IPB WARNING [2] reset() expects parameter 1 to be array, boolean given (Line: 1711 of /sources/action_public/topics.php)
IPB WARNING [2] Invalid argument supplied for foreach() (Line: 1713 of /sources/action_public/topics.php)
Badanie piersi - moja historia, str3 - Forum dla rodziców: maluchy.pl « ciąża, poród, zdrowie dzieci - zdrowa mama « forum maluchy.pl

Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 6 nastÄ™pna ostatnia   

Badanie piersi - moja historia, str3

> 
Czy regularnie wykonujesz samobadanie piersi i USG
Suma głosów: 111
GoÅ›cie nie mogÄ… gÅ‚osować 
emce
czw, 25 sty 2007 - 20:37
CYTAT(katiek)
Tylko w czasie karmienia piersią czasem przewody mleczne czasem uniemożliwiają ocenę części piersi-ja tak miałam, mimo że nie karmiłam już ponad rok....


No to ja już nic nie wiem... icon_rolleyes.gif
emce


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,342
Dołączył: pon, 02 cze 03 - 13:06
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 793

GG:


post czw, 25 sty 2007 - 20:37
Post #61

CYTAT(katiek)
Tylko w czasie karmienia piersią czasem przewody mleczne czasem uniemożliwiają ocenę części piersi-ja tak miałam, mimo że nie karmiłam już ponad rok....


No to ja już nic nie wiem... icon_rolleyes.gif
katiek
piÄ…, 26 sty 2007 - 14:38
Po prostu przewód mleczny był szeroki i zasłaniał dalszy widok. Dlatego pani doktor kazał mi się pojawić po pół roku, bo nie mogła dać mi pewności, że pod siatką przewodów mlecznych coś się nie kryje.
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post piÄ…, 26 sty 2007 - 14:38
Post #62

Po prostu przewód mleczny był szeroki i zasłaniał dalszy widok. Dlatego pani doktor kazał mi się pojawić po pół roku, bo nie mogła dać mi pewności, że pod siatką przewodów mlecznych coś się nie kryje.
cydorka
nie, 28 sty 2007 - 10:26
ale to jest specyfika typu niektórych gruczołów mlecznych oraz częsta przypadłość osób z nadmiarem prolaktyny- powiększone przewody mleczne
ja jedno ze swoich usg miałam równiez podczas karmienia
trzeba chodzić na usg raz w roku niezależnie od tego czy sie karmi czy jest sie w ciązy a to lekarz zadecyduje, czy wymagamy powtórnego USG czy nie
niektóre kobiety "chodzą w ciązy" karmią, chodzą w ciązy , karmią czasem jednym ciągiem przez 4-5 lat
i musza miec w tym czasie robione USG niezależnie od stanu w jakim się znajdują, a od tego wiedza lekarska aby to odpowiednio zinterpretować
cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post nie, 28 sty 2007 - 10:26
Post #63

ale to jest specyfika typu niektórych gruczołów mlecznych oraz częsta przypadłość osób z nadmiarem prolaktyny- powiększone przewody mleczne
ja jedno ze swoich usg miałam równiez podczas karmienia
trzeba chodzić na usg raz w roku niezależnie od tego czy sie karmi czy jest sie w ciązy a to lekarz zadecyduje, czy wymagamy powtórnego USG czy nie
niektóre kobiety "chodzą w ciązy" karmią, chodzą w ciązy , karmią czasem jednym ciągiem przez 4-5 lat
i musza miec w tym czasie robione USG niezależnie od stanu w jakim się znajdują, a od tego wiedza lekarska aby to odpowiednio zinterpretować
cyd
Pecia
czw, 01 lut 2007 - 08:29
bylam wczoraj na USG
wszystko w porzadku icon_biggrin.gif
to moje pierwsze USG od zabiegu, nie moglam sie zdecydowac, odkladalam na potem, ale wreszczcie poszlam

powiedziala mi tylko ,zeby przychodzic co roku, nie odkladac, bo potem robia sie lata, a kobieta mysli ,ze skoro byla, to jest dobrze...

w czasie badania, zamyslona powiedziala:
taki prosty zabieg, trwa kilka chwil a moze niekiedy uratowac...no...życie.....
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post czw, 01 lut 2007 - 08:29
Post #64

bylam wczoraj na USG
wszystko w porzadku icon_biggrin.gif
to moje pierwsze USG od zabiegu, nie moglam sie zdecydowac, odkladalam na potem, ale wreszczcie poszlam

powiedziala mi tylko ,zeby przychodzic co roku, nie odkladac, bo potem robia sie lata, a kobieta mysli ,ze skoro byla, to jest dobrze...

w czasie badania, zamyslona powiedziala:
taki prosty zabieg, trwa kilka chwil a moze niekiedy uratowac...no...życie.....

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
Fragosia
piÄ…, 02 lut 2007 - 13:08
A gdzie byłaś?

Ja w zeszłym roku miałąm robią biopsję mamotomiczna - czyli takie wyssanie mojego guzka, miałam robione usg piersi po 3 m-c i powiedziano abym na początku roku 2007 zarejestrowała sie na czerwiec na kontrolne usg.

Byłam w Klinice Chorób Sutka na Kopernika. Próbuję sie tam dodzwonic, wisze juz na tel. kolejny dzien a te wredne baby wogole chyba nie podnosza słuchawki. Bede musiala wybrac sie osobiscie
Fragosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,876
Dołączył: pią, 23 cze 06 - 12:27
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 6,387

GG:


post piÄ…, 02 lut 2007 - 13:08
Post #65

A gdzie byłaś?

Ja w zeszłym roku miałąm robią biopsję mamotomiczna - czyli takie wyssanie mojego guzka, miałam robione usg piersi po 3 m-c i powiedziano abym na początku roku 2007 zarejestrowała sie na czerwiec na kontrolne usg.

Byłam w Klinice Chorób Sutka na Kopernika. Próbuję sie tam dodzwonic, wisze juz na tel. kolejny dzien a te wredne baby wogole chyba nie podnosza słuchawki. Bede musiala wybrac sie osobiscie
m4rusia
piÄ…, 11 maj 2007 - 12:45
W zeszlym tygodniu podczas wizyty u gina skorzystałam z okazji i poprosiłam o badanie piersi. Zostałam pochwalona przez lekarza za inicjatywę icon_lol.gif
Wszystko jest ok. Moje piersi są o tyle "fajne" w badaniu, że nie są duże więc można je dosyć dokładnie zbadać icon_wink.gif Jestem zdrowa jak byk ale postanowiłam,że przynajmniej raz do roku będę powtarzać takie badanie u specjalisty.
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post piÄ…, 11 maj 2007 - 12:45
Post #66

W zeszlym tygodniu podczas wizyty u gina skorzystałam z okazji i poprosiłam o badanie piersi. Zostałam pochwalona przez lekarza za inicjatywę icon_lol.gif
Wszystko jest ok. Moje piersi są o tyle "fajne" w badaniu, że nie są duże więc można je dosyć dokładnie zbadać icon_wink.gif Jestem zdrowa jak byk ale postanowiłam,że przynajmniej raz do roku będę powtarzać takie badanie u specjalisty.

--------------------
hugonot

Go??







post nie, 13 maj 2007 - 17:54
Post #67

[quote="ms.mez"][quote=cydorka]
Jakby co, to mogę polecić bardzo dobrą specjalistkę od USG piersi w Poznaniu.[/quote]
poprosze namiary
mazia
śro, 08 sie 2007 - 19:47
Ja usg robię co rok lub 2 lata (nie licząc okresów ciażowych), natomiast samobadanie piersi robię niezbyt regularnie.
mazia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,037
Dołączył: nie, 20 lis 05 - 09:27
SkÄ…d: Huciane osiedle
Nr użytkownika: 4,089




post śro, 08 sie 2007 - 19:47
Post #68

Ja usg robię co rok lub 2 lata (nie licząc okresów ciażowych), natomiast samobadanie piersi robię niezbyt regularnie.

--------------------


magdalenka
pon, 13 sie 2007 - 15:12
nie byłam jeszcze nigdy badana przez żadnego lekarza, sama nie badam... nie wiem dlaczego... niemiłe to i bolesne jakoś... głupie argumenty, prawda?

m.
magdalenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,052
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:54
Skąd: Bielsko-Biała
Nr użytkownika: 237




post pon, 13 sie 2007 - 15:12
Post #69

nie byłam jeszcze nigdy badana przez żadnego lekarza, sama nie badam... nie wiem dlaczego... niemiłe to i bolesne jakoś... głupie argumenty, prawda?

m.
m4rusia
wto, 14 sie 2007 - 09:58
Magdalenka no coś Ty? Pierwsze słyszę, żeby badanie piersi było bolesne. Ja badam sie sama (przyznam że nieregularnie), badał mnie też lekarz i nic nieprzyjemnego ani wstydliwego w tym nie było. Jeżeli boli Cię przy badaniu to może coś nie tak robisz?
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post wto, 14 sie 2007 - 09:58
Post #70

Magdalenka no coś Ty? Pierwsze słyszę, żeby badanie piersi było bolesne. Ja badam sie sama (przyznam że nieregularnie), badał mnie też lekarz i nic nieprzyjemnego ani wstydliwego w tym nie było. Jeżeli boli Cię przy badaniu to może coś nie tak robisz?

--------------------
cydorka
wto, 18 wrz 2007 - 09:15
no kochane pażdziernik, od lat w Polsce traktowany jako miesiąc poświęcony walce z rakiem juz bardzo blisko
te z Was, które od mojego styczniowego postu nie dotarły do lekarza gorąco namawiam, zmobilizujcie też inne kobiety w Waszej rodzinie, młodsze na usg, strasze na mammografie

to nic, ze jestesmy jeszcze młode, nas też to dotyczy,
polecam artykuł w pażdziernikowym Twoim Stylu o młodych Amazonkach

i poganiam do lekarza
cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post wto, 18 wrz 2007 - 09:15
Post #71

no kochane pażdziernik, od lat w Polsce traktowany jako miesiąc poświęcony walce z rakiem juz bardzo blisko
te z Was, które od mojego styczniowego postu nie dotarły do lekarza gorąco namawiam, zmobilizujcie też inne kobiety w Waszej rodzinie, młodsze na usg, strasze na mammografie

to nic, ze jestesmy jeszcze młode, nas też to dotyczy,
polecam artykuł w pażdziernikowym Twoim Stylu o młodych Amazonkach

i poganiam do lekarza
cyd
malgog
pon, 24 wrz 2007 - 17:56
chciałabym się dopisac do wątku jako badająca piersi w miarę regularnie
należę do osób które systematycznie badają piersi, USG od czasu do czasu, mammografię robiłam wieki temu ale lekarze raczej zalecają mi USG jako badanie bardziej wiarygodne
mimo badania palpitacyjnego ...nie wykryłam 2 guzków
ponieważ czułam presje października i nie byłam na USG 2 lata więc pełna optymizmu, że nic się groźnego nie dzieje ...wybrałam się na badanie
wykryto u mnie 2 niewielkie rozmiarem guzki, 6x7 mm i 6x10 mm wg oceny radiologa gruczolakowłókniaki
jestem po biopsji i czekam na wynik w nerwach

ja także nie jestem w grupie ryzyka, nikt w rodzinie nie chorował na raka piersi


dziewczyny pamiętajcie o swoim zdrowiu, USG kosztuje niewiele, warto
malgog


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,852
Dołączył: pią, 25 sie 06 - 18:44
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 7,202




post pon, 24 wrz 2007 - 17:56
Post #72

chciałabym się dopisac do wątku jako badająca piersi w miarę regularnie
należę do osób które systematycznie badają piersi, USG od czasu do czasu, mammografię robiłam wieki temu ale lekarze raczej zalecają mi USG jako badanie bardziej wiarygodne
mimo badania palpitacyjnego ...nie wykryłam 2 guzków
ponieważ czułam presje października i nie byłam na USG 2 lata więc pełna optymizmu, że nic się groźnego nie dzieje ...wybrałam się na badanie
wykryto u mnie 2 niewielkie rozmiarem guzki, 6x7 mm i 6x10 mm wg oceny radiologa gruczolakowłókniaki
jestem po biopsji i czekam na wynik w nerwach

ja także nie jestem w grupie ryzyka, nikt w rodzinie nie chorował na raka piersi


dziewczyny pamiętajcie o swoim zdrowiu, USG kosztuje niewiele, warto

--------------------
user posted image
user posted image
marghe.
śro, 12 gru 2007 - 14:14
CYTAT(cydorka @ wto, 18 wrz 2007 - 11:15) *
no kochane pażdziernik, od lat w Polsce traktowany jako miesiąc poświęcony walce z rakiem juz bardzo blisko
te z Was, które od mojego styczniowego postu nie dotarły do lekarza gorąco namawiam, zmobilizujcie też inne kobiety w Waszej rodzinie, młodsze na usg, strasze na mammografie

to nic, ze jestesmy jeszcze młode, nas też to dotyczy,
polecam artykuł w pażdziernikowym Twoim Stylu o młodych Amazonkach

i poganiam do lekarza
cyd


podciÄ…gam
i też zachęcam

badajcie siÄ™ , regularnie.
Nie odkładajcie na zaś. NIe warto.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 12 gru 2007 - 14:14
Post #73

CYTAT(cydorka @ wto, 18 wrz 2007 - 11:15) *
no kochane pażdziernik, od lat w Polsce traktowany jako miesiąc poświęcony walce z rakiem juz bardzo blisko
te z Was, które od mojego styczniowego postu nie dotarły do lekarza gorąco namawiam, zmobilizujcie też inne kobiety w Waszej rodzinie, młodsze na usg, strasze na mammografie

to nic, ze jestesmy jeszcze młode, nas też to dotyczy,
polecam artykuł w pażdziernikowym Twoim Stylu o młodych Amazonkach

i poganiam do lekarza
cyd


podciÄ…gam
i też zachęcam

badajcie siÄ™ , regularnie.
Nie odkładajcie na zaś. NIe warto.
Hexi
śro, 19 gru 2007 - 12:31
dopisuje sie do apelu Cydorki.
badalam sie sama i u gina.
usg nie robilam...bo po co...w koncu trzydziestka jeszcze daleko przede mna icon_wink.gif
potem ciaza, wiec nic mi nie grozi...karmienie...tymbardziej...
tylko cos mnie prawa piers zaczela bolec... myslalam ze to zastoj...okazalo sie ze guz i to calkiem spory.
w tej chwili jestem po serii usg, biopsji (czekanie na wynik to jeden z najgorszych tygodni w moim zyciu) cale szczescie zmiana jest lagodna, jednak ze wzgledu na wielkosc (2x3cm)jak tylko skoncze karmic beda ja wycinac a do tego czasu usg co 3 miesiace i badanie jak najczesciej zeby sprawdzic czy nie zmienia sie tempo przyrostu.
badajcie sie dziewczyny to nic wstydliwego, bolesnego to moze wam uratowac zycie a przynajmniej piers.
w czasie karmienia jak sie okazuje tez sie moga zmiany pojawic...jak to ujela pani doktor...rozpedzone szalejaca laktacja icon_wink.gif

Hexi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 685
Dołączył: wto, 23 sty 07 - 19:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 10,252




post śro, 19 gru 2007 - 12:31
Post #74

dopisuje sie do apelu Cydorki.
badalam sie sama i u gina.
usg nie robilam...bo po co...w koncu trzydziestka jeszcze daleko przede mna icon_wink.gif
potem ciaza, wiec nic mi nie grozi...karmienie...tymbardziej...
tylko cos mnie prawa piers zaczela bolec... myslalam ze to zastoj...okazalo sie ze guz i to calkiem spory.
w tej chwili jestem po serii usg, biopsji (czekanie na wynik to jeden z najgorszych tygodni w moim zyciu) cale szczescie zmiana jest lagodna, jednak ze wzgledu na wielkosc (2x3cm)jak tylko skoncze karmic beda ja wycinac a do tego czasu usg co 3 miesiace i badanie jak najczesciej zeby sprawdzic czy nie zmienia sie tempo przyrostu.
badajcie sie dziewczyny to nic wstydliwego, bolesnego to moze wam uratowac zycie a przynajmniej piers.
w czasie karmienia jak sie okazuje tez sie moga zmiany pojawic...jak to ujela pani doktor...rozpedzone szalejaca laktacja icon_wink.gif



--------------------
Gruszka
piÄ…, 28 gru 2007 - 11:05
No to się teraz wystraszyłam i zawstydziłam jednoczesnie... Jakiś miesiąc temu przez 3 dni bolała mnie jedna pierś - mocno. Poszłam od razu do gina - wymacała "mastopatyczne" piersi, trudne do rozpoznania przez ugniatanie, bo ma się wrażenie że całe naszpikowane są guzami -ciągle coś możńa wyczuć. Dostałam więc skierowanie na usg...i w recepcji dowiedziałam się, że to musi być któryś tam dzień cyklu, a że akurat się nie wstrzeliłam, to łażę od miesiąca ze skierowaniem w kieszeni... cycek przestał bolec to i o sprawie zapomniałam...
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post piÄ…, 28 gru 2007 - 11:05
Post #75

No to się teraz wystraszyłam i zawstydziłam jednoczesnie... Jakiś miesiąc temu przez 3 dni bolała mnie jedna pierś - mocno. Poszłam od razu do gina - wymacała "mastopatyczne" piersi, trudne do rozpoznania przez ugniatanie, bo ma się wrażenie że całe naszpikowane są guzami -ciągle coś możńa wyczuć. Dostałam więc skierowanie na usg...i w recepcji dowiedziałam się, że to musi być któryś tam dzień cyklu, a że akurat się nie wstrzeliłam, to łażę od miesiąca ze skierowaniem w kieszeni... cycek przestał bolec to i o sprawie zapomniałam...

--------------------
mama_do_kwadratu
czw, 27 mar 2008 - 17:17
PodciÄ…gam.
Byłam dziś na USG.
Wszystko OK.

Badajcie siÄ™, dziewczyny.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post czw, 27 mar 2008 - 17:17
Post #76

PodciÄ…gam.
Byłam dziś na USG.
Wszystko OK.

Badajcie siÄ™, dziewczyny.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
marghe.
piÄ…, 08 sie 2008 - 23:43
PodciÄ…gam i ja

Najważniejsza rzecz : iść do prawdziwego specjalisty.
Ja poszłam do przypadkowego lekarza. Przez niego przeżyłam lekki koszmar..

Niepotrzebnie.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post piÄ…, 08 sie 2008 - 23:43
Post #77

PodciÄ…gam i ja

Najważniejsza rzecz : iść do prawdziwego specjalisty.
Ja poszłam do przypadkowego lekarza. Przez niego przeżyłam lekki koszmar..

Niepotrzebnie.
malgog
pon, 18 sie 2008 - 21:06
jestem właśnie po kontrolnym USG wykrytych w ubiegłym roku 2 guzków
powinnam była skontrolować pół roku temu icon_redface.gif
na szczęście nic się nie dzieje guzki takich samych rozmiarów jak w ub. roku
teraz tylko mammografia i mogę spać spokojnie
malgog


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,852
Dołączył: pią, 25 sie 06 - 18:44
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 7,202




post pon, 18 sie 2008 - 21:06
Post #78

jestem właśnie po kontrolnym USG wykrytych w ubiegłym roku 2 guzków
powinnam była skontrolować pół roku temu icon_redface.gif
na szczęście nic się nie dzieje guzki takich samych rozmiarów jak w ub. roku
teraz tylko mammografia i mogę spać spokojnie


--------------------
user posted image
user posted image
katiek
piÄ…, 05 wrz 2008 - 22:31
Mi się znacznie schudło i na piersiach wg. p. doktor nie ma ni grama tkanki tłuszczowej więc sama sobie nic nie wybadam. Byłam na 2 niezależnych usg, oba ok, wg jednego kontrola za pół roku wg drugiego za rok.
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post piÄ…, 05 wrz 2008 - 22:31
Post #79

Mi się znacznie schudło i na piersiach wg. p. doktor nie ma ni grama tkanki tłuszczowej więc sama sobie nic nie wybadam. Byłam na 2 niezależnych usg, oba ok, wg jednego kontrola za pół roku wg drugiego za rok.
mama_do_kwadratu
śro, 12 lis 2008 - 12:10
Nie wiem, czy tutaj już o tym było, ja zobaczyłam reportaż dopiero wczoraj:

https://kobieta.interia.pl/news/niejedna-z-jedna,1180396
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post śro, 12 lis 2008 - 12:10
Post #80

Nie wiem, czy tutaj już o tym było, ja zobaczyłam reportaż dopiero wczoraj:

https://kobieta.interia.pl/news/niejedna-z-jedna,1180396

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
> Badanie piersi - moja historia, str3
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 6 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 22:20
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama