Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

katar od września pomóżcie!!!

> 
aj80
czw, 04 mar 2010 - 14:30
U nas tak samo, Kaśka od grudnia jest pod opieką alergologa, dostaje Singulair i Claritine. Na gęsty katar zalegający Mucofluid.
Zwykle katar jest przezroczysty, albo lekko przechodzący w zielony. W sumie to męczymy się z tym od niemowlęctwa. Przerwy są tydzień-dwa, najdłuższa chyba miesięczna była. Kaśka właśnie trzeci raz zalicza spastyczne zapalenie oskrzeli, parę razy miała antybiotyk.
Próbowałam soli morskich, inhalacji, euphorbium, nasivin, maści antybiotykowych, leczenia na podstawie wymazów. Wszystko o kant d... Tydzień, dwa i znów to samo, idzie się zabić.
aj80


Grupa: Zbanowani
Postów: 2,770
Dołączył: pon, 31 lip 06 - 13:19
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 6,789

GG:


post czw, 04 mar 2010 - 14:30
Post #21

U nas tak samo, Kaśka od grudnia jest pod opieką alergologa, dostaje Singulair i Claritine. Na gęsty katar zalegający Mucofluid.
Zwykle katar jest przezroczysty, albo lekko przechodzący w zielony. W sumie to męczymy się z tym od niemowlęctwa. Przerwy są tydzień-dwa, najdłuższa chyba miesięczna była. Kaśka właśnie trzeci raz zalicza spastyczne zapalenie oskrzeli, parę razy miała antybiotyk.
Próbowałam soli morskich, inhalacji, euphorbium, nasivin, maści antybiotykowych, leczenia na podstawie wymazów. Wszystko o kant d... Tydzień, dwa i znów to samo, idzie się zabić.

--------------------
Grze? 19.04.2004

Kasia 15.01.2009

Mama Anio?ka Marcinka ur. w 29tygodniu (27.03-31.03.2007)


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 29 lis 2010 - 13:14
Post #22

Spróbój może jeszcze raz inhalacji, ale tym razem do inhalatora wlej wodę solankową np. Zabłocką Mgiełkę. Albo możesz też nią nawilzac mieszkanie w nawilżaczach. Ja zaczęłam ją stosować kiedy lekarz stwierdził że rozwija się astma u mojej 2latki. W nocy chrapała i świstała. Już jej to przeszło, na szczęście - moze właśnie dzięki temu że nawilżam mieszkanie. Ostatnio zaraziła się od jakiegoś dziecka, ale o dziwo ładnie zniosła zatkany nosek, wydzielina była zdecydowanie rzadsza aniżeli przy wcześniejszych przeciębieniach i katar w ogóle trwał krócej.
MAYKA
nie, 24 lip 2011 - 22:56
Hejka
Mam ten sam problem, od końca stycznia co roku mój Maciek dostawał niemiłosiernego kataru, glut byl przezroczysty. Od kataru zaraz dostawal napadow kaszlu i zaczynalo sie zapalenie oskrzeli. W lutym tego roku wepchalam sie bez kolejki do alergologa i Pani doktor stweirdzila ze mój MAciek ma astme oskrzelową. Dostał xyzal i flixotide, który miał brac do końca czerwca, tak wiec z koncem czerwca odstawilismy flixo. W ubiegłym tygodniu MAciek dostał strasznej chrypki wiec w czwartek poszlismy do pediatry i lekarz stwierdził ropne zapalenie gardła. DOstaliśmy antybiotyk ( juz drugi raz w tym roku) ale co najgorsze od piatku powrócił wodnisty katar a co za tym idzie baaardzo meczacy kaszel, ktory doprowadza MAcka do wymiotów. Zaczelam mu podawac ventolin 2 razy dziennie a jutro mamy wizyte u alergologa. Rece mi juz opadaja ile chemii musza nasze maluchy zjesc przez te choroby cywilizacyjne 32.gif

Testow z krwii nie moge mu narazie zrobic bo jest za mlody na nie icon_sad.gif
MAYKA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 42
Dołączył: sob, 22 sie 09 - 11:07
Skąd: z górnej półki
Nr użytkownika: 28,759

GG:


post nie, 24 lip 2011 - 22:56
Post #23

Hejka
Mam ten sam problem, od końca stycznia co roku mój Maciek dostawał niemiłosiernego kataru, glut byl przezroczysty. Od kataru zaraz dostawal napadow kaszlu i zaczynalo sie zapalenie oskrzeli. W lutym tego roku wepchalam sie bez kolejki do alergologa i Pani doktor stweirdzila ze mój MAciek ma astme oskrzelową. Dostał xyzal i flixotide, który miał brac do końca czerwca, tak wiec z koncem czerwca odstawilismy flixo. W ubiegłym tygodniu MAciek dostał strasznej chrypki wiec w czwartek poszlismy do pediatry i lekarz stwierdził ropne zapalenie gardła. DOstaliśmy antybiotyk ( juz drugi raz w tym roku) ale co najgorsze od piatku powrócił wodnisty katar a co za tym idzie baaardzo meczacy kaszel, ktory doprowadza MAcka do wymiotów. Zaczelam mu podawac ventolin 2 razy dziennie a jutro mamy wizyte u alergologa. Rece mi juz opadaja ile chemii musza nasze maluchy zjesc przez te choroby cywilizacyjne 32.gif

Testow z krwii nie moge mu narazie zrobic bo jest za mlody na nie icon_sad.gif

--------------------


bakaj79
śro, 31 sie 2011 - 21:11
CYTAT(MAYKA @ Sun, 24 Jul 2011 - 23:56) *
Hejka
Mam ten sam problem, od końca stycznia co roku mój Maciek dostawał niemiłosiernego kataru, glut byl przezroczysty. Od kataru zaraz dostawal napadow kaszlu i zaczynalo sie zapalenie oskrzeli. W lutym tego roku wepchalam sie bez kolejki do alergologa i Pani doktor stweirdzila ze mój MAciek ma astme oskrzelową. Dostał xyzal i flixotide, który miał brac do końca czerwca, tak wiec z koncem czerwca odstawilismy flixo. W ubiegłym tygodniu MAciek dostał strasznej chrypki wiec w czwartek poszlismy do pediatry i lekarz stwierdził ropne zapalenie gardła. DOstaliśmy antybiotyk ( juz drugi raz w tym roku) ale co najgorsze od piatku powrócił wodnisty katar a co za tym idzie baaardzo meczacy kaszel, ktory doprowadza MAcka do wymiotów. Zaczelam mu podawac ventolin 2 razy dziennie a jutro mamy wizyte u alergologa. Rece mi juz opadaja ile chemii musza nasze maluchy zjesc przez te choroby cywilizacyjne 32.gif

Testow z krwii nie moge mu narazie zrobic bo jest za mlody na nie icon_sad.gif

Hej a kto ci powiedział że jest za młody na testy możesz zrobić ale odpłatnie z tym że są mniej wiarygodne niż skórne,moja pani alergolog powiedziała że takie testymożna już roczniakom robić,mój paweł miał robione testy ja miał 2 latka uczulony roztocza kurzu domowego i astma teraz https://www.maluchy.pl/forum/style_images/b...ons/icon7.gifma 6 lat i ma sporadycznie ataki duszności i katar
bakaj79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 30 sie 11 - 16:28
Nr użytkownika: 37,584




post śro, 31 sie 2011 - 21:11
Post #24

CYTAT(MAYKA @ Sun, 24 Jul 2011 - 23:56) *
Hejka
Mam ten sam problem, od końca stycznia co roku mój Maciek dostawał niemiłosiernego kataru, glut byl przezroczysty. Od kataru zaraz dostawal napadow kaszlu i zaczynalo sie zapalenie oskrzeli. W lutym tego roku wepchalam sie bez kolejki do alergologa i Pani doktor stweirdzila ze mój MAciek ma astme oskrzelową. Dostał xyzal i flixotide, który miał brac do końca czerwca, tak wiec z koncem czerwca odstawilismy flixo. W ubiegłym tygodniu MAciek dostał strasznej chrypki wiec w czwartek poszlismy do pediatry i lekarz stwierdził ropne zapalenie gardła. DOstaliśmy antybiotyk ( juz drugi raz w tym roku) ale co najgorsze od piatku powrócił wodnisty katar a co za tym idzie baaardzo meczacy kaszel, ktory doprowadza MAcka do wymiotów. Zaczelam mu podawac ventolin 2 razy dziennie a jutro mamy wizyte u alergologa. Rece mi juz opadaja ile chemii musza nasze maluchy zjesc przez te choroby cywilizacyjne 32.gif

Testow z krwii nie moge mu narazie zrobic bo jest za mlody na nie icon_sad.gif

Hej a kto ci powiedział że jest za młody na testy możesz zrobić ale odpłatnie z tym że są mniej wiarygodne niż skórne,moja pani alergolog powiedziała że takie testymożna już roczniakom robić,mój paweł miał robione testy ja miał 2 latka uczulony roztocza kurzu domowego i astma teraz https://www.maluchy.pl/forum/style_images/b...ons/icon7.gifma 6 lat i ma sporadycznie ataki duszności i katar
andrutka
nie, 20 maj 2012 - 11:58
a oczyszczacie nosek np. woda morskÄ…?
andrutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 52
Dołączył: sob, 20 sie 11 - 16:00
Nr użytkownika: 37,485




post nie, 20 maj 2012 - 11:58
Post #25

a oczyszczacie nosek np. woda morskÄ…?
> katar od wrzeÅ›nia pomóżcie!!!
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 22:06
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama