Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna  

O unieważeniu slubu!

> 
Ika
czw, 30 gru 2004 - 17:18
CYTAT(Mika)
chcieć to on może -spowiednik spowiedź przyjmie i rozgrzeszy bez tego jednego maÅ‚ego szczegółu jakim byÅ‚o wystÄ…pienie o rozwód  :wink:


No nie, to ja wystąpiłam do Sądu Metropolitarnego...
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 30 gru 2004 - 17:18
Post #41

CYTAT(Mika)
chcieć to on może -spowiednik spowiedź przyjmie i rozgrzeszy bez tego jednego maÅ‚ego szczegółu jakim byÅ‚o wystÄ…pienie o rozwód  :wink:


No nie, to ja wystąpiłam do Sądu Metropolitarnego...

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Mika
czw, 30 gru 2004 - 17:19
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
No nie, to ja wystąpiłam do Sądu Metropolitarnego...


ale wcześniej on wystąpił o rozwód cywilny? czy już sama sobie to niechcący dopowiedziałam? icon_lol.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 30 gru 2004 - 17:19
Post #42

CYTAT(Ika (mama Oskarka))
No nie, to ja wystąpiłam do Sądu Metropolitarnego...


ale wcześniej on wystąpił o rozwód cywilny? czy już sama sobie to niechcący dopowiedziałam? icon_lol.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Ika
czw, 30 gru 2004 - 17:24
CYTAT(Mika)
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
No nie, to ja wystąpiłam do Sądu Metropolitarnego...


ale wcześniej on wystąpił o rozwód cywilny? czy już sama sobie to niechcący dopowiedziałam? icon_lol.gif

Nie dopowiedziałaś, faktycznie pozew złożył on, choć o rozwód bez orzekania winy i to ja pierwsza tego rozwodu chciałam... icon_confused.gif No, ale chciałam z powodów, które były też powodem nieważności sakramentu!
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 30 gru 2004 - 17:24
Post #43

CYTAT(Mika)
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
No nie, to ja wystąpiłam do Sądu Metropolitarnego...


ale wcześniej on wystąpił o rozwód cywilny? czy już sama sobie to niechcący dopowiedziałam? icon_lol.gif

Nie dopowiedziałaś, faktycznie pozew złożył on, choć o rozwód bez orzekania winy i to ja pierwsza tego rozwodu chciałam... icon_confused.gif No, ale chciałam z powodów, które były też powodem nieważności sakramentu!

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Mika
czw, 30 gru 2004 - 17:31
jeśli dostałaś unieważnienie ślubu kościelnego znaczy, że on był winny -logicznie rozumując icon_wink.gif -i rozwiązanie małżenstwa było przez jego "cośtam" icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 30 gru 2004 - 17:31
Post #44

jeśli dostałaś unieważnienie ślubu kościelnego znaczy, że on był winny -logicznie rozumując icon_wink.gif -i rozwiązanie małżenstwa było przez jego "cośtam" icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
katiek
śro, 12 sty 2005 - 23:09
Ika cieszę się że już się skończyło icon_biggrin.gif
A tak przy okazji-czy ktoś wie kto by mi mógł odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących prawa kanonicznego(z ewentualnym podaniem właściwych artykułów itd itp) Do magisterki coś jeszcze sprawdzić chcę (litości kiedy ja to napiszę icon_confused.gif icon_rolleyes.gif )
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post śro, 12 sty 2005 - 23:09
Post #45

Ika cieszę się że już się skończyło icon_biggrin.gif
A tak przy okazji-czy ktoś wie kto by mi mógł odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących prawa kanonicznego(z ewentualnym podaniem właściwych artykułów itd itp) Do magisterki coś jeszcze sprawdzić chcę (litości kiedy ja to napiszę icon_confused.gif icon_rolleyes.gif )
Ika
śro, 12 sty 2005 - 23:10
CYTAT(katiek)
A tak przy okazji-czy ktoś wie kto by mi mógł odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących prawa kanonicznego(z ewentualnym podaniem właściwych artykułów itd itp)

SÄ…d Metropolitarny...? icon_smile.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 12 sty 2005 - 23:10
Post #46

CYTAT(katiek)
A tak przy okazji-czy ktoś wie kto by mi mógł odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących prawa kanonicznego(z ewentualnym podaniem właściwych artykułów itd itp)

SÄ…d Metropolitarny...? icon_smile.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
katiek
śro, 12 sty 2005 - 23:21
Spróbować tam nie zawadzi a masz może jakiś namiar na Warszawski??
I Ikuś, gratuluję ponad 7000 postów
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post śro, 12 sty 2005 - 23:21
Post #47

Spróbować tam nie zawadzi a masz może jakiś namiar na Warszawski??
I Ikuś, gratuluję ponad 7000 postów
Ika
czw, 13 sty 2005 - 09:26
Nie mam namiaru, bo ja podlegam pod Krakowski... Ale to łatwo znaleźć, można w Kurii zapytać, albo wręcz z informacji TP SA namiary wziąć icon_wink.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 13 sty 2005 - 09:26
Post #48

Nie mam namiaru, bo ja podlegam pod Krakowski... Ale to łatwo znaleźć, można w Kurii zapytać, albo wręcz z informacji TP SA namiary wziąć icon_wink.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
tehonka
piÄ…, 04 mar 2005 - 10:51
witam serdecznie

tak sie zaczytałam - ciekawy temat
mam zamiar "zadebiutowac" (n i e s t e t y)
i mam tysiace pytan
bo wiele spraw jest dla mne nie do końca jasnych

rozumien ża anulowanie slubu koscielnego "idzie w parze"
z rozwodem
ale co MUSI być pierwsze? rozwód cywilny? (tak jak Ika?)
a co z nazwiskiem po rozwodzie kościelnym (czy to wyłacznie w getsii urzedu stanu?)
icon_confused.gif
tehonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 14:26
Nr użytkownika: 2,795

GG:


post piÄ…, 04 mar 2005 - 10:51
Post #49

witam serdecznie

tak sie zaczytałam - ciekawy temat
mam zamiar "zadebiutowac" (n i e s t e t y)
i mam tysiace pytan
bo wiele spraw jest dla mne nie do końca jasnych

rozumien ża anulowanie slubu koscielnego "idzie w parze"
z rozwodem
ale co MUSI być pierwsze? rozwód cywilny? (tak jak Ika?)
a co z nazwiskiem po rozwodzie kościelnym (czy to wyłacznie w getsii urzedu stanu?)
icon_confused.gif
Ika
piÄ…, 04 mar 2005 - 11:22
Kościół nic nie ma do nazwiska. I w Kościele nie ma rozwodów. To ważne. Można tylko stwierdzić, że zawarty sakrament był nieważny, czyli był nieważnym już w chwili jego zawierania (a nie na zasadzie "już nie kocham tego pana"). Jest tylko kilka powodów, dla których sakrament może być uznany za nieważny.
Nie wiem, czy rozwód jest konieczny przed złożeniem sprawy o stwierdzenie nieważności sakramentu w Sądzie Metropolitarnym, ale na logikę powinien być... Chociaż z drugiej strony prawo cywilne i prawo kanoniczne to dwie różne sprawy i nie muszą się uzupełniać.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post piÄ…, 04 mar 2005 - 11:22
Post #50

Kościół nic nie ma do nazwiska. I w Kościele nie ma rozwodów. To ważne. Można tylko stwierdzić, że zawarty sakrament był nieważny, czyli był nieważnym już w chwili jego zawierania (a nie na zasadzie "już nie kocham tego pana"). Jest tylko kilka powodów, dla których sakrament może być uznany za nieważny.
Nie wiem, czy rozwód jest konieczny przed złożeniem sprawy o stwierdzenie nieważności sakramentu w Sądzie Metropolitarnym, ale na logikę powinien być... Chociaż z drugiej strony prawo cywilne i prawo kanoniczne to dwie różne sprawy i nie muszą się uzupełniać.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Anuk
piÄ…, 04 mar 2005 - 11:57
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
KoÅ›ciół nic nie ma do nazwiska. I w KoÅ›ciele nie ma rozwodów. To ważne. Można tylko stwierdzić, że zawarty sakrament byÅ‚ nieważny, czyli byÅ‚ nieważnym już w chwili jego zawierania (a nie na zasadzie "już nie kocham tego pana"). Jest tylko kilka powodów, dla których sakrament może być uznany za nieważny.  
Nie wiem, czy rozwód jest konieczny przed złożeniem sprawy o stwierdzenie nieważności sakramentu w Sądzie Metropolitarnym, ale na logikę powinien być... Chociaż z drugiej strony prawo cywilne i prawo kanoniczne to dwie różne sprawy i nie muszą się uzupełniać.


Ika, rozwód cywilny nie jest konieczny, aby kościół mógł stwierdzić nieważność sakramentu koscielnego! Wiem na 100%
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post piÄ…, 04 mar 2005 - 11:57
Post #51

CYTAT(Ika (mama Oskarka))
KoÅ›ciół nic nie ma do nazwiska. I w KoÅ›ciele nie ma rozwodów. To ważne. Można tylko stwierdzić, że zawarty sakrament byÅ‚ nieważny, czyli byÅ‚ nieważnym już w chwili jego zawierania (a nie na zasadzie "już nie kocham tego pana"). Jest tylko kilka powodów, dla których sakrament może być uznany za nieważny.  
Nie wiem, czy rozwód jest konieczny przed złożeniem sprawy o stwierdzenie nieważności sakramentu w Sądzie Metropolitarnym, ale na logikę powinien być... Chociaż z drugiej strony prawo cywilne i prawo kanoniczne to dwie różne sprawy i nie muszą się uzupełniać.


Ika, rozwód cywilny nie jest konieczny, aby kościół mógł stwierdzić nieważność sakramentu koscielnego! Wiem na 100%

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
Ika
piÄ…, 04 mar 2005 - 12:12
CYTAT(Anuk)
Ika, rozwód cywilny nie jest konieczny, aby kościół mógł stwierdzić nieważność sakramentu koscielnego! Wiem na 100%

No tak właśnie myślałam, aczkolwiek zależnie od tytułu sprawy czasami rozwód cywilny się przydaje.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post piÄ…, 04 mar 2005 - 12:12
Post #52

CYTAT(Anuk)
Ika, rozwód cywilny nie jest konieczny, aby kościół mógł stwierdzić nieważność sakramentu koscielnego! Wiem na 100%

No tak właśnie myślałam, aczkolwiek zależnie od tytułu sprawy czasami rozwód cywilny się przydaje.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
karo
piÄ…, 04 mar 2005 - 20:09
Temat unieważnienia malżeństwa jest ciekawy również dla mnie. Mamy taką sytuację że mąż jest po rozwodzie z pierwsza żoną, nie mieli dzieci ona odeszla gdy my jeszcze się nie znaliśmy. Obecnie my mamy dziecko cudną Karolinke 9 mieisęcy. Może jest ktoś kto ma podobne doświadczenia i ma unieważnienie ślubu w kościele. Jak by nalezalo się do tego zabrać i czy rzeczywiście są jakieś skuteczne porady dla takich osób jak my. Do tej pory szczególnie nie ubolewaliśmy nad brakiem slubu koscielnego jednak po chrzcinach Karoliny doszlam do wniosku, że jednak jest to istotna sprawa.
karo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 11:07
Nr użytkownika: 2,587




post piÄ…, 04 mar 2005 - 20:09
Post #53

Temat unieważnienia malżeństwa jest ciekawy również dla mnie. Mamy taką sytuację że mąż jest po rozwodzie z pierwsza żoną, nie mieli dzieci ona odeszla gdy my jeszcze się nie znaliśmy. Obecnie my mamy dziecko cudną Karolinke 9 mieisęcy. Może jest ktoś kto ma podobne doświadczenia i ma unieważnienie ślubu w kościele. Jak by nalezalo się do tego zabrać i czy rzeczywiście są jakieś skuteczne porady dla takich osób jak my. Do tej pory szczególnie nie ubolewaliśmy nad brakiem slubu koscielnego jednak po chrzcinach Karoliny doszlam do wniosku, że jednak jest to istotna sprawa.
Doruśka
śro, 27 kwi 2005 - 10:32
No to ruszam:) trzymajcie kciuki...
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post śro, 27 kwi 2005 - 10:32
Post #54

No to ruszam:) trzymajcie kciuki...
Ika
śro, 27 kwi 2005 - 10:34
Trzymam cały czas icon_wink.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 27 kwi 2005 - 10:34
Post #55

Trzymam cały czas icon_wink.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 27 kwi 2005 - 18:41
Post #56

Dorusia, ja też myślę o Tobie...
agak
śro, 11 sty 2006 - 14:20
Czy alkoholizm jest podstawą to unieważnienia małżeństwa?
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post śro, 11 sty 2006 - 14:20
Post #57

Czy alkoholizm jest podstawą to unieważnienia małżeństwa?

--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

sdw
śro, 11 sty 2006 - 14:47
Jeśli przezd zawarciem zw. małżąeńskiego nie wiedziałas o alkoholizmie byłego czyli, innymi słowy,m jesli zataił to przed tobą, może być podstawą do unieważnienia małżeństwa.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post śro, 11 sty 2006 - 14:47
Post #58

Jeśli przezd zawarciem zw. małżąeńskiego nie wiedziałas o alkoholizmie byłego czyli, innymi słowy,m jesli zataił to przed tobą, może być podstawą do unieważnienia małżeństwa.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Anuk
śro, 11 sty 2006 - 14:54
CYTAT(karo)
Temat unieważnienia malżeÅ„stwa jest ciekawy również dla mnie. Mamy takÄ… sytuacjÄ™ że mąż jest po rozwodzie z pierwsza żonÄ…, nie mieli dzieci  ona odeszla gdy my jeszcze siÄ™ nie znaliÅ›my. Obecnie my mamy dziecko cudnÄ… Karolinke 9 mieisÄ™cy. Może jest ktoÅ› kto ma podobne doÅ›wiadczenia i ma unieważnienie Å›lubu w koÅ›ciele. Jak by nalezalo siÄ™ do tego zabrać i czy rzeczywiÅ›cie   sÄ… jakieÅ› skuteczne porady dla takich osób jak my. Do tej pory  szczególnie nie ubolewaliÅ›my nad brakiem slubu koscielnego jednak po chrzcinach Karoliny doszlam do wniosku, że jednak jest to istotna sprawa.


Karo, są konkretne kanony z prawa kościelnego, na których mozna oprzeć wniosek o stwierdzenie nieważności. Stwierdzenie, że związek był zawarty nieważnie, samego małżeństwa kościelnego nie można unieważnić. Muszą być konkretne przyczyny ku temu: niezdolność do posiadania rodziny (emocjonalna, psychiczna), symulacja zgody i in.
To, że ona odeszła - nie jest dla Kościoła podstawą.
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post śro, 11 sty 2006 - 14:54
Post #59

CYTAT(karo)
Temat unieważnienia malżeÅ„stwa jest ciekawy również dla mnie. Mamy takÄ… sytuacjÄ™ że mąż jest po rozwodzie z pierwsza żonÄ…, nie mieli dzieci  ona odeszla gdy my jeszcze siÄ™ nie znaliÅ›my. Obecnie my mamy dziecko cudnÄ… Karolinke 9 mieisÄ™cy. Może jest ktoÅ› kto ma podobne doÅ›wiadczenia i ma unieważnienie Å›lubu w koÅ›ciele. Jak by nalezalo siÄ™ do tego zabrać i czy rzeczywiÅ›cie   sÄ… jakieÅ› skuteczne porady dla takich osób jak my. Do tej pory  szczególnie nie ubolewaliÅ›my nad brakiem slubu koscielnego jednak po chrzcinach Karoliny doszlam do wniosku, że jednak jest to istotna sprawa.


Karo, są konkretne kanony z prawa kościelnego, na których mozna oprzeć wniosek o stwierdzenie nieważności. Stwierdzenie, że związek był zawarty nieważnie, samego małżeństwa kościelnego nie można unieważnić. Muszą być konkretne przyczyny ku temu: niezdolność do posiadania rodziny (emocjonalna, psychiczna), symulacja zgody i in.
To, że ona odeszła - nie jest dla Kościoła podstawą.

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
Doruśka
śro, 11 sty 2006 - 19:15
dokąłdnie jak w/w .ja juz chyba moge sama porad udzielać icon_wink.gif)
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post śro, 11 sty 2006 - 19:15
Post #60

dokąłdnie jak w/w .ja juz chyba moge sama porad udzielać icon_wink.gif)
> O unieważeniu slubu!
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 16:19
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama