Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Elementarz, pierwsze ksiazeczki do czytania

> 
rtonka
sob, 15 sty 2011 - 13:38
Mam prośbę, chce kupic 6 latkowi elementarz i jakies proste ksiazeczki do samodzielnego czytania, mozecie cos polecic.
rtonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,791
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 19:03
Nr użytkownika: 14,248




post sob, 15 sty 2011 - 13:38
Post #1

Mam prośbę, chce kupic 6 latkowi elementarz i jakies proste ksiazeczki do samodzielnego czytania, mozecie cos polecic.

--------------------
Kacper, Igor

marsjanka
sob, 15 sty 2011 - 20:51
Jak dla mnie rewelacyjny Elementarz Plec i Skoczylas
elementarz
marsjanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 372
Dołączył: pon, 13 wrz 04 - 18:11
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 2,088




post sob, 15 sty 2011 - 20:51
Post #2

Jak dla mnie rewelacyjny Elementarz Plec i Skoczylas
elementarz
sikorka_28
pon, 17 sty 2011 - 10:07
ja polecem ksiazeczki z duzymi litarkami, krotkie wg zainteresowan. dziecko czyta wtedy to co lubi...
Elemenatrz Pelc, Skoczylas rzeczywiście fajny, do sylebowej nauki czytania, a teksty bardziej na czasie niż Falskiego.
Moja córka tak na prawdę wolała bajeczki niż elementarz, a teraz uwielbia komiksy
sikorka_28


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: wto, 09 lis 10 - 08:25
Nr użytkownika: 34,844




post pon, 17 sty 2011 - 10:07
Post #3

ja polecem ksiazeczki z duzymi litarkami, krotkie wg zainteresowan. dziecko czyta wtedy to co lubi...
Elemenatrz Pelc, Skoczylas rzeczywiście fajny, do sylebowej nauki czytania, a teksty bardziej na czasie niż Falskiego.
Moja córka tak na prawdę wolała bajeczki niż elementarz, a teraz uwielbia komiksy
rtonka
wto, 18 sty 2011 - 00:22
Dzieki za odpowiedzi, kupie Elementarz Plec i Skoczylas.
rtonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,791
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 19:03
Nr użytkownika: 14,248




post wto, 18 sty 2011 - 00:22
Post #4

Dzieki za odpowiedzi, kupie Elementarz Plec i Skoczylas.

--------------------
Kacper, Igor

bb
wto, 18 sty 2011 - 08:01
CYTAT(marsjanka @ Sat, 15 Jan 2011 - 21:51) *
Jak dla mnie rewelacyjny Elementarz Plec i Skoczylas
elementarz


Rewelacyjny- sprytna metoda kolorowych sylab. Wlasnie wczoraj zaczelam powtorke z rozrywki czyli nauke czytania z mlodsza corka. Starsza (tez w wieku okolo 5.5 lat) bardzo sprawnie i z ochota zaczela i skonczyla nauke. Teraz ma lat prawie 9 i czyta plynnie po polsku. Mlodsza jest na etapie "Oto mama i tata" i...cdn icon_wink.gif
Polecam. Sa jeszze do tego zeszyty cwiczen do nayuki pisania, matematyki i srodowiska ale na tle elementarza raczej przecietne wiec niekoniecznie polecam.
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post wto, 18 sty 2011 - 08:01
Post #5

CYTAT(marsjanka @ Sat, 15 Jan 2011 - 21:51) *
Jak dla mnie rewelacyjny Elementarz Plec i Skoczylas
elementarz


Rewelacyjny- sprytna metoda kolorowych sylab. Wlasnie wczoraj zaczelam powtorke z rozrywki czyli nauke czytania z mlodsza corka. Starsza (tez w wieku okolo 5.5 lat) bardzo sprawnie i z ochota zaczela i skonczyla nauke. Teraz ma lat prawie 9 i czyta plynnie po polsku. Mlodsza jest na etapie "Oto mama i tata" i...cdn icon_wink.gif
Polecam. Sa jeszze do tego zeszyty cwiczen do nayuki pisania, matematyki i srodowiska ale na tle elementarza raczej przecietne wiec niekoniecznie polecam.

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
bb
śro, 19 sty 2011 - 10:33
Wyszla tez nowa seria- mam zamiar zamowic jako, ze Martynka w naszym domu gosci od kilku ladnych lat:
ZACZYNAM CZYTAC Z MARTYNKA
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post śro, 19 sty 2011 - 10:33
Post #6

Wyszla tez nowa seria- mam zamiar zamowic jako, ze Martynka w naszym domu gosci od kilku ladnych lat:
ZACZYNAM CZYTAC Z MARTYNKA


--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
bb
śro, 19 sty 2011 - 10:39
Oooo...znalazlam tez wersje koedukacyjna do nauki czytania:
KUBA I OLA- BLIZNIAKI- ZACZYNAM CZYTAC
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post śro, 19 sty 2011 - 10:39
Post #7

Oooo...znalazlam tez wersje koedukacyjna do nauki czytania:
KUBA I OLA- BLIZNIAKI- ZACZYNAM CZYTAC


--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
rtonka
czw, 20 sty 2011 - 21:03
CYTAT(bb @ Tue, 18 Jan 2011 - 08:01) *
Rewelacyjny- sprytna metoda kolorowych sylab. Wlasnie wczoraj zaczelam powtorke z rozrywki czyli nauke czytania z mlodsza corka. Starsza (tez w wieku okolo 5.5 lat) bardzo sprawnie i z ochota zaczela i skonczyla nauke. Teraz ma lat prawie 9 i czyta plynnie po polsku. Mlodsza jest na etapie "Oto mama i tata" i...cdn icon_wink.gif
Polecam. Sa jeszze do tego zeszyty cwiczen do nayuki pisania, matematyki i srodowiska ale na tle elementarza raczej przecietne wiec niekoniecznie polecam.



Wlasnie wczoraj nabylam ten elementarz i cwiczenie do niego czesc I, jak dla mnie super elementarz.
rtonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,791
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 19:03
Nr użytkownika: 14,248




post czw, 20 sty 2011 - 21:03
Post #8

CYTAT(bb @ Tue, 18 Jan 2011 - 08:01) *
Rewelacyjny- sprytna metoda kolorowych sylab. Wlasnie wczoraj zaczelam powtorke z rozrywki czyli nauke czytania z mlodsza corka. Starsza (tez w wieku okolo 5.5 lat) bardzo sprawnie i z ochota zaczela i skonczyla nauke. Teraz ma lat prawie 9 i czyta plynnie po polsku. Mlodsza jest na etapie "Oto mama i tata" i...cdn icon_wink.gif
Polecam. Sa jeszze do tego zeszyty cwiczen do nayuki pisania, matematyki i srodowiska ale na tle elementarza raczej przecietne wiec niekoniecznie polecam.



Wlasnie wczoraj nabylam ten elementarz i cwiczenie do niego czesc I, jak dla mnie super elementarz.

--------------------
Kacper, Igor

rtonka
czw, 20 sty 2011 - 21:05
CYTAT(bb @ Wed, 19 Jan 2011 - 10:33) *
Wyszla tez nowa seria- mam zamiar zamowic jako, ze Martynka w naszym domu gosci od kilku ladnych lat:
ZACZYNAM CZYTAC Z MARTYNKA

CYTAT(bb @ Wed, 19 Jan 2011 - 10:39) *
Oooo...znalazlam tez wersje koedukacyjna do nauki czytania:
KUBA I OLA- BLIZNIAKI- ZACZYNAM CZYTAC


Dzieki, tytuly ksiazek napewno sie przydadza.
rtonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,791
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 19:03
Nr użytkownika: 14,248




post czw, 20 sty 2011 - 21:05
Post #9

CYTAT(bb @ Wed, 19 Jan 2011 - 10:33) *
Wyszla tez nowa seria- mam zamiar zamowic jako, ze Martynka w naszym domu gosci od kilku ladnych lat:
ZACZYNAM CZYTAC Z MARTYNKA

CYTAT(bb @ Wed, 19 Jan 2011 - 10:39) *
Oooo...znalazlam tez wersje koedukacyjna do nauki czytania:
KUBA I OLA- BLIZNIAKI- ZACZYNAM CZYTAC


Dzieki, tytuly ksiazek napewno sie przydadza.

--------------------
Kacper, Igor

FajnaMama
pon, 24 sty 2011 - 09:51
Mojemu małemu juz się nie przyda - nauka czytania z powodzeniem przeprowadzona, teraz czyta świetnie. Ale kolezanka zastanawiała sie ja pomóc córce w nauce czytania i zaraz podsyłam jej link, dzieki. A tak przy okazji, mój synek, kiedy uczył sie czytać, codziennie 10 - 15 min czytał nam na głos, to działa doskonale.
FajnaMama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 172
Dołączył: pon, 10 sty 11 - 17:10
Nr użytkownika: 35,399




post pon, 24 sty 2011 - 09:51
Post #10

Mojemu małemu juz się nie przyda - nauka czytania z powodzeniem przeprowadzona, teraz czyta świetnie. Ale kolezanka zastanawiała sie ja pomóc córce w nauce czytania i zaraz podsyłam jej link, dzieki. A tak przy okazji, mój synek, kiedy uczył sie czytać, codziennie 10 - 15 min czytał nam na głos, to działa doskonale.

--------------------
Mama Madzia
pon, 24 sty 2011 - 16:49
Witajcie. Polecam też Martynke a takze Scooby doo, wydanie takie wyrazowo-obrazkowe icon_wink.gif Poza tym Kacper korzysta tez z Elementarza
Mama Madzia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,409
Dołączył: wto, 02 gru 03 - 12:16
Skąd: Swansea (Walia)/ woj.łódzkie
Nr użytkownika: 1,236

GG:


post pon, 24 sty 2011 - 16:49
Post #11

Witajcie. Polecam też Martynke a takze Scooby doo, wydanie takie wyrazowo-obrazkowe icon_wink.gif Poza tym Kacper korzysta tez z Elementarza

--------------------
Kacperek ur.15.04.2004
Oli ur.10.08.2006r




Mama Madzia
wto, 25 sty 2011 - 11:46
sa jeszcze jakies propozycje??
Mama Madzia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,409
Dołączył: wto, 02 gru 03 - 12:16
Skąd: Swansea (Walia)/ woj.łódzkie
Nr użytkownika: 1,236

GG:


post wto, 25 sty 2011 - 11:46
Post #12

sa jeszcze jakies propozycje??

--------------------
Kacperek ur.15.04.2004
Oli ur.10.08.2006r




agrafkaa
piÄ…, 04 lis 2011 - 19:30
Ratunku nie wiem jak pomóc mojemu dziecku.Ewidentnie ma po mnie mózg matematyczny bo liczy świetnie dodaje,odejmuje.Jest w zerówce szkolnej.Poznają literki pisze i zapamiętuje je idealnie.Mamy problem ze składaniem liter w wyrazy.Potrafi przeczytać każdą literkę ale nie potrafi sklecić tego w wyraz.Czyta L-A-T-O pytam co przeczytał nie wie.Jak mam mu pomóc zrozumieć???Sylabowanie też mu nie wychodzi .
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
SkÄ…d: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post piÄ…, 04 lis 2011 - 19:30
Post #13

Ratunku nie wiem jak pomóc mojemu dziecku.Ewidentnie ma po mnie mózg matematyczny bo liczy świetnie dodaje,odejmuje.Jest w zerówce szkolnej.Poznają literki pisze i zapamiętuje je idealnie.Mamy problem ze składaniem liter w wyrazy.Potrafi przeczytać każdą literkę ale nie potrafi sklecić tego w wyraz.Czyta L-A-T-O pytam co przeczytał nie wie.Jak mam mu pomóc zrozumieć???Sylabowanie też mu nie wychodzi .

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
aleksandranowak
sob, 05 lis 2011 - 16:01
Asia, właśnie dla dzieci z takimi problemami jest elementarz o którym dziewczyny pisały wyżej. Jest to nauka czytania sylabami. kolory wymuszają niejako na dziecku czytanie właśnie sylabą a nie głoskami. Jest zresztą wiele dowodów naukowych na to, że czytanie sylabami pomaga dzieciom nawet tym z dysleksją, natomiast głoskowanie może opóźniać naukę czytania. Mój syn metodę sylabową "załapał" w jeden dzień. Pozdrawiam
aleksandranowak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: pon, 18 maj 09 - 22:34
Nr użytkownika: 27,293




post sob, 05 lis 2011 - 16:01
Post #14

Asia, właśnie dla dzieci z takimi problemami jest elementarz o którym dziewczyny pisały wyżej. Jest to nauka czytania sylabami. kolory wymuszają niejako na dziecku czytanie właśnie sylabą a nie głoskami. Jest zresztą wiele dowodów naukowych na to, że czytanie sylabami pomaga dzieciom nawet tym z dysleksją, natomiast głoskowanie może opóźniać naukę czytania. Mój syn metodę sylabową "załapał" w jeden dzień. Pozdrawiam
bb
sob, 05 lis 2011 - 16:43
Dokladnie, dziecko czyta w systemie czerwone-czarne-czerwone i z takiej ukladanki wylania mu sie wyraz icon_wink.gif
Kazda strona zaczyna sie wszelkich mozliwych sylab z dana literka oraz z zestawien samogloska-spolgloska a dopiero potem leca zdania, ktore ukladaja sie w czasem w coraz bardziej rozbudowane i ciekawe opowiadania. Do tego bardzo fajna szata graficzna.
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post sob, 05 lis 2011 - 16:43
Post #15

Dokladnie, dziecko czyta w systemie czerwone-czarne-czerwone i z takiej ukladanki wylania mu sie wyraz icon_wink.gif
Kazda strona zaczyna sie wszelkich mozliwych sylab z dana literka oraz z zestawien samogloska-spolgloska a dopiero potem leca zdania, ktore ukladaja sie w czasem w coraz bardziej rozbudowane i ciekawe opowiadania. Do tego bardzo fajna szata graficzna.

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
skanna
sob, 05 lis 2011 - 21:31
CYTAT(Asia... @ Fri, 04 Nov 2011 - 19:30) *
Ratunku nie wiem jak pomóc mojemu dziecku.Ewidentnie ma po mnie mózg matematyczny bo liczy świetnie dodaje,odejmuje.Jest w zerówce szkolnej.Poznają literki pisze i zapamiętuje je idealnie.Mamy problem ze składaniem liter w wyrazy.Potrafi przeczytać każdą literkę ale nie potrafi sklecić tego w wyraz.Czyta L-A-T-O pytam co przeczytał nie wie.Jak mam mu pomóc zrozumieć???Sylabowanie też mu nie wychodzi .


A głoskować umie? Jak nie potrafi rozbić wyrazu na głoski, to w drugą stronę też będzie mieć problemy.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post sob, 05 lis 2011 - 21:31
Post #16

CYTAT(Asia... @ Fri, 04 Nov 2011 - 19:30) *
Ratunku nie wiem jak pomóc mojemu dziecku.Ewidentnie ma po mnie mózg matematyczny bo liczy świetnie dodaje,odejmuje.Jest w zerówce szkolnej.Poznają literki pisze i zapamiętuje je idealnie.Mamy problem ze składaniem liter w wyrazy.Potrafi przeczytać każdą literkę ale nie potrafi sklecić tego w wyraz.Czyta L-A-T-O pytam co przeczytał nie wie.Jak mam mu pomóc zrozumieć???Sylabowanie też mu nie wychodzi .


A głoskować umie? Jak nie potrafi rozbić wyrazu na głoski, to w drugą stronę też będzie mieć problemy.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Zuzia
sob, 05 lis 2011 - 21:51
CYTAT(Asia... @ Fri, 04 Nov 2011 - 19:30) *
Ratunku nie wiem jak pomóc mojemu dziecku.Ewidentnie ma po mnie mózg matematyczny bo liczy świetnie dodaje,odejmuje.Jest w zerówce szkolnej.Poznają literki pisze i zapamiętuje je idealnie.Mamy problem ze składaniem liter w wyrazy.Potrafi przeczytać każdą literkę ale nie potrafi sklecić tego w wyraz.Czyta L-A-T-O pytam co przeczytał nie wie.Jak mam mu pomóc zrozumieć???Sylabowanie też mu nie wychodzi .


Asia, Twoje dziecko ma po prostu problem z syntezą... ja to przerabiam z Alą od dawna... Literki zna od młodości wcześnej, przeliteruje wyraz jak trzeba, ale co przeczytała nie wie...
Tzn. teraz zaczyna wiedzieć, a zaczęłam od 2 literówek ich różnych kombinacji, przeszłyśmy przez 3 i itp. Teraz Ala czyta też głośno.
Martwiłam się tym bardzo... bo ona chciała bardzo czytać i denerwowała się, że nie wie co czyta.
Głoskować umie ładnie i chyba dlatego też zaczyna jej iść czytanie.
Cierpliwości życzę.
Zuzia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 832
Dołączył: czw, 04 mar 04 - 20:12
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 1,521




post sob, 05 lis 2011 - 21:51
Post #17

CYTAT(Asia... @ Fri, 04 Nov 2011 - 19:30) *
Ratunku nie wiem jak pomóc mojemu dziecku.Ewidentnie ma po mnie mózg matematyczny bo liczy świetnie dodaje,odejmuje.Jest w zerówce szkolnej.Poznają literki pisze i zapamiętuje je idealnie.Mamy problem ze składaniem liter w wyrazy.Potrafi przeczytać każdą literkę ale nie potrafi sklecić tego w wyraz.Czyta L-A-T-O pytam co przeczytał nie wie.Jak mam mu pomóc zrozumieć???Sylabowanie też mu nie wychodzi .


Asia, Twoje dziecko ma po prostu problem z syntezą... ja to przerabiam z Alą od dawna... Literki zna od młodości wcześnej, przeliteruje wyraz jak trzeba, ale co przeczytała nie wie...
Tzn. teraz zaczyna wiedzieć, a zaczęłam od 2 literówek ich różnych kombinacji, przeszłyśmy przez 3 i itp. Teraz Ala czyta też głośno.
Martwiłam się tym bardzo... bo ona chciała bardzo czytać i denerwowała się, że nie wie co czyta.
Głoskować umie ładnie i chyba dlatego też zaczyna jej iść czytanie.
Cierpliwości życzę.

--------------------
agrafkaa
nie, 06 lis 2011 - 09:01
CYTAT(skanna @ Sat, 05 Nov 2011 - 21:31) *
A głoskować umie? Jak nie potrafi rozbić wyrazu na głoski, to w drugą stronę też będzie mieć problemy.

GÅ‚oskuje bez problemu.
Wszystkie próby nauki czytania są na głos.Próbuje uzbroić się w cierpliwość ale po pół godzinie czytania "lato" opadają mi ręce.Piszemy na tablicy kolorowymi kredami ale ni diabła.W dodatku zaczyna płakać że on nie wie i że jest do niczego....Ja go uspakajam że na wszystko przychodzi swój czas i jak będziemy ćwiczyć to się nauczymy.A i jest ewidentnie wzrokowcem.Zauważyłam że zapamiętuje co jest napisane.Bez problemu napisze i wie jakie literki znajdują się w podstawowych wyrazach(mama,tata,babcia,dziadek,dom,nasze imiona...)
Jaką mam przyjąć taktykę w nauce czytania?Chodzi mi o to czy mówić co przeczytał gdy on nie rozumie ?Czy dać mu do tego samemu dojść?

W takim razie zakupimy elementarz 06.gif Może nowa książeczka pomorze nam okiełznać czytanie
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.Czekam z radością na więcej cennych rad.
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
SkÄ…d: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post nie, 06 lis 2011 - 09:01
Post #18

CYTAT(skanna @ Sat, 05 Nov 2011 - 21:31) *
A głoskować umie? Jak nie potrafi rozbić wyrazu na głoski, to w drugą stronę też będzie mieć problemy.

GÅ‚oskuje bez problemu.
Wszystkie próby nauki czytania są na głos.Próbuje uzbroić się w cierpliwość ale po pół godzinie czytania "lato" opadają mi ręce.Piszemy na tablicy kolorowymi kredami ale ni diabła.W dodatku zaczyna płakać że on nie wie i że jest do niczego....Ja go uspakajam że na wszystko przychodzi swój czas i jak będziemy ćwiczyć to się nauczymy.A i jest ewidentnie wzrokowcem.Zauważyłam że zapamiętuje co jest napisane.Bez problemu napisze i wie jakie literki znajdują się w podstawowych wyrazach(mama,tata,babcia,dziadek,dom,nasze imiona...)
Jaką mam przyjąć taktykę w nauce czytania?Chodzi mi o to czy mówić co przeczytał gdy on nie rozumie ?Czy dać mu do tego samemu dojść?

W takim razie zakupimy elementarz 06.gif Może nowa książeczka pomorze nam okiełznać czytanie
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.Czekam z radością na więcej cennych rad.

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
aleksandranowak
śro, 09 lis 2011 - 19:31
Polecam do przeczytania artykuły profesor Jagody Cieszyńskiej na www.konferencje-logopedyczne.pl. Jest tam wyjaśnione dlaczego należy uczyć dzieci czytania sylabami a nie głoskowania.
aleksandranowak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: pon, 18 maj 09 - 22:34
Nr użytkownika: 27,293




post śro, 09 lis 2011 - 19:31
Post #19

Polecam do przeczytania artykuły profesor Jagody Cieszyńskiej na www.konferencje-logopedyczne.pl. Jest tam wyjaśnione dlaczego należy uczyć dzieci czytania sylabami a nie głoskowania.
Anilka
śro, 16 lis 2011 - 11:09
My mamy oprócz Elementarza pań Skoczylas i Plec jeszcze Elementarz Alicji Karczmarskiej - Strzebońskiej wydawnictwa Greg. Kupiłam dwa, żeby się za szybko nie znudził. Pierwszy jest dużo ładniejszy, bardzo sympatyczne ilustracje, ma trochę mniejszy rozmiar czcionki i jest droższy.

Moje dziecko miało podobny problem jako 6 latek a jako 7 latek bardzo szybko załapała o co chodzi. Według mnie dziecko musi do tego po prostu dojrzeć a że każde dziecko ma inne tempo rozwoju... Ja bym chyba nie naciskała za bardzo, bo bałabym się, że dziecko zanim się nauczy to znienawidzi czytanie.
Anilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,073
Dołączył: czw, 14 cze 07 - 12:46
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 14,907




post śro, 16 lis 2011 - 11:09
Post #20

My mamy oprócz Elementarza pań Skoczylas i Plec jeszcze Elementarz Alicji Karczmarskiej - Strzebońskiej wydawnictwa Greg. Kupiłam dwa, żeby się za szybko nie znudził. Pierwszy jest dużo ładniejszy, bardzo sympatyczne ilustracje, ma trochę mniejszy rozmiar czcionki i jest droższy.

Moje dziecko miało podobny problem jako 6 latek a jako 7 latek bardzo szybko załapała o co chodzi. Według mnie dziecko musi do tego po prostu dojrzeć a że każde dziecko ma inne tempo rozwoju... Ja bym chyba nie naciskała za bardzo, bo bałabym się, że dziecko zanim się nauczy to znienawidzi czytanie.

--------------------





> Elementarz, pierwsze ksiazeczki do czytania
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 19:37
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama