:28
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,829

GG:


post pią, 30 wrz 2005 - 13:11
Post #11

CYTAT(Eta)
Jako dziecko wiele razy czytałam książkę "dzikus, czyli wyjęty spod prawa" nie pamiętam autora, ale jeśli ktos ją ma to bardzo bym chciała kupić albo chociaż pożyczyć icon_exclaim.gif


Też to lubiłam w podstawówce - nawet napisałam o tej książce zwycięską pracę na Olimpiadę icon_smile.gif

tu jest na allegro:
https://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=66063751

a tu jest za 3,20 zł icon_smile.gif
https://www.antykwariat.gorzow-wlkp.com/
adzia
pią, 30 wrz 2005 - 14:37
Szwejka i Mówcę Umarłych Carda. Na okrągło. Mąż sie puka icon_wink.gif
adzia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,407
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:40
Skąd: Między wsią a miastem
Nr użytkownika: 138




post pią, 30 wrz 2005 - 14:37
Post #12

Szwejka i Mówcę Umarłych Carda. Na okrągło. Mąż sie puka icon_wink.gif

--------------------
CBA ma aresztować wszystkich choreografów w kraju. Postawione im zostaną zarzuty przygotowywania nowych układów.
Eta
pią, 30 wrz 2005 - 15:03
już zamówiłam, książka 5 zł, a przesyłka 10 icon_sad.gif ale co tam ...

i zapomniałam jeszcze o R.Toporze
poczytuje go ktoś?
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
Skąd: kujawy
Nr użytkownika: 227




post pią, 30 wrz 2005 - 15:03
Post #13

już zamówiłam, książka 5 zł, a przesyłka 10 icon_sad.gif ale co tam ...

i zapomniałam jeszcze o R.Toporze
poczytuje go ktoś?

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
Maciejka
pią, 30 wrz 2005 - 15:25
Wracam stale do "Jeżycjady" M. Musierowicz. Poza tym zawsze z równym zainteresowaniem i rozrzewnieniem czytam "Godzinę pąsowej róży" czy "Małgosia kontra Małgosia". kiedyś równie często wracałam do "Tajemniczego ogrodu". No bajki lubię się okazuje... icon_biggrin.gif O innych napisze później bo mi Wojtuś zaczyna stękac. Straaasznie głodny.
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post pią, 30 wrz 2005 - 15:25
Post #14

Wracam stale do "Jeżycjady" M. Musierowicz. Poza tym zawsze z równym zainteresowaniem i rozrzewnieniem czytam "Godzinę pąsowej róży" czy "Małgosia kontra Małgosia". kiedyś równie często wracałam do "Tajemniczego ogrodu". No bajki lubię się okazuje... icon_biggrin.gif O innych napisze później bo mi Wojtuś zaczyna stękac. Straaasznie głodny.

--------------------
Maciejka


semi
pią, 30 wrz 2005 - 20:29
Ja także często wracam do Musierowicz. Z tych młodziezowych zdarza mi się sięgnąć jeszcze po "Dolinę światła" Minkowskiego i serię o Ani z Zielonego Wzgórza. Wracam też do "Ojca chrzestnego" Puzo, "Świata wg Garpa" Irvinga, "Zabić drozda" Harpera Lee, "Przebudzenia" de Mello, sagi o wiedźminie i jeszcze paru innych książek. Do lektur z dzieciństwa także,ale to już przy okazji czytania Leosiowi.
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post pią, 30 wrz 2005 - 20:29
Post #15

Ja także często wracam do Musierowicz. Z tych młodziezowych zdarza mi się sięgnąć jeszcze po "Dolinę światła" Minkowskiego i serię o Ani z Zielonego Wzgórza. Wracam też do "Ojca chrzestnego" Puzo, "Świata wg Garpa" Irvinga, "Zabić drozda" Harpera Lee, "Przebudzenia" de Mello, sagi o wiedźminie i jeszcze paru innych książek. Do lektur z dzieciństwa także,ale to już przy okazji czytania Leosiowi.
hawah
pią, 30 wrz 2005 - 23:24
No tak, faktycznie moja mania czytania w kółko ujawniła się już w podstawówce, kiedy to pochłaniałam namiętnie "Tajemnicę zielonej pieczęci" i "Głowę na tranzystorach" Ożogowskiej, a także "Księgę urwisów" Niziurskiego i "Niewiarygodne przygody Marka Piegusa" tegoż autora - zwłaszcza podczas choroby.
A jeszcze we wcześniejszej podstawówce czytałam "O psie, który jeździł koleją" i płakałam przy tym jak bóbr.
hawah


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,279
Dołączył: nie, 23 sty 05 - 16:00
Skąd: peryferie
Nr użytkownika: 2,570




post pią, 30 wrz 2005 - 23:24
Post #16

No tak, faktycznie moja mania czytania w kółko ujawniła się już w podstawówce, kiedy to pochłaniałam namiętnie "Tajemnicę zielonej pieczęci" i "Głowę na tranzystorach" Ożogowskiej, a także "Księgę urwisów" Niziurskiego i "Niewiarygodne przygody Marka Piegusa" tegoż autora - zwłaszcza podczas choroby.
A jeszcze we wcześniejszej podstawówce czytałam "O psie, który jeździł koleją" i płakałam przy tym jak bóbr.
ulla
pią, 30 wrz 2005 - 23:32
Hehe...ja też "Jezycojadę" czytam przynajmniej raz do roku. I przynajmnie raz w roku "Sto lat samotności". A teraz jeszcze Pottera, ale to bardziej raz na dwa lata.

Mam jeszcze kilka książek, które mam potrzebę odświeżać. Np. "Czyste radości mojego zycia"...no kocham tę książkę icon_smile.gif a jak mi dobrze na nastrój i relacje do rzeczywistości robi...
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
Skąd: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post pią, 30 wrz 2005 - 23:32
Post #17

Hehe...ja też "Jezycojadę" czytam przynajmniej raz do roku. I przynajmnie raz w roku "Sto lat samotności". A teraz jeszcze Pottera, ale to bardziej raz na dwa lata.

Mam jeszcze kilka książek, które mam potrzebę odświeżać. Np. "Czyste radości mojego zycia"...no kocham tę książkę icon_smile.gif a jak mi dobrze na nastrój i relacje do rzeczywistości robi...

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
kamami
sob, 01 paź 2005 - 16:05
Ja od x lat w grudniu zawsze czytam Przemineło z wiatrem, a w kwietniu oglądam film.
kamami
kamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 765
Dołączył: sob, 03 kwi 04 - 13:22
Nr użytkownika: 1,634




post sob, 01 paź 2005 - 16:05
Post #18

Ja od x lat w grudniu zawsze czytam Przemineło z wiatrem, a w kwietniu oglądam film.
kamami

--------------------
Michał (2001) Marek (2003)
addera
czw, 13 paź 2005 - 09:46
CYTAT(Sam)
Ten Obcy;  
:


własnie przeczytałam po raz kolejny wink.gif
córka przyniosła do domu, bo to jej lektura, przeczytałam pierwsza icon_cool.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post czw, 13 paź 2005 - 09:46
Post #19

CYTAT(Sam)
Ten Obcy;  
:


własnie przeczytałam po raz kolejny wink.gif
córka przyniosła do domu, bo to jej lektura, przeczytałam pierwsza icon_cool.gif

--------------------



Maciejka
pon, 17 paź 2005 - 22:40
CYTAT(Sam)
Chyba też odwiedzę bibliotekę i pożyczę ....dawno nieczytałam, a Ten Obcy to była miła lektura; pamiętasz Addera, że jest druga część? " Inna"? doby tytuł? skleroza.....


jam nie Add, ale mnie się zdaje, ze ten tytuł brzmi "Nie jesteś inny". A może to inna ksiażka? icon_redface.gif
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post pon, 17 paź 2005 - 22:40
Post #20

CYTAT(Sam)
Chyba też odwiedzę bibliotekę i pożyczę ....dawno nieczytałam, a Ten Obcy to była miła lektura; pamiętasz Addera, że jest druga część? " Inna"? doby tytuł? skleroza.....


jam nie Add, ale mnie się zdaje, ze ten tytuł brzmi "Nie jesteś inny". A może to inna ksiażka? icon_redface.gif

--------------------
Maciejka


> Książki czytane wielokrotnie
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 12:59
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama