Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

nauka jedzenia:)

, prosze o rady drogie mamusie:)
> , prosze o rady drogie mamusie:)
grubassek:)
pon, 25 sty 2010 - 13:20
Drogie Mamy!
powiedzcie mi prosze kiedy Wasze pociechy zaczely same jesc, chodzi mi o poslugiwanie sie łyżeczkąicon_smile.gif jak wogole uczylyscie ich tego??????????????
ja do poludnia jestem praktycznie sama i nie wiem jak sie do tego zabrac:( moi chlopcy są bardzo ruchliwi i jak dałam im ostatnio jogurt do zjedzenia samemu, to fakt faktem-troch zjedli ale kuchnia byla cala w jogurcie:)
Macie jakies sprawdzone sposoby czy trzeba sie uzbroic w cierpliwosc? 37.gif
grubassek:)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,788
Dołączył: czw, 14 lut 08 - 14:03
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 18,200




post pon, 25 sty 2010 - 13:20
Post #1

Drogie Mamy!
powiedzcie mi prosze kiedy Wasze pociechy zaczely same jesc, chodzi mi o poslugiwanie sie łyżeczkąicon_smile.gif jak wogole uczylyscie ich tego??????????????
ja do poludnia jestem praktycznie sama i nie wiem jak sie do tego zabrac:( moi chlopcy są bardzo ruchliwi i jak dałam im ostatnio jogurt do zjedzenia samemu, to fakt faktem-troch zjedli ale kuchnia byla cala w jogurcie:)
Macie jakies sprawdzone sposoby czy trzeba sie uzbroic w cierpliwosc? 37.gif

--------------------
Joanna 81
pon, 25 sty 2010 - 14:21
Jak dobrze pamiętam moja córka miała koło roku, gdy zaczęła sama jeść łyżeczką.
Ważne, żeby sie nie zniechęcać, nie krzyczeć czasem na dziecko za bałagan, rozrzucone pojedzenie, wylane picie itd. Ja sadzałam małą w krzesełku do karmienia ( drewniane z ceratowymi elementami ), podłogą się nie martwiłam, bo łatwo z niej posprzątać, chroniłam tylko ściany 08.gif Ubierałam tak, żeby nie było żal pobrudzonych ubrań, z których ewentualnie nie zejdzie plama i tyle 06.gif
Dużo cierpliwości życzę!
Joanna 81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,436
Dołączył: pią, 17 lis 06 - 20:28
SkÄ…d: z pokoju :)
Nr użytkownika: 8,538

GG:


post pon, 25 sty 2010 - 14:21
Post #2

Jak dobrze pamiętam moja córka miała koło roku, gdy zaczęła sama jeść łyżeczką.
Ważne, żeby sie nie zniechęcać, nie krzyczeć czasem na dziecko za bałagan, rozrzucone pojedzenie, wylane picie itd. Ja sadzałam małą w krzesełku do karmienia ( drewniane z ceratowymi elementami ), podłogą się nie martwiłam, bo łatwo z niej posprzątać, chroniłam tylko ściany 08.gif Ubierałam tak, żeby nie było żal pobrudzonych ubrań, z których ewentualnie nie zejdzie plama i tyle 06.gif
Dużo cierpliwości życzę!


--------------------






"W chwili, gdy najmniej się tego spodziewamy, życie stawia przed nami wyzwania,
by sprawdzić naszą odwagę i gotowość na zmiany."
P.Coelho
tulla
pon, 25 sty 2010 - 23:32
U nas nauka cały czas trwa. Zazwyczaj robię tak, że do posiłków maluchy siadają w fotelikach, dostają miseczki z makaronem, ziemniakiem, kawałkiem mieska, do tego po malutkim widelczyku lub łyżeczce. Siadam obok z wielką michą posiłku i karmię, a oni raz w tym czasie ćwiczą posługiwanie się sztućcami. Niewiele trafia do buzi, ale już pojmują na czym to polega. Oczywiście po posiłku kluchy wyjmujemy z ucha, kieszeni i buta, ale sprzątanie wcale nie jest takie uciążliwe. Poza tym dzieci bardzo chętnie uczestniczą w sprzątaniu i myciu fotelików do karmienia (ja przecieram na mokro, oni na sucho), więc mi to odpowiada icon_smile.gif
tulla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,743
Dołączył: pią, 01 gru 06 - 17:45
SkÄ…d: Lublin/Wawa
Nr użytkownika: 8,798

GG:


post pon, 25 sty 2010 - 23:32
Post #3

U nas nauka cały czas trwa. Zazwyczaj robię tak, że do posiłków maluchy siadają w fotelikach, dostają miseczki z makaronem, ziemniakiem, kawałkiem mieska, do tego po malutkim widelczyku lub łyżeczce. Siadam obok z wielką michą posiłku i karmię, a oni raz w tym czasie ćwiczą posługiwanie się sztućcami. Niewiele trafia do buzi, ale już pojmują na czym to polega. Oczywiście po posiłku kluchy wyjmujemy z ucha, kieszeni i buta, ale sprzątanie wcale nie jest takie uciążliwe. Poza tym dzieci bardzo chętnie uczestniczą w sprzątaniu i myciu fotelików do karmienia (ja przecieram na mokro, oni na sucho), więc mi to odpowiada icon_smile.gif

--------------------
Marysia i Franio - ur. 02.07.2008
Joanna 81
wto, 26 sty 2010 - 08:17
U nas wszelkie wykrzywione sztućce typowe do samodzielnej nauki jedzenia leżały w szufladzie, a Natalia zwykle korzystała z najzwyklejszej na świecie łyżeczki czy prawdziwego "dorosłego " widelca 08.gif Miała jedną ulubioną kolorową łyżeczkę plastikową, ale reszta sztućców całkiem zwyczajnych.

Tulla podobnie jak i Ty sprzątalam później z Małą po jej jedzeniu, a ona tak jak i u Ciebie maluchy, chętnie mi pomagała. Myślę, że warto na naukę jedzenia poświęcić więcej czasu, żeby nie gonił Cię czas grubassku, żeby z przymróżeniem oka potraktować pierwsze próby.
Joanna 81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,436
Dołączył: pią, 17 lis 06 - 20:28
SkÄ…d: z pokoju :)
Nr użytkownika: 8,538

GG:


post wto, 26 sty 2010 - 08:17
Post #4

U nas wszelkie wykrzywione sztućce typowe do samodzielnej nauki jedzenia leżały w szufladzie, a Natalia zwykle korzystała z najzwyklejszej na świecie łyżeczki czy prawdziwego "dorosłego " widelca 08.gif Miała jedną ulubioną kolorową łyżeczkę plastikową, ale reszta sztućców całkiem zwyczajnych.

Tulla podobnie jak i Ty sprzątalam później z Małą po jej jedzeniu, a ona tak jak i u Ciebie maluchy, chętnie mi pomagała. Myślę, że warto na naukę jedzenia poświęcić więcej czasu, żeby nie gonił Cię czas grubassku, żeby z przymróżeniem oka potraktować pierwsze próby.

--------------------






"W chwili, gdy najmniej się tego spodziewamy, życie stawia przed nami wyzwania,
by sprawdzić naszą odwagę i gotowość na zmiany."
P.Coelho
asiula25
wto, 26 sty 2010 - 21:47
Ja zaczełam jak maluchy mieli jakies 7 m-cy czyli jak juz umieli sami twardo i dobrze siedziec, wsadziłam ich do stolika na karmienie kaszka pod nos łyżeczka w łapke i czekałam. Jedza sami do dzisiaj ale ile to ma wspólnego z jedzeniem???? zalezy od ich humorku aniolek.gif :diabele

Ten post edytował asiula25 pon, 15 mar 2010 - 10:35
asiula25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 174
Dołączył: śro, 30 wrz 09 - 16:03
Skąd: śląsk
Nr użytkownika: 29,346




post wto, 26 sty 2010 - 21:47
Post #5

Ja zaczełam jak maluchy mieli jakies 7 m-cy czyli jak juz umieli sami twardo i dobrze siedziec, wsadziłam ich do stolika na karmienie kaszka pod nos łyżeczka w łapke i czekałam. Jedza sami do dzisiaj ale ile to ma wspólnego z jedzeniem???? zalezy od ich humorku aniolek.gif :diabele

--------------------
Mama trzech urwisów ;) Igorka, Oskarka i Wiktorka ur 12.11.2008r.
grubassek:)
śro, 27 sty 2010 - 02:00
dzięki dziewczyny.
dzisiaj udalo sie moim skarbom zjesc prawie calutki ryż ugotowany na mleku-nawet ładnie im to poszlo:)
bedziemy probowac dalej nauki jedzenia:)
ale to piekne widziec u dzieci tak ogromne postępy
a zarazem jakos smutno, że ten czas tak szybko leci.....
grubassek:)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,788
Dołączył: czw, 14 lut 08 - 14:03
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 18,200




post śro, 27 sty 2010 - 02:00
Post #6

dzięki dziewczyny.
dzisiaj udalo sie moim skarbom zjesc prawie calutki ryż ugotowany na mleku-nawet ładnie im to poszlo:)
bedziemy probowac dalej nauki jedzenia:)
ale to piekne widziec u dzieci tak ogromne postępy
a zarazem jakos smutno, że ten czas tak szybko leci.....

--------------------
asiula25
piÄ…, 19 lut 2010 - 21:45
koteus zarzuć fotki jak szkraby jedzą icon_smile.gif
asiula25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 174
Dołączył: śro, 30 wrz 09 - 16:03
Skąd: śląsk
Nr użytkownika: 29,346




post piÄ…, 19 lut 2010 - 21:45
Post #7

koteus zarzuć fotki jak szkraby jedzą icon_smile.gif

--------------------
Mama trzech urwisów ;) Igorka, Oskarka i Wiktorka ur 12.11.2008r.
> nauka jedzenia:), prosze o rady drogie mamusie:)
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 27 maj 2024 - 05:25
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama