Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Szmery w sercu

> 
Asa
sob, 12 maj 2007 - 00:11
Dziewczyny,

Odkad chodze z moja mala do pani dr, ta wysluchuje szmery w sercu Amelki. Nic mi nie powiedziala co podejrzewa tylko skierowala na Echo serca - niestety termin jest za 2 tyg.
Prosze napiszcie mi czy spotkalyscie sie z czys takim, co to moze byc, czy jest szansa ze to cos fizjologicznego?
Kiedys czytalam o otworze Bothala (chyba?), ktory powinien zarosnac po porodzie.
Kurcze gubie sie juz w domyslach i nie wiem co robic.
A
Asa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 862
Dołączył: śro, 10 maj 06 - 21:37
SkÄ…d: W-wa
Nr użytkownika: 5,809




post sob, 12 maj 2007 - 00:11
Post #1

Dziewczyny,

Odkad chodze z moja mala do pani dr, ta wysluchuje szmery w sercu Amelki. Nic mi nie powiedziala co podejrzewa tylko skierowala na Echo serca - niestety termin jest za 2 tyg.
Prosze napiszcie mi czy spotkalyscie sie z czys takim, co to moze byc, czy jest szansa ze to cos fizjologicznego?
Kiedys czytalam o otworze Bothala (chyba?), ktory powinien zarosnac po porodzie.
Kurcze gubie sie juz w domyslach i nie wiem co robic.
A

--------------------
A 2006
D 2008
T 2008
Paula.
pon, 14 maj 2007 - 22:32
U Kingi stwierdzono niezamknięty otwór owalny oraz jeszcze jakąś dziurkę (niestety nie wiem dokładnie co to za dziurka). Ta druga już się zrosła, otwór owalny nie wiemy, bo Kinga ostatnio nie bardzo pozwala się zbadać. Osłuchać owszem, ale na EKG czy USG nie ma szans.

Szmery mogÄ… być także spowodowane tak zwanÄ… strunÄ… muzycznÄ…, czyli jakÄ…Å› „niteczkÄ…” tkanki, która jest w otworze komory i może drgać podczas przepÅ‚ywu krwi dajÄ…c „szmer”. Jest to caÅ‚kowicie nieszkodliwe: „niechorobowe”.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post pon, 14 maj 2007 - 22:32
Post #2

U Kingi stwierdzono niezamknięty otwór owalny oraz jeszcze jakąś dziurkę (niestety nie wiem dokładnie co to za dziurka). Ta druga już się zrosła, otwór owalny nie wiemy, bo Kinga ostatnio nie bardzo pozwala się zbadać. Osłuchać owszem, ale na EKG czy USG nie ma szans.

Szmery mogÄ… być także spowodowane tak zwanÄ… strunÄ… muzycznÄ…, czyli jakÄ…Å› „niteczkÄ…” tkanki, która jest w otworze komory i może drgać podczas przepÅ‚ywu krwi dajÄ…c „szmer”. Jest to caÅ‚kowicie nieszkodliwe: „niechorobowe”.

--------------------
Paula

Posty w temacie
Asjia   Szmery w sercu   sob, 12 maj 2007 - 00:11
Edi Zet :)   To prawdopodobnie nie przewód Botala, ale niezaro...   sob, 12 maj 2007 - 07:22
plombiusz   Szmery mogÄ… być spowodowane też czymÅ› innym. J...   sob, 12 maj 2007 - 11:51
magdainpoland   U nas to samo. Dopiero wykryto szmery u Oli. A ter...   sob, 12 maj 2007 - 15:22
Asjia   Kochane Dziewczyny Serdecznie dziekuje, bardzo mn...   pon, 14 maj 2007 - 13:45
Paula.   U Kingi stwierdzono niezamkniÄ™ty otwór owalny or...   pon, 14 maj 2007 - 22:32
> Szmery w sercu
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 02 maj 2024 - 04:27
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama