Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
100 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna ostatnia   

Grudniowe dzieciaczki :)

, cz. III
> , cz. III
Kamila-w1

Go??







post śro, 21 lip 2010 - 21:54
Post #81

Monika ale ja pisałam, że tego chodzika używałam od 10 miesiąca a nie do 37.gif chyba, że sie pomyliłam to przepraszam. Ja mam taki co mu sie nogi rozstawia do chodzenia a jak dziecko starsze i chce pojeździć to można zlożyc nogi i robi sie taki jeździk, szukalam takiego na stronie fisher prcie i na allegor żeby wam pokazac ale nie znalazłam...chyba stary model...a Michał bawił sie nim jeszcze w tamtym roku 37.gif używany spokojnie 2 lata i wcale nie zniszczony.

Wiolka ja tez od mniej więcej 3 tygodni piore w naszym proszku ubranka Piotrusia...używam Persila Sensitive i silan sensitive i małemu nic sie nie dzieje.

My jutro na cały dzien do parku wodnego jedziemy icon_wink.gif

MoniZ serdecznie współczuję i życzę maluchom dużo dużo zdrówka!!!

Pearl do płynu do prania nie musisz używac płynu do płukania.

Ja czasami gotuje a czasami słoiczek daję...ryby jeszcze nie dawałam ani wołowiny i wieprzowiny, ale wczoraj ugotowałam zupke z buraka to zajadał aż mu sie uszy trzęsły.
Pearl
śro, 21 lip 2010 - 21:59
Asiu a masz jakieś specjalne przepisy dla małej? Może jakiś zdradzisz? Ja zaczne małej gotować ja ona zacznie więcej warzyw jeść, to przy okazji gotowania dla siebie będę jej gotować, bo na razie dla siebie nawet rzadko gotuję.Już teraz brakuje mi czasu a co dopiero gdybym miała stać w kuchni:( Miałam dziś położyć małą na podłodze aby popełzała sobie, ale się bałam więc znów pełzała po kołdrze, tylko ze tym razem w swoim pokoiku a tam wąsko, ciasno i szafki mają trochę niebezpieczne uchwyty, które Ami natychmiast sobie upodobała. Myślałam aby je odkręcić ale mąż mnie zbeształ, że nic nie będę odkręcać, mam owinąć je ręcznikiem icon_sad.gif
Pearl


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,383
Dołączył: śro, 08 kwi 09 - 19:00
SkÄ…d: 3 city
Nr użytkownika: 26,594




post śro, 21 lip 2010 - 21:59
Post #82

Asiu a masz jakieś specjalne przepisy dla małej? Może jakiś zdradzisz? Ja zaczne małej gotować ja ona zacznie więcej warzyw jeść, to przy okazji gotowania dla siebie będę jej gotować, bo na razie dla siebie nawet rzadko gotuję.Już teraz brakuje mi czasu a co dopiero gdybym miała stać w kuchni:( Miałam dziś położyć małą na podłodze aby popełzała sobie, ale się bałam więc znów pełzała po kołdrze, tylko ze tym razem w swoim pokoiku a tam wąsko, ciasno i szafki mają trochę niebezpieczne uchwyty, które Ami natychmiast sobie upodobała. Myślałam aby je odkręcić ale mąż mnie zbeształ, że nic nie będę odkręcać, mam owinąć je ręcznikiem icon_sad.gif

--------------------
mlovea
śro, 21 lip 2010 - 21:59
Miło was poczytać po intensywnym dniu... icon_biggrin.gif

Małgosiu, to chyba trzeba dojrzeć do zaprzestania karmienia. Wcześniej się bałam, że będzie mi ciężko (i Majeczce), ale przyszedł dzień i podjęłam decyzję. I nie żałuję. Dla was też dobry moment przyjdzie. Każdy ma inaczej.

Kamila, a czy Piotruś zostawał już z twoją mamą sam wieczorem? Może się wystraszył? Swoją drogą to tak miło, gdy dziecko na nasz widok się uspokaja. Ale szkoda, że musiałaś przerwać wyjście.
O dziwo wcale nie cierpię bardzo z powodu rozstania z Mają. Rano zdążymy się poprzytulać, w ciągu dnia raz dzwonię do domu, potem całe popołudnie spędzamy razem. A najważniejsze, że jestem pewna dobrej opieki - teraz mąż, później moja mama.

Julitka, mam nadzieję, że pomogą leki. Z tym moczem to też słyszałam, ale to raczej ostateczność - nie brzmi fajnie.
Podaj mi, proszę, przepisy na obiadki od twojej koleżanki. Może sie wezmę w końcu za gotowanie.
W pracy bardzo miło, na razie roboty niewiele (dopóki się nie wdrożę, muszę czekać, aż mi coś dadzą). Zapowiada się ciekawie, jestem zadowolona.

CYTAT(Pearl @ Wed, 21 Jul 2010 - 11:29) *
Mlovea jestem w szoku, twoja córeczka jest niesamowicie silna i pięknie się rozwija. Skoro twoja otwiera szafki itd...to może ja moją za bardzo ograniczam? Może powinnam położyć ją na podłogę (ale mam kafle i panele) i pozwolić pełzać? W kojcu ma mało miejsca, już lepiej jej się chodzi na łóżku.

Pearl, Maja też wiecznie na panelach siedzi. Teraz takie upały, to się przynajmniej chłodzi od podłogi. Przełam się, kochana. Ami będzie miała więcej okazji do gimnastyki i więcej motywacji. Wielu ekspertów uważa, że nie ma lepszego placu zabaw niż podłoga. Wiem, że martwisz się psem. Ale przecież przy zachowaniu niezbędnej higieny nic złego małej sie nie stanie. A nie masz przypadkiem możliwości, żeby psa nauczyć niewchodzenia do jednego pokoju, gdzie z Amelką najczęściej przebywasz?

Alecta, jesteście piękne.

Wiola, daję cały czas słoiczki;. Maja je lubi, wszystkie smaki. Podoba mi się, że są tak bardzo urozmaicone, własne obiadki takie by nie były. Majeczka dużo nie je - ok.3/4 dużego słoiczka obiadku i mały słoiczek deserku dziennie (plus oczywiście mleko i kasza/kleik), więc na razie finansowo uciążliwe to nie jest.

Monika, Thomasek ślicznie przybiera pozycję startową icon_wink.gif

Niuniunia, Zuzanna groźnie wyglada z tą bronią icon_wink.gif Świetne zdjęcia. Sama stanęła? A nie masz z wysoko łóżeczka? Bo tak sie wydaje na fotce, że mała mogłaby sie przechylić.

MoniZ, wesoły weekend cię czeka. Spojrzałam na datę ur twojego starszaka i przypomniało mi sie, że mamy 5 rocznicę ślubu 37.gif Muszę zorganizować jakiś drobiazg.

DO MAM DZIEWCZYNEK - czy któraś z waszych pociech ma już kolczyki w uszkach??? Nie rzuciło mi się w oczy na zdjęciach, ale moze juz któraś zdecydowała się na przekucie.
Lecę prasować ciuchy na rano. I kanapki zrobić. Dobranoc.
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
SkÄ…d: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post śro, 21 lip 2010 - 21:59
Post #83

Miło was poczytać po intensywnym dniu... icon_biggrin.gif

Małgosiu, to chyba trzeba dojrzeć do zaprzestania karmienia. Wcześniej się bałam, że będzie mi ciężko (i Majeczce), ale przyszedł dzień i podjęłam decyzję. I nie żałuję. Dla was też dobry moment przyjdzie. Każdy ma inaczej.

Kamila, a czy Piotruś zostawał już z twoją mamą sam wieczorem? Może się wystraszył? Swoją drogą to tak miło, gdy dziecko na nasz widok się uspokaja. Ale szkoda, że musiałaś przerwać wyjście.
O dziwo wcale nie cierpię bardzo z powodu rozstania z Mają. Rano zdążymy się poprzytulać, w ciągu dnia raz dzwonię do domu, potem całe popołudnie spędzamy razem. A najważniejsze, że jestem pewna dobrej opieki - teraz mąż, później moja mama.

Julitka, mam nadzieję, że pomogą leki. Z tym moczem to też słyszałam, ale to raczej ostateczność - nie brzmi fajnie.
Podaj mi, proszę, przepisy na obiadki od twojej koleżanki. Może sie wezmę w końcu za gotowanie.
W pracy bardzo miło, na razie roboty niewiele (dopóki się nie wdrożę, muszę czekać, aż mi coś dadzą). Zapowiada się ciekawie, jestem zadowolona.

CYTAT(Pearl @ Wed, 21 Jul 2010 - 11:29) *
Mlovea jestem w szoku, twoja córeczka jest niesamowicie silna i pięknie się rozwija. Skoro twoja otwiera szafki itd...to może ja moją za bardzo ograniczam? Może powinnam położyć ją na podłogę (ale mam kafle i panele) i pozwolić pełzać? W kojcu ma mało miejsca, już lepiej jej się chodzi na łóżku.

Pearl, Maja też wiecznie na panelach siedzi. Teraz takie upały, to się przynajmniej chłodzi od podłogi. Przełam się, kochana. Ami będzie miała więcej okazji do gimnastyki i więcej motywacji. Wielu ekspertów uważa, że nie ma lepszego placu zabaw niż podłoga. Wiem, że martwisz się psem. Ale przecież przy zachowaniu niezbędnej higieny nic złego małej sie nie stanie. A nie masz przypadkiem możliwości, żeby psa nauczyć niewchodzenia do jednego pokoju, gdzie z Amelką najczęściej przebywasz?

Alecta, jesteście piękne.

Wiola, daję cały czas słoiczki;. Maja je lubi, wszystkie smaki. Podoba mi się, że są tak bardzo urozmaicone, własne obiadki takie by nie były. Majeczka dużo nie je - ok.3/4 dużego słoiczka obiadku i mały słoiczek deserku dziennie (plus oczywiście mleko i kasza/kleik), więc na razie finansowo uciążliwe to nie jest.

Monika, Thomasek ślicznie przybiera pozycję startową icon_wink.gif

Niuniunia, Zuzanna groźnie wyglada z tą bronią icon_wink.gif Świetne zdjęcia. Sama stanęła? A nie masz z wysoko łóżeczka? Bo tak sie wydaje na fotce, że mała mogłaby sie przechylić.

MoniZ, wesoły weekend cię czeka. Spojrzałam na datę ur twojego starszaka i przypomniało mi sie, że mamy 5 rocznicę ślubu 37.gif Muszę zorganizować jakiś drobiazg.

DO MAM DZIEWCZYNEK - czy któraś z waszych pociech ma już kolczyki w uszkach??? Nie rzuciło mi się w oczy na zdjęciach, ale moze juz któraś zdecydowała się na przekucie.
Lecę prasować ciuchy na rano. I kanapki zrobić. Dobranoc.


--------------------


Pearl
śro, 21 lip 2010 - 22:23
Mlovea mamy 3 pokoje sypialnia, pokój Ami i nasz duży pokój z aneksem i korytarzem. Siedzę z Ami głównie dużym pokoju bo tu jest kuchnia itd a Ami nie pozwala mi się oddalać zbytnio:( Niestety nasz psiak jest rozpieszczony i także musi być blisko, dosłownie, jak śpi to musi być przytulony do nas, jak ja wstanę z kanapy to on też icon_sad.gif Więc nie ma szans go odseparować icon_sad.gif Czekam na psiego psychologa, drugie podejście.
Pearl


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,383
Dołączył: śro, 08 kwi 09 - 19:00
SkÄ…d: 3 city
Nr użytkownika: 26,594




post śro, 21 lip 2010 - 22:23
Post #84

Mlovea mamy 3 pokoje sypialnia, pokój Ami i nasz duży pokój z aneksem i korytarzem. Siedzę z Ami głównie dużym pokoju bo tu jest kuchnia itd a Ami nie pozwala mi się oddalać zbytnio:( Niestety nasz psiak jest rozpieszczony i także musi być blisko, dosłownie, jak śpi to musi być przytulony do nas, jak ja wstanę z kanapy to on też icon_sad.gif Więc nie ma szans go odseparować icon_sad.gif Czekam na psiego psychologa, drugie podejście.

--------------------
Andzia20
czw, 22 lip 2010 - 07:17
Pearl my tez mamy psa tez zozpieszczony ale nauczylam go ze jak krzykne "do siebie" to odwraca sie i idzie do kuchni i albo kladzie sie na progu albo idzie pod swoje krzeslo poprostu nie mozesz dac sie psu czasem pozwalam zeby Sandra sie pobawila z nim i jest w niebo wzieta bo ja lize po zabaeie umyje jej buzke i jest wszystko ok:) musisz sie przelamac i dac mala na podloge u mnie Sandra po dywanie caly dzien smiga zabawki po calym pokoju rozrzucone i turla sie lub pelza do kazdej z nich:)
Andzia20


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 485
Dołączył: pon, 27 kwi 09 - 08:15
SkÄ…d: lubliniec
Nr użytkownika: 26,901

GG:


post czw, 22 lip 2010 - 07:17
Post #85

Pearl my tez mamy psa tez zozpieszczony ale nauczylam go ze jak krzykne "do siebie" to odwraca sie i idzie do kuchni i albo kladzie sie na progu albo idzie pod swoje krzeslo poprostu nie mozesz dac sie psu czasem pozwalam zeby Sandra sie pobawila z nim i jest w niebo wzieta bo ja lize po zabaeie umyje jej buzke i jest wszystko ok:) musisz sie przelamac i dac mala na podloge u mnie Sandra po dywanie caly dzien smiga zabawki po calym pokoju rozrzucone i turla sie lub pelza do kazdej z nich:)

--------------------



monika:)))
czw, 22 lip 2010 - 07:30
Nie odniosę się do waszych postów, przynajmniej nie teraz, bo fatalnie się czuję!

Chciałyście przepisy to wklejam wamTUTAJ stronkę! Może któraś skorzysta!
monika:)))


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 826
Dołączył: śro, 16 lip 08 - 15:22
SkÄ…d: Niemcy
Nr użytkownika: 20,747

GG:


post czw, 22 lip 2010 - 07:30
Post #86

Nie odniosę się do waszych postów, przynajmniej nie teraz, bo fatalnie się czuję!

Chciałyście przepisy to wklejam wamTUTAJ stronkę! Może któraś skorzysta!

--------------------
Θωμάς (Thomas)



julitka_82
czw, 22 lip 2010 - 07:38
Natasza po spałaszowaniu skórki od bułki bawi sie kubkiem niekapkiem, więc szybko naskrobię icon_smile.gif
Mlovea, super , że się tak zaaklimatyzowałaś w pracy i że nie cierpisz z powodu powrotu do pracy ani Ty, ani Maja icon_smile.gif Oto przepisy:
Krupnik
-udko z kurczaka eko
-wloszczyzna
-kasza jeczmienna perlowa (nie peczak)
-ziemniaczki
-pietruszka zielona

Udko obgotowujemy 15 min,a poem wode wylewamy,myjemy garnek. Miesko
zalewamy wrzatkiem, dodajemy wloszczyzne plus ziemniaczki. Jak sie
zagotuje to dodajemy kasze i gotujemy do miekkosci. Na koncu dodajemy
natke pietruszki.

Rosolek z kluseczkami
-udko z kurczaka eko
-wloszczyzna
-zoltko
-maka
-pietruszka (natka)

Znowu udko obgotowujemy i zmieniamy wode. Po zmiane wody dodajemy
wloszczyzne i gotujemy do miekkosci. Po wyjeciu miesko drobno kroimy,a
marchewke dziubiemy widelcem. Do klarownego rosolu dajemy kluseczki.
Zoltko beltamy z woda i dodajemy troche maki-tak by mialo konsystencje
smietany. Kluseczki lejemy na gotujacy sie rosol. Dodajemy miesko i
marchewke oraz natke.



Obiadek na slodko
-butternut
-slodki ziemniak
-marchewka
-maselko (nie solone!)
Warzywka gotujemy do miekkosci i dziubiemy na papke. Dodajemy troszke masla

Rybka z warzywami:
-kawalek lososia
-kalafiorek
-ziemniaczki
-marchewka
-koperek
-masełko

Rybkę kładziemy na sitku,albo tym wkładzie do gotowania na parze i
posypujemy obficie koperkiem. Gotujemy do miekkosci. Warzywa,abo tez na
parze,albo w garnuszku z woda.
Potem dziubiemy widelcem rybke i warzywa,dodajemy troche masla i gotowe.
Ważne jest,zeby wszystko podziubac jak jest gorace-wtedy idzie to duzo
Å‚atwiej.


Może którejś z Was się przydadzą. Ja na pewno spróbuję i nie tylko Nataszka zje :0 heheheh Tylko ja zamoast masełka dodaję oliwę z oliwek.
Kurdę, ja też muszę jeść, bo wczoraj tylko śniadanie i cały dzień sałatka owocowa....Przyszły koleżanki na kawkę i się pytają, czy ja anoreksji nie mam :0 heheheheh No ale ja zadku ważyłam tyle ile teraz.

Dzisiejsza nocka była nawet fajna, bo co prawda Natka zbudziła się ze 2 razy z płaczem, ale zaraz zasnęła, a na cycka wstała o 5.30.
Co do rezygnacji z karmienia piersią, to Mlovea ma rację, każdy musi sam dojrzeć do decyzji. Pamiętam jak ja sobie powiedziałam, ze do 8 miesięcy i koniec:) 04.gif a teraz mówię że do roczku icon_smile.gif A nie powiem, bym miała łatwo z karmieniem bo od poczatku niestety żyję z bólem....ale czego się nie robi dla dzieci. Aaaaa Mamuśki, jakie mleczko podajecie swoim pociechom, chodzi mi o modyfikowane, bo za miesiąc mam wesele siostry i jestem świadkową i cały dzień będę zalatana, nie wiem, czy na każdego cyca uda mi sie być w domu, a ja nie podawałam Natce butli.

Pleśniawki, jakby zanikały, ale potem będę musiała zobaczyć w paszczęicon_smile.gif Oczywiście nie obędzie się pewnie bez krzyku, jęku i kopania!!!!

Już zaczyna się jęk, wiec muszę kończyć.
julitka_82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 549
Dołączył: pią, 25 cze 10 - 17:27
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 33,451

GG:


post czw, 22 lip 2010 - 07:38
Post #87

Natasza po spałaszowaniu skórki od bułki bawi sie kubkiem niekapkiem, więc szybko naskrobię icon_smile.gif
Mlovea, super , że się tak zaaklimatyzowałaś w pracy i że nie cierpisz z powodu powrotu do pracy ani Ty, ani Maja icon_smile.gif Oto przepisy:
Krupnik
-udko z kurczaka eko
-wloszczyzna
-kasza jeczmienna perlowa (nie peczak)
-ziemniaczki
-pietruszka zielona

Udko obgotowujemy 15 min,a poem wode wylewamy,myjemy garnek. Miesko
zalewamy wrzatkiem, dodajemy wloszczyzne plus ziemniaczki. Jak sie
zagotuje to dodajemy kasze i gotujemy do miekkosci. Na koncu dodajemy
natke pietruszki.

Rosolek z kluseczkami
-udko z kurczaka eko
-wloszczyzna
-zoltko
-maka
-pietruszka (natka)

Znowu udko obgotowujemy i zmieniamy wode. Po zmiane wody dodajemy
wloszczyzne i gotujemy do miekkosci. Po wyjeciu miesko drobno kroimy,a
marchewke dziubiemy widelcem. Do klarownego rosolu dajemy kluseczki.
Zoltko beltamy z woda i dodajemy troche maki-tak by mialo konsystencje
smietany. Kluseczki lejemy na gotujacy sie rosol. Dodajemy miesko i
marchewke oraz natke.



Obiadek na slodko
-butternut
-slodki ziemniak
-marchewka
-maselko (nie solone!)
Warzywka gotujemy do miekkosci i dziubiemy na papke. Dodajemy troszke masla

Rybka z warzywami:
-kawalek lososia
-kalafiorek
-ziemniaczki
-marchewka
-koperek
-masełko

Rybkę kładziemy na sitku,albo tym wkładzie do gotowania na parze i
posypujemy obficie koperkiem. Gotujemy do miekkosci. Warzywa,abo tez na
parze,albo w garnuszku z woda.
Potem dziubiemy widelcem rybke i warzywa,dodajemy troche masla i gotowe.
Ważne jest,zeby wszystko podziubac jak jest gorace-wtedy idzie to duzo
Å‚atwiej.


Może którejś z Was się przydadzą. Ja na pewno spróbuję i nie tylko Nataszka zje :0 heheheh Tylko ja zamoast masełka dodaję oliwę z oliwek.
Kurdę, ja też muszę jeść, bo wczoraj tylko śniadanie i cały dzień sałatka owocowa....Przyszły koleżanki na kawkę i się pytają, czy ja anoreksji nie mam :0 heheheheh No ale ja zadku ważyłam tyle ile teraz.

Dzisiejsza nocka była nawet fajna, bo co prawda Natka zbudziła się ze 2 razy z płaczem, ale zaraz zasnęła, a na cycka wstała o 5.30.
Co do rezygnacji z karmienia piersią, to Mlovea ma rację, każdy musi sam dojrzeć do decyzji. Pamiętam jak ja sobie powiedziałam, ze do 8 miesięcy i koniec:) 04.gif a teraz mówię że do roczku icon_smile.gif A nie powiem, bym miała łatwo z karmieniem bo od poczatku niestety żyję z bólem....ale czego się nie robi dla dzieci. Aaaaa Mamuśki, jakie mleczko podajecie swoim pociechom, chodzi mi o modyfikowane, bo za miesiąc mam wesele siostry i jestem świadkową i cały dzień będę zalatana, nie wiem, czy na każdego cyca uda mi sie być w domu, a ja nie podawałam Natce butli.

Pleśniawki, jakby zanikały, ale potem będę musiała zobaczyć w paszczęicon_smile.gif Oczywiście nie obędzie się pewnie bez krzyku, jęku i kopania!!!!

Już zaczyna się jęk, wiec muszę kończyć.


--------------------
Pearl
czw, 22 lip 2010 - 09:37
Fajne przepisy, ale to już można kaszę jęczmienną podawać?

MOniko a co siÄ™ dzieje? Czy to przez @?

Andzia dziś posadziłam małą na dywanie + kołderka bo w kojcu zawsze miękko miała i jak poleciała do tyłu na główkę to był wrzask:( Oczywiście Ami nie potrafi ochronić glówki przed uderzeniem:( A Sandra potrafi?Wyrobiła w sobie ten nawyk?CHyba ze 2 dni będę bawić się z nią na takim nieco miękciejszym podłożu, by nauczyła się że upadek boli (ale nie aż tak bardzo) i wtedy na podłogę ją puszczę. Tylko że ja już teraz mam świra na punkcie mycia podłogi, łapki psa myję lub wycieram chusteczkami, po każdym wejściu w butach mop,z balkonu jak wrócę tak samo:( Mi chyba odbija.

Pearl


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,383
Dołączył: śro, 08 kwi 09 - 19:00
SkÄ…d: 3 city
Nr użytkownika: 26,594




post czw, 22 lip 2010 - 09:37
Post #88

Fajne przepisy, ale to już można kaszę jęczmienną podawać?

MOniko a co siÄ™ dzieje? Czy to przez @?

Andzia dziś posadziłam małą na dywanie + kołderka bo w kojcu zawsze miękko miała i jak poleciała do tyłu na główkę to był wrzask:( Oczywiście Ami nie potrafi ochronić glówki przed uderzeniem:( A Sandra potrafi?Wyrobiła w sobie ten nawyk?CHyba ze 2 dni będę bawić się z nią na takim nieco miękciejszym podłożu, by nauczyła się że upadek boli (ale nie aż tak bardzo) i wtedy na podłogę ją puszczę. Tylko że ja już teraz mam świra na punkcie mycia podłogi, łapki psa myję lub wycieram chusteczkami, po każdym wejściu w butach mop,z balkonu jak wrócę tak samo:( Mi chyba odbija.



--------------------
julitka_82
czw, 22 lip 2010 - 09:43
Pearl daj na luz kochana icon_smile.gif Nic Ami nie będzie. Nataszka ma nawyk, że jak sie przekręca, główkę wolniej kładzie, już nie uderza nią, ale na podłodze wala się od 3 miesiąca icon_smile.gif Jak nie chcesz, by Ami po panelach szalała , kup jej puzzle i rozłóż na podłodze. Amortyzują upadki i izolują od chłodu paneli, no i są fajnym miejscem, bo kolorowe i mają rózną fakturęicon_smile.gif a nie są aż takie drogie.
Kaszkę można podawać, jak już dziecko je gluten icon_smile.gif Natka już je i jakoś tam nie liczę, co i ile gdzieś jest. Zwariować można od tego.
julitka_82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 549
Dołączył: pią, 25 cze 10 - 17:27
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 33,451

GG:


post czw, 22 lip 2010 - 09:43
Post #89

Pearl daj na luz kochana icon_smile.gif Nic Ami nie będzie. Nataszka ma nawyk, że jak sie przekręca, główkę wolniej kładzie, już nie uderza nią, ale na podłodze wala się od 3 miesiąca icon_smile.gif Jak nie chcesz, by Ami po panelach szalała , kup jej puzzle i rozłóż na podłodze. Amortyzują upadki i izolują od chłodu paneli, no i są fajnym miejscem, bo kolorowe i mają rózną fakturęicon_smile.gif a nie są aż takie drogie.
Kaszkę można podawać, jak już dziecko je gluten icon_smile.gif Natka już je i jakoś tam nie liczę, co i ile gdzieś jest. Zwariować można od tego.

--------------------
monika:)))
czw, 22 lip 2010 - 09:53
Pearl nie, nie to nie z powodu @ !!! Od niedzieli mam bakteryjną anginę 32.gif broniłam się przed antybiotykiem, ale nie udało mi się bo od dzisiaj biorę mocny antybiotyk co 12 godzin i niestety nie mogę na czas kuracji karmić Thomaska 41.gif Dzisiaj o 05:00 wyłam z bólu, prawie całą noc nie spałam po prostu masakra, żeby tego było mało po prawej stronie boli mnie i migdał i dziąsło bo wychodzi mi ósemka! 21.gif

To i ja się pochwalę Thomaskiem jak staje w łóżeczku icon_smile.gif
monika:)))


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 826
Dołączył: śro, 16 lip 08 - 15:22
SkÄ…d: Niemcy
Nr użytkownika: 20,747

GG:


post czw, 22 lip 2010 - 09:53
Post #90

Pearl nie, nie to nie z powodu @ !!! Od niedzieli mam bakteryjną anginę 32.gif broniłam się przed antybiotykiem, ale nie udało mi się bo od dzisiaj biorę mocny antybiotyk co 12 godzin i niestety nie mogę na czas kuracji karmić Thomaska 41.gif Dzisiaj o 05:00 wyłam z bólu, prawie całą noc nie spałam po prostu masakra, żeby tego było mało po prawej stronie boli mnie i migdał i dziąsło bo wychodzi mi ósemka! 21.gif

To i ja się pochwalę Thomaskiem jak staje w łóżeczku icon_smile.gif


--------------------
Θωμάς (Thomas)



agapi7

Go??







post czw, 22 lip 2010 - 09:54
Post #91

Ja jeszcze nie gotowalam Daidkowi bo boje sie ze go uczululi, alejuz niedlugo musze spróbowac...
Marwie sie bo od wczoraj Dawidkowi furgocze ( jak wzielam go na rece to przy oddychaniu swiszczy mu w całym ciele) Denerwuje mnie ten jego kaszel, niby sie odrywa ale wolałam go dzis zarejestrowac do lekarza i ida z moim mezem na 9.45. oby tylko nic powaznego nie bylo...
Pozatym nocka standardowa, bydził sie z 6 razy z wielkim krzykiem i nic nie mogałało..

Wiolka ja nie uzywam płunu do zmiekczania. Piore tylko w proszku lovela
Kamila super, ze udało sie wyrwac do kinai jutro ten park wodny icon_smile.gif
Niuniunia ale smieszka ta Twoja Zuza icon_smile.gif i w szoku jestem ze juz potrafi stac przytrzymujac sie łóżeczka ale z tego co pamietam to ona bardzo szybko tez główke zaczela podnoscic.
Moniko dla Was także gratulacje że Thomas juz tak pieknie siedzi i stoi icon_smile.gif
agrafkaa
czw, 22 lip 2010 - 10:17
monika przytul.gif Thomas ślicznie stoi
Pearl wyluzuj trochę dzieci muszą się ubrudzić i jak to ja mówię piachu w piaskownicy spróbować 48.gif nie uchronisz jej od wszystkiegomusi organizm nauczyć się bronić przed bakteriami
Kaelsa jak Jarema i jak ty wytrzymujesz napięcie
agapi ja to cię podziwiam kobieto jak ty to wszystko ogarniasz i że twój mózg w pracy myśli idiot.gif

u nas kolejna beznadziejna nocka Agatka całą noc budziła się płakała
przyłapana na gorącym uczynku robi sajgon w Jasia zabawkach


agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
SkÄ…d: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post czw, 22 lip 2010 - 10:17
Post #92

monika przytul.gif Thomas ślicznie stoi
Pearl wyluzuj trochę dzieci muszą się ubrudzić i jak to ja mówię piachu w piaskownicy spróbować 48.gif nie uchronisz jej od wszystkiegomusi organizm nauczyć się bronić przed bakteriami
Kaelsa jak Jarema i jak ty wytrzymujesz napięcie
agapi ja to cię podziwiam kobieto jak ty to wszystko ogarniasz i że twój mózg w pracy myśli idiot.gif

u nas kolejna beznadziejna nocka Agatka całą noc budziła się płakała
przyłapana na gorącym uczynku robi sajgon w Jasia zabawkach




--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
niuniunia23
czw, 22 lip 2010 - 10:21
Imieninowy
To tak patrze że nasze dzieciaki zaczynają się ustawiać w pozycji pionowej icon_smile.gif
agapi dobrze pamiętasz co do podnoszenia główki u Zuzi icon_smile.gif
U nas też nocka ciężka, Zuzka co chile się budziła lub strasznie płakała przez sen. Chyba ząbki idą icon_smile.gif
niuniunia23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,576
Dołączył: czw, 03 lip 08 - 14:26
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 20,562

GG:


post czw, 22 lip 2010 - 10:21
Post #93

Imieninowy
To tak patrze że nasze dzieciaki zaczynają się ustawiać w pozycji pionowej icon_smile.gif
agapi dobrze pamiętasz co do podnoszenia główki u Zuzi icon_smile.gif
U nas też nocka ciężka, Zuzka co chile się budziła lub strasznie płakała przez sen. Chyba ząbki idą icon_smile.gif

--------------------
Andzia20
czw, 22 lip 2010 - 10:24
Pearl Sandra juz sobie wyrobila nawyk tak jak napisala julitka wolniej opuszcza glowe jak sie przekreca ale za nim sie nauczyla to pare razy sie uderzyla
Andzia20


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 485
Dołączył: pon, 27 kwi 09 - 08:15
SkÄ…d: lubliniec
Nr użytkownika: 26,901

GG:


post czw, 22 lip 2010 - 10:24
Post #94

Pearl Sandra juz sobie wyrobila nawyk tak jak napisala julitka wolniej opuszcza glowe jak sie przekreca ale za nim sie nauczyla to pare razy sie uderzyla

--------------------



agrafkaa
czw, 22 lip 2010 - 10:28
niuniunia sto lat i jak najwięcej przespanych nocek
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
SkÄ…d: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post czw, 22 lip 2010 - 10:28
Post #95

niuniunia sto lat i jak najwięcej przespanych nocek

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
alecta
czw, 22 lip 2010 - 11:09
Pearl tak jak napisały dziewczyny musisz trochę wyluzować.
Niki też kilka razy walnęła głową o podłogę, ale nie da się uchronić dziecka przed każdym upadkiem i uderzeniem.
Ja jestem tego zdania, że dziecko powinno, tak jak napisała Asia, i torche się ubrudzić i "piachu spróbować".
Z resztą ja nawet sama powiedziałam, że wolę żeby Niki ze zdartymi kolanami chodziła niż siedziała w domu i później bała się wszystkiego (jak moja siostra).
Niuniunia STO LAT!! impreza.gif
Monika wracaj szybko do zdrówka przytul.gif

I gratulacje dla wszystkich dzieciaczków brawo_bis.gif

Ja ledwo żyje.
Wczoraj Niki po kąpieli histerie urządziła i chyba ze 3 godziny ją usypiałam, a później sama zasnąć nie mogłam.
Na dodatek od rana musiałam do UP jechać - na szczęście dużo ludzi nie było.
Teraz młoda śpi już od jakiegoś czasu, a ja wreszcie śniadanie zjadłam.
Upał u nas okropny - od rana mi się w głowie kręci i mi niedobrze :/
alecta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,120
Dołączył: sob, 13 cze 09 - 15:42
SkÄ…d: Przeworsk
Nr użytkownika: 27,763




post czw, 22 lip 2010 - 11:09
Post #96

Pearl tak jak napisały dziewczyny musisz trochę wyluzować.
Niki też kilka razy walnęła głową o podłogę, ale nie da się uchronić dziecka przed każdym upadkiem i uderzeniem.
Ja jestem tego zdania, że dziecko powinno, tak jak napisała Asia, i torche się ubrudzić i "piachu spróbować".
Z resztą ja nawet sama powiedziałam, że wolę żeby Niki ze zdartymi kolanami chodziła niż siedziała w domu i później bała się wszystkiego (jak moja siostra).
Niuniunia STO LAT!! impreza.gif
Monika wracaj szybko do zdrówka przytul.gif

I gratulacje dla wszystkich dzieciaczków brawo_bis.gif

Ja ledwo żyje.
Wczoraj Niki po kąpieli histerie urządziła i chyba ze 3 godziny ją usypiałam, a później sama zasnąć nie mogłam.
Na dodatek od rana musiałam do UP jechać - na szczęście dużo ludzi nie było.
Teraz młoda śpi już od jakiegoś czasu, a ja wreszcie śniadanie zjadłam.
Upał u nas okropny - od rana mi się w głowie kręci i mi niedobrze :/

--------------------
julitka_82
czw, 22 lip 2010 - 11:30
Niuniunia impreza.gif impreza.gifSTO LAT

Wiecie, jak czytam, że Wy też nie macie fajnych nocek i kłopoty z zasypianiem dzieci , to mi lżej icon_smile.gif Nie dlatego, że się cieszę, że tam macie, ale dlatego, że nie jestem sama. Myślałam, że tylko ja tak mam. Właśnie walałam sie z Natą godzine po łóżku, a potem ona kolejne pół w łozeczku swoim i dopiero przykimała. Najgorsze, że zaczyna mi rezygnować z popoludniowej drzemki i wtedy jest nie do zniesienia momentami, bo nie śpi mniej więcej od 15-16 do 20. Nie zaśnie w domu, bawić się wtedy też już nie chce, bo zła jest, a jak jest taki afrykański upał jak dzisiaj, to kisimy się całymi dniami w domu!!!! Mam dość tych zasranych ponad 30 kresek na termometrze 32.gif

No widze, ze sporo maluszków już staje. Ciekawe kiedy moje dziecię stanie samo. pewnie jak uzna za stosowne 04.gif
julitka_82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 549
Dołączył: pią, 25 cze 10 - 17:27
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 33,451

GG:


post czw, 22 lip 2010 - 11:30
Post #97

Niuniunia impreza.gif impreza.gifSTO LAT

Wiecie, jak czytam, że Wy też nie macie fajnych nocek i kłopoty z zasypianiem dzieci , to mi lżej icon_smile.gif Nie dlatego, że się cieszę, że tam macie, ale dlatego, że nie jestem sama. Myślałam, że tylko ja tak mam. Właśnie walałam sie z Natą godzine po łóżku, a potem ona kolejne pół w łozeczku swoim i dopiero przykimała. Najgorsze, że zaczyna mi rezygnować z popoludniowej drzemki i wtedy jest nie do zniesienia momentami, bo nie śpi mniej więcej od 15-16 do 20. Nie zaśnie w domu, bawić się wtedy też już nie chce, bo zła jest, a jak jest taki afrykański upał jak dzisiaj, to kisimy się całymi dniami w domu!!!! Mam dość tych zasranych ponad 30 kresek na termometrze 32.gif

No widze, ze sporo maluszków już staje. Ciekawe kiedy moje dziecię stanie samo. pewnie jak uzna za stosowne 04.gif

--------------------
Pearl
czw, 22 lip 2010 - 11:58
Dziewczyny dziękuję, macie rację, muszę wyluzować !! Ale nawet mąż mnie stopuje, jest przewrażliwiony bardziej niż ja, ale tylko na punkcie upadania na podłodze...Idę zrobić sobie kawę i śmigam z małą na podłogę.

Agatka pięknie stoi!!Wow jestem w szoku.
A ja tak sobie myślę że moja nie ma jak stanąć bo ma łóżeczko na najniższym poziomie a nie na środkowym i za wysoko ma szczebelek icon_sad.gif
Pearl


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,383
Dołączył: śro, 08 kwi 09 - 19:00
SkÄ…d: 3 city
Nr użytkownika: 26,594




post czw, 22 lip 2010 - 11:58
Post #98

Dziewczyny dziękuję, macie rację, muszę wyluzować !! Ale nawet mąż mnie stopuje, jest przewrażliwiony bardziej niż ja, ale tylko na punkcie upadania na podłodze...Idę zrobić sobie kawę i śmigam z małą na podłogę.

Agatka pięknie stoi!!Wow jestem w szoku.
A ja tak sobie myślę że moja nie ma jak stanąć bo ma łóżeczko na najniższym poziomie a nie na środkowym i za wysoko ma szczebelek icon_sad.gif

--------------------
agapi7

Go??







post czw, 22 lip 2010 - 12:09
Post #99

Niuniunia sto lat icon_smile.gif

Ja się pochwalicnie moge jak Dawid stoi ale tak teraz wygląda mój pączek


agrafkaa
czw, 22 lip 2010 - 12:23
agapi śliczny Dawidek i jaki pucuś ciekawe po kim
Pearl Agatka najpierw klękała później stanęła w łóżeczku na najniższym poziomie spoko ma czas a na podłodze siadaj z nią byś mogła ja złapać lub zminimalizować uderzenie ub obłóż ja podusiami by głowa mogła polecieć na podusie
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
SkÄ…d: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post czw, 22 lip 2010 - 12:23
Post #100

agapi śliczny Dawidek i jaki pucuś ciekawe po kim
Pearl Agatka najpierw klękała później stanęła w łóżeczku na najniższym poziomie spoko ma czas a na podłodze siadaj z nią byś mogła ja złapać lub zminimalizować uderzenie ub obłóż ja podusiami by głowa mogła polecieć na podusie

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
> Grudniowe dzieciaczki :), cz. III
Start new topic
Reply to this topic
100 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 25 cze 2024 - 15:40
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama