Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Nagrody za "dobre zachowanie"

> 
Kocisława zwana...
śro, 11 cze 2008 - 13:47
Zawsze wydawało mi się że z nagrodami nie można przesadzać,szczególnie takimi za zachowanie które nam odpowiada. Uważam,że dziecko pewne rzeczy robić powinno,a pewnych nie.I dla mnie jest to oczywistość. Jakież więc było moje zdziwienie,gdy usłyszałam od psychologa dziecięcego,że nagród nigdy nie jest za dużo.I że dobrze jest nagradzać za "wszystko".Co o tym sądzicie?
Kocisława zwana...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,274
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 22:17
SkÄ…d: olsztyn
Nr użytkownika: 14,326




post śro, 11 cze 2008 - 13:47
Post #1

Zawsze wydawało mi się że z nagrodami nie można przesadzać,szczególnie takimi za zachowanie które nam odpowiada. Uważam,że dziecko pewne rzeczy robić powinno,a pewnych nie.I dla mnie jest to oczywistość. Jakież więc było moje zdziwienie,gdy usłyszałam od psychologa dziecięcego,że nagród nigdy nie jest za dużo.I że dobrze jest nagradzać za "wszystko".Co o tym sądzicie?

--------------------
Aśka-mama Marty

Warkoty-koty z Warmii
blaire
śro, 11 cze 2008 - 13:52
Zależy jakiego rodzaju nagrody masz na myśli. Dla mnie nagrodą jest pochwała, zauważenie pracy, wysiłku dziecka. Takich nagród NIGDY za wiele. poza tym za radą psychologa system nagród za zachowanie itp stosujemy z kubą (Kuba ma ADHD). Zdaje to rewelacyjnie egzamin. Kuba ma zeszyt, w którym wklejamy naklejki za zachowanie, ew rysujemy słoneczka itd. Po uzbieraniu 10 kupujemy drobiazg, np resoraka.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post śro, 11 cze 2008 - 13:52
Post #2

Zależy jakiego rodzaju nagrody masz na myśli. Dla mnie nagrodą jest pochwała, zauważenie pracy, wysiłku dziecka. Takich nagród NIGDY za wiele. poza tym za radą psychologa system nagród za zachowanie itp stosujemy z kubą (Kuba ma ADHD). Zdaje to rewelacyjnie egzamin. Kuba ma zeszyt, w którym wklejamy naklejki za zachowanie, ew rysujemy słoneczka itd. Po uzbieraniu 10 kupujemy drobiazg, np resoraka.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
grzałka
śro, 11 cze 2008 - 14:03
rozwiń, bo nie pojmuję o jakie nagrody chodzi- o pochwały, czy o nagradzanie konkretne

generalnie zawsze lepiej wzmacniać pozytywnie niż negatywnie
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post śro, 11 cze 2008 - 14:03
Post #3

rozwiń, bo nie pojmuję o jakie nagrody chodzi- o pochwały, czy o nagradzanie konkretne

generalnie zawsze lepiej wzmacniać pozytywnie niż negatywnie

--------------------
A_KA
śro, 11 cze 2008 - 14:21
CYTAT(blaire @ Wed, 11 Jun 2008 - 12:52) *
Kuba ma zeszyt, w którym wklejamy naklejki za zachowanie, ew rysujemy słoneczka itd. Po uzbieraniu 10 kupujemy drobiazg, np resoraka.


Był okres, gdy to samo stosowałam w stosunku do Karolki icon_smile.gif. Tyle, że nie kupowałam jej resoraków 08.gif . Faktycznie taki system nagród motywuje dziecko do grzeczności... (sposób podpatrzyłam w Niani icon_wink.gif ).

Ostatnio Karola sobie przypomniała, że coś takiego kiedyś u nas w domu obowiązywało i powiedziała, że znowu by tak chciała... Zbiera teraz zwierzątka Littlest Pet Shop i wymyśliła sobie, że z grzeczność mogłaby je dostawać 08.gif
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post śro, 11 cze 2008 - 14:21
Post #4

CYTAT(blaire @ Wed, 11 Jun 2008 - 12:52) *
Kuba ma zeszyt, w którym wklejamy naklejki za zachowanie, ew rysujemy słoneczka itd. Po uzbieraniu 10 kupujemy drobiazg, np resoraka.


Był okres, gdy to samo stosowałam w stosunku do Karolki icon_smile.gif. Tyle, że nie kupowałam jej resoraków 08.gif . Faktycznie taki system nagród motywuje dziecko do grzeczności... (sposób podpatrzyłam w Niani icon_wink.gif ).

Ostatnio Karola sobie przypomniała, że coś takiego kiedyś u nas w domu obowiązywało i powiedziała, że znowu by tak chciała... Zbiera teraz zwierzątka Littlest Pet Shop i wymyśliła sobie, że z grzeczność mogłaby je dostawać 08.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
Kocisława zwana...
śro, 11 cze 2008 - 14:33
Chodziło o nagrody "materialne",nie pochwały.
Kocisława zwana...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,274
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 22:17
SkÄ…d: olsztyn
Nr użytkownika: 14,326




post śro, 11 cze 2008 - 14:33
Post #5

Chodziło o nagrody "materialne",nie pochwały.

--------------------
Aśka-mama Marty

Warkoty-koty z Warmii
grzałka
śro, 11 cze 2008 - 14:40
no to moim zdaniem ewidentne przegięcie- ja w ogóle jestem przeciwna wszelkim nagrodom materialnym, słoneczkom itp, bo jakoś mi się to z psem Pawłowa kojarzy- u mnie nie ma nagród jako takich (chociaz np. na sikanie Alusia w przedszkolu psycholog sugerował konkretne nagradzanie za brak wpadek- ale i tak nie posłuchałam)

a ten psycholog to mÄ…dry i polecony, czy jakiÅ› przypadkowy?
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post śro, 11 cze 2008 - 14:40
Post #6

no to moim zdaniem ewidentne przegięcie- ja w ogóle jestem przeciwna wszelkim nagrodom materialnym, słoneczkom itp, bo jakoś mi się to z psem Pawłowa kojarzy- u mnie nie ma nagród jako takich (chociaz np. na sikanie Alusia w przedszkolu psycholog sugerował konkretne nagradzanie za brak wpadek- ale i tak nie posłuchałam)

a ten psycholog to mÄ…dry i polecony, czy jakiÅ› przypadkowy?

--------------------
Kocisława zwana...
śro, 11 cze 2008 - 14:45
Podobno dobry i polecony.Ale chyba nie dla mnie...
Kocisława zwana...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,274
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 22:17
SkÄ…d: olsztyn
Nr użytkownika: 14,326




post śro, 11 cze 2008 - 14:45
Post #7

Podobno dobry i polecony.Ale chyba nie dla mnie...

--------------------
Aśka-mama Marty

Warkoty-koty z Warmii
marghe.
śro, 11 cze 2008 - 16:46
CYTAT(asiamarta1 @ Wed, 11 Jun 2008 - 15:33) *
Chodziło o nagrody "materialne",nie pochwały.


Zupełnie się nie zgadzam
Nagrodą jest docenienie, uśmiech, bicie brawo (w przypadku małych dzieci), podziękowanie , pochwalenie itp
Namacalnym nagrodom mówię zdecydowanie nie.

marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 11 cze 2008 - 16:46
Post #8

CYTAT(asiamarta1 @ Wed, 11 Jun 2008 - 15:33) *
Chodziło o nagrody "materialne",nie pochwały.


Zupełnie się nie zgadzam
Nagrodą jest docenienie, uśmiech, bicie brawo (w przypadku małych dzieci), podziękowanie , pochwalenie itp
Namacalnym nagrodom mówię zdecydowanie nie.

owiwia7
śro, 11 cze 2008 - 21:01
a może nagroda w postaci jakiejś fajnej zabawy z rodzicem?? lub nie wiem, wyjście na spacer na ulubiony plac zabaw (taki co się nie chodzi codziennie) albo na basen?? to chyba fajniejsze i zdecydowanie mniej kosztuje (oczywiście poza basenem)..
owiwia7


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,451
Dołączył: wto, 13 mar 07 - 17:17
SkÄ…d: Wawa
Nr użytkownika: 11,929

GG:


post śro, 11 cze 2008 - 21:01
Post #9

a może nagroda w postaci jakiejś fajnej zabawy z rodzicem?? lub nie wiem, wyjście na spacer na ulubiony plac zabaw (taki co się nie chodzi codziennie) albo na basen?? to chyba fajniejsze i zdecydowanie mniej kosztuje (oczywiście poza basenem)..

--------------------


Gosia z edziecka
śro, 11 cze 2008 - 22:19
CYTAT(asiamarta1 @ Wed, 11 Jun 2008 - 12:47) *
Zawsze wydawało mi się że z nagrodami nie można przesadzać,szczególnie takimi za zachowanie które nam odpowiada. Uważam,że dziecko pewne rzeczy robić powinno,a pewnych nie.I dla mnie jest to oczywistość. Jakież więc było moje zdziwienie,gdy usłyszałam od psychologa dziecięcego,że nagród nigdy nie jest za dużo.I że dobrze jest nagradzać za "wszystko".Co o tym sądzicie?


Psycholog tez człowiek i może się mylić 03.gif

Jestem "przeciwnikiem" nagród w ogóle. Poza naturalnymi konsekwencjami.
Gosia z edziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,811
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 22:22
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 366




post śro, 11 cze 2008 - 22:19
Post #10

CYTAT(asiamarta1 @ Wed, 11 Jun 2008 - 12:47) *
Zawsze wydawało mi się że z nagrodami nie można przesadzać,szczególnie takimi za zachowanie które nam odpowiada. Uważam,że dziecko pewne rzeczy robić powinno,a pewnych nie.I dla mnie jest to oczywistość. Jakież więc było moje zdziwienie,gdy usłyszałam od psychologa dziecięcego,że nagród nigdy nie jest za dużo.I że dobrze jest nagradzać za "wszystko".Co o tym sądzicie?


Psycholog tez człowiek i może się mylić 03.gif

Jestem "przeciwnikiem" nagród w ogóle. Poza naturalnymi konsekwencjami.
blaire
śro, 11 cze 2008 - 22:52
CYTAT(Gośka z edziecka @ Wed, 11 Jun 2008 - 21:19) *
Jestem "przeciwnikiem" nagród w ogóle. Poza naturalnymi konsekwencjami.


Gosia, ale nie zawsze naturalne konsekwencje wystarczajÄ….
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post śro, 11 cze 2008 - 22:52
Post #11

CYTAT(Gośka z edziecka @ Wed, 11 Jun 2008 - 21:19) *
Jestem "przeciwnikiem" nagród w ogóle. Poza naturalnymi konsekwencjami.


Gosia, ale nie zawsze naturalne konsekwencje wystarczajÄ….

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
marghe.
śro, 11 cze 2008 - 23:14
CYTAT(owiwia7 @ Wed, 11 Jun 2008 - 22:01) *
a może nagroda w postaci jakiejś fajnej zabawy z rodzicem?? lub nie wiem, wyjście na spacer na ulubiony plac zabaw (taki co się nie chodzi codziennie) albo na basen?? to chyba fajniejsze i zdecydowanie mniej kosztuje (oczywiście poza basenem)..


Nie.
Spacer czy zabawa nie mogą być nagrodą.
Dziecko miałoby zasłużyć na to, zeby pobyć z rodzicem?
Nie, odpada.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 11 cze 2008 - 23:14
Post #12

CYTAT(owiwia7 @ Wed, 11 Jun 2008 - 22:01) *
a może nagroda w postaci jakiejś fajnej zabawy z rodzicem?? lub nie wiem, wyjście na spacer na ulubiony plac zabaw (taki co się nie chodzi codziennie) albo na basen?? to chyba fajniejsze i zdecydowanie mniej kosztuje (oczywiście poza basenem)..


Nie.
Spacer czy zabawa nie mogą być nagrodą.
Dziecko miałoby zasłużyć na to, zeby pobyć z rodzicem?
Nie, odpada.
Bonkreta
czw, 12 cze 2008 - 00:34
CYTAT(marg. @ Thu, 12 Jun 2008 - 00:14) *
Nie.
Spacer czy zabawa nie mogą być nagrodą.
Dziecko miałoby zasłużyć na to, zeby pobyć z rodzicem?
Nie, odpada.

Nie, nie sam fakt bycia z rodzicem. Ale w nagrodę fajniejsza opcja tego bycia. Zamiast robic to, co zwykle, w nagrode możemy zrobic cos tam. Pójść w fajniejsze miejsce. Zająć się ciekawszą zabawą.
Bonkreta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 781
Dołączył: śro, 09 lut 05 - 18:44
SkÄ…d: ok. Katowic
Nr użytkownika: 2,664




post czw, 12 cze 2008 - 00:34
Post #13

CYTAT(marg. @ Thu, 12 Jun 2008 - 00:14) *
Nie.
Spacer czy zabawa nie mogą być nagrodą.
Dziecko miałoby zasłużyć na to, zeby pobyć z rodzicem?
Nie, odpada.

Nie, nie sam fakt bycia z rodzicem. Ale w nagrodę fajniejsza opcja tego bycia. Zamiast robic to, co zwykle, w nagrode możemy zrobic cos tam. Pójść w fajniejsze miejsce. Zająć się ciekawszą zabawą.

--------------------
owiwia7
czw, 12 cze 2008 - 15:45
CYTAT(Bonkreta @ Wed, 11 Jun 2008 - 23:34) *
Nie, nie sam fakt bycia z rodzicem. Ale w nagrodę fajniejsza opcja tego bycia. Zamiast robic to, co zwykle, w nagrode możemy zrobic cos tam. Pójść w fajniejsze miejsce. Zająć się ciekawszą zabawą.


Dokładnie o to mi chodziło.. zamiast zwykłego placu zabaw, na który chodzi się często, nagrodą mógłby być jakiś taki totalnie wyczesany icon_smile.gif lub jakaś ekstra super zabawa...
owiwia7


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,451
Dołączył: wto, 13 mar 07 - 17:17
SkÄ…d: Wawa
Nr użytkownika: 11,929

GG:


post czw, 12 cze 2008 - 15:45
Post #14

CYTAT(Bonkreta @ Wed, 11 Jun 2008 - 23:34) *
Nie, nie sam fakt bycia z rodzicem. Ale w nagrodę fajniejsza opcja tego bycia. Zamiast robic to, co zwykle, w nagrode możemy zrobic cos tam. Pójść w fajniejsze miejsce. Zająć się ciekawszą zabawą.


Dokładnie o to mi chodziło.. zamiast zwykłego placu zabaw, na który chodzi się często, nagrodą mógłby być jakiś taki totalnie wyczesany icon_smile.gif lub jakaś ekstra super zabawa...

--------------------


e_Ena
czw, 12 cze 2008 - 20:17
CYTAT(asiamarta1 @ Wed, 11 Jun 2008 - 14:47) *
Jakież więc było moje zdziwienie,gdy usłyszałam od psychologa dziecięcego,że nagród nigdy nie jest za dużo.I że dobrze jest nagradzać za "wszystko".Co o tym sądzicie?



Ten system nagradzania przypomina klikerowe szkolenie psów icon_wink.gif.



CYTAT(Gośka z edziecka)
Jestem "przeciwnikiem" nagród w ogóle. Poza naturalnymi konsekwencjami.


Gosia, możesz coś więcej? Zgadzam się, że bezmyślne kupowanie gadzetów za każde właściwe zachowanie dziecka jest błędem, ale zareagowanie w sposób pozytywny, przyjemny dla dziecka (pochwałą, okazaniem radości) rodzi w nim dobre, pozytywne skojarzenia z tym zachowaniem, a to z kolei zachęca do powtarzania zachowania.
e_Ena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,627
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:02
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 341

GG:


post czw, 12 cze 2008 - 20:17
Post #15

CYTAT(asiamarta1 @ Wed, 11 Jun 2008 - 14:47) *
Jakież więc było moje zdziwienie,gdy usłyszałam od psychologa dziecięcego,że nagród nigdy nie jest za dużo.I że dobrze jest nagradzać za "wszystko".Co o tym sądzicie?



Ten system nagradzania przypomina klikerowe szkolenie psów icon_wink.gif.



CYTAT(Gośka z edziecka)
Jestem "przeciwnikiem" nagród w ogóle. Poza naturalnymi konsekwencjami.


Gosia, możesz coś więcej? Zgadzam się, że bezmyślne kupowanie gadzetów za każde właściwe zachowanie dziecka jest błędem, ale zareagowanie w sposób pozytywny, przyjemny dla dziecka (pochwałą, okazaniem radości) rodzi w nim dobre, pozytywne skojarzenia z tym zachowaniem, a to z kolei zachęca do powtarzania zachowania.
grzałka
czw, 12 cze 2008 - 20:42
CYTAT(Gośka z edziecka @ Wed, 11 Jun 2008 - 23:19) *
Psycholog tez człowiek i może się mylić 03.gif


inna sprawa to tzw. sprawność komunikacji- badania wykazały podobno, że pacjent wychodząc od lekarza pamięta około 20 % przekazanych informacji, z tego co najmniej połowę źle
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 12 cze 2008 - 20:42
Post #16

CYTAT(Gośka z edziecka @ Wed, 11 Jun 2008 - 23:19) *
Psycholog tez człowiek i może się mylić 03.gif


inna sprawa to tzw. sprawność komunikacji- badania wykazały podobno, że pacjent wychodząc od lekarza pamięta około 20 % przekazanych informacji, z tego co najmniej połowę źle

--------------------
Gosia z edziecka
czw, 12 cze 2008 - 21:49
CYTAT(Ena @ Thu, 12 Jun 2008 - 19:17) *
Gosia, możesz coś więcej? Zgadzam się, że bezmyślne kupowanie gadzetów za każde właściwe zachowanie dziecka jest błędem, ale zareagowanie w sposób pozytywny, przyjemny dla dziecka (pochwałą, okazaniem radości) rodzi w nim dobre, pozytywne skojarzenia z tym zachowaniem, a to z kolei zachęca do powtarzania zachowania.

Okazać radość, ale taką którą się czuje. To jest właśnie naturalna konsekwencja.
Dla mnie nagroda znaczy takie "rozumowe zauważenie" i chęć pokazania dziecku, że tak powinno postępować.
Kiedy rozmawiamy, to rozmawiamy i wtedy opowiadam, co jest dobre co jest złe. Co się u nas w kraju robi, a co nie, jakie panują zasady (Maćkowi np. tłumaczyłam, ze nie ma w tym kraju zwyczaju, że chłopcom maluje sie paznokcie). I to wszystko podczas takiej rozmowy bez związku z konkretnym zachowaniem dziecka.
Natomiast jak nastąpi jakieś "pozytywne wydarzenie" to pokazuję, że się cieszę. Albo zwyczajnie dziękuję. Dla mnie nagroda jest wykalkulowana. Natomiast naturalna nagroda wypływa wprost z moich emocji, z tego co czuję. Grunt, żeby nie mieszać rozumu. Tak to widzę.


Margh
CYTAT
Spacer czy zabawa nie mogą być nagrodą.
Dziecko miałoby zasłużyć na to, zeby pobyć z rodzicem?

Jeśli dziecko pomorze cośtam zrobić to jestem mniej zmęczona, mam więcej czasu i możemy przeznaczyć go na jakąś extra przyjemność. Przecież czując to, człowiek może się naprawdę ucieszyć. icon_wink.gif
Gosia z edziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,811
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 22:22
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 366




post czw, 12 cze 2008 - 21:49
Post #17

CYTAT(Ena @ Thu, 12 Jun 2008 - 19:17) *
Gosia, możesz coś więcej? Zgadzam się, że bezmyślne kupowanie gadzetów za każde właściwe zachowanie dziecka jest błędem, ale zareagowanie w sposób pozytywny, przyjemny dla dziecka (pochwałą, okazaniem radości) rodzi w nim dobre, pozytywne skojarzenia z tym zachowaniem, a to z kolei zachęca do powtarzania zachowania.

Okazać radość, ale taką którą się czuje. To jest właśnie naturalna konsekwencja.
Dla mnie nagroda znaczy takie "rozumowe zauważenie" i chęć pokazania dziecku, że tak powinno postępować.
Kiedy rozmawiamy, to rozmawiamy i wtedy opowiadam, co jest dobre co jest złe. Co się u nas w kraju robi, a co nie, jakie panują zasady (Maćkowi np. tłumaczyłam, ze nie ma w tym kraju zwyczaju, że chłopcom maluje sie paznokcie). I to wszystko podczas takiej rozmowy bez związku z konkretnym zachowaniem dziecka.
Natomiast jak nastąpi jakieś "pozytywne wydarzenie" to pokazuję, że się cieszę. Albo zwyczajnie dziękuję. Dla mnie nagroda jest wykalkulowana. Natomiast naturalna nagroda wypływa wprost z moich emocji, z tego co czuję. Grunt, żeby nie mieszać rozumu. Tak to widzę.


Margh
CYTAT
Spacer czy zabawa nie mogą być nagrodą.
Dziecko miałoby zasłużyć na to, zeby pobyć z rodzicem?

Jeśli dziecko pomorze cośtam zrobić to jestem mniej zmęczona, mam więcej czasu i możemy przeznaczyć go na jakąś extra przyjemność. Przecież czując to, człowiek może się naprawdę ucieszyć. icon_wink.gif
marghe.
czw, 12 cze 2008 - 22:07
CYTAT(owiwia7 @ Thu, 12 Jun 2008 - 16:45) *
Dokładnie o to mi chodziło.. zamiast zwykłego placu zabaw, na który chodzi się często, nagrodą mógłby być jakiś taki totalnie wyczesany icon_smile.gif lub jakaś ekstra super zabawa...


Nie.
Na super wyczesany plac zabaw można pojechać bez powodu.

Czego uczy siÄ™ nagradzane dziecko?




marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 12 cze 2008 - 22:07
Post #18

CYTAT(owiwia7 @ Thu, 12 Jun 2008 - 16:45) *
Dokładnie o to mi chodziło.. zamiast zwykłego placu zabaw, na który chodzi się często, nagrodą mógłby być jakiś taki totalnie wyczesany icon_smile.gif lub jakaś ekstra super zabawa...


Nie.
Na super wyczesany plac zabaw można pojechać bez powodu.

Czego uczy siÄ™ nagradzane dziecko?




marghe.
czw, 12 cze 2008 - 22:11
CYTAT(Gośka z edziecka @ Thu, 12 Jun 2008 - 22:49) *
Jeśli dziecko pomorze cośtam zrobić to jestem mniej zmęczona, mam więcej czasu i możemy przeznaczyć go na jakąś extra przyjemność. Przecież czując to, człowiek może się naprawdę ucieszyć. icon_wink.gif


Zgadza się. To jest naturalna konsekwencja icon_smile.gif Pomogłem mamie, mama ma więcej czasu, możemy pójść na fajny plac zabaw (na który byśmy nie dojechali gdyby mama sama miała wszystko zrobić ).

A to się nieco różni od: "jak posprzątasz to w nagrodę pojedziemy na plac zabaw" icon_smile.gif

Ja mam pytanie ZA CO te nagrody miałyby być dawane.. Za szeroko pojętą "grzeczność"? Co rozumiemy przez ową "grzeczność"


marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 12 cze 2008 - 22:11
Post #19

CYTAT(Gośka z edziecka @ Thu, 12 Jun 2008 - 22:49) *
Jeśli dziecko pomorze cośtam zrobić to jestem mniej zmęczona, mam więcej czasu i możemy przeznaczyć go na jakąś extra przyjemność. Przecież czując to, człowiek może się naprawdę ucieszyć. icon_wink.gif


Zgadza się. To jest naturalna konsekwencja icon_smile.gif Pomogłem mamie, mama ma więcej czasu, możemy pójść na fajny plac zabaw (na który byśmy nie dojechali gdyby mama sama miała wszystko zrobić ).

A to się nieco różni od: "jak posprzątasz to w nagrodę pojedziemy na plac zabaw" icon_smile.gif

Ja mam pytanie ZA CO te nagrody miałyby być dawane.. Za szeroko pojętą "grzeczność"? Co rozumiemy przez ową "grzeczność"


Berek

Go??







post czw, 12 cze 2008 - 22:14
Post #20

CYTAT(marg. @ Thu, 12 Jun 2008 - 20:07) *
Nie.
Na super wyczesany plac zabaw można pojechać bez powodu.

Czego uczy siÄ™ nagradzane dziecko?


Marg, można bez powodu, ale na przykład u nas często brakuje na to czasu. Więc na przykład taka "nagroda", będąca jednakowóż naturalną konsekwencją, się zrodziła: jeśli mamy w domu bajzel, to sobotni poranek jest przeznaczony z reguły na sprzątanie. Jesli baby mi pomagają w utrzymywaniu porządku,a w piątkowy wieczór przyłożą się do ogólnego uładzenia, to zyskujemy sobotnie przedpołudnie na jakieś igraszki. Więc jednak czasem ta ekstra zabawa może być i jest taką naturalną nagrodą, nie wykalkulowaną.
> Nagrody za "dobre zachowanie"
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 08 cze 2024 - 00:44
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama