Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Echo serca i... panikujÄ…ce dziecko

> 
A_KA
nie, 29 kwi 2012 - 23:11
CYTAT(milutka @ Sun, 29 Apr 2012 - 23:04) *
A_ka a u małego problemem jest położenie się, zimny żel czy zaczyna panikować jak pani głowicę przykłada? bo ja echa serca nienawidzę, strasznie mocno po żebrach tą głowicą jeżdżą i mnie to boli .


Położenie się nie jest problemem tzn. bez problemu daje sobie na kozetce zbadać np. brzuch.

Tu wystraszył się żelu (podejrzewam, że zimnego). Potem już rady nie było... Głowicą to nawet lekarka nie zdążyła go dotknąć porządnie icon_wink.gif
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post nie, 29 kwi 2012 - 23:11
Post #21

CYTAT(milutka @ Sun, 29 Apr 2012 - 23:04) *
A_ka a u małego problemem jest położenie się, zimny żel czy zaczyna panikować jak pani głowicę przykłada? bo ja echa serca nienawidzę, strasznie mocno po żebrach tą głowicą jeżdżą i mnie to boli .


Położenie się nie jest problemem tzn. bez problemu daje sobie na kozetce zbadać np. brzuch.

Tu wystraszył się żelu (podejrzewam, że zimnego). Potem już rady nie było... Głowicą to nawet lekarka nie zdążyła go dotknąć porządnie icon_wink.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
gosiagosia
pon, 30 kwi 2012 - 09:48
A_KA, nasz kardiolog na miejscu mimo ze na nfz i mimo, ze przyjmuje w szpitalu (wiec jezdza do niej dzieci z calego wojewodztwa), to poswieca bardzo duzo czasu wg mnie. ostatnio mialam wrazenie, ze to ja nie chcialam wspolpracowac a nie ona, bo proponowala zeby uspic malego i przyjsc pozniej, ale on sie tak nie da bez swojego lozeczka. bada zawsze bardzo dlugo, trwa to kilkanascie minut, wg mnie bada dokladnie, chociaz sprzet wcale super nie jest.
jak bylismy w klinice w lodzi, to badanie byl ekspresowe, ale tam straszne kolejki, sami czekalismy 2 dni na oddziale.

milutka, dzieci moze i nie pamietaja samego badania, ale pamietaja lekarzy, dotyk i tego sie potem boja. moj Franek jest na tym punkcie strasznie wrazliwy i nawet nam nie da sie tak po prostu przytulic.
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post pon, 30 kwi 2012 - 09:48
Post #22

A_KA, nasz kardiolog na miejscu mimo ze na nfz i mimo, ze przyjmuje w szpitalu (wiec jezdza do niej dzieci z calego wojewodztwa), to poswieca bardzo duzo czasu wg mnie. ostatnio mialam wrazenie, ze to ja nie chcialam wspolpracowac a nie ona, bo proponowala zeby uspic malego i przyjsc pozniej, ale on sie tak nie da bez swojego lozeczka. bada zawsze bardzo dlugo, trwa to kilkanascie minut, wg mnie bada dokladnie, chociaz sprzet wcale super nie jest.
jak bylismy w klinice w lodzi, to badanie byl ekspresowe, ale tam straszne kolejki, sami czekalismy 2 dni na oddziale.

milutka, dzieci moze i nie pamietaja samego badania, ale pamietaja lekarzy, dotyk i tego sie potem boja. moj Franek jest na tym punkcie strasznie wrazliwy i nawet nam nie da sie tak po prostu przytulic.

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
silwia2000
wto, 15 maj 2012 - 18:44
witaj

Moj syn na badaniu Ekg dostal chyba palpitacji serca - krzyczal sie wnieboglosy.

Lekarka - wiedzac, ze badania nie da sie powtorzyc ( moj syn ma autyzm), poprostu zanotowala, ze dziecko bardzo plakalo.

Wyniki wyszly poprawne.
Dla chcacego nic trudnego!!

Lekarze tez musza czasami kawalek serca i wyrozumialosci okazac!
pozdrawiam
silwia2000


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 238
Dołączył: nie, 28 mar 04 - 17:46
SkÄ…d: Essen
Nr użytkownika: 1,607

GG:


post wto, 15 maj 2012 - 18:44
Post #23

witaj

Moj syn na badaniu Ekg dostal chyba palpitacji serca - krzyczal sie wnieboglosy.

Lekarka - wiedzac, ze badania nie da sie powtorzyc ( moj syn ma autyzm), poprostu zanotowala, ze dziecko bardzo plakalo.

Wyniki wyszly poprawne.
Dla chcacego nic trudnego!!

Lekarze tez musza czasami kawalek serca i wyrozumialosci okazac!
pozdrawiam
Kotelka
piÄ…, 18 sie 2023 - 14:08
Również mam skierowanie na wykonanie tego badania. Czy badanie jest bezpieczne?

Gdzie moge się zapisać w Skawinie?
Kotelka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 414
Dołączył: czw, 04 kwi 19 - 08:32
Nr użytkownika: 52,920




post piÄ…, 18 sie 2023 - 14:08
Post #24

Również mam skierowanie na wykonanie tego badania. Czy badanie jest bezpieczne?

Gdzie moge się zapisać w Skawinie?
Mięta
sob, 19 sie 2023 - 11:25
Tak - badanie jest zupełnie bezpieczne. Badanie echo serca jest bardzo przydatnym narzędziem w diagnostyce chorób serca i może pomóc lekarzowi ocenić ryzyko poważnych problemów kardiologicznych oraz zdecydować o odpowiednim leczeniu.

Najlepiej będzie zapisać się do przychodni prywatnie, z uwagi na to, ze dostaniecie się praktycznie od razu i bez kolejek
https://rcmskawina.pl/

W Skawinie mogę polecić to miejsce.
Mięta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 391
Dołączył: śro, 13 mar 19 - 14:37
Nr użytkownika: 52,823




post sob, 19 sie 2023 - 11:25
Post #25

Tak - badanie jest zupełnie bezpieczne. Badanie echo serca jest bardzo przydatnym narzędziem w diagnostyce chorób serca i może pomóc lekarzowi ocenić ryzyko poważnych problemów kardiologicznych oraz zdecydować o odpowiednim leczeniu.

Najlepiej będzie zapisać się do przychodni prywatnie, z uwagi na to, ze dostaniecie się praktycznie od razu i bez kolejek
https://rcmskawina.pl/

W Skawinie mogę polecić to miejsce.
> Echo serca i... panikujÄ…ce dziecko
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 13:19
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama