Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
33 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna ostatnia   

Smacznie i zdrowo :)

, MMowo i jeszcze inaczej
> , MMowo i jeszcze inaczej
Orinoko
pon, 23 kwi 2012 - 22:32
Na fali zainteresowania stewią poszłam przeczytać skład mojej w proszku, którą niedawno nabyłam (w liściach nie chciało mi się tego miętosić czy co tam z tym trzeba było robić i ostatecznie się przeterminowała):
firma Zielony listek
opis: W słodziku Zielony Listek wykorzystujemy naturalny wyciąg ze stevii, jako główny składnik odpowiedzialny za jego słodki smak:
Słodzik na bazie naturalnych glikozydów.
skład: nośnik substancji słodzącej: maltodekstryna. subst. słodząca: stevia glikozydy. Zawiera cukry i substancje słodzące. (Dziżas, jakie???? dodatkowe jakieś czy co?)
Maltodekstryna jak doczytałam, to cukier prosty otrzymywany ze skrobii ziemniaczanej - znaczy na MM się ni nadaje?! 41.gif
A takie sympatyczne 150 g nabyłam, co ma moc słodzenia w przełożeniu jak 0,5 kg cukru zapewne.
Bogusiu, Skanna....?
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post pon, 23 kwi 2012 - 22:32
Post #81

Na fali zainteresowania stewią poszłam przeczytać skład mojej w proszku, którą niedawno nabyłam (w liściach nie chciało mi się tego miętosić czy co tam z tym trzeba było robić i ostatecznie się przeterminowała):
firma Zielony listek
opis: W słodziku Zielony Listek wykorzystujemy naturalny wyciąg ze stevii, jako główny składnik odpowiedzialny za jego słodki smak:
Słodzik na bazie naturalnych glikozydów.
skład: nośnik substancji słodzącej: maltodekstryna. subst. słodząca: stevia glikozydy. Zawiera cukry i substancje słodzące. (Dziżas, jakie???? dodatkowe jakieś czy co?)
Maltodekstryna jak doczytałam, to cukier prosty otrzymywany ze skrobii ziemniaczanej - znaczy na MM się ni nadaje?! 41.gif
A takie sympatyczne 150 g nabyłam, co ma moc słodzenia w przełożeniu jak 0,5 kg cukru zapewne.
Bogusiu, Skanna....?

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post wto, 24 kwi 2012 - 14:40
Post #82

[użytkownik x], Bogusiu, zlitujcie sie i wrzuccie w koncu ten przepis na sorbet!!! icon_smile.gif

Ja dzis sobie zrobie kapuste z grzybami po prostu lub placki z cukini, jeszcze mysle:-)
Anecznik
wto, 24 kwi 2012 - 14:58
Zastanawiam siÄ™ nad ta babkÄ… plesznik. Co powiedziecie na TÄ„?

Ja zakupiłam wczoraj kiełki brokuła...nigdy nie próbowałam, ale jutro wrzucę do sałatki bo toż przecie też zdrowe, co nie?
Anecznik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,434
Dołączył: wto, 24 sty 06 - 16:21
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 4,698

GG:


post wto, 24 kwi 2012 - 14:58
Post #83

Zastanawiam siÄ™ nad ta babkÄ… plesznik. Co powiedziecie na TÄ„?

Ja zakupiłam wczoraj kiełki brokuła...nigdy nie próbowałam, ale jutro wrzucę do sałatki bo toż przecie też zdrowe, co nie?

--------------------


tuLena
wto, 24 kwi 2012 - 15:11
CYTAT(Anecznik @ Tue, 24 Apr 2012 - 13:58) *
Zastanawiam siÄ™ nad ta babkÄ… plesznik. Co powiedziecie na TÄ„?



mnie się to spodobało w tej ofercie :

CYTAT
Dawkowanie: duży koń 30-50g.

UWAGA: przed podaniem należy rozpuścić w 500ml wody. Zapewnić zwierzęciu stały dostęp do wody.
06.gif



tuLena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,192
Dołączył: pon, 27 sie 07 - 21:22
Nr użytkownika: 15,964




post wto, 24 kwi 2012 - 15:11
Post #84

CYTAT(Anecznik @ Tue, 24 Apr 2012 - 13:58) *
Zastanawiam siÄ™ nad ta babkÄ… plesznik. Co powiedziecie na TÄ„?



mnie się to spodobało w tej ofercie :

CYTAT
Dawkowanie: duży koń 30-50g.

UWAGA: przed podaniem należy rozpuścić w 500ml wody. Zapewnić zwierzęciu stały dostęp do wody.
06.gif





--------------------






literówki mi się mnożą na potęgę- poprawiam co tylko mogę, żeby dało sie przeczytać ;))
z resztÄ… siÄ™ poddajÄ™....
marghe.
wto, 24 kwi 2012 - 15:25

sorbet pomidorowo truskawkowy Gaby

Wbrew pozorom nie smakujÄ… dziwnie icon_smile.gif



250 g truskawek

80 g cukru - można zastąpić dowolnym słodzikiem, miodem, ksylitolem..

350 g pomidorów

250 ml wody


Wodę zagotować z cukrem. Gotować 5 minut na niedużym gazie. Wystudzić.

Pomidory obrać ze skórki, pozbawić pestek i pokroić.

Truskawki oczyścić , pozbawić szypułek i pokroić.

Pomidory i truskawki wrzucić do syropu. Całość zmiksować.

Wlać do foremek na lody.

Zamrozić.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 24 kwi 2012 - 15:25
Post #85


sorbet pomidorowo truskawkowy Gaby

Wbrew pozorom nie smakujÄ… dziwnie icon_smile.gif



250 g truskawek

80 g cukru - można zastąpić dowolnym słodzikiem, miodem, ksylitolem..

350 g pomidorów

250 ml wody


Wodę zagotować z cukrem. Gotować 5 minut na niedużym gazie. Wystudzić.

Pomidory obrać ze skórki, pozbawić pestek i pokroić.

Truskawki oczyścić , pozbawić szypułek i pokroić.

Pomidory i truskawki wrzucić do syropu. Całość zmiksować.

Wlać do foremek na lody.

Zamrozić.
Anecznik
wto, 24 kwi 2012 - 18:45
Yyyy...jeszcze nigdy nie jadłam pomidorów w połączeniu z truskawkami icon_rolleyes.gif Wygląda bardzo smakowicie. Ten sorbet naprawdę taki dobry???

Anecznik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,434
Dołączył: wto, 24 sty 06 - 16:21
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 4,698

GG:


post wto, 24 kwi 2012 - 18:45
Post #86

Yyyy...jeszcze nigdy nie jadłam pomidorów w połączeniu z truskawkami icon_rolleyes.gif Wygląda bardzo smakowicie. Ten sorbet naprawdę taki dobry???



--------------------


Abotak
wto, 24 kwi 2012 - 19:11
przepraszam... bylam odcieta od swiata. W koncu naprawili mi internet ktory zdechl wczoraj na amen


sorbet jest dziecinnie prosty. Zreszta przez dzieciecia na Dzien Ojca poraz pierwszy popelniony

ok. 1kg truskawek
troche mleka kokosowego ( do 400 ml ale mniej tez bedzie dobrze)
2-3 lyzki fruktozy ( troche mniej xylitolu, zupelnie niewiele stevii)
sok z jednej cytryny ( nie musi byc ale polecam)
kilka truskawek na cele dekoracyjne
Zmiksowane truskawki wymieszac z mlekiem kokosowym, dosladzajac do smaku i dodajac sok z cytryny.

My robimy w maszynie do lodow ( z miska 1.5l ) trwa to ok 30 min.
ale mozna tez zamrozic ( dobrze w trakcie kilka razy przemieszac)
w pojemniku wiekszym jako calosc, albo w pojemniczkach na lody na patyku
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 24 kwi 2012 - 19:11
Post #87

przepraszam... bylam odcieta od swiata. W koncu naprawili mi internet ktory zdechl wczoraj na amen


sorbet jest dziecinnie prosty. Zreszta przez dzieciecia na Dzien Ojca poraz pierwszy popelniony

ok. 1kg truskawek
troche mleka kokosowego ( do 400 ml ale mniej tez bedzie dobrze)
2-3 lyzki fruktozy ( troche mniej xylitolu, zupelnie niewiele stevii)
sok z jednej cytryny ( nie musi byc ale polecam)
kilka truskawek na cele dekoracyjne
Zmiksowane truskawki wymieszac z mlekiem kokosowym, dosladzajac do smaku i dodajac sok z cytryny.

My robimy w maszynie do lodow ( z miska 1.5l ) trwa to ok 30 min.
ale mozna tez zamrozic ( dobrze w trakcie kilka razy przemieszac)
w pojemniku wiekszym jako calosc, albo w pojemniczkach na lody na patyku
Abotak
wto, 24 kwi 2012 - 19:18
CYTAT(Orinoko @ Mon, 23 Apr 2012 - 21:32) *
Na fali zainteresowania stewią poszłam przeczytać skład mojej w proszku, którą niedawno nabyłam (w liściach nie chciało mi się tego miętosić czy co tam z tym trzeba było robić i ostatecznie się przeterminowała):
firma Zielony listek
opis: W słodziku Zielony Listek wykorzystujemy naturalny wyciąg ze stevii, jako główny składnik odpowiedzialny za jego słodki smak:
Słodzik na bazie naturalnych glikozydów.
skład: nośnik substancji słodzącej: maltodekstryna. subst. słodząca: stevia glikozydy. Zawiera cukry i substancje słodzące. (Dziżas, jakie???? dodatkowe jakieś czy co?)
Maltodekstryna jak doczytałam, to cukier prosty otrzymywany ze skrobii ziemniaczanej - znaczy na MM się ni nadaje?! 41.gif
A takie sympatyczne 150 g nabyłam, co ma moc słodzenia w przełożeniu jak 0,5 kg cukru zapewne.
Bogusiu, Skanna....?


no wlasnie nie rozumiem na jakiej podstawie to ma byc zdrowe i dietetyczne
Wczoraj bylo mi po drodze do tesco i zatrzymalam sie przy polce z tymi cudami ( truvia, stevia ( czy raczej `stevia`). W skladzie min 5 roznych rzeczy w kazdym.
Na pierwszym miejscu na liscie jakies cudo zapobiegajace `ciastowatosci`, tudziez kwas cytrynowy, maltodekstryna rzeczona, soda oczyszczana... i, uwaga! 1% stevii 37.gif icon_rolleyes.gif

Orinoko, slowo daje, nie wiem jak to sie ma do MM, ale msz, nedznie.
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 24 kwi 2012 - 19:18
Post #88

CYTAT(Orinoko @ Mon, 23 Apr 2012 - 21:32) *
Na fali zainteresowania stewią poszłam przeczytać skład mojej w proszku, którą niedawno nabyłam (w liściach nie chciało mi się tego miętosić czy co tam z tym trzeba było robić i ostatecznie się przeterminowała):
firma Zielony listek
opis: W słodziku Zielony Listek wykorzystujemy naturalny wyciąg ze stevii, jako główny składnik odpowiedzialny za jego słodki smak:
Słodzik na bazie naturalnych glikozydów.
skład: nośnik substancji słodzącej: maltodekstryna. subst. słodząca: stevia glikozydy. Zawiera cukry i substancje słodzące. (Dziżas, jakie???? dodatkowe jakieś czy co?)
Maltodekstryna jak doczytałam, to cukier prosty otrzymywany ze skrobii ziemniaczanej - znaczy na MM się ni nadaje?! 41.gif
A takie sympatyczne 150 g nabyłam, co ma moc słodzenia w przełożeniu jak 0,5 kg cukru zapewne.
Bogusiu, Skanna....?


no wlasnie nie rozumiem na jakiej podstawie to ma byc zdrowe i dietetyczne
Wczoraj bylo mi po drodze do tesco i zatrzymalam sie przy polce z tymi cudami ( truvia, stevia ( czy raczej `stevia`). W skladzie min 5 roznych rzeczy w kazdym.
Na pierwszym miejscu na liscie jakies cudo zapobiegajace `ciastowatosci`, tudziez kwas cytrynowy, maltodekstryna rzeczona, soda oczyszczana... i, uwaga! 1% stevii 37.gif icon_rolleyes.gif

Orinoko, slowo daje, nie wiem jak to sie ma do MM, ale msz, nedznie.
Abotak
wto, 24 kwi 2012 - 19:33
[użytkownik x], ta stevia ( zielona o smaku liscia icon_biggrin.gif) nadaje sie do dlodzenia deserow owocowych typu smoothie wlasnie. Tez wypiekow. Tam ten posmak lisciasty sie `chowa` icon_smile.gif

Z nasionami babki nie mam doswiadczenia niestety
No z tym kokosem to zaskoczenie rzeczywiscie
Nie wpadlabym na to ze moga cos dodac. Kurcze...
Ja nabylam worek 10kilowy i to sa zwykle opilki kokosowe ( platki takie) bez niczego
Ten z dodatkiem cukru to pewnie to co wrzucaja do mieszanek suszonych owocow

Ja sie tak nacielam raz na orzechy ziemne
Mialy byc tylko prazone, przy skladaniu zamowienia nie bylo skladu wiec uznalam ze jest OK ( chociaz cos mi dzwonilo ze prazone na sucho moga miec dodatki bo zwykle maja)
No ale przy innych produktach byl podany sklad a tu nie... no i sie okazalo ze jednak sypniete maka i innymi cudami.
Mialam oddac/wymienic bo sklep lokalny, ale Merlin otworzyl wiec guzik


AmiLo, te orzechy to po polsku orzechy brazylijskie icon_smile.gif

https://pl.wikipedia.org/wiki/Orzesznica_wynios%C5%82a

Ulubione mojej tesciowej icon_smile.gif

Zwlaszcza w czekoladzie icon_wink.gif

Moje ukochane to pekan i macadamia. Chociaz zadnymi nie pogardze icon_biggrin.gif
Dzisiaj czekajac na speca od netu, pozarlam pol paczki pistacjowych 43.gif


Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 24 kwi 2012 - 19:33
Post #89

[użytkownik x], ta stevia ( zielona o smaku liscia icon_biggrin.gif) nadaje sie do dlodzenia deserow owocowych typu smoothie wlasnie. Tez wypiekow. Tam ten posmak lisciasty sie `chowa` icon_smile.gif

Z nasionami babki nie mam doswiadczenia niestety
No z tym kokosem to zaskoczenie rzeczywiscie
Nie wpadlabym na to ze moga cos dodac. Kurcze...
Ja nabylam worek 10kilowy i to sa zwykle opilki kokosowe ( platki takie) bez niczego
Ten z dodatkiem cukru to pewnie to co wrzucaja do mieszanek suszonych owocow

Ja sie tak nacielam raz na orzechy ziemne
Mialy byc tylko prazone, przy skladaniu zamowienia nie bylo skladu wiec uznalam ze jest OK ( chociaz cos mi dzwonilo ze prazone na sucho moga miec dodatki bo zwykle maja)
No ale przy innych produktach byl podany sklad a tu nie... no i sie okazalo ze jednak sypniete maka i innymi cudami.
Mialam oddac/wymienic bo sklep lokalny, ale Merlin otworzyl wiec guzik


AmiLo, te orzechy to po polsku orzechy brazylijskie icon_smile.gif

https://pl.wikipedia.org/wiki/Orzesznica_wynios%C5%82a

Ulubione mojej tesciowej icon_smile.gif

Zwlaszcza w czekoladzie icon_wink.gif

Moje ukochane to pekan i macadamia. Chociaz zadnymi nie pogardze icon_biggrin.gif
Dzisiaj czekajac na speca od netu, pozarlam pol paczki pistacjowych 43.gif


Abotak
wto, 24 kwi 2012 - 20:20
w ramach propozycji
szybki zestaw sniadaniowy

seler naciowy, slupki marchewki, ogorek kiszony, pomidor ( moze byc papryka ,rzodkiewki, cykoria, co kto lubi)
Chlapniecie jogurtem naturalnym doprawionym pieprzem, papryka, czosnkiem, chilli ( znowu dowolnosc)
sypniete suszona orzechami wloskimi i w przyplywie weny wpadla mi w lapy suszona jarmuz icon_wink.gif

To samo jako wklad do awokado
W MM awokado mozna zastapic jajkiem sadzonym, tunczykiem, sardynka z puszki ( w oliwie i z sokiem z cytryny albo wersja beztluszczowa)
Orzechy pestkami slonecznika itp
W nie-MMowym zestawie, do awokado mozna wbic jajo i wstawic do piekarnika- ladnie sie prezentuje i pyszne rowniez icon_smile.gif





nic specjalnego a pozywne bardzo

Dzis zwykly twarozek ( Lowicki akurat icon_smile.gif ) z pomidorem, szczypiorkiem, rzodkiewka i garsc jagod na dokladke



Propozycja obiadowa


Ogorkowa zmodyfikowana icon_wink.gif




swiezy wywar miesny lub warzywny
pory (pokrojone w krazki)
kawalek selera ( w kostke)
sloik ogorkow kiszonych i woda
(ogorki starte na grubej tarce lub pokrojone)
cebulka dymka
czerwona papryka
mozzarella (pokrojona w krazki)
kwasna smietana ( odrobina)-opcjonalnie
albo jajko lub dwa- roztrzepane
(opcjonalnie)
czarny pieprz, lubczyk


Na dokladke zielenina wiosenna ( szparagi, szpinak zblanszowane) + brokuly
pod serowa pierzynka ( ser cheddar-starty, troche smietany/mleka/ maslanki , roztrzepane jajka 1-2)
z piekarnika

i micha salatowa( rukola, zwykla, purslane ( portulaka w/g poslkiej wiki icon_biggrin.gif ) z vinegrette tradycyjnie






Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 24 kwi 2012 - 20:20
Post #90

w ramach propozycji
szybki zestaw sniadaniowy

seler naciowy, slupki marchewki, ogorek kiszony, pomidor ( moze byc papryka ,rzodkiewki, cykoria, co kto lubi)
Chlapniecie jogurtem naturalnym doprawionym pieprzem, papryka, czosnkiem, chilli ( znowu dowolnosc)
sypniete suszona orzechami wloskimi i w przyplywie weny wpadla mi w lapy suszona jarmuz icon_wink.gif

To samo jako wklad do awokado
W MM awokado mozna zastapic jajkiem sadzonym, tunczykiem, sardynka z puszki ( w oliwie i z sokiem z cytryny albo wersja beztluszczowa)
Orzechy pestkami slonecznika itp
W nie-MMowym zestawie, do awokado mozna wbic jajo i wstawic do piekarnika- ladnie sie prezentuje i pyszne rowniez icon_smile.gif





nic specjalnego a pozywne bardzo

Dzis zwykly twarozek ( Lowicki akurat icon_smile.gif ) z pomidorem, szczypiorkiem, rzodkiewka i garsc jagod na dokladke



Propozycja obiadowa


Ogorkowa zmodyfikowana icon_wink.gif




swiezy wywar miesny lub warzywny
pory (pokrojone w krazki)
kawalek selera ( w kostke)
sloik ogorkow kiszonych i woda
(ogorki starte na grubej tarce lub pokrojone)
cebulka dymka
czerwona papryka
mozzarella (pokrojona w krazki)
kwasna smietana ( odrobina)-opcjonalnie
albo jajko lub dwa- roztrzepane
(opcjonalnie)
czarny pieprz, lubczyk


Na dokladke zielenina wiosenna ( szparagi, szpinak zblanszowane) + brokuly
pod serowa pierzynka ( ser cheddar-starty, troche smietany/mleka/ maslanki , roztrzepane jajka 1-2)
z piekarnika

i micha salatowa( rukola, zwykla, purslane ( portulaka w/g poslkiej wiki icon_biggrin.gif ) z vinegrette tradycyjnie






Abotak
wto, 24 kwi 2012 - 20:27
CYTAT([użytkownik x] @ Mon, 23 Apr 2012 - 12:57) *
Zrobiłam Twoją pieczeń mięsną, tylko że z indyka. Wyszła taka... trochę bezpciowa. Ale od czego ma się głowę! Następnego dnia wrzuciłam troszkę mielonych migdałów na oo i na tym podsmażyłam pokrojoną w grube plastry pieczeń.


Masz na mysli te pieczen a la klops?
To musze wyprobowac z indyczym mielonym bo mi wczoraj w rece wpadlo i brak pomyslu.
Indycze, fakt, troche inaczej sie zachowuje, przede wszystkim ze wzgledu na mala ilosc tluszczu.
Pewnie wiecej maki migdalowej i cebuli do srodka by je poratowalo, ale tez moze pol na pol z wieprzowina....
Nic to... moze jutro eksperyment icon_smile.gif
Tez na te pulpety by pewnie bylo niezle, choc w oryginale one bez miesa, a jeno babka, migdaly itp


Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 24 kwi 2012 - 20:27
Post #91

CYTAT([użytkownik x] @ Mon, 23 Apr 2012 - 12:57) *
Zrobiłam Twoją pieczeń mięsną, tylko że z indyka. Wyszła taka... trochę bezpciowa. Ale od czego ma się głowę! Następnego dnia wrzuciłam troszkę mielonych migdałów na oo i na tym podsmażyłam pokrojoną w grube plastry pieczeń.


Masz na mysli te pieczen a la klops?
To musze wyprobowac z indyczym mielonym bo mi wczoraj w rece wpadlo i brak pomyslu.
Indycze, fakt, troche inaczej sie zachowuje, przede wszystkim ze wzgledu na mala ilosc tluszczu.
Pewnie wiecej maki migdalowej i cebuli do srodka by je poratowalo, ale tez moze pol na pol z wieprzowina....
Nic to... moze jutro eksperyment icon_smile.gif
Tez na te pulpety by pewnie bylo niezle, choc w oryginale one bez miesa, a jeno babka, migdaly itp


marghe.
wto, 24 kwi 2012 - 21:28
CYTAT(Anecznik @ Tue, 24 Apr 2012 - 19:45) *
Yyyy...jeszcze nigdy nie jadłam pomidorów w połączeniu z truskawkami icon_rolleyes.gif Wygląda bardzo smakowicie. Ten sorbet naprawdę taki dobry???

słowo honoru
Nie spodziewałam się, że to będzie takie smaczne

ale trzeba poczekać na prawdziwe, aromatyczne truskawki i pomidory
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 24 kwi 2012 - 21:28
Post #92

CYTAT(Anecznik @ Tue, 24 Apr 2012 - 19:45) *
Yyyy...jeszcze nigdy nie jadłam pomidorów w połączeniu z truskawkami icon_rolleyes.gif Wygląda bardzo smakowicie. Ten sorbet naprawdę taki dobry???

słowo honoru
Nie spodziewałam się, że to będzie takie smaczne

ale trzeba poczekać na prawdziwe, aromatyczne truskawki i pomidory
Abotak
wto, 24 kwi 2012 - 21:35
CYTAT(marghe. @ Tue, 24 Apr 2012 - 20:28) *
słowo honoru
Nie spodziewałam się, że to będzie takie smaczne


w koncu to owoc i to owoc icon_biggrin.gif

technicznie rzecz biorac icon_wink.gif

Ten post edytował Bogusia123456 wto, 24 kwi 2012 - 21:39
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 24 kwi 2012 - 21:35
Post #93

CYTAT(marghe. @ Tue, 24 Apr 2012 - 20:28) *
słowo honoru
Nie spodziewałam się, że to będzie takie smaczne


w koncu to owoc i to owoc icon_biggrin.gif

technicznie rzecz biorac icon_wink.gif


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 25 kwi 2012 - 10:26
Post #94

marghe, kurcze, ile Gaba ma lat, bo w szoku jestem, ze sama takie rzeczy tworzy....pytam w nadzieji, ze i moje kiedys sie kulinarnie wykazac by mogly...za kilka lat:-)
Bogusiu, dzieki za przepis, dzis robie sorbet! mniam!a w mm awokado nie mozna ani orzechow??? a propos orzechow to macadamia tez lubie, ale te brazylijske sa pycha dla mnie, wloskie tez, i fistaszki sa tez super

Wczoraj zrobilam sobie cos a la dietetyczny bigos, podsmazylam piers kuraka i cebulke i pieczarki, potem dodalam poszatkowana kapustke kiszona, troche przecieru pomidorowego, sol, pieprz, majeranek i jeszcze mieszanke przypraw do kapusty i wyszlo dietetyczne i pyszne
Abotak
śro, 25 kwi 2012 - 10:57
CYTAT(AmiLa @ Wed, 25 Apr 2012 - 09:26) *
Bogusiu, dzieki za przepis, dzis robie sorbet! mniam!a w mm awokado nie mozna ani orzechow??? a propos orzechow to macadamia tez lubie, ale te brazylijske sa pycha dla mnie, wloskie tez, i fistaszki sa tez super


w poczatkach mojej przygody z MM orzechy byly na liscie niepewnych. Poza ziemnymi znaczy.
Jako mieszanka tluszczow i wegli.
Podobnie awokado, oliwki itd.
Nie wiem czy cos sie w tej kwestii zmienilo, ale w nieortodoksyjnym MM pewnie warto eksperymentowac z ich dodatkiem bo to cenne zrodlo samej dobroci icon_smile.gif
A Ty AmiLo w ciazy, wiec tym bardziej mysle ze wskazane.
I kobiety w ciazy troche inne zasady MMowe obowiazuja.
Montignac wydal chyba nawet specjalna ksiazke dot. zasad zywienia dzieci i dla kobiet w ciazy wg tej metody.
Ale tak ogolnie to raczej drugofazowe zywienie jest, o ile mnie pamiec nie myli.


dorzucam wczorajszy zestaw obiadowy nasz



Taki szybki bo do poznego popoludnia panowie od i-netu sie krecili po domu
Poledwiczki wieprzowe szybko podsmazone i do piekarnika z serem i szynka parmenska*
Szparagi zblanszowane i j/w
zapiekana cykoria skropiona oliwa i balsamico
Dopelnila go, tradycyjnie, micha zielska


* bardzo trudno znalezc szynke parmenska ( nie mowiac o innych) bez sztucznych dodatkow konserwujacych czyli tradycyjnie dojrzewajaca.
To chyba jedyna na jaka trafilam. Linia lidlowska w tesco icon_wink.gif
wiec po szynke warto zajrzec do Lidla icon_smile.gif
( bo podejrzewam ze asortyment w innych krajach podobny)
W skladzie tylko miesi i sol. Nic wiecej.
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post śro, 25 kwi 2012 - 10:57
Post #95

CYTAT(AmiLa @ Wed, 25 Apr 2012 - 09:26) *
Bogusiu, dzieki za przepis, dzis robie sorbet! mniam!a w mm awokado nie mozna ani orzechow??? a propos orzechow to macadamia tez lubie, ale te brazylijske sa pycha dla mnie, wloskie tez, i fistaszki sa tez super


w poczatkach mojej przygody z MM orzechy byly na liscie niepewnych. Poza ziemnymi znaczy.
Jako mieszanka tluszczow i wegli.
Podobnie awokado, oliwki itd.
Nie wiem czy cos sie w tej kwestii zmienilo, ale w nieortodoksyjnym MM pewnie warto eksperymentowac z ich dodatkiem bo to cenne zrodlo samej dobroci icon_smile.gif
A Ty AmiLo w ciazy, wiec tym bardziej mysle ze wskazane.
I kobiety w ciazy troche inne zasady MMowe obowiazuja.
Montignac wydal chyba nawet specjalna ksiazke dot. zasad zywienia dzieci i dla kobiet w ciazy wg tej metody.
Ale tak ogolnie to raczej drugofazowe zywienie jest, o ile mnie pamiec nie myli.


dorzucam wczorajszy zestaw obiadowy nasz



Taki szybki bo do poznego popoludnia panowie od i-netu sie krecili po domu
Poledwiczki wieprzowe szybko podsmazone i do piekarnika z serem i szynka parmenska*
Szparagi zblanszowane i j/w
zapiekana cykoria skropiona oliwa i balsamico
Dopelnila go, tradycyjnie, micha zielska


* bardzo trudno znalezc szynke parmenska ( nie mowiac o innych) bez sztucznych dodatkow konserwujacych czyli tradycyjnie dojrzewajaca.
To chyba jedyna na jaka trafilam. Linia lidlowska w tesco icon_wink.gif
wiec po szynke warto zajrzec do Lidla icon_smile.gif
( bo podejrzewam ze asortyment w innych krajach podobny)
W skladzie tylko miesi i sol. Nic wiecej.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 25 kwi 2012 - 11:09
Post #96

Bogusiu, dzieki za wyjasnienia.
No, ja teraz nie jestem na jakiejs restrykcyjnej diecie, staram sie odzywiac zdrowo i bezcukrowo (od niedawna ), ale bardzo mi zalezy, zeby duzo nie przytyc w tej ciazy, bo i tak mam za duzo, wiec po co dokladac.
Oh, dobra wiadomosc z tym Lidlem, bo tam prawie codziennie robie zakupy, blisko domu i w drodze z pracy.
Zestawik pyszny. Ja tez nieraz robilam cykorie, niestety czesto wychodzila mi gorzka, moze cos zle robilam
Abotak
śro, 25 kwi 2012 - 12:19
CYTAT(AmiLa @ Wed, 25 Apr 2012 - 10:09) *
Ja tez nieraz robilam cykorie, niestety czesto wychodzila mi gorzka, moze cos zle robilam


ta tez niestety lekko gorzka ( nie tragicznie, ale...)
Gorzkosc zalezy od sposobu przechowywania.
Cykoria powinna byc przechowywana w ciemnym miejscu, z dala od swiatla. Niestety, jak sie pzrechowuje na polce sklepowej, kazdy widzi :-]
I tez nie mam sprawdzonego zrodla gdzie przechowuja jak nalezy.
No ale, jako rzeka, umiesz liczyc, licz na siebie icon_wink.gif
Zamowilam nasiona i posialam i cykorie biala i radicchio ( te czerwona) i zobaczymy co z tego wyrosnie icon_wink.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post śro, 25 kwi 2012 - 12:19
Post #97

CYTAT(AmiLa @ Wed, 25 Apr 2012 - 10:09) *
Ja tez nieraz robilam cykorie, niestety czesto wychodzila mi gorzka, moze cos zle robilam


ta tez niestety lekko gorzka ( nie tragicznie, ale...)
Gorzkosc zalezy od sposobu przechowywania.
Cykoria powinna byc przechowywana w ciemnym miejscu, z dala od swiatla. Niestety, jak sie pzrechowuje na polce sklepowej, kazdy widzi :-]
I tez nie mam sprawdzonego zrodla gdzie przechowuja jak nalezy.
No ale, jako rzeka, umiesz liczyc, licz na siebie icon_wink.gif
Zamowilam nasiona i posialam i cykorie biala i radicchio ( te czerwona) i zobaczymy co z tego wyrosnie icon_wink.gif
marghe.
śro, 25 kwi 2012 - 13:12
CYTAT(AmiLa @ Wed, 25 Apr 2012 - 11:26) *
marghe, kurcze, ile Gaba ma lat, bo w szoku jestem, ze sama takie rzeczy tworzy....pytam w nadzieji, ze i moje kiedys sie kulinarnie wykazac by mogly...za kilka lat:-)

jeszcze nie skończyła 12 lat

polecam też niby"tatara" Gaby wg przepisu Mikołajka
ogórek, pomidor, mozzarella, orzeszki pinii + sos z bazylii, oliwy cytrynowej i octu balsamicznego
(ogórka i pomidora pokroić, wrzucić na dwa sitka i poczekać aż puszczą sok)





Uploaded with ImageShack.us

Ten post edytował marghe. śro, 25 kwi 2012 - 13:12
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 25 kwi 2012 - 13:12
Post #98

CYTAT(AmiLa @ Wed, 25 Apr 2012 - 11:26) *
marghe, kurcze, ile Gaba ma lat, bo w szoku jestem, ze sama takie rzeczy tworzy....pytam w nadzieji, ze i moje kiedys sie kulinarnie wykazac by mogly...za kilka lat:-)

jeszcze nie skończyła 12 lat

polecam też niby"tatara" Gaby wg przepisu Mikołajka
ogórek, pomidor, mozzarella, orzeszki pinii + sos z bazylii, oliwy cytrynowej i octu balsamicznego
(ogórka i pomidora pokroić, wrzucić na dwa sitka i poczekać aż puszczą sok)





Uploaded with ImageShack.us
okko
śro, 25 kwi 2012 - 21:33
Marg czym skorupka za młodu itd.... jak Gaba widzi co mam robi to łapie szybko bakcyla.

Bogusiu piekna kompozycja- szparagi dla mnie sa kompletnie bez wyrazu ale reszta super
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post śro, 25 kwi 2012 - 21:33
Post #99

Marg czym skorupka za młodu itd.... jak Gaba widzi co mam robi to łapie szybko bakcyla.

Bogusiu piekna kompozycja- szparagi dla mnie sa kompletnie bez wyrazu ale reszta super

--------------------


okko
śro, 25 kwi 2012 - 21:34
CYTAT(AmiLa @ Wed, 25 Apr 2012 - 11:26) *
w mm awokado nie mozna ani orzechow???


avocado mozna jak najbardziej ma niesamowicie niski IG- 5 albo 10 według róznyc źródeł.
orzechy to raczej druga faza albo sporadycznie
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post śro, 25 kwi 2012 - 21:34
Post #100

CYTAT(AmiLa @ Wed, 25 Apr 2012 - 11:26) *
w mm awokado nie mozna ani orzechow???


avocado mozna jak najbardziej ma niesamowicie niski IG- 5 albo 10 według róznyc źródeł.
orzechy to raczej druga faza albo sporadycznie

--------------------


> Smacznie i zdrowo :), MMowo i jeszcze inaczej
Start new topic
Reply to this topic
33 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 30 maj 2024 - 02:35
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama