Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna  

Okulary czy soczewki kontaktowe?

> 
Co preferujesz (nosisz na co dzień) - okulary czy soczewki kontaktowe?
okulary [ 16 ] ** [38,10%]
soczewki [ 17 ] ** [40,48%]
okulary i soczewki [ 9 ] ** [21,43%]
Suma głosów: 42
GoÅ›cie nie mogÄ… gÅ‚osować 
anuÅ›
sob, 03 sty 2004 - 18:13
Soczewek używam regularnie= na co dzień od 14lat. Gdy zaczynałam były drogie a ich pielęgnacja dawała mi do wiwatu (2różne płyny, tabletki odbiałczające raz na tydzień bleee). Teraz jest super, wygoda!!, cena przystępna...
A co najważniejsze: lekarka namawiając mnie na kontakty powiedziała, że wzrok się mniej psuje przy soczewkach i.. sprawdziło sie. Wada przez te 14 lat ruszyła się raptem o 0,5 dioptrii choć wcześniej leciało mi 0,5 dioptrii na rok icon_sad.gif
Dla mnie kontakty są suuuuper!!!!!! A na operację nie zdecyduję się poprostu dlatego, że sie boję icon_sad.gif
anuÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,222
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:53
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 364

GG:


post sob, 03 sty 2004 - 18:13
Post #21

Soczewek używam regularnie= na co dzień od 14lat. Gdy zaczynałam były drogie a ich pielęgnacja dawała mi do wiwatu (2różne płyny, tabletki odbiałczające raz na tydzień bleee). Teraz jest super, wygoda!!, cena przystępna...
A co najważniejsze: lekarka namawiając mnie na kontakty powiedziała, że wzrok się mniej psuje przy soczewkach i.. sprawdziło sie. Wada przez te 14 lat ruszyła się raptem o 0,5 dioptrii choć wcześniej leciało mi 0,5 dioptrii na rok icon_sad.gif
Dla mnie kontakty są suuuuper!!!!!! A na operację nie zdecyduję się poprostu dlatego, że sie boję icon_sad.gif
amania
sob, 03 sty 2004 - 19:34
CYTAT(anuÅ›)
Soczewek używam regularnie= na co dzień od 14lat. Gdy zaczynałam były drogie a ich pielęgnacja dawała mi do wiwatu (2różne płyny, tabletki odbiałczające raz na tydzień bleee). Teraz jest super, wygoda!!, cena przystępna...


Oj pamiętam, pamiętam te praktyki oczyszczająco-odbiałczające icon_evil.gif
Ja teraz noszę soczewki jednodniowe, czyli rano zakładam, a wieczorem wyrzucam. W związku z tym żadnych płynów nie używam.
Cena średnio przystępna, ale moje oczy tylko takie soczewki tolerują.
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post sob, 03 sty 2004 - 19:34
Post #22

CYTAT(anuÅ›)
Soczewek używam regularnie= na co dzień od 14lat. Gdy zaczynałam były drogie a ich pielęgnacja dawała mi do wiwatu (2różne płyny, tabletki odbiałczające raz na tydzień bleee). Teraz jest super, wygoda!!, cena przystępna...


Oj pamiętam, pamiętam te praktyki oczyszczająco-odbiałczające icon_evil.gif
Ja teraz noszę soczewki jednodniowe, czyli rano zakładam, a wieczorem wyrzucam. W związku z tym żadnych płynów nie używam.
Cena średnio przystępna, ale moje oczy tylko takie soczewki tolerują.

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
Cleo
sob, 03 sty 2004 - 20:32
Ja wlasnie testujÄ™ jendodniowe - kupilam dwioe pary i hmm przyznam sie ze jedna przenosilam dzien dluzej niz nalezy ale wszystko bylo w najlepszym porzadku.
Dotad mialam zawsze miesięczne, ale kepsko cos u mnie z dbaloscia o nie i zawsze jakies paprochy, rysy..wsciec sie mozna..
z tym ze jednodniowe chyba jakos strasznie drogo wychodzÄ…! icon_sad.gif
jakbym to zsumowała (roczne wydatki) to bym pewnie juz dawno na operację uzbierala!
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post sob, 03 sty 2004 - 20:32
Post #23

Ja wlasnie testujÄ™ jendodniowe - kupilam dwioe pary i hmm przyznam sie ze jedna przenosilam dzien dluzej niz nalezy ale wszystko bylo w najlepszym porzadku.
Dotad mialam zawsze miesięczne, ale kepsko cos u mnie z dbaloscia o nie i zawsze jakies paprochy, rysy..wsciec sie mozna..
z tym ze jednodniowe chyba jakos strasznie drogo wychodzÄ…! icon_sad.gif
jakbym to zsumowała (roczne wydatki) to bym pewnie juz dawno na operację uzbierala!

--------------------
amania
sob, 03 sty 2004 - 20:40
CYTAT(Cleo)
Ja wlasnie testujÄ™ jendodniowe - kupilam dwioe pary i hmm przyznam sie ze jedna przenosilam dzien dluzej niz nalezy ale wszystko bylo w najlepszym porzadku.
Dotad mialam zawsze miesięczne, ale kepsko cos u mnie z dbaloscia o nie i zawsze jakies paprochy, rysy..wsciec sie mozna..
z tym ze jednodniowe chyba jakos strasznie drogo wychodzÄ…! icon_sad.gif
jakbym to zsumowała (roczne wydatki) to bym pewnie juz dawno na operację uzbierala!


Cleo jednodniowe kosztują 150 zł miesięcznie(Focus daily).
Naprawdę nic Ci nie było po dłuższym noszeniu?
I spałaś w nich?
Ja jak zasnę w nich w dzień, od razu mam oczy czerwone jak królik icon_sad.gif
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post sob, 03 sty 2004 - 20:40
Post #24

CYTAT(Cleo)
Ja wlasnie testujÄ™ jendodniowe - kupilam dwioe pary i hmm przyznam sie ze jedna przenosilam dzien dluzej niz nalezy ale wszystko bylo w najlepszym porzadku.
Dotad mialam zawsze miesięczne, ale kepsko cos u mnie z dbaloscia o nie i zawsze jakies paprochy, rysy..wsciec sie mozna..
z tym ze jednodniowe chyba jakos strasznie drogo wychodzÄ…! icon_sad.gif
jakbym to zsumowała (roczne wydatki) to bym pewnie juz dawno na operację uzbierala!


Cleo jednodniowe kosztują 150 zł miesięcznie(Focus daily).
Naprawdę nic Ci nie było po dłuższym noszeniu?
I spałaś w nich?
Ja jak zasnę w nich w dzień, od razu mam oczy czerwone jak królik icon_sad.gif

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
Cleo
sob, 03 sty 2004 - 20:53
generanie w zadnych soczewkach nie powinno sie spac. Sa specjalne do spania. Ale podczas snu oko nie mruga i nie anwilza sie i nie oddycha czy cos takiego icon_rolleyes.gif i oczy bolÄ…. JEdnak ja kiedys duzo bardzo podrozowalam i silÄ… rzeczy musialam np okragla dobe albo dluzej nosic bez ywjmowania soczewki bo nie mialam warunkow do schowania itp. I jakos to przezylam:) tzn troche mialam dyskmfort, ale staralam sie zakraplac troche plynu lub specjalnych kropli do soczewek wlasnie, ktory polecam- tzw. sztuczne Å‚zy. To sie przydaje gdy sie duzo przed komputerem spedza czasu, bo patrzenie w monitor wysusza oko i nie powinno sie nosic soczewek do komputera, ale ja oczywiscie nie przestrzegam tego zakazu wink.gif

qurcze- 150 zl miesiecznie to duzo trochÄ™. ale ja wydaje 50 zl na miesieczne plus 50 na duza butle plynu ktora mi starcza na jakies 2,5 mies. chyba...
ale gdybym stosowala patent z noszeniem nie ejden ale 2 dni,to... help-kto mi to policzy?!

cleo
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post sob, 03 sty 2004 - 20:53
Post #25

generanie w zadnych soczewkach nie powinno sie spac. Sa specjalne do spania. Ale podczas snu oko nie mruga i nie anwilza sie i nie oddycha czy cos takiego icon_rolleyes.gif i oczy bolÄ…. JEdnak ja kiedys duzo bardzo podrozowalam i silÄ… rzeczy musialam np okragla dobe albo dluzej nosic bez ywjmowania soczewki bo nie mialam warunkow do schowania itp. I jakos to przezylam:) tzn troche mialam dyskmfort, ale staralam sie zakraplac troche plynu lub specjalnych kropli do soczewek wlasnie, ktory polecam- tzw. sztuczne Å‚zy. To sie przydaje gdy sie duzo przed komputerem spedza czasu, bo patrzenie w monitor wysusza oko i nie powinno sie nosic soczewek do komputera, ale ja oczywiscie nie przestrzegam tego zakazu wink.gif

qurcze- 150 zl miesiecznie to duzo trochÄ™. ale ja wydaje 50 zl na miesieczne plus 50 na duza butle plynu ktora mi starcza na jakies 2,5 mies. chyba...
ale gdybym stosowala patent z noszeniem nie ejden ale 2 dni,to... help-kto mi to policzy?!

cleo

--------------------
aluc

Go??







post sob, 03 sty 2004 - 22:51
Post #26

prawdę mowiąc od 9 lat śpię w soczewkach, miękkich co prawda, takich co to się je powinno wyjmować na noc

śpię z błogosławieństwem (czy raczej "ja o tym nie chcę słyszeć oficjalnie" icon_lol.gif) lekarza, bo jedyny dyskomfort, jaki czuję, to jak raz na miesiąc daję oczom odpocząć przy okazji zmiany soczewek i budzę się bez nich, a - jak już napisałam - mimo bardzo względnego przestrzegania zasad higieny miałam do tej pory zaledwie jedną infekcję i to w okresie, kiedy byłam dość cięzko chora i odwodniona... nie mam czerwonych oczu, nic nie piecze, nie boli, nic się nie wysusza, nigdy nie stosowałam sztucznych łez... mała buteleczka płynu zwykle stoi nieotwarta miesiącami, a jak ją otworzę, to za dwa miesiące i tak muszę wylać i kupić następną na wszelki wypadek wink.gif

no i wychodzi mi ta impreza za nie więcej niż 220 zetów na zestaw półroczny (dwa opakowania soczewek plus najmniejsza butelczyna płynu)
amania
sob, 03 sty 2004 - 22:53
Ale jak jednodniowe, to chyba lepiej nie stosować patentu dwudniowego.
75 zł oszczędności, a oczy ma się tylko jedne. Nie warto.

Ania_w_soczewkach_przed_monitorem
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post sob, 03 sty 2004 - 22:53
Post #27

Ale jak jednodniowe, to chyba lepiej nie stosować patentu dwudniowego.
75 zł oszczędności, a oczy ma się tylko jedne. Nie warto.

Ania_w_soczewkach_przed_monitorem

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
amania
sob, 03 sty 2004 - 22:58
CYTAT(aluc)
prawdę mowiąc od 9 lat śpię w soczewkach, miękkich co prawda, takich co to się je powinno wyjmować na noc

śpię z błogosławieństwem (czy raczej "ja o tym nie chcę słyszeć oficjalnie" icon_lol.gif) lekarza, bo jedyny dyskomfort, jaki czuję, to jak raz na miesiąc daję oczom odpocząć przy okazji zmiany soczewek i budzę się bez nich, a - jak już napisałam - mimo bardzo względnego przestrzegania zasad higieny miałam do tej pory zaledwie jedną infekcję i to w okresie, kiedy byłam dość cięzko chora i odwodniona... nie mam czerwonych oczu, nic nie piecze, nie boli, nic się nie wysusza, nigdy nie stosowałam sztucznych łez... mała buteleczka płynu zwykle stoi nieotwarta miesiącami, a jak ją otworzę, to za dwa miesiące i tak muszę wylać i kupić następną na wszelki wypadek icon_wink.gif

no i wychodzi mi ta impreza za nie więcej niż 220 zetów na zestaw półroczny (dwa opakowania soczewek plus najmniejsza butelczyna płynu)


No to szczęściara z Ciebie.
Ja też praktykowałam kiedyś noszenie miesięcznych soczewek non stop.
Trwało to może z 3 lata. Potem coraz słabiej widziałam i czułam się jakby ktoś mi garść piasku pod powieki wrzucił. Okropność.
Okulistka opieprzyła mnie jak małe dziecko.
Okazało się, że miałam już ubytki w nabłonku rogówki (chyba tak to się nazywało). Miesiąc musiałam tylko w okularach chodzić.
Od tego czasu własnie mam takie piekielnie wrażliwe oczy, które to tolerują tylko jednodniowe soczewki.
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post sob, 03 sty 2004 - 22:58
Post #28

CYTAT(aluc)
prawdę mowiąc od 9 lat śpię w soczewkach, miękkich co prawda, takich co to się je powinno wyjmować na noc

śpię z błogosławieństwem (czy raczej "ja o tym nie chcę słyszeć oficjalnie" icon_lol.gif) lekarza, bo jedyny dyskomfort, jaki czuję, to jak raz na miesiąc daję oczom odpocząć przy okazji zmiany soczewek i budzę się bez nich, a - jak już napisałam - mimo bardzo względnego przestrzegania zasad higieny miałam do tej pory zaledwie jedną infekcję i to w okresie, kiedy byłam dość cięzko chora i odwodniona... nie mam czerwonych oczu, nic nie piecze, nie boli, nic się nie wysusza, nigdy nie stosowałam sztucznych łez... mała buteleczka płynu zwykle stoi nieotwarta miesiącami, a jak ją otworzę, to za dwa miesiące i tak muszę wylać i kupić następną na wszelki wypadek icon_wink.gif

no i wychodzi mi ta impreza za nie więcej niż 220 zetów na zestaw półroczny (dwa opakowania soczewek plus najmniejsza butelczyna płynu)


No to szczęściara z Ciebie.
Ja też praktykowałam kiedyś noszenie miesięcznych soczewek non stop.
Trwało to może z 3 lata. Potem coraz słabiej widziałam i czułam się jakby ktoś mi garść piasku pod powieki wrzucił. Okropność.
Okulistka opieprzyła mnie jak małe dziecko.
Okazało się, że miałam już ubytki w nabłonku rogówki (chyba tak to się nazywało). Miesiąc musiałam tylko w okularach chodzić.
Od tego czasu własnie mam takie piekielnie wrażliwe oczy, które to tolerują tylko jednodniowe soczewki.

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
sammy
sob, 03 sty 2004 - 23:03
Noszę tylko soczewki. Chociaż rano brakuje mi okularów, bom ślepa jak kret: -7.5 na oba oczka. Co prawda zdarza mi się sypiać w soczewkach, nawet dosyć często, szczególnie jak Jonka idzie na 8 rano i muszę wstać przed 7. Ale jestem na najlepszej drodze, by kupić sobie soczewki w których się śpi i chodzi przez cały tydzień, potem się je ściąga, pierze w odpowiednim proszku, trzyma przez noc w płynie i dalej nosi. One w dodatku roczne są.

Natomiast co do operacji, to mam zamiar ją zobie zrobić, bo mi się już należy, a Małopolska ma podpisaną umowę z Katowicami, więc miałabym ją za friko.

pozdrawiam
sammy icon_smile.gif
sammy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,801
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 22:45
Nr użytkownika: 129




post sob, 03 sty 2004 - 23:03
Post #29

Noszę tylko soczewki. Chociaż rano brakuje mi okularów, bom ślepa jak kret: -7.5 na oba oczka. Co prawda zdarza mi się sypiać w soczewkach, nawet dosyć często, szczególnie jak Jonka idzie na 8 rano i muszę wstać przed 7. Ale jestem na najlepszej drodze, by kupić sobie soczewki w których się śpi i chodzi przez cały tydzień, potem się je ściąga, pierze w odpowiednim proszku, trzyma przez noc w płynie i dalej nosi. One w dodatku roczne są.

Natomiast co do operacji, to mam zamiar ją zobie zrobić, bo mi się już należy, a Małopolska ma podpisaną umowę z Katowicami, więc miałabym ją za friko.

pozdrawiam
sammy icon_smile.gif
Cleo
sob, 03 sty 2004 - 23:36
Sammy- mam taka sama wadę (minus 7 i minus 7 i pol, od paru alt stoi w miejscu, dlatego moge isc na operacje icon_smile.gif ), tez rano i poznym wieczorem miotam sie wposzukiwaniu okularów. No i jak np idę sobie zrobic hennę to msuze na swiat wylezc w rozchwianych okularach i czuję sie jakbym płynęla w jakims nierzeczywistym swiecie icon_eek.gif

Katowice- tak, tak mozna za darmo, tylko dlugo sie czeka. Ale rzecyzwiscie tam sa sprawdzeni lekarze, nawet nasz nzajomy mial tam te operacje juz pare aldnych lat temu.
Ja dowiadywa;lam sie w klinice Mavit w Warszawie, bo tam akurat trafilamw ciazy na badanie. Bradzo tam prfoesjonalnie i komptenetnie, zresztą ktos z forum edziecka mi to kiedys dawno polecał.

Ja jakos nie potrafię non stop nosic soczewek, mam wrazenie ze oko mi sie 'dusi'. - moze to taka gra wybobrazni.icon_smile.gif Moja kolezanka ze studiów nosi non stop, nie potrafi powiedizec juz jak dlugo. Nie wiem jednak (patrzcie casus aniamani) czy to do konca zdrowe. Ale np ALuc twarda jest i nic jej sie nie dzieje:)

Ostatnio sie wsciekam na te dlugookresowe miesieczne np, bo prawie zawsze a to zgubiÄ™ jedna, a to porysuje, ato cos tam.. i musze leciec i dokupowac i wsciekam sie ze zmarnowalam kase. Balaabym sie roczne kupwoac dlatego wlasnie.
Juz sama nie wiem na co sie teraz zdecydowac... Operacja na pewno- ostatnio chyba kosztowala- 1500 zl jedno oko, do tego koszta badan wstepnych. ale pomysle tez o Katowicach. Nie mam tam nikogo znajomego,a to trzeba dokads sie udac po operacji i po 2 tyg. chyba drugie oko robia...
uff ale sie rozpisalam icon_rolleyes.gif
pozdrawiam
cleo
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post sob, 03 sty 2004 - 23:36
Post #30

Sammy- mam taka sama wadę (minus 7 i minus 7 i pol, od paru alt stoi w miejscu, dlatego moge isc na operacje icon_smile.gif ), tez rano i poznym wieczorem miotam sie wposzukiwaniu okularów. No i jak np idę sobie zrobic hennę to msuze na swiat wylezc w rozchwianych okularach i czuję sie jakbym płynęla w jakims nierzeczywistym swiecie icon_eek.gif

Katowice- tak, tak mozna za darmo, tylko dlugo sie czeka. Ale rzecyzwiscie tam sa sprawdzeni lekarze, nawet nasz nzajomy mial tam te operacje juz pare aldnych lat temu.
Ja dowiadywa;lam sie w klinice Mavit w Warszawie, bo tam akurat trafilamw ciazy na badanie. Bradzo tam prfoesjonalnie i komptenetnie, zresztą ktos z forum edziecka mi to kiedys dawno polecał.

Ja jakos nie potrafię non stop nosic soczewek, mam wrazenie ze oko mi sie 'dusi'. - moze to taka gra wybobrazni.icon_smile.gif Moja kolezanka ze studiów nosi non stop, nie potrafi powiedizec juz jak dlugo. Nie wiem jednak (patrzcie casus aniamani) czy to do konca zdrowe. Ale np ALuc twarda jest i nic jej sie nie dzieje:)

Ostatnio sie wsciekam na te dlugookresowe miesieczne np, bo prawie zawsze a to zgubiÄ™ jedna, a to porysuje, ato cos tam.. i musze leciec i dokupowac i wsciekam sie ze zmarnowalam kase. Balaabym sie roczne kupwoac dlatego wlasnie.
Juz sama nie wiem na co sie teraz zdecydowac... Operacja na pewno- ostatnio chyba kosztowala- 1500 zl jedno oko, do tego koszta badan wstepnych. ale pomysle tez o Katowicach. Nie mam tam nikogo znajomego,a to trzeba dokads sie udac po operacji i po 2 tyg. chyba drugie oko robia...
uff ale sie rozpisalam icon_rolleyes.gif
pozdrawiam
cleo

--------------------
KM
nie, 04 sty 2004 - 00:09
Zaznaczyłam okulary, chociaż nie muszę ich nosić na codzień , bo wadę mam niewielką (-1,5). Jak sobie poczytałam jakie niektóre z Was mają chore oczka to mi się szkoda Was zrobiło.... icon_sad.gif Mi moja mała krótkowzroczność czasami przeszkadza. A próbowałyście jakichś "cudownych" tabletek z czarnych jagód czy innych albo treningu oczu?
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post nie, 04 sty 2004 - 00:09
Post #31

Zaznaczyłam okulary, chociaż nie muszę ich nosić na codzień , bo wadę mam niewielką (-1,5). Jak sobie poczytałam jakie niektóre z Was mają chore oczka to mi się szkoda Was zrobiło.... icon_sad.gif Mi moja mała krótkowzroczność czasami przeszkadza. A próbowałyście jakichś "cudownych" tabletek z czarnych jagód czy innych albo treningu oczu?
edika
nie, 04 sty 2004 - 01:07
Ja od kilku lat noszę kontakty. Okulary były dla mnie niewygodne.

Sammy, zainteresowały mnie te szkła, które chcesz stosować. Masz może więcej informacji o nich (jak się nazywają)? Fajnie by było budzić się i wszystko dobrze widzieć!

A co myślicie o przedłużaniu okresu noszenia kontaktów (np. 3 mc nosić pół roku)? Moja znajoma tak robi. Twierdzi, że nic się złego z jej oczami nie dzieje - szkła wymienia na nowe wtedy, gdy zaczynają się jej szybciej wysuszać.
Ja sama często też przedłużam czas noszenia, ale nie dwa razy tyle...
Ciekawe, czy to nie psuje oczu?
edika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 585
Dołączył: pią, 17 paź 03 - 17:24
Skąd: okolice Wałbrzycha
Nr użytkownika: 1,117

GG:


post nie, 04 sty 2004 - 01:07
Post #32

Ja od kilku lat noszę kontakty. Okulary były dla mnie niewygodne.

Sammy, zainteresowały mnie te szkła, które chcesz stosować. Masz może więcej informacji o nich (jak się nazywają)? Fajnie by było budzić się i wszystko dobrze widzieć!

A co myślicie o przedłużaniu okresu noszenia kontaktów (np. 3 mc nosić pół roku)? Moja znajoma tak robi. Twierdzi, że nic się złego z jej oczami nie dzieje - szkła wymienia na nowe wtedy, gdy zaczynają się jej szybciej wysuszać.
Ja sama często też przedłużam czas noszenia, ale nie dwa razy tyle...
Ciekawe, czy to nie psuje oczu?

--------------------
Antosia 29.04.07 Karolina 04.04.05 Dominik 08.08.02
Mika
nie, 04 sty 2004 - 01:21
Okularki-i a nic w świecie nie zamianiłabym ich na kontakty.Lepiej wyglądam i lepiej sie czuję jak mam na nosie oprawki
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post nie, 04 sty 2004 - 01:21
Post #33

Okularki-i a nic w świecie nie zamianiłabym ich na kontakty.Lepiej wyglądam i lepiej sie czuję jak mam na nosie oprawki

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
basiau
nie, 04 sty 2004 - 04:17
Okulary tylko i wyłącznie. Jak nie mam ich na nosie, to ciągle słyszę od innych, czemu taka zaspana jestem. A to po prostu taka moja uroda - albo może konsekwencja źle prowadzonego w dzieciństwie leczenia.

Basia
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post nie, 04 sty 2004 - 04:17
Post #34

Okulary tylko i wyłącznie. Jak nie mam ich na nosie, to ciągle słyszę od innych, czemu taka zaspana jestem. A to po prostu taka moja uroda - albo może konsekwencja źle prowadzonego w dzieciństwie leczenia.

Basia

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
Cleo
nie, 04 sty 2004 - 10:29
co do przedluzonego noszenia- pislaamz e moja kolezanka nosi od wiekow te sama pare icon_eek.gif
ja moje miesieczne nosze zazwyczaj poltora miesiaca, a teraz te jendodniowe - 2 dni.
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post nie, 04 sty 2004 - 10:29
Post #35

co do przedluzonego noszenia- pislaamz e moja kolezanka nosi od wiekow te sama pare icon_eek.gif
ja moje miesieczne nosze zazwyczaj poltora miesiaca, a teraz te jendodniowe - 2 dni.

--------------------
Marghe
nie, 04 sty 2004 - 10:53
Kacperkowa Mamo.. jadło sie jagody jadło icon_biggrin.gif .. a tak naprawde ykalo sie tabletki. Niewiele to dało. Wada - 7, na szczescie siatkówka w dobrym stanie.. nie nawaliła podczas porodu icon_biggrin.gif .
Ja mam szkła jednodniowe, bardzo wygodne, nie trzeba przechowywać, myć itp. Wyjmuję (jak znajde, bo sa cieniusieńkie icon_wink.gif ) i fruu do kosza.
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post nie, 04 sty 2004 - 10:53
Post #36

Kacperkowa Mamo.. jadło sie jagody jadło icon_biggrin.gif .. a tak naprawde ykalo sie tabletki. Niewiele to dało. Wada - 7, na szczescie siatkówka w dobrym stanie.. nie nawaliła podczas porodu icon_biggrin.gif .
Ja mam szkła jednodniowe, bardzo wygodne, nie trzeba przechowywać, myć itp. Wyjmuję (jak znajde, bo sa cieniusieńkie icon_wink.gif ) i fruu do kosza.
M.
aluc

Go??







post nie, 04 sty 2004 - 10:57
Post #37

Kacperkowa Mamo, ja nie mam chorych oczu, mam wadę wzroku, podobnie jak mam duży nos wink.gif nie próbowałam niczego, po prostu po początkowym buncie przyjęłam z dobrodziejstwem inwentarza icon_biggrin.gif a na co dzień w ogóle tego nie odczuwam, podobnie jak dużego nosa icon_biggrin.gif

a naprawdę wkurzałam się tylko, jak wada skoczyła nagle do -3, nosiłam jeszcze okulary i nie mogłam umalować rzęs - bo jak przysunęłam lusterko tak blisko, żeby wszystko dobrze widzieć, to było już za mało miejsca, żeby jeszcze pomiędzy lusterko i rzęsy szczoteczkę z maskarą wsadzić icon_lol.gif no i to był przyczynek do zrobienia sobie kontaktów raz na zawsze icon_biggrin.gif

a teraz - żeby bylo weselej - rzęś w ogóle nie maluję, tylko hennę raz na jakiś czas sobie strzelam icon_lol.gif
amania
nie, 04 sty 2004 - 11:04
no to też ja nie maluję,
a jak się skuszę czasem i pomaluję, to zawsze jakieś dziwne mam wrażenie, że mi ten tusz soczewki brudzi icon_confused.gif
bo niestety zdarza mi się oczy trzeć, zwałaszcza jak pomalowane...

ale henna - to jest myśl icon_smile.gif
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post nie, 04 sty 2004 - 11:04
Post #38

no to też ja nie maluję,
a jak się skuszę czasem i pomaluję, to zawsze jakieś dziwne mam wrażenie, że mi ten tusz soczewki brudzi icon_confused.gif
bo niestety zdarza mi się oczy trzeć, zwałaszcza jak pomalowane...

ale henna - to jest myśl icon_smile.gif

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
sammy
nie, 04 sty 2004 - 12:21
Edika, te soczewki nazywajÄ… siÄ™ Dura Soft i sÄ… firmy Wesley-Jessen (dawniej Barnes - Hind)
Są to soczewki roczne i cena za jedną sztukę wynosi od 100 do 200 złotych.
No i są jeszcze soczewki Focusa 'night &day'. 30-dniowe do ciągłego noszenia.

Co do przedłużania noszenia. Moim rekordem było noszenie miesięcznych soczewek przez pół roku. Ale wówczas używam tabletek odbiałczających, a przy okazji od czasu do czasu wody utlenionej.

pozdrawiam
sammy icon_smile.gif
sammy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,801
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 22:45
Nr użytkownika: 129




post nie, 04 sty 2004 - 12:21
Post #39

Edika, te soczewki nazywajÄ… siÄ™ Dura Soft i sÄ… firmy Wesley-Jessen (dawniej Barnes - Hind)
Są to soczewki roczne i cena za jedną sztukę wynosi od 100 do 200 złotych.
No i są jeszcze soczewki Focusa 'night &day'. 30-dniowe do ciągłego noszenia.

Co do przedłużania noszenia. Moim rekordem było noszenie miesięcznych soczewek przez pół roku. Ale wówczas używam tabletek odbiałczających, a przy okazji od czasu do czasu wody utlenionej.

pozdrawiam
sammy icon_smile.gif
Cleo
nie, 04 sty 2004 - 13:18
SAMMY~! Dobrze znam firme W-J. i POLECAM wszytskim!ich soczewki sa super- nie am takich w innych firmach, ja nosze ich miseiczne, sa bardo mocno nawodnione-prawie 90 procent chyba.
u mnie mozna je kupoic tylko wjednym miejscu w Warszawie- i akurat na moim osiedlu:)

a ja maluje oczy tuszem normalnie icon_biggrin.gif
ale z henna oczywiscie mniej klopotu potem, nawet jak sie nie nosi soczewek.
tylko msuze se zebrac w sobie i umowic na zrobienie wink.gif
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post nie, 04 sty 2004 - 13:18
Post #40

SAMMY~! Dobrze znam firme W-J. i POLECAM wszytskim!ich soczewki sa super- nie am takich w innych firmach, ja nosze ich miseiczne, sa bardo mocno nawodnione-prawie 90 procent chyba.
u mnie mozna je kupoic tylko wjednym miejscu w Warszawie- i akurat na moim osiedlu:)

a ja maluje oczy tuszem normalnie icon_biggrin.gif
ale z henna oczywiscie mniej klopotu potem, nawet jak sie nie nosi soczewek.
tylko msuze se zebrac w sobie i umowic na zrobienie wink.gif

--------------------
> Okulary czy soczewki kontaktowe?
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 26 kwi 2024 - 11:26
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama