Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Rośliny pokojowe

, propozycja nie do odrzucenia ;)
> , propozycja nie do odrzucenia ;)
Kocurek
pon, 21 kwi 2008 - 13:48
Hm, sterczenie na Allegro w dziale roślinnym mnie natchnęło icon_wink.gif

Otóż mam dla Was, drogie forumowiczki, propozycję wymieniania się zaszczepkami (lub małymi roślinkami lub nasionkami) roślin pokojowych.
Sama posiadam kilkadziesiąt roślin, jedne pospolite, inne nieco bardziej egzotyczne, ale zawsze chętnie powiększę swoją kolekcję.

InteresujÄ… mnie hoje (poza odmianÄ… 'Carnosa', bo takÄ… mam i mogÄ™ siÄ™ podzielic), scindapsusy, wszelkie bluszcze i to, czego nie mam icon_wink.gif.

Mogę w zamian obdarowac kogoś draceną, paroma odmianami kaktusów, skrzydłokwiatem, fikusem beniaminem zielonym (mam zaszczepki takiego z białymi wybarwieniami na liściach), zielistką jednobarwną, kwiatkiem zwanym przeze mnie "pieniążkiem" (nie wiem, jak sie naprawdę nazywa), ciborą, efektownym euphorbium leuconeura (mam nasiona i malusie roślinki), fuksją i jeszcze pewnie parę gatunków, których nazw nie znam, by się uzbierało.
Mogę zamieścic zdjęcia, jak tylko trafi się zainteresowany icon_wink.gif

Co Wy na to?
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post pon, 21 kwi 2008 - 13:48
Post #1

Hm, sterczenie na Allegro w dziale roślinnym mnie natchnęło icon_wink.gif

Otóż mam dla Was, drogie forumowiczki, propozycję wymieniania się zaszczepkami (lub małymi roślinkami lub nasionkami) roślin pokojowych.
Sama posiadam kilkadziesiąt roślin, jedne pospolite, inne nieco bardziej egzotyczne, ale zawsze chętnie powiększę swoją kolekcję.

InteresujÄ… mnie hoje (poza odmianÄ… 'Carnosa', bo takÄ… mam i mogÄ™ siÄ™ podzielic), scindapsusy, wszelkie bluszcze i to, czego nie mam icon_wink.gif.

Mogę w zamian obdarowac kogoś draceną, paroma odmianami kaktusów, skrzydłokwiatem, fikusem beniaminem zielonym (mam zaszczepki takiego z białymi wybarwieniami na liściach), zielistką jednobarwną, kwiatkiem zwanym przeze mnie "pieniążkiem" (nie wiem, jak sie naprawdę nazywa), ciborą, efektownym euphorbium leuconeura (mam nasiona i malusie roślinki), fuksją i jeszcze pewnie parę gatunków, których nazw nie znam, by się uzbierało.
Mogę zamieścic zdjęcia, jak tylko trafi się zainteresowany icon_wink.gif

Co Wy na to?


--------------------
szantrapa
pon, 21 kwi 2008 - 14:00
oddam dużo ale już nie przyjmę nic bo nie mam gdzie icon_sad.gif nie znam nazw mogę porobić foty w wolnej chwili. I musicie mi powiedziec gdzie i jak szczypać icon_wink.gif
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post pon, 21 kwi 2008 - 14:00
Post #2

oddam dużo ale już nie przyjmę nic bo nie mam gdzie icon_sad.gif nie znam nazw mogę porobić foty w wolnej chwili. I musicie mi powiedziec gdzie i jak szczypać icon_wink.gif

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
Kocurek
pon, 21 kwi 2008 - 14:19
Oj, jakby Ci się chciało te zdjęcia zrobic, byłabym zachwycona icon_smile.gif ja swoje wrzucę wieczorem, przed chwilą pstryknęłam.
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post pon, 21 kwi 2008 - 14:19
Post #3

Oj, jakby Ci się chciało te zdjęcia zrobic, byłabym zachwycona icon_smile.gif ja swoje wrzucę wieczorem, przed chwilą pstryknęłam.

--------------------
szantrapa
pon, 21 kwi 2008 - 15:32
No dobra ja się chętnie podzielę, mam dżunglę icon_wink.gif tyle że nie znam się na tym co to i jak to icon_wink.gif ale jak mi powiesz co mam z tym zrobić to Ci uszczypnę jak cos będziesz chciała. Pstryknę w wolnej chwili icon_biggrin.gif


BTW szkoda że tak daleko mieszkasz bo mam parę duuuuzych na zbyciu-zwyczajnie nie mam gdzie trzymać icon_sad.gif
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post pon, 21 kwi 2008 - 15:32
Post #4

No dobra ja się chętnie podzielę, mam dżunglę icon_wink.gif tyle że nie znam się na tym co to i jak to icon_wink.gif ale jak mi powiesz co mam z tym zrobić to Ci uszczypnę jak cos będziesz chciała. Pstryknę w wolnej chwili icon_biggrin.gif


BTW szkoda że tak daleko mieszkasz bo mam parę duuuuzych na zbyciu-zwyczajnie nie mam gdzie trzymać icon_sad.gif

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
Kocurek
pon, 21 kwi 2008 - 15:48
Ano, szkoda, ja miejsce to akurat mam icon_sad.gif
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post pon, 21 kwi 2008 - 15:48
Post #5

Ano, szkoda, ja miejsce to akurat mam icon_sad.gif

--------------------
.uzytkownik.usun...
pon, 21 kwi 2008 - 17:55
A ja mogę oddać wszystkie swoje rośliny.

r
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post pon, 21 kwi 2008 - 17:55
Post #6

A ja mogę oddać wszystkie swoje rośliny.

r
trylinka
wto, 22 kwi 2008 - 12:33
A ja poszukuję dużych roślin, które się komuś już nie mieszczą i chciałby je wyrzucić, ale nie ma serca 02.gif

OferujÄ™ w zamian nasiona euphorbia leuconeura
Nasiona a nie roślinę, bo łatwe toto do transportu i łatwo wyrasta.
W zasadzie każde nasionko daje roślinkę.

Nasiona z tej oto rośliny matecznej:


a to pień i gałęzie:
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post wto, 22 kwi 2008 - 12:33
Post #7

A ja poszukuję dużych roślin, które się komuś już nie mieszczą i chciałby je wyrzucić, ale nie ma serca 02.gif

OferujÄ™ w zamian nasiona euphorbia leuconeura
Nasiona a nie roślinę, bo łatwe toto do transportu i łatwo wyrasta.
W zasadzie każde nasionko daje roślinkę.

Nasiona z tej oto rośliny matecznej:


a to pień i gałęzie:
Fragosia
wto, 22 kwi 2008 - 12:44
A ja wszystkie rozdałam jak sie okazało że mały ma alergie.
I ze wina moga byc kwiaty....

Faktem jest ze teraz mniej choruje, ale w domu mam tylko sztucznego bluszcza...
A miałam tak duzo...
Fragosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,876
Dołączył: pią, 23 cze 06 - 12:27
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 6,387

GG:


post wto, 22 kwi 2008 - 12:44
Post #8

A ja wszystkie rozdałam jak sie okazało że mały ma alergie.
I ze wina moga byc kwiaty....

Faktem jest ze teraz mniej choruje, ale w domu mam tylko sztucznego bluszcza...
A miałam tak duzo...

--------------------
Mama Asi 20.11.2003 i Arusia 06.09.2001
Kocurek
wto, 22 kwi 2008 - 12:58
Trylinka, mam jukÄ™ i beniamina do oddania, przyjedziesz sobie po nie?
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post wto, 22 kwi 2008 - 12:58
Post #9

Trylinka, mam jukÄ™ i beniamina do oddania, przyjedziesz sobie po nie?

--------------------
trylinka
wto, 22 kwi 2008 - 13:05
CYTAT(Kocurek @ Tue, 22 Apr 2008 - 11:58) *
Trylinka, mam jukÄ™ i beniamina do oddania, przyjedziesz sobie po nie?


A daleko?
Ja urzęduję w Warszawie, a ty?
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post wto, 22 kwi 2008 - 13:05
Post #10

CYTAT(Kocurek @ Tue, 22 Apr 2008 - 11:58) *
Trylinka, mam jukÄ™ i beniamina do oddania, przyjedziesz sobie po nie?


A daleko?
Ja urzęduję w Warszawie, a ty?
Kocurek
wto, 22 kwi 2008 - 22:02
Rzeszów. Rzut beretem 08.gif
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post wto, 22 kwi 2008 - 22:02
Post #11

Rzeszów. Rzut beretem 08.gif

--------------------
trylinka
śro, 23 kwi 2008 - 12:13
Trzymaj je dla mnie.
Na pewno ktoś ze znajomych będzie jechał w te albo w efte - to zabierze. 03.gif
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post śro, 23 kwi 2008 - 12:13
Post #12

Trzymaj je dla mnie.
Na pewno ktoś ze znajomych będzie jechał w te albo w efte - to zabierze. 03.gif
Kocurek
śro, 23 kwi 2008 - 14:32
Jukę wywale nieprędko, bo jest piękna, i szkoda mi jej, ale obgryza mi ją kot 21.gif Natomiast benek mnie denerwuje, mam dwa, i nie wiem jak długo ten się obroni icon_wink.gif
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post śro, 23 kwi 2008 - 14:32
Post #13

Jukę wywale nieprędko, bo jest piękna, i szkoda mi jej, ale obgryza mi ją kot 21.gif Natomiast benek mnie denerwuje, mam dwa, i nie wiem jak długo ten się obroni icon_wink.gif

--------------------
szantrapa
śro, 23 kwi 2008 - 14:38
Heh ja mam trzy benki icon_wink.gif Kocurku pstryknę te foty, pamiętam, tylko mam szpital w domu i jak ich nie noszę to śpią icon_sad.gif ja zresztą też ledwiew łażę, ale pamiętam o kwiatach icon_smile.gif
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post śro, 23 kwi 2008 - 14:38
Post #14

Heh ja mam trzy benki icon_wink.gif Kocurku pstryknę te foty, pamiętam, tylko mam szpital w domu i jak ich nie noszę to śpią icon_sad.gif ja zresztą też ledwiew łażę, ale pamiętam o kwiatach icon_smile.gif

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
Kocurek
śro, 23 kwi 2008 - 14:43
CYTAT(magdainpoland @ Wed, 23 Apr 2008 - 15:38) *
Heh ja mam trzy benki icon_wink.gif Kocurku pstryknę te foty, pamiętam, tylko mam szpital w domu i jak ich nie noszę to śpią icon_sad.gif ja zresztą też ledwiew łażę, ale pamiętam o kwiatach icon_smile.gif


Madziu, ja też mam szpital, Miśka od rana jeździ do Rygi z każdą jedną wypitą kropelką (teraz śpi, to piszę), ale też pamiętam o zdjęciach.

Summa summarum, benki mam 4 (jeden pstrokaty w fazie wypuszczania korzeni, a jeden mały, tylko takie "byki" mam dwa).

Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post śro, 23 kwi 2008 - 14:43
Post #15

CYTAT(magdainpoland @ Wed, 23 Apr 2008 - 15:38) *
Heh ja mam trzy benki icon_wink.gif Kocurku pstryknę te foty, pamiętam, tylko mam szpital w domu i jak ich nie noszę to śpią icon_sad.gif ja zresztą też ledwiew łażę, ale pamiętam o kwiatach icon_smile.gif


Madziu, ja też mam szpital, Miśka od rana jeździ do Rygi z każdą jedną wypitą kropelką (teraz śpi, to piszę), ale też pamiętam o zdjęciach.

Summa summarum, benki mam 4 (jeden pstrokaty w fazie wypuszczania korzeni, a jeden mały, tylko takie "byki" mam dwa).



--------------------
szantrapa
śro, 23 kwi 2008 - 14:50
Tia...moje zasnęł i Olka sie obudziła z wrzaskiem tak ją gardło bolało, że myślałam że je oddam do chińczyka na sajgonki jak zaczęły obie spazmować. Lu oddychać nie może tak ją zawaliło a mnie nie lepiej, i siedzi mi na kolanach wyjec mały i chrapie. Super wiosna nie ma co.


Benka wiekiego mam jednego, zielonego, stoi za Olki łóżkiem i boję się że go objadać będzie, ale mam też dwa, zielony i ten z białym, na parapecie, są już tak wielkie że nidługo na podłoge będą musiały i ść a nie ma gdzie , chyba że znajdę chętnego na dwumetrową diffenbachię która mnie dobija .
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post śro, 23 kwi 2008 - 14:50
Post #16

Tia...moje zasnęł i Olka sie obudziła z wrzaskiem tak ją gardło bolało, że myślałam że je oddam do chińczyka na sajgonki jak zaczęły obie spazmować. Lu oddychać nie może tak ją zawaliło a mnie nie lepiej, i siedzi mi na kolanach wyjec mały i chrapie. Super wiosna nie ma co.


Benka wiekiego mam jednego, zielonego, stoi za Olki łóżkiem i boję się że go objadać będzie, ale mam też dwa, zielony i ten z białym, na parapecie, są już tak wielkie że nidługo na podłoge będą musiały i ść a nie ma gdzie , chyba że znajdę chętnego na dwumetrową diffenbachię która mnie dobija .

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
Gremi
śro, 23 kwi 2008 - 17:01
CYTAT(magdainpoland @ Wed, 23 Apr 2008 - 13:50) *
Tia...moje zasnęł i Olka sie obudziła z wrzaskiem tak ją gardło bolało, że myślałam że je oddam do chińczyka na sajgonki jak zaczęły obie spazmować. Lu oddychać nie może tak ją zawaliło a mnie nie lepiej, i siedzi mi na kolanach wyjec mały i chrapie. Super wiosna nie ma co.

ha ha ha Magda jestes niemozliwa ...

A ja kiedys przytargalam ze smietnika dracene a w zasadzie kij po dracenie. Tyle ze miala ona ok 1,5 wysokosci i teraz jest to moj najwekszy i najpiekniejszy kwiat ktory mi sie w mieszkaniu nie miesci. Ale nie oddam go bo on chyba w nagrode mi tak roznie.

Gremi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,699
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 10:45
SkÄ…d: z krainy deszczowcow
Nr użytkownika: 11,396

GG:


post śro, 23 kwi 2008 - 17:01
Post #17

CYTAT(magdainpoland @ Wed, 23 Apr 2008 - 13:50) *
Tia...moje zasnęł i Olka sie obudziła z wrzaskiem tak ją gardło bolało, że myślałam że je oddam do chińczyka na sajgonki jak zaczęły obie spazmować. Lu oddychać nie może tak ją zawaliło a mnie nie lepiej, i siedzi mi na kolanach wyjec mały i chrapie. Super wiosna nie ma co.

ha ha ha Magda jestes niemozliwa ...

A ja kiedys przytargalam ze smietnika dracene a w zasadzie kij po dracenie. Tyle ze miala ona ok 1,5 wysokosci i teraz jest to moj najwekszy i najpiekniejszy kwiat ktory mi sie w mieszkaniu nie miesci. Ale nie oddam go bo on chyba w nagrode mi tak roznie.



--------------------







Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu - /Pascal Blaise/
szantrapa
śro, 23 kwi 2008 - 18:08
Taaaak ja tez kiedyś przygarniałam wszystko co znalazłam i co na drzewo nie uciekało icon_wink.gif efekt-nie wiem jaki mam kolor parapetów bo mi to wszystko tak się rozrosło że z mieszkania wypełza

Boszzzzz mam dość dzisiejszego dnia, na szczęście mały półroczniak padł. Wreszcie... :DMam nadzieję że jutro popstrykam te wiechcie icon_wink.gif
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post śro, 23 kwi 2008 - 18:08
Post #18

Taaaak ja tez kiedyś przygarniałam wszystko co znalazłam i co na drzewo nie uciekało icon_wink.gif efekt-nie wiem jaki mam kolor parapetów bo mi to wszystko tak się rozrosło że z mieszkania wypełza

Boszzzzz mam dość dzisiejszego dnia, na szczęście mały półroczniak padł. Wreszcie... :DMam nadzieję że jutro popstrykam te wiechcie icon_wink.gif

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
Kocurek
piÄ…, 25 kwi 2008 - 13:04
Dobra, teraz fotki icon_wink.gif

Benek:


"Drucik" (nie znam nazwy botanicznej, śmiesznie rośnie, i nawet kwitnie, u koleżanki zwisa ze ściany i wygląda dużo fajniej):


Dracena, nie wiem, jaka odmiana, fajnie się rozkrzewia w taki gąszcz, młode wyłażą obok rośliny matki jak popadnie, w jednej doniczce (tu sama matka):


Tu moja euphorbia (taka jak u Trylinki)


Tu fuksja, formowana na kulę na patyku (ale patyk musi mieć podpórkę) zwarta i gęsta, na razie nie kwitnie (kwiaty miała w kolorze... fuksja icon_wink.gif)


Tu kaktus, nie wiem, jaki rodzaj i nazwa, kwitnie czasem:


Tu brat tego powyżej w innej odmianie:


Kroton, olbrzymi jest:


Kwiatek zwany przez mnie pieniążkiem (tak go nazywali tam, gdzie go dostałam):


Tu cibora inaczej papirus, stoi biedactwo na schodach do piwnicy, bo obżera ją Rydzyk 21.gif :


Moje skrzydłokwiaty - olbrzymy w dwóch odsłonach icon_smile.gif :




Oraz zielistka na koniec icon_wink.gif, rośnie w donicy pod sufitem, i jest pokaźna, gęsta:


Prócz wyżej ukazanych, posiadam kilka innych kwiatków na razie nie nadających się do rozmnażania.
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post piÄ…, 25 kwi 2008 - 13:04
Post #19

Dobra, teraz fotki icon_wink.gif

Benek:


"Drucik" (nie znam nazwy botanicznej, śmiesznie rośnie, i nawet kwitnie, u koleżanki zwisa ze ściany i wygląda dużo fajniej):


Dracena, nie wiem, jaka odmiana, fajnie się rozkrzewia w taki gąszcz, młode wyłażą obok rośliny matki jak popadnie, w jednej doniczce (tu sama matka):


Tu moja euphorbia (taka jak u Trylinki)


Tu fuksja, formowana na kulę na patyku (ale patyk musi mieć podpórkę) zwarta i gęsta, na razie nie kwitnie (kwiaty miała w kolorze... fuksja icon_wink.gif)


Tu kaktus, nie wiem, jaki rodzaj i nazwa, kwitnie czasem:


Tu brat tego powyżej w innej odmianie:


Kroton, olbrzymi jest:


Kwiatek zwany przez mnie pieniążkiem (tak go nazywali tam, gdzie go dostałam):


Tu cibora inaczej papirus, stoi biedactwo na schodach do piwnicy, bo obżera ją Rydzyk 21.gif :


Moje skrzydłokwiaty - olbrzymy w dwóch odsłonach icon_smile.gif :




Oraz zielistka na koniec icon_wink.gif, rośnie w donicy pod sufitem, i jest pokaźna, gęsta:


Prócz wyżej ukazanych, posiadam kilka innych kwiatków na razie nie nadających się do rozmnażania.


--------------------
Magenta
piÄ…, 25 kwi 2008 - 20:32
Kocurku, ja marzę o skrzydłokwiacie! Można go od Ciebie zaszczepić? Wiesz, ja po sąsiedzku jestem 08.gif .

Magenta
Magenta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,606
Dołączył: wto, 22 kwi 03 - 09:22
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 611

GG:


post piÄ…, 25 kwi 2008 - 20:32
Post #20

Kocurku, ja marzę o skrzydłokwiacie! Można go od Ciebie zaszczepić? Wiesz, ja po sąsiedzku jestem 08.gif .

Magenta

--------------------

> RoÅ›liny pokojowe, propozycja nie do odrzucenia ;)
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 09 maj 2024 - 10:54
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama