IPB WARNING [2] reset() expects parameter 1 to be array, boolean given (Line: 1711 of /sources/action_public/topics.php)
IPB WARNING [2] Invalid argument supplied for foreach() (Line: 1713 of /sources/action_public/topics.php)
Badanie piersi - moja historia, str3 - Forum dla rodziców: maluchy.pl « ciąża, poród, zdrowie dzieci - zdrowa mama « forum maluchy.pl

Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna  

Badanie piersi - moja historia, str3

> 
Czy regularnie wykonujesz samobadanie piersi i USG
Suma głosów: 111
GoÅ›cie nie mogÄ… gÅ‚osować 
malgog
piÄ…, 21 sie 2009 - 12:11
dziewczyny...badajcie siÄ™ proszÄ™...
wczoraj byłam na mammografi i USG - wszystko ok, guzki nie rosną, następne USG za 9 m-cy, mammografia za 18 m-cy
w poczekalni trochę spędziłam ...byłam kobieta...przyszła "z ulicy" tak sobie zrobić mammografię, w okolicach 40-tki...coś wyszło, skierowanie na dalszą diagnostykę biopsję...łzy i strach


malgog


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,852
Dołączył: pią, 25 sie 06 - 18:44
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 7,202




post piÄ…, 21 sie 2009 - 12:11
Post #81

dziewczyny...badajcie siÄ™ proszÄ™...
wczoraj byłam na mammografi i USG - wszystko ok, guzki nie rosną, następne USG za 9 m-cy, mammografia za 18 m-cy
w poczekalni trochę spędziłam ...byłam kobieta...przyszła "z ulicy" tak sobie zrobić mammografię, w okolicach 40-tki...coś wyszło, skierowanie na dalszą diagnostykę biopsję...łzy i strach




--------------------
user posted image
user posted image
Dzaga
piÄ…, 18 wrz 2009 - 00:01
a ja mimo że badam sama mam wrazenie ze robie to nieprawidlowo - moze mało we mnie wiary w siebie?

co prawda niedawno bylam na usg bo boli mnie cos pod pacha ale wszystko jest - a ze nadal karmię wiec bede powtarzac badanie jakies 3miesiace od momentu zakończenia karmienia piersia....
Dzaga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,994
Dołączył: czw, 03 sie 06 - 16:03
SkÄ…d: moje okolice
Nr użytkownika: 6,840




post piÄ…, 18 wrz 2009 - 00:01
Post #82

a ja mimo że badam sama mam wrazenie ze robie to nieprawidlowo - moze mało we mnie wiary w siebie?

co prawda niedawno bylam na usg bo boli mnie cos pod pacha ale wszystko jest - a ze nadal karmię wiec bede powtarzac badanie jakies 3miesiace od momentu zakończenia karmienia piersia....

--------------------
Paulinka - 30 sierpnia 2007
Oliwka - 7 marca 2009


zawsze będziesz w naszych serduchach Fuksik...
25.05.2000-25.09.2009
Mika
pon, 23 sie 2010 - 12:39
któraś wie czy biopsję można robić w każdym dniu cyklu? (oprócz okresu oczywiście)
coÅ› dziÅ› dr.google nie jest ze mnÄ… kompatybilny icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 23 sie 2010 - 12:39
Post #83

któraś wie czy biopsję można robić w każdym dniu cyklu? (oprócz okresu oczywiście)
coÅ› dziÅ› dr.google nie jest ze mnÄ… kompatybilny icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
weda
pon, 20 lut 2012 - 12:28
dzisiaj mam apotkanie w breast centre
mam powiększone węzły chłonne pod lewą pachą,przeleczone antybiotykiem przez 7 dni
lekarz pierwszego kontaktu skierował mnie właśnie do poradni piersi bo mam obciążenie w rodzinie-mama i jej siostra miały nowotwór piersi
palpacyjnie nie wyczuwam żadnego guzka w piersiach ale usg piersi nigdy jeszcze nie miałam

zobaczymy co mi powiedzÄ… po spotkaniu z konsultantem
weda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,850
Dołączył: śro, 31 gru 04 - 14:59
SkÄ…d: z drugiej strony lustra
Nr użytkownika: 1,299

GG:


post pon, 20 lut 2012 - 12:28
Post #84

dzisiaj mam apotkanie w breast centre
mam powiększone węzły chłonne pod lewą pachą,przeleczone antybiotykiem przez 7 dni
lekarz pierwszego kontaktu skierował mnie właśnie do poradni piersi bo mam obciążenie w rodzinie-mama i jej siostra miały nowotwór piersi
palpacyjnie nie wyczuwam żadnego guzka w piersiach ale usg piersi nigdy jeszcze nie miałam

zobaczymy co mi powiedzÄ… po spotkaniu z konsultantem

--------------------
WEDA i Kubba & Bubba :

Żona pierze, gotuje, sprząta, robi zakupy i opiekuje się dziećmi,
mąż wbija gwoździe, pilnuje domostwa przed niedźwiedziami i zombie
oraz zdobywa żywność na polowaniu.
Helena
pon, 20 lut 2012 - 13:02
CYTAT(Maciejka @ Sun, 14 Jan 2007 - 23:54) *
A wiecie, co mój mąż powiedział, kiedy wspomniałam, że powinnma iśc zrobić USG i mammografię? "To ty już jesteś w tym wieku?" icon_lol.gif


W tym wieku? Ja robię USG od 17 r.ż. co roku. Zaczęło się od małej torbieli ale jak odstawiłam pigułki zniknęła a ja mimo to kontynuję badanie co roku. Jeżdżę razem z mamą. Mamy taki wypad tylko dla siebie a potem wspólnie świętujemy na jekiejś kawce. Obie jesteśmy obciążone, moja babcia i prababcia umarły na raka piersi. Samokontrolę robię właściwie sama codziennie pod prysznicem (tak odkryłam torbiel)ale u mnie nie ma zbyt wiele do badania 03.gif Mam tak "olbrzymie " piersi, że aż żebra przez nie da się wyczuć.


Ps. teraz doczytałam, że to stary temat wyciągnięty przez wedę

Ten post edytował Helena pon, 20 lut 2012 - 13:04
Helena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,119
Dołączył: sob, 30 paź 04 - 13:41
Skąd: P-ków
Nr użytkownika: 2,259

GG:


post pon, 20 lut 2012 - 13:02
Post #85

CYTAT(Maciejka @ Sun, 14 Jan 2007 - 23:54) *
A wiecie, co mój mąż powiedział, kiedy wspomniałam, że powinnma iśc zrobić USG i mammografię? "To ty już jesteś w tym wieku?" icon_lol.gif


W tym wieku? Ja robię USG od 17 r.ż. co roku. Zaczęło się od małej torbieli ale jak odstawiłam pigułki zniknęła a ja mimo to kontynuję badanie co roku. Jeżdżę razem z mamą. Mamy taki wypad tylko dla siebie a potem wspólnie świętujemy na jekiejś kawce. Obie jesteśmy obciążone, moja babcia i prababcia umarły na raka piersi. Samokontrolę robię właściwie sama codziennie pod prysznicem (tak odkryłam torbiel)ale u mnie nie ma zbyt wiele do badania 03.gif Mam tak "olbrzymie " piersi, że aż żebra przez nie da się wyczuć.


Ps. teraz doczytałam, że to stary temat wyciągnięty przez wedę

--------------------
Silije
pon, 20 lut 2012 - 13:20
Weda powodzenia!

Wątek rzeczywiście stary, znalazłam swój dawny wpis i widzę że z wiekiem głupieję, teraz w ogóle się nie badam, żadnego USG nie robiłam, bo sobie wyliczyłam że nie dotyczy mnie żaden z wymienionych czynników ryzyka, a piersią karmiłam w sumie 5,5 roku, na dodatek mój biust składa się głównie ze stanika. Ale nie popieram takiego bycia zbyt pewnym siebie.

Ten post edytował Silije pon, 20 lut 2012 - 13:21
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post pon, 20 lut 2012 - 13:20
Post #86

Weda powodzenia!

Wątek rzeczywiście stary, znalazłam swój dawny wpis i widzę że z wiekiem głupieję, teraz w ogóle się nie badam, żadnego USG nie robiłam, bo sobie wyliczyłam że nie dotyczy mnie żaden z wymienionych czynników ryzyka, a piersią karmiłam w sumie 5,5 roku, na dodatek mój biust składa się głównie ze stanika. Ale nie popieram takiego bycia zbyt pewnym siebie.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
weda
pon, 20 lut 2012 - 20:33
dzięki
juz jestem po wizycie
zrobili mi usg piersi i węzłów,badanie palpacyjne
węzły powiększone ale odczynowo tzn.znów mnie czeka antybiotyk bo chyba tamta kuracja za krótka była

teraz jeszcze będą mnie konsultowali na innym oddziale bo mam obciążenie w najblizszej rodzinie

ale warto się badać i w razie czego szybko działać,nie czekać !
weda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,850
Dołączył: śro, 31 gru 04 - 14:59
SkÄ…d: z drugiej strony lustra
Nr użytkownika: 1,299

GG:


post pon, 20 lut 2012 - 20:33
Post #87

dzięki
juz jestem po wizycie
zrobili mi usg piersi i węzłów,badanie palpacyjne
węzły powiększone ale odczynowo tzn.znów mnie czeka antybiotyk bo chyba tamta kuracja za krótka była

teraz jeszcze będą mnie konsultowali na innym oddziale bo mam obciążenie w najblizszej rodzinie

ale warto się badać i w razie czego szybko działać,nie czekać !

--------------------
WEDA i Kubba & Bubba :

Żona pierze, gotuje, sprząta, robi zakupy i opiekuje się dziećmi,
mąż wbija gwoździe, pilnuje domostwa przed niedźwiedziami i zombie
oraz zdobywa żywność na polowaniu.
Paula.
wto, 21 lut 2012 - 10:05
Weda jak dobrze rozumiem badanie wyszło ok, chociaż nadal wymagasz leczenia?
Trzymam kciuki za szybkie pełne zdiagnozowanie i pełny powrót do zdrowia.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post wto, 21 lut 2012 - 10:05
Post #88

Weda jak dobrze rozumiem badanie wyszło ok, chociaż nadal wymagasz leczenia?
Trzymam kciuki za szybkie pełne zdiagnozowanie i pełny powrót do zdrowia.

--------------------
Paula
weda
wto, 21 lut 2012 - 11:40
Badanie wykazało,że węzeł jest typowo zapalny,nie nowotworowy czyli jest stan zapalny w organiżmie i trzeba na niego antybiotyku,który brałam niedawno(7 dni ) ale widocznie za krótko
piersi ok (i tu wielkie ufff bo mam obciążenie w rodzinie)

a wymagam częstszych konsultacji właśnie przez nowotwór piersi mojej mamy i jej siostry(czyli najbliższe możliwe pokrewieństwo) i jak zrozumiałam mają dla takich przypadków jak ja specjalną klinikę-nie wiem czy dobrze wyraziłam na piśmie to co chce powiedzieć głowa-jak mi już przyślą wezwanie to napiszę co dalej się dzieje
weda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,850
Dołączył: śro, 31 gru 04 - 14:59
SkÄ…d: z drugiej strony lustra
Nr użytkownika: 1,299

GG:


post wto, 21 lut 2012 - 11:40
Post #89

Badanie wykazało,że węzeł jest typowo zapalny,nie nowotworowy czyli jest stan zapalny w organiżmie i trzeba na niego antybiotyku,który brałam niedawno(7 dni ) ale widocznie za krótko
piersi ok (i tu wielkie ufff bo mam obciążenie w rodzinie)

a wymagam częstszych konsultacji właśnie przez nowotwór piersi mojej mamy i jej siostry(czyli najbliższe możliwe pokrewieństwo) i jak zrozumiałam mają dla takich przypadków jak ja specjalną klinikę-nie wiem czy dobrze wyraziłam na piśmie to co chce powiedzieć głowa-jak mi już przyślą wezwanie to napiszę co dalej się dzieje

--------------------
WEDA i Kubba & Bubba :

Żona pierze, gotuje, sprząta, robi zakupy i opiekuje się dziećmi,
mąż wbija gwoździe, pilnuje domostwa przed niedźwiedziami i zombie
oraz zdobywa żywność na polowaniu.
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 30 paź 2012 - 02:32
Post #90

W prawej piersi wyczuwam zgrubienie, które mnie bardzo drażni. Oczywiście, jak tylko je odkryłam, poleciałam na USG (to było w sierpniu). Lekarka stwierdziła utkanie gruczołowo-tłuszczowe, czyli wszystko w porządku. Ale ja dalej była niespokojna, więc poszłam do innego ośrodka 37.gif i tam druga lekarka (długo mnie badała) potwierdziła tą diagnozę.
No, ale ja dalej TO czuję, czasem mnie pobolewa. No i nie wiem... Najchętniej bym poszła jeszcze raz, ale to chyba już będzie objaw obsesji i lekkiego świra... 37.gif

Czy któraś z Was też ma taką strukturę piersi i przeżywa podobne lęki?
Ciocia Magda
wto, 30 paź 2012 - 09:46
Paka, ja tak mam - to znak, że jesteśmy młode nie tylko duchem ale i piersią 29.gif . Faktycznie trochę utrudnia to samobadanie, bo zawsze coś znajdziesz - no i niestety podwyższa ryzyko wystąpienia prawdziwych zmian w piersiach. Czy lekarki powiedziały Ci, że powinnaś powtarzać badanie co 6 m-cy?
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post wto, 30 paź 2012 - 09:46
Post #91

Paka, ja tak mam - to znak, że jesteśmy młode nie tylko duchem ale i piersią 29.gif . Faktycznie trochę utrudnia to samobadanie, bo zawsze coś znajdziesz - no i niestety podwyższa ryzyko wystąpienia prawdziwych zmian w piersiach. Czy lekarki powiedziały Ci, że powinnaś powtarzać badanie co 6 m-cy?

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Paula.
wto, 30 paź 2012 - 11:08
Paka a pobolewa tak samo przez cały czas czy ten ból zmienia się w czasie cyklu?
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post wto, 30 paź 2012 - 11:08
Post #92

Paka a pobolewa tak samo przez cały czas czy ten ból zmienia się w czasie cyklu?

--------------------
Paula
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 30 paź 2012 - 18:15
Post #93

Paula, nie wiem, trudno ocenić. Ale jak szłam na USG to też pobolewało, ale było wszystko OK. Może to faktycznie od cyklu jest uzależnione.

Magda, nie wiedziałam. Dobra, to w styczniu/lutym pójdę na kolejne badanie. Jakoś spróbuję się opanować icon_wink.gif
Ja się nie "samobadam", bo niestety nie umiem/nie mogę/nie lubię, nie wiem jak to nazwać. Sorry, nie jestem w stanie tego przełamać.
Ciocia Magda
wto, 30 paź 2012 - 18:56
Paka, jak się będziesz umawiać to zwróć uwagę, żeby to było w pierwszej połowie cyklu. Badanie jest wtedy mniej bolesne i bardziej miarodajne.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post wto, 30 paź 2012 - 18:56
Post #94

Paka, jak się będziesz umawiać to zwróć uwagę, żeby to było w pierwszej połowie cyklu. Badanie jest wtedy mniej bolesne i bardziej miarodajne.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Gruszka
śro, 31 paź 2012 - 01:50
Paka, ja mam "mastopatyczne piersi" w związku z tym non stop coś w nich wyczuwam icon_wink.gif ale tego guza z zeszłego roku jakoś nie wyczułam wcześniej icon_wink.gif i skończyło się cięciem. Musisz często sprawdzać. A czemu sama nie badasz? jeśli wolno spytać?
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post śro, 31 paź 2012 - 01:50
Post #95

Paka, ja mam "mastopatyczne piersi" w związku z tym non stop coś w nich wyczuwam icon_wink.gif ale tego guza z zeszłego roku jakoś nie wyczułam wcześniej icon_wink.gif i skończyło się cięciem. Musisz często sprawdzać. A czemu sama nie badasz? jeśli wolno spytać?

--------------------
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 31 paź 2012 - 02:35
Post #96

CYTAT(Magda EZ @ Tue, 30 Oct 2012 - 18:56) *
Paka, jak się będziesz umawiać to zwróć uwagę, żeby to było w pierwszej połowie cyklu. Badanie jest wtedy mniej bolesne i bardziej miarodajne.

Ale ja mówię o USG, ono nie jest bolesne przecież. Tobie chodzi o mammografię?

Gruszka, nie wiem jak to wytłumaczyć.
Ciocia Magda
śro, 31 paź 2012 - 09:53
CYTAT(Paka @ Wed, 31 Oct 2012 - 02:35) *
Ale ja mówię o USG, ono nie jest bolesne przecież. Tobie chodzi o mammografię?

Chodzi mi o USG, dla mnie jest bolesne już w połowie cyklu, tak samo jak badanie palpacyjne przez lekarza.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post śro, 31 paź 2012 - 09:53
Post #97

CYTAT(Paka @ Wed, 31 Oct 2012 - 02:35) *
Ale ja mówię o USG, ono nie jest bolesne przecież. Tobie chodzi o mammografię?

Chodzi mi o USG, dla mnie jest bolesne już w połowie cyklu, tak samo jak badanie palpacyjne przez lekarza.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 31 paź 2012 - 10:00
Post #98

Ok, rozumiem.
Paula.
śro, 31 paź 2012 - 10:59
U mnie bardzo kwestia bolesności jest uzależniona (a właściwie była przed porodem, bo teraz jeszcze karmię) jest od fazy cyklu. I zmiana, która miała też bardziej bolesna była pod koniec cyklu.

Ja też sama nie badam piersi, strukturę piersi mam bardzo niejednorodną i nigdy nie wiem czy to co czuję to jest coś niewłaściwego, wolę częściej chodzić na usg.

Tak przy okazji jak jest z badaniem piersi przy karmieniu karmienia? Bo przez ciążę i karmienie nie była już na badaniu 2 lata, trochę za długo.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post śro, 31 paź 2012 - 10:59
Post #99

U mnie bardzo kwestia bolesności jest uzależniona (a właściwie była przed porodem, bo teraz jeszcze karmię) jest od fazy cyklu. I zmiana, która miała też bardziej bolesna była pod koniec cyklu.

Ja też sama nie badam piersi, strukturę piersi mam bardzo niejednorodną i nigdy nie wiem czy to co czuję to jest coś niewłaściwego, wolę częściej chodzić na usg.

Tak przy okazji jak jest z badaniem piersi przy karmieniu karmienia? Bo przez ciążę i karmienie nie była już na badaniu 2 lata, trochę za długo.

--------------------
Paula
Mafia
śro, 31 paź 2012 - 12:32
Paka, też mam takie piersi. icon_smile.gif Robię usg co 9 miesięcy (wcześniej miałam zalecenie co 6) i nawet bywa, że w mnie badanie usg boli. 37.gif Generlanie jak się sama badam to zawsze coś czuję - te zmiany sa i znikają, przemieszczają się, czasem na opisie mam po kilkanaście a czasem 3. Dlatego samodzielnemu badaniu nie wierzę i bardzo pilnuje terminów usg. Zmiany te (szczególnie lewa pierś z boku) często bola mnie w drugiej części cyklu ale też gdy nadwyrężę rękę.

Paula, miałam usg w czasie karmienia. Poszłam, bo mnie bardzo bolała jedna pierś i usg zrobiono.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post śro, 31 paź 2012 - 12:32
Post #100

Paka, też mam takie piersi. icon_smile.gif Robię usg co 9 miesięcy (wcześniej miałam zalecenie co 6) i nawet bywa, że w mnie badanie usg boli. 37.gif Generlanie jak się sama badam to zawsze coś czuję - te zmiany sa i znikają, przemieszczają się, czasem na opisie mam po kilkanaście a czasem 3. Dlatego samodzielnemu badaniu nie wierzę i bardzo pilnuje terminów usg. Zmiany te (szczególnie lewa pierś z boku) często bola mnie w drugiej części cyklu ale też gdy nadwyrężę rękę.

Paula, miałam usg w czasie karmienia. Poszłam, bo mnie bardzo bolała jedna pierś i usg zrobiono.

--------------------
Mafia
> Badanie piersi - moja historia, str3
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 16:14
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama