Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

singular 5 dla 3 latka??????

, singular 5 dla 3 latka??????
> , singular 5 dla 3 latka??????
dominia
pon, 19 maj 2008 - 16:11
Witam mam problem moj synek konczy w lipcu 3 latka od 3 miesiaca cierpi na atopowe zapalenie skóry a teraz zaczoł mi chorować na oskrzela i duszności lekarz przepisał mu singulair5 a czy on nie jest jeszcze zamały nie powinien dostac "4" nie wiem czy mu podac czy nie oprócz tego dostal wziewy pomóżcie !!!!
dominia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: pon, 19 maj 08 - 15:55
Nr użytkownika: 19,909

GG:


post pon, 19 maj 2008 - 16:11
Post #1

Witam mam problem moj synek konczy w lipcu 3 latka od 3 miesiaca cierpi na atopowe zapalenie skóry a teraz zaczoł mi chorować na oskrzela i duszności lekarz przepisał mu singulair5 a czy on nie jest jeszcze zamały nie powinien dostac "4" nie wiem czy mu podac czy nie oprócz tego dostal wziewy pomóżcie !!!!
Mika
pon, 19 maj 2008 - 16:20
Singulair 5 jest stosowany u dzieci w wieku od 6 do 14 lat.
Singulair 4 jest stosowany u dzieci w wieku od 2 do 5 lat.
ja bym przynajmniej telefonicznie skonsultowała się z lekarzem
może myślał dobrze,a źle napisał
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 19 maj 2008 - 16:20
Post #2

Singulair 5 jest stosowany u dzieci w wieku od 6 do 14 lat.
Singulair 4 jest stosowany u dzieci w wieku od 2 do 5 lat.
ja bym przynajmniej telefonicznie skonsultowała się z lekarzem
może myślał dobrze,a źle napisał

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
dominia
pon, 19 maj 2008 - 18:11
dzieki dzwonilam do lekarza i on stwierdził ze tak ma byc hmm do konca to ja nie jestem przekonana miesiac temu mały miał przepisaną "4" i było dobże nie wiem czemu taka zmiana
dominia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: pon, 19 maj 08 - 15:55
Nr użytkownika: 19,909

GG:


post pon, 19 maj 2008 - 18:11
Post #3

dzieki dzwonilam do lekarza i on stwierdził ze tak ma byc hmm do konca to ja nie jestem przekonana miesiac temu mały miał przepisaną "4" i było dobże nie wiem czemu taka zmiana
Mika
pon, 19 maj 2008 - 18:31
może 4 okazał się za słaby i nie przynosił oczekiwanych efektów?
nie wiem,nie jestem tym lekarzem icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 19 maj 2008 - 18:31
Post #4

może 4 okazał się za słaby i nie przynosił oczekiwanych efektów?
nie wiem,nie jestem tym lekarzem icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Lita
wto, 20 maj 2008 - 06:59
Moja w wieku 2 lat brała 5 bo jeszcze wtedy nie było w ogóle 4. A na świecie 5 jest akceptowana dla dzieci od 2go roku życia. Mała żyje, astma zaleczona nie daje obecnie żadnych znaków bytności, dziecko bez leków. Kocham singulair i wiem że gdyby nie ten lek borykałabym sie z astma przez cały czas... i z wizytami w szpitalu...
Lita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 130
Dołączył: nie, 16 gru 07 - 08:17
Nr użytkownika: 17,235




post wto, 20 maj 2008 - 06:59
Post #5

Moja w wieku 2 lat brała 5 bo jeszcze wtedy nie było w ogóle 4. A na świecie 5 jest akceptowana dla dzieci od 2go roku życia. Mała żyje, astma zaleczona nie daje obecnie żadnych znaków bytności, dziecko bez leków. Kocham singulair i wiem że gdyby nie ten lek borykałabym sie z astma przez cały czas... i z wizytami w szpitalu...

--------------------
Ewelina P
śro, 04 cze 2008 - 11:58
Moja córcia 2 lata skończy dopiero w lipcu, a Singulair bierze pół roku (pół tabletki na wieczór) widzę różnicę w oddychaniu (przez sen). Na początku trochę się martwiłam, bo przyzwyczaiłam się do głośnego oddechu córki, teraz prawie jej nie słyszę..
Ewelina P


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 19
Dołączył: śro, 28 maj 08 - 11:10
SkÄ…d: Podkarpackie
Nr użytkownika: 20,057

GG:


post śro, 04 cze 2008 - 11:58
Post #6

Moja córcia 2 lata skończy dopiero w lipcu, a Singulair bierze pół roku (pół tabletki na wieczór) widzę różnicę w oddychaniu (przez sen). Na początku trochę się martwiłam, bo przyzwyczaiłam się do głośnego oddechu córki, teraz prawie jej nie słyszę..
marchewka
śro, 04 cze 2008 - 12:19
Mój Misiek ma cztery i pół od pół roku bierze Singular 4 - 1 sztuka wieczorem - u nas działa (Misiek ma atopowe zapalenie , kaszel i gluty)
marchewka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,633
Dołączył: wto, 04 mar 03 - 14:48
SkÄ…d: KsiÄ…zenice
Nr użytkownika: 93

GG:


post śro, 04 cze 2008 - 12:19
Post #7

Mój Misiek ma cztery i pół od pół roku bierze Singular 4 - 1 sztuka wieczorem - u nas działa (Misiek ma atopowe zapalenie , kaszel i gluty)

--------------------
mama Zuzi (21.10.01) i Mikusia (10.12.03)
grzałka
śro, 04 cze 2008 - 13:54
Takie wątpliwości najlepiej wyjaśniać "u źródła"- jeśli przepisał 5 i potwierdził to ma na to argumenty, zadzwoń jeszcze raz i zadaj mu te pytania co tu nam- bo my sobie możemy gdybać,ale niewiele z tego wynika
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post śro, 04 cze 2008 - 13:54
Post #8

Takie wątpliwości najlepiej wyjaśniać "u źródła"- jeśli przepisał 5 i potwierdził to ma na to argumenty, zadzwoń jeszcze raz i zadaj mu te pytania co tu nam- bo my sobie możemy gdybać,ale niewiele z tego wynika

--------------------
Ewelina P
czw, 12 cze 2008 - 14:30
Byłam wczoraj u innego lekarza, kazał mi odstawić Singular 5, choć podaje córce tylko pół tabletki na noc i widzę naprawdę poprawę. Nie wyjaśnił mi dlaczego, choć się domagałam. Stwierdził, że lek jest za silny i tyle. Przepisał córce maść i syropek (nazwy leków podam wieczorem- jestem w pracy - nie pamiętam)
Sama już nie wiem, co robić. Nie dość, że ma problemy skórne to jeszcze jak odstawie singular jestem pewna, że znowu pojawią się kłopoty z nocnym oddychaniem
Ewelina P


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 19
Dołączył: śro, 28 maj 08 - 11:10
SkÄ…d: Podkarpackie
Nr użytkownika: 20,057

GG:


post czw, 12 cze 2008 - 14:30
Post #9

Byłam wczoraj u innego lekarza, kazał mi odstawić Singular 5, choć podaje córce tylko pół tabletki na noc i widzę naprawdę poprawę. Nie wyjaśnił mi dlaczego, choć się domagałam. Stwierdził, że lek jest za silny i tyle. Przepisał córce maść i syropek (nazwy leków podam wieczorem- jestem w pracy - nie pamiętam)
Sama już nie wiem, co robić. Nie dość, że ma problemy skórne to jeszcze jak odstawie singular jestem pewna, że znowu pojawią się kłopoty z nocnym oddychaniem
smerfetki02
pon, 27 paź 2008 - 20:03
wave.gif hej mam obawy i wieczne pytania moja córcie jest po antyb.dostała Klacid ale kaszel nie ustał wprawdzie po lewej stronie oskrzeli mineły zmiany ale dalej lekarka przepisała wziewy czyli NEPLIT to jest na zmiany astmowe a moja córcia nie ma astmy przynajmniej nikt nie stwierdził tego bo od maja do teraz było oki nie chorowała choć ma 5 lat i siostre bliżniaczke narażone są na różne choróbska jeżeli mieszka sie w bloku i mnóstwo dzieci w koło a jednak nie ma problemów z oddychaniem biega krzyczy i szaleje tylko ten kaszel teraz suchy boje sie dawać wziewy na astmę czy ktoś też tak miał icon_question.gif pozdrawiam
smerfetki02


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: pon, 27 paź 08 - 16:06
SkÄ…d: Piekary ÅšlÄ…skie
Nr użytkownika: 23,106




post pon, 27 paź 2008 - 20:03
Post #10

wave.gif hej mam obawy i wieczne pytania moja córcie jest po antyb.dostała Klacid ale kaszel nie ustał wprawdzie po lewej stronie oskrzeli mineły zmiany ale dalej lekarka przepisała wziewy czyli NEPLIT to jest na zmiany astmowe a moja córcia nie ma astmy przynajmniej nikt nie stwierdził tego bo od maja do teraz było oki nie chorowała choć ma 5 lat i siostre bliżniaczke narażone są na różne choróbska jeżeli mieszka sie w bloku i mnóstwo dzieci w koło a jednak nie ma problemów z oddychaniem biega krzyczy i szaleje tylko ten kaszel teraz suchy boje sie dawać wziewy na astmę czy ktoś też tak miał icon_question.gif pozdrawiam
margareta75
czw, 30 paź 2008 - 11:20
Ewelino P zapomnij o singularze , mój synek brał go przez rok - na satmę-w koncu mu odstawiłam sama, pogorszenia nie było, zadnej astmy nie ma .Od roku czasu jestesmy pod opieką homeopaty nie ma duszności, sapania ani innych dolegliwosci, które występowały podczas konwencjonalnego leczenia. Wiem, ze homeopatia budzi wiele emocji, ale ja nnie załuję u nas pomogło.to co mogę poradzić to znajdz homeopatę który ma dobre rezultaty w LECZENIU DZIECI, Jeżeli jesteś z okolic szczecina to mogę pomóc pozdrawiam
margareta75


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: czw, 30 paź 08 - 10:13
Nr użytkownika: 23,239




post czw, 30 paź 2008 - 11:20
Post #11

Ewelino P zapomnij o singularze , mój synek brał go przez rok - na satmę-w koncu mu odstawiłam sama, pogorszenia nie było, zadnej astmy nie ma .Od roku czasu jestesmy pod opieką homeopaty nie ma duszności, sapania ani innych dolegliwosci, które występowały podczas konwencjonalnego leczenia. Wiem, ze homeopatia budzi wiele emocji, ale ja nnie załuję u nas pomogło.to co mogę poradzić to znajdz homeopatę który ma dobre rezultaty w LECZENIU DZIECI, Jeżeli jesteś z okolic szczecina to mogę pomóc pozdrawiam
blaire
czw, 30 paź 2008 - 11:28
CYTAT(margareta75 @ Thu, 30 Oct 2008 - 11:20) *
Ewelino P zapomnij o singularze , mój synek brał go przez rok - na satmę-w koncu mu odstawiłam sama, pogorszenia nie było, zadnej astmy nie ma .Od roku czasu jestesmy pod opieką homeopaty nie ma duszności, sapania ani innych dolegliwosci, które występowały podczas konwencjonalnego leczenia. Wiem, ze homeopatia budzi wiele emocji, ale ja nnie załuję u nas pomogło.to co mogę poradzić to znajdz homeopatę który ma dobre rezultaty w LECZENIU DZIECI, Jeżeli jesteś z okolic szczecina to mogę pomóc pozdrawiam



icon_eek.gif Czy ty jesteś lekarzem? Czy widziałaś, badałaś dziecko Eweliny? To, że w przypadku TWOJEGO synka po odstawieniu singulairu nie było żadnych problemów nie oznacza, ze będzie tak w ich przypadku. Moje dzieci są na singulairze. Obaj na 5. W przypadku Kornela mniejsza dawka była za słaba. Również ma 3 lata.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post czw, 30 paź 2008 - 11:28
Post #12

CYTAT(margareta75 @ Thu, 30 Oct 2008 - 11:20) *
Ewelino P zapomnij o singularze , mój synek brał go przez rok - na satmę-w koncu mu odstawiłam sama, pogorszenia nie było, zadnej astmy nie ma .Od roku czasu jestesmy pod opieką homeopaty nie ma duszności, sapania ani innych dolegliwosci, które występowały podczas konwencjonalnego leczenia. Wiem, ze homeopatia budzi wiele emocji, ale ja nnie załuję u nas pomogło.to co mogę poradzić to znajdz homeopatę który ma dobre rezultaty w LECZENIU DZIECI, Jeżeli jesteś z okolic szczecina to mogę pomóc pozdrawiam



icon_eek.gif Czy ty jesteś lekarzem? Czy widziałaś, badałaś dziecko Eweliny? To, że w przypadku TWOJEGO synka po odstawieniu singulairu nie było żadnych problemów nie oznacza, ze będzie tak w ich przypadku. Moje dzieci są na singulairze. Obaj na 5. W przypadku Kornela mniejsza dawka była za słaba. Również ma 3 lata.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
margareta75
czw, 30 paź 2008 - 15:54
tak jestem zwiazana z medycyna . nie maiałam zamiaru wywołac takiej reakcji.

Ten post edytował margareta75 czw, 30 paź 2008 - 16:45
margareta75


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: czw, 30 paź 08 - 10:13
Nr użytkownika: 23,239




post czw, 30 paź 2008 - 15:54
Post #13

tak jestem zwiazana z medycyna . nie maiałam zamiaru wywołac takiej reakcji.
margareta75
czw, 30 paź 2008 - 16:14
Jestem zwiazana z medycyna,mam bogate doswiadczenia jezeli idzie o ten lek, dziecka nie badałam, ale wiem,że singulair sprawdza sie tylko u chorych na rozpoznaną astmę.W dzisiejszych czasach lekarze na wyrost stawiają diagnozy pt. astma oskrzelowa, przepisuja singulair łagodza objawy choroby a nie przyczynę. Singulair naprawdę można zastąpić innymi lekami. Oczywiscie nikogo nie zamierzam namawiac do odstawiania leków jedynie wyrazam swoja opinię .Jeżeli uraziłam kogos to przepraszam
margareta75


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: czw, 30 paź 08 - 10:13
Nr użytkownika: 23,239




post czw, 30 paź 2008 - 16:14
Post #14

Jestem zwiazana z medycyna,mam bogate doswiadczenia jezeli idzie o ten lek, dziecka nie badałam, ale wiem,że singulair sprawdza sie tylko u chorych na rozpoznaną astmę.W dzisiejszych czasach lekarze na wyrost stawiają diagnozy pt. astma oskrzelowa, przepisuja singulair łagodza objawy choroby a nie przyczynę. Singulair naprawdę można zastąpić innymi lekami. Oczywiscie nikogo nie zamierzam namawiac do odstawiania leków jedynie wyrazam swoja opinię .Jeżeli uraziłam kogos to przepraszam
Madalenka
śro, 26 lis 2008 - 19:04
Z tego co ja wiem to nie ma leku Singulair 5 jest tylko 4 i 10.
Singulair 4 jest stosowany u dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Singulair 10 jest stosowany u pacjentów w wieku od 15 lat i starszych.
I te cyferki nie świadczą o wieku dziecka ale o zawartości substancji czynnej w leku. Ja do 5 roku życia podawałam dzieciom 4 a teraz daje 10 przeciętą na pół bo opakowanie 10 kosztuje tyle samo co 4 a mam o 2 razy więcej leku. Sam lekarz mi tak poradził, spradźcie same i 4 i 10 kosztuje 38zł.

Ten post edytował Madalenka śro, 26 lis 2008 - 19:05
Madalenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 43
Dołączył: sob, 15 mar 08 - 12:56
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 18,787




post śro, 26 lis 2008 - 19:04
Post #15

Z tego co ja wiem to nie ma leku Singulair 5 jest tylko 4 i 10.
Singulair 4 jest stosowany u dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Singulair 10 jest stosowany u pacjentów w wieku od 15 lat i starszych.
I te cyferki nie świadczą o wieku dziecka ale o zawartości substancji czynnej w leku. Ja do 5 roku życia podawałam dzieciom 4 a teraz daje 10 przeciętą na pół bo opakowanie 10 kosztuje tyle samo co 4 a mam o 2 razy więcej leku. Sam lekarz mi tak poradził, spradźcie same i 4 i 10 kosztuje 38zł.

--------------------






"To smutne, ?e g?upcy s? tacy pewni siebie, a ludzie rozs?dni tacy pe?ni w?tpliwo?ci."
Mika
śro, 26 lis 2008 - 19:17
jest 4,5 i 10 icon_smile.gif
4 bierze mój prawie trzylatek,a piątkę dostał starszy jak miał 6 lat
wszystkie trzy kosztujÄ… tyle samo
a Twój lekarz to chyba trochę niedouczony jest jeśli nie wie,że jest Sing. 5 icon_wink.gif

Ten post edytował Mika śro, 26 lis 2008 - 19:19
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 26 lis 2008 - 19:17
Post #16

jest 4,5 i 10 icon_smile.gif
4 bierze mój prawie trzylatek,a piątkę dostał starszy jak miał 6 lat
wszystkie trzy kosztujÄ… tyle samo
a Twój lekarz to chyba trochę niedouczony jest jeśli nie wie,że jest Sing. 5 icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Madalenka
śro, 26 lis 2008 - 20:45
Ja nie napisałam że mój lekarz nie zna 5 tylko że ja jej nie znam;p
Madalenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 43
Dołączył: sob, 15 mar 08 - 12:56
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 18,787




post śro, 26 lis 2008 - 20:45
Post #17

Ja nie napisałam że mój lekarz nie zna 5 tylko że ja jej nie znam;p

--------------------






"To smutne, ?e g?upcy s? tacy pewni siebie, a ludzie rozs?dni tacy pe?ni w?tpliwo?ci."
cosÅ‚onkowidziaÅ...
śro, 10 gru 2008 - 22:37
Wiadomo ,ze każdy organizm człowieka jest inny na jednego zadziała pozytywnie drugiemu nie pomoże a nawet zaszkodzi .

Moje dziecko z astmą oskrzelową dostawało singular i nastąpiła znaczna poprawa. Teraz ma przerwę żeby zobaczyć jak organizm będzie reagował bez podawania leku a brał Singular 5 najpierw po pół tabletki a potem " z racji wieku" po całej nie ma nawrotów choroby z czego się bardzo ciesze .
Myslę ,ze dobry alergolog ustali odpowiednią dawkę dla dziecka (mysle też tu o wadze dziecka chyba też ma znaczenie)
Pozdrawiam:)

Ten post edytował cosłonkowidziało śro, 10 gru 2008 - 22:42
cosÅ‚onkowidziaÅ...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: śro, 19 lis 08 - 16:13
Nr użytkownika: 23,694




post śro, 10 gru 2008 - 22:37
Post #18

Wiadomo ,ze każdy organizm człowieka jest inny na jednego zadziała pozytywnie drugiemu nie pomoże a nawet zaszkodzi .

Moje dziecko z astmą oskrzelową dostawało singular i nastąpiła znaczna poprawa. Teraz ma przerwę żeby zobaczyć jak organizm będzie reagował bez podawania leku a brał Singular 5 najpierw po pół tabletki a potem " z racji wieku" po całej nie ma nawrotów choroby z czego się bardzo ciesze .
Myslę ,ze dobry alergolog ustali odpowiednią dawkę dla dziecka (mysle też tu o wadze dziecka chyba też ma znaczenie)
Pozdrawiam:)
Karanissa
czw, 11 gru 2008 - 13:34
Sluchajcie, a czy Wasze dzieci nie mialy zadnych skutkow ubocznych podczas przyjmowania Singulair? Naczytalam sie, ze w niektorych przypadkach lek ten dziala bardzo pobudzajaco, dziecko zachowuje sie bardzo niespokojnie itd. Od dwoch miesiecy widze pewna zmiane (na gorsze, niestety, na gorsze :-/) w zachowaniu synka (5 lat), glownie w przedszkolu. Szukam przyczyny - moze "taki wiek", a moze wlasnie to wplyw leku...

Macie jakies doswiadczenia?
Karanissa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21
Dołączył: śro, 12 lip 06 - 13:53
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 6,587




post czw, 11 gru 2008 - 13:34
Post #19

Sluchajcie, a czy Wasze dzieci nie mialy zadnych skutkow ubocznych podczas przyjmowania Singulair? Naczytalam sie, ze w niektorych przypadkach lek ten dziala bardzo pobudzajaco, dziecko zachowuje sie bardzo niespokojnie itd. Od dwoch miesiecy widze pewna zmiane (na gorsze, niestety, na gorsze :-/) w zachowaniu synka (5 lat), glownie w przedszkolu. Szukam przyczyny - moze "taki wiek", a moze wlasnie to wplyw leku...

Macie jakies doswiadczenia?

--------------------

**********
Pozdrawiam
Karanissa
Mika
czw, 11 gru 2008 - 13:42
w zachowaniu nie widzę różnicy
ale widzÄ™ w jedzeniu icon_lol.gif
tylko nie wiem czy to wina proszków czy dysków -chłopcy zdecydowanie lepiej jedzą icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 11 gru 2008 - 13:42
Post #20

w zachowaniu nie widzę różnicy
ale widzÄ™ w jedzeniu icon_lol.gif
tylko nie wiem czy to wina proszków czy dysków -chłopcy zdecydowanie lepiej jedzą icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
> singular 5 dla 3 latka??????, singular 5 dla 3 latka??????
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 23:25
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama