Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

prawo ojca na widywanie się z córką

> 
adam77
czw, 21 cze 2007 - 12:29
Mam problem, jestem po rozwodzie i mam pełne prawo do widywania się z moja córką, chciałbym zabrać ją na wakacje razem z moją nową rodziną. Moja była żona nie chce mi dać córki (nie pozwala na widywanie się mojej córki z moją żoną). Czy ma do tego prawo? Co mogę zrobić? Proszę o pomoc!
adam77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: czw, 21 cze 07 - 12:12
Nr użytkownika: 15,039




post czw, 21 cze 2007 - 12:29
Post #1

Mam problem, jestem po rozwodzie i mam pełne prawo do widywania się z moja córką, chciałbym zabrać ją na wakacje razem z moją nową rodziną. Moja była żona nie chce mi dać córki (nie pozwala na widywanie się mojej córki z moją żoną). Czy ma do tego prawo? Co mogę zrobić? Proszę o pomoc!
cos_cos
pon, 25 cze 2007 - 21:57
Wydaje mi się, że Twoja była żona może sobie nie życzyć, aby wasze dziecko przebywało wraz z Twoją obecną żoną.
Pewna nie jestem, nie wiem jakie sa uregulowania prawne w tej kwestii.
cos_cos


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,354
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 16:26
SkÄ…d: z tam tond
Nr użytkownika: 4,242




post pon, 25 cze 2007 - 21:57
Post #2

Wydaje mi się, że Twoja była żona może sobie nie życzyć, aby wasze dziecko przebywało wraz z Twoją obecną żoną.
Pewna nie jestem, nie wiem jakie sa uregulowania prawne w tej kwestii.

--------------------
zmiana nicka czasem jest bardzo potrzebna.
Ika
wto, 26 cze 2007 - 00:10
To zależy.
Nie bo nie, czy ma jakieÅ› powody, argumentacjÄ™ takiej decyzji?
Formalnie jeśli nie masz ograniczonych praw, to żona nie moze Ci odmówić kontaktów z córką. Mozesz wnieść pozew, ale przed tymi wakacjami raczej nie zdążysz...
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post wto, 26 cze 2007 - 00:10
Post #3

To zależy.
Nie bo nie, czy ma jakieÅ› powody, argumentacjÄ™ takiej decyzji?
Formalnie jeśli nie masz ograniczonych praw, to żona nie moze Ci odmówić kontaktów z córką. Mozesz wnieść pozew, ale przed tymi wakacjami raczej nie zdążysz...

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
cos_cos
śro, 27 cze 2007 - 22:01
Ika ale to jest tak, że jeżeli ojciec nie ma ograniczonych praw rodzicielskich to może zabierać dziecko i spędzać czas z nim i z nową żoną?
Bo rozumiem, że była żona nie może odmówić OJCU kontaktów z dzieckiem, jeżeli sąd mu je przyznał, ale czy musi godzić się na przebywanie dziecka z nową kobietą ojca?

Z czystej ciekawości pytam icon_wink.gif
cos_cos


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,354
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 16:26
SkÄ…d: z tam tond
Nr użytkownika: 4,242




post śro, 27 cze 2007 - 22:01
Post #4

Ika ale to jest tak, że jeżeli ojciec nie ma ograniczonych praw rodzicielskich to może zabierać dziecko i spędzać czas z nim i z nową żoną?
Bo rozumiem, że była żona nie może odmówić OJCU kontaktów z dzieckiem, jeżeli sąd mu je przyznał, ale czy musi godzić się na przebywanie dziecka z nową kobietą ojca?

Z czystej ciekawości pytam icon_wink.gif

--------------------
zmiana nicka czasem jest bardzo potrzebna.
Ika
wto, 10 lip 2007 - 09:58
CYTAT(Nadia-ru @ czw, 28 cze 2007 - 00:01) *
Ika ale to jest tak, że jeżeli ojciec nie ma ograniczonych praw rodzicielskich to może zabierać dziecko i spędzać czas z nim i z nową żoną?
Bo rozumiem, że była żona nie może odmówić OJCU kontaktów z dzieckiem, jeżeli sąd mu je przyznał, ale czy musi godzić się na przebywanie dziecka z nową kobietą ojca?

Z czystej ciekawości pytam icon_wink.gif


Niestety tak. Chyba, ze ma mocne podstawy, by odmówić i w razie potrzeby udowodni to w sądzie (problemy psychologiczne dziecka, problemy z Exem lub jego byłą - nie wiem, alkoholicy, narkomani czy coś w podobie).
Nowa żona Eksa to jego rodzina, jego środowisko, on ma prawo np. zabrać dziecko na wakacje - który sąd zabroni mu jechac z obecną rodziną i dzieckiem? Każe zostawić rodzinę i wyjechać tylko z dzieckiem...?
Ale to już bardziej z orzecznictwa by wynikało niż stricte z kodeksu, w kodeksie nie przypominam sobie konkretnego paragrafu na to.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post wto, 10 lip 2007 - 09:58
Post #5

CYTAT(Nadia-ru @ czw, 28 cze 2007 - 00:01) *
Ika ale to jest tak, że jeżeli ojciec nie ma ograniczonych praw rodzicielskich to może zabierać dziecko i spędzać czas z nim i z nową żoną?
Bo rozumiem, że była żona nie może odmówić OJCU kontaktów z dzieckiem, jeżeli sąd mu je przyznał, ale czy musi godzić się na przebywanie dziecka z nową kobietą ojca?

Z czystej ciekawości pytam icon_wink.gif


Niestety tak. Chyba, ze ma mocne podstawy, by odmówić i w razie potrzeby udowodni to w sądzie (problemy psychologiczne dziecka, problemy z Exem lub jego byłą - nie wiem, alkoholicy, narkomani czy coś w podobie).
Nowa żona Eksa to jego rodzina, jego środowisko, on ma prawo np. zabrać dziecko na wakacje - który sąd zabroni mu jechac z obecną rodziną i dzieckiem? Każe zostawić rodzinę i wyjechać tylko z dzieckiem...?
Ale to już bardziej z orzecznictwa by wynikało niż stricte z kodeksu, w kodeksie nie przypominam sobie konkretnego paragrafu na to.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
cos_cos
wto, 10 lip 2007 - 21:36
Uważam, że to matka powinna mieć możliwość decydowania o tym. No, ale cóż to co ja uważam to jest najmniej ważne.
cos_cos


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,354
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 16:26
SkÄ…d: z tam tond
Nr użytkownika: 4,242




post wto, 10 lip 2007 - 21:36
Post #6

Uważam, że to matka powinna mieć możliwość decydowania o tym. No, ale cóż to co ja uważam to jest najmniej ważne.

--------------------
zmiana nicka czasem jest bardzo potrzebna.
Ika
śro, 11 lip 2007 - 01:05
CYTAT(Nadia-ru @ wto, 10 lip 2007 - 23:36) *
Uważam, że to matka powinna mieć możliwość decydowania o tym.


Też tak uważałam kiedyś. Ale patrząc obiektywnie, gdyby był taki przepis, to są kobiety, które by go wykorzystywały do swoich rozgrywek z Eksami. Niestety.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 11 lip 2007 - 01:05
Post #7

CYTAT(Nadia-ru @ wto, 10 lip 2007 - 23:36) *
Uważam, że to matka powinna mieć możliwość decydowania o tym.


Też tak uważałam kiedyś. Ale patrząc obiektywnie, gdyby był taki przepis, to są kobiety, które by go wykorzystywały do swoich rozgrywek z Eksami. Niestety.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
misia30
czw, 26 lip 2007 - 19:33
Jeśli nie jesteś pozbawiony praw rodzicielskich , to twoja była żona nie może utrudniać ci kontaktów z dzieckiem, ale jeśli ma uzasadnione obawy ,że porwiesz dziecko może nie zgodzić się na twój wyjazd na wakacjie. Nie możesz się dziwić ,że matka dziecka nie chce ,żeby córka spotykała się z twoją nową kobietą , zwłaszcza jeśli ona była przyczyną rozpadu waszego związku.Natomiast nie powinna utrudniać twoich kontaktów z dzieckiem , bo przede wszystkim krzywdzi je a nie ciebie, pod warunkiem ,że byłeś dobrym ojcem (pomijam jakim mężęm ). No chyba że po prostu nie chciała publicznego prania brudów , dlatego nie jesteś pozbawiony praw rodzicielskich.Choć chyba ta druga opcja ciebie nie dotyczy.Musisz spokojnie porozmawiać z byłą ,żeby nie ranić waszego dziecka.
misia30


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: nie, 24 cze 07 - 16:07
Nr użytkownika: 15,084




post czw, 26 lip 2007 - 19:33
Post #8

Jeśli nie jesteś pozbawiony praw rodzicielskich , to twoja była żona nie może utrudniać ci kontaktów z dzieckiem, ale jeśli ma uzasadnione obawy ,że porwiesz dziecko może nie zgodzić się na twój wyjazd na wakacjie. Nie możesz się dziwić ,że matka dziecka nie chce ,żeby córka spotykała się z twoją nową kobietą , zwłaszcza jeśli ona była przyczyną rozpadu waszego związku.Natomiast nie powinna utrudniać twoich kontaktów z dzieckiem , bo przede wszystkim krzywdzi je a nie ciebie, pod warunkiem ,że byłeś dobrym ojcem (pomijam jakim mężęm ). No chyba że po prostu nie chciała publicznego prania brudów , dlatego nie jesteś pozbawiony praw rodzicielskich.Choć chyba ta druga opcja ciebie nie dotyczy.Musisz spokojnie porozmawiać z byłą ,żeby nie ranić waszego dziecka.
feniks
śro, 24 paź 2007 - 13:55
Mam pytanie. A co sie dzieje wówczas gdy mama i tata nie mieli ślubu, przez jakiś okres wychowywali dziecko, ale potem sie rozstali. Czy wtedy ojciec ma takie sama prawa?
feniks


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9
Dołączył: pią, 15 cze 07 - 09:13
Nr użytkownika: 14,925




post śro, 24 paź 2007 - 13:55
Post #9

Mam pytanie. A co sie dzieje wówczas gdy mama i tata nie mieli ślubu, przez jakiś okres wychowywali dziecko, ale potem sie rozstali. Czy wtedy ojciec ma takie sama prawa?
Ika
śro, 24 paź 2007 - 23:20
CYTAT(feniks @ śro, 24 paź 2007 - 13:55) *
Mam pytanie. A co sie dzieje wówczas gdy mama i tata nie mieli ślubu, przez jakiś okres wychowywali dziecko, ale potem sie rozstali. Czy wtedy ojciec ma takie sama prawa?


Åšlub nie ma nic do rzeczy.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 24 paź 2007 - 23:20
Post #10

CYTAT(feniks @ śro, 24 paź 2007 - 13:55) *
Mam pytanie. A co sie dzieje wówczas gdy mama i tata nie mieli ślubu, przez jakiś okres wychowywali dziecko, ale potem sie rozstali. Czy wtedy ojciec ma takie sama prawa?


Åšlub nie ma nic do rzeczy.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
> prawo ojca na widywanie siÄ™ z córkÄ…
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 14 cze 2024 - 10:43
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama