Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Mięta dla niemowlaka

> 
szpila
piÄ…, 25 cze 2010 - 20:17
Witajcie Dziewczyny!
Mam do Was pytanie, czy któraś z Was przepajała swojego szkraba miętą? Mój 6 tygodniowy szkrab jest na Enfamilu i od pewnego czasu ma problemy z kupą, przepajałam go hippem ma trawienie i koperkiem, plantexu też urzywałam i nic...
Wczoraj w nocy w akcie desperacji zaserwowałam Ryśkowi herbatkę z mięty i pomogło kupa jak ta lala i to nie jedna.
Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tej kwestii?

Pozdrawiam
Basia
szpila


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: sob, 19 cze 10 - 21:16
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 33,399




post piÄ…, 25 cze 2010 - 20:17
Post #1

Witajcie Dziewczyny!
Mam do Was pytanie, czy któraś z Was przepajała swojego szkraba miętą? Mój 6 tygodniowy szkrab jest na Enfamilu i od pewnego czasu ma problemy z kupą, przepajałam go hippem ma trawienie i koperkiem, plantexu też urzywałam i nic...
Wczoraj w nocy w akcie desperacji zaserwowałam Ryśkowi herbatkę z mięty i pomogło kupa jak ta lala i to nie jedna.
Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tej kwestii?

Pozdrawiam
Basia
dupadupadupa
sob, 26 cze 2010 - 21:47
Mięta może u wrażliwego dziecka wywołać odruchowy skurcz krtani i zatrzymanie oddechu.
dupadupadupa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 849
Dołączył: pią, 27 lut 09 - 10:02
Nr użytkownika: 25,773




post sob, 26 cze 2010 - 21:47
Post #2

Mięta może u wrażliwego dziecka wywołać odruchowy skurcz krtani i zatrzymanie oddechu.

--------------------
szpila
nie, 27 cze 2010 - 21:29
Wiem, dlatego powinna być wprowadzona do diety niemowlaka po 4 miesiącu życia. Jednak w herbatkach dla kobiet karmiących mięta też się znajduje. Więc nie szkodzi noworodkowi, niemowlakowi...

Nie bronię swojego pomysłu z miętą, ale...
szpila


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: sob, 19 cze 10 - 21:16
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 33,399




post nie, 27 cze 2010 - 21:29
Post #3

Wiem, dlatego powinna być wprowadzona do diety niemowlaka po 4 miesiącu życia. Jednak w herbatkach dla kobiet karmiących mięta też się znajduje. Więc nie szkodzi noworodkowi, niemowlakowi...

Nie bronię swojego pomysłu z miętą, ale...
dupadupadupa
śro, 30 cze 2010 - 21:49
Hmm moze nieuwaznie spojrzalam, ale ktora z herbatek dla mam karmiących posiada mięte (w zadnej z 5 ktore znam nie widze mięty)? I czy jest to takie samo stezenie miety co w herbatce mietowej? Nie sadze..
Powiem tak: Twoja mięta, Twoja sprawa czy ja podasz niemowlakowi. Ja uwazam to za nierozsadne.
dupadupadupa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 849
Dołączył: pią, 27 lut 09 - 10:02
Nr użytkownika: 25,773




post śro, 30 cze 2010 - 21:49
Post #4

Hmm moze nieuwaznie spojrzalam, ale ktora z herbatek dla mam karmiących posiada mięte (w zadnej z 5 ktore znam nie widze mięty)? I czy jest to takie samo stezenie miety co w herbatce mietowej? Nie sadze..
Powiem tak: Twoja mięta, Twoja sprawa czy ja podasz niemowlakowi. Ja uwazam to za nierozsadne.

--------------------
ulinkaa
czw, 15 lip 2010 - 00:30
Ja czytałam kiedyś na jakiejś stronie o ziołach, że ze względu na możliwość wywołania skurczu krtani, miętę powinno się dawać dopiero po skończeniu 3 lat a jak byliśmy w szpitalu jak Piotruś miał 10 miesięcy i rok to dawali mu miętę do picia. To jak to jest, po 4 miesiącach można dawać czy po 3 latach?
ulinkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 147
Dołączył: wto, 30 mar 10 - 21:10
Nr użytkownika: 32,326




post czw, 15 lip 2010 - 00:30
Post #5

Ja czytałam kiedyś na jakiejś stronie o ziołach, że ze względu na możliwość wywołania skurczu krtani, miętę powinno się dawać dopiero po skończeniu 3 lat a jak byliśmy w szpitalu jak Piotruś miał 10 miesięcy i rok to dawali mu miętę do picia. To jak to jest, po 4 miesiącach można dawać czy po 3 latach?

--------------------

> MiÄ™ta dla niemowlaka
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 01 maj 2024 - 07:20
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama