Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
9 Stron V  « poprzednia 5 6 7 8 9 nastÄ™pna  

biochemia urody- kosmetyki naturalne, samodzielnie robione

, dla praktyczek i tych, które chcą spróbować
> , dla praktyczek i tych, które chcÄ… spróbować
Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 13 sty 2011 - 12:59
Post #121

Na biochemii.
golamar
czw, 13 sty 2011 - 13:06
hmm bo ja też na biochemii, ale jeszcze czekam na paczkę; kremu nie zamawiałam, bo ktoś tu w tym wątku odradzał chyba...
golamar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 892
Dołączył: czw, 25 lis 04 - 23:44
SkÄ…d: wielkopolska
Nr użytkownika: 2,355




post czw, 13 sty 2011 - 13:06
Post #122

hmm bo ja też na biochemii, ale jeszcze czekam na paczkę; kremu nie zamawiałam, bo ktoś tu w tym wątku odradzał chyba...

--------------------
M-2003 &M[']-2006 &M-2009
Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 13 sty 2011 - 13:51
Post #123

CYTAT(golamar @ Thu, 13 Jan 2011 - 13:06) *
hmm bo ja też na biochemii, ale jeszcze czekam na paczkę; kremu nie zamawiałam, bo ktoś tu w tym wątku odradzał chyba...


Sęk w tym, że mnie krem właśnie najbardziej był potrzebny...
golamar
piÄ…, 14 sty 2011 - 07:28
Mnie tez najbardziej krem przydałby się, ale po przeczytaniu tego wątku nie zamówiłam..... Dostałam wiad. że paczka wysłana więc zobacze co mi tam przyślą, i czy żel hialuronowy może zastapic np. krem? icon_rolleyes.gif
golamar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 892
Dołączył: czw, 25 lis 04 - 23:44
SkÄ…d: wielkopolska
Nr użytkownika: 2,355




post piÄ…, 14 sty 2011 - 07:28
Post #124

Mnie tez najbardziej krem przydałby się, ale po przeczytaniu tego wątku nie zamówiłam..... Dostałam wiad. że paczka wysłana więc zobacze co mi tam przyślą, i czy żel hialuronowy może zastapic np. krem? icon_rolleyes.gif

--------------------
M-2003 &M[']-2006 &M-2009
Jaco
sob, 15 sty 2011 - 02:45
Sam raczej średnio, jeśli już chcesz sam żel to koniecznie nakładaj go na wilgotną buzię. Najlepiej jednak z warstwą okluzyjną typu olejek.
Jaco


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,221
Dołączył: wto, 10 cze 03 - 01:36
Nr użytkownika: 814

GG:


post sob, 15 sty 2011 - 02:45
Post #125

Sam raczej średnio, jeśli już chcesz sam żel to koniecznie nakładaj go na wilgotną buzię. Najlepiej jednak z warstwą okluzyjną typu olejek.

--------------------
Jacobina - mama Kuby






golamar
śro, 19 sty 2011 - 13:34
Pczkę dostałam po tygodniu od zamówienia, wymięszałam (choć myślałam, że sprawi mi to większą frajde... ale chyba byłam zbyt zmęczona i jak mieszałam serum ok północy to już mi to nie sprawiało wiele radości....) Wszystko zależy od rodzaju cery; ja jak narazie wypróbowałam :
olejek myjący - wg mnie jest ok, fajnie myje chociaz co do demakijazu oczu to jednak wolę swój żel,
serum - ok, na efekty trzeba czekać ,ale mam zamiar używać regularnie
podwójny żel hialuronowy - i tu jestem zawiedziona, bo łudziłam się, że zastapi mi krem nawilżający (w opisie jest że wspaniale nawilża), i się przeliczyłam-nawilżył mi cerę w pierwszym momencie a po chwili czułam się jak w masce - tak ściągał.... Czyli nadal szukam fajnego kremu... Chyba, że dokupię olejek-jak radzi Sam...

Ten post edytował golamar śro, 19 sty 2011 - 13:35
golamar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 892
Dołączył: czw, 25 lis 04 - 23:44
SkÄ…d: wielkopolska
Nr użytkownika: 2,355




post śro, 19 sty 2011 - 13:34
Post #126

Pczkę dostałam po tygodniu od zamówienia, wymięszałam (choć myślałam, że sprawi mi to większą frajde... ale chyba byłam zbyt zmęczona i jak mieszałam serum ok północy to już mi to nie sprawiało wiele radości....) Wszystko zależy od rodzaju cery; ja jak narazie wypróbowałam :
olejek myjący - wg mnie jest ok, fajnie myje chociaz co do demakijazu oczu to jednak wolę swój żel,
serum - ok, na efekty trzeba czekać ,ale mam zamiar używać regularnie
podwójny żel hialuronowy - i tu jestem zawiedziona, bo łudziłam się, że zastapi mi krem nawilżający (w opisie jest że wspaniale nawilża), i się przeliczyłam-nawilżył mi cerę w pierwszym momencie a po chwili czułam się jak w masce - tak ściągał.... Czyli nadal szukam fajnego kremu... Chyba, że dokupię olejek-jak radzi Sam...

--------------------
M-2003 &M[']-2006 &M-2009
maania
czw, 20 sty 2011 - 10:27
golamar albo dokup olejek (ja uzywam kokosowego) albo nakładaj żel hialuronowy na wilgotną skórę, wtedy nie powinna być ściągnięta.
maania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,201
Dołączył: pią, 25 kwi 08 - 17:23
SkÄ…d: muminkowo :)
Nr użytkownika: 19,518




post czw, 20 sty 2011 - 10:27
Post #127

golamar albo dokup olejek (ja uzywam kokosowego) albo nakładaj żel hialuronowy na wilgotną skórę, wtedy nie powinna być ściągnięta.

--------------------
golamar
nie, 23 sty 2011 - 21:21
Dzięki, spróbuję.
golamar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 892
Dołączył: czw, 25 lis 04 - 23:44
SkÄ…d: wielkopolska
Nr użytkownika: 2,355




post nie, 23 sty 2011 - 21:21
Post #128

Dzięki, spróbuję.


--------------------
M-2003 &M[']-2006 &M-2009
gozar
nie, 23 sty 2011 - 22:09
Dziewczyny jak wrażenia, spostrzeżenia ?
Ciekawa jestem czy podeszły Wam te kosmetyki...
[użytkownik x], Rosa, moko, Arwena????
gozar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,154
Dołączył: sob, 22 lis 08 - 17:37
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 23,761

GG:


post nie, 23 sty 2011 - 22:09
Post #129

Dziewczyny jak wrażenia, spostrzeżenia ?
Ciekawa jestem czy podeszły Wam te kosmetyki...
[użytkownik x], Rosa, moko, Arwena????

--------------------
moko.
pon, 24 sty 2011 - 13:06
Hmmm szczerze? Nie będę obiektywna...
Ale ja nie jestem systematyczną i konsekwentną osobą jeśli chodzi o pielęgnację swojego ciała.
Bardzo fajny dla nie jest kwas migdałowy a dokładnie tonik z kwasu. Efekty złuszczania naskórka zaobserwowałam dopiero po 2 tygodniach jego stosowania.
Serum anty-aging no cóż fajnie nawilża skórę, ale niestety bardzo mi ściąga skórę twarzy i jest lekko klejący. Dlatego po nałożeniu serum, odczekaniu 15-20 minut muszę go dokładnie zmyć z twarzy, wtedy jest okay. Olejek jojoba - to fajna sprawa, zwłaszcza dla mnie, jako osoby walczącej z przesuszoną skórą.
Alg jeszcze nie wypróbowałam 43.gif
Generalnie uważam, że to dość drogi interes dla takiej osoby jak JA, która zamiast dzień w dzień smarować się, wklepywać to stosuje kosmetyki od wielkiego dzwona....
Obiecuje sobie ciągle, ze będę systematyczna....
A tak w ogóle jako krem używam maści z wit A! to dopiero rewelacja za parę groszy!
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 24 sty 2011 - 13:06
Post #130

Hmmm szczerze? Nie będę obiektywna...
Ale ja nie jestem systematyczną i konsekwentną osobą jeśli chodzi o pielęgnację swojego ciała.
Bardzo fajny dla nie jest kwas migdałowy a dokładnie tonik z kwasu. Efekty złuszczania naskórka zaobserwowałam dopiero po 2 tygodniach jego stosowania.
Serum anty-aging no cóż fajnie nawilża skórę, ale niestety bardzo mi ściąga skórę twarzy i jest lekko klejący. Dlatego po nałożeniu serum, odczekaniu 15-20 minut muszę go dokładnie zmyć z twarzy, wtedy jest okay. Olejek jojoba - to fajna sprawa, zwłaszcza dla mnie, jako osoby walczącej z przesuszoną skórą.
Alg jeszcze nie wypróbowałam 43.gif
Generalnie uważam, że to dość drogi interes dla takiej osoby jak JA, która zamiast dzień w dzień smarować się, wklepywać to stosuje kosmetyki od wielkiego dzwona....
Obiecuje sobie ciągle, ze będę systematyczna....
A tak w ogóle jako krem używam maści z wit A! to dopiero rewelacja za parę groszy!


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Arwena.
pon, 24 sty 2011 - 16:03
Ja się wypowiem jak zlezie mi z twarzy paskudne uczulenie - czy to możliwe, że po miesiącu stosowania nagle się uczuliłam? Powiedzcie, że nie 41.gif , bo wydawało mi się, że nareszcie znalazłam coś idealnego do codziennej pielęgnacji.

Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post pon, 24 sty 2011 - 16:03
Post #131

Ja się wypowiem jak zlezie mi z twarzy paskudne uczulenie - czy to możliwe, że po miesiącu stosowania nagle się uczuliłam? Powiedzcie, że nie 41.gif , bo wydawało mi się, że nareszcie znalazłam coś idealnego do codziennej pielęgnacji.



--------------------
everybody lies
Graz
śro, 26 sty 2011 - 11:25
Wczoraj przyszedł do mnie hydrolat z kocanki - Boszsz, jaki to zajzajer zapachowy, jak maggi, no ale jesli taki cudowny, to będe stosowac - ale w dzień, bo M. powiedział, żebym na noc tego nie nakładała, bo On chce spokojnie spac, no i żeby Mikuś nie odmówił ssania icon_wink.gif

Ten post edytował Graz śro, 26 sty 2011 - 11:26
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post śro, 26 sty 2011 - 11:25
Post #132

Wczoraj przyszedł do mnie hydrolat z kocanki - Boszsz, jaki to zajzajer zapachowy, jak maggi, no ale jesli taki cudowny, to będe stosowac - ale w dzień, bo M. powiedział, żebym na noc tego nie nakładała, bo On chce spokojnie spac, no i żeby Mikuś nie odmówił ssania icon_wink.gif

--------------------

Szymek 2001
WojtuÅ› 2004
Mikołaj 2010

Arwena.
pon, 07 lut 2011 - 12:40
Plusy: buzia jest gładka, kompletnie bez sebum, wszelkie zmiany jak już się pojawią to błyskawicznie znikają.
Minusy- serum stosuję w minimalnej ilości, momentalnie przesusza mi skórę. Co najdziwniejsze, dzieje się tak od momentu zastosowania drugiej porcji, tej przechowywanej w lodówce. Wcześniej było idealnie.


Generalnie skłaniam się jeszcze do zakupu czegoś mocno nawilżającego.

Korzystam z zestawu olejek, hydrolat i serum Lemon.


Jak reszta?
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post pon, 07 lut 2011 - 12:40
Post #133

Plusy: buzia jest gładka, kompletnie bez sebum, wszelkie zmiany jak już się pojawią to błyskawicznie znikają.
Minusy- serum stosuję w minimalnej ilości, momentalnie przesusza mi skórę. Co najdziwniejsze, dzieje się tak od momentu zastosowania drugiej porcji, tej przechowywanej w lodówce. Wcześniej było idealnie.


Generalnie skłaniam się jeszcze do zakupu czegoś mocno nawilżającego.

Korzystam z zestawu olejek, hydrolat i serum Lemon.


Jak reszta?

--------------------
everybody lies
lena77
czw, 17 lut 2011 - 14:42
ja zamowilam, tak jak moko, kwas migdalowy i w ogole jakies toniki kwasowe. a bylo to tak dawno, ze juz nie pamietam. w kazdym razie strasznie wydluzyli czas oczekiwania na przesylke, ja juz czekam ponad tydzien i na razie maila dostalam, ze otrzymali pieniadze.
algi mam i sporadycznie uzywam, tak samo jak maseczke wulkaniczna. najbardzoej jednak dziala na moja cere maseczka z glinki bialej lub zielonej z bielendy.jest rewelacyjna.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post czw, 17 lut 2011 - 14:42
Post #134

ja zamowilam, tak jak moko, kwas migdalowy i w ogole jakies toniki kwasowe. a bylo to tak dawno, ze juz nie pamietam. w kazdym razie strasznie wydluzyli czas oczekiwania na przesylke, ja juz czekam ponad tydzien i na razie maila dostalam, ze otrzymali pieniadze.
algi mam i sporadycznie uzywam, tak samo jak maseczke wulkaniczna. najbardzoej jednak dziala na moja cere maseczka z glinki bialej lub zielonej z bielendy.jest rewelacyjna.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
golamar
piÄ…, 25 lut 2011 - 07:41
Ja mam olejek do mycia, hydrolat aloesowy i serum no i po jakichś 3 tyg używania (i zadowolenia ) pojawiły mi się na twarzy jakieś takie rozlane czerwonawe plamy.......... sama nie wiem czy to uczulenie od tych kosmetyków czy co?
golamar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 892
Dołączył: czw, 25 lis 04 - 23:44
SkÄ…d: wielkopolska
Nr użytkownika: 2,355




post piÄ…, 25 lut 2011 - 07:41
Post #135

Ja mam olejek do mycia, hydrolat aloesowy i serum no i po jakichś 3 tyg używania (i zadowolenia ) pojawiły mi się na twarzy jakieś takie rozlane czerwonawe plamy.......... sama nie wiem czy to uczulenie od tych kosmetyków czy co?

--------------------
M-2003 &M[']-2006 &M-2009
Ika
piÄ…, 25 lut 2011 - 15:09
CYTAT(Jaco @ Tue, 28 Dec 2010 - 17:15) *
Ika
Też mam z tym problemy niestety a ZSK odmówiło sprzedania odmierzonych juz ilości. miarka do syropu dla dzieci i do tego taka łyżeczka częściowo rozwiązuje sprawę https://www.zrobsobiekrem.pl/?430,lyzeczka-miarowa-0.15-ml


Jaco,

chyba znalazłam sposób icon_smile.gif Strzykawka insulinówka! Pojemność 2 lub 3 ml, podziałka co 0.1 ml icon_smile.gif
Strzykawkę już zakupiłam, teraz będę nabywać składniki do polecanego przez Ciebie serum i testować to odmierzanie.

Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post piÄ…, 25 lut 2011 - 15:09
Post #136

CYTAT(Jaco @ Tue, 28 Dec 2010 - 17:15) *
Ika
Też mam z tym problemy niestety a ZSK odmówiło sprzedania odmierzonych juz ilości. miarka do syropu dla dzieci i do tego taka łyżeczka częściowo rozwiązuje sprawę https://www.zrobsobiekrem.pl/?430,lyzeczka-miarowa-0.15-ml


Jaco,

chyba znalazłam sposób icon_smile.gif Strzykawka insulinówka! Pojemność 2 lub 3 ml, podziałka co 0.1 ml icon_smile.gif
Strzykawkę już zakupiłam, teraz będę nabywać składniki do polecanego przez Ciebie serum i testować to odmierzanie.



--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
maania
piÄ…, 25 lut 2011 - 15:41
CYTAT(golamar @ Fri, 25 Feb 2011 - 07:41) *
Ja mam olejek do mycia, hydrolat aloesowy i serum no i po jakichś 3 tyg używania (i zadowolenia ) pojawiły mi się na twarzy jakieś takie rozlane czerwonawe plamy.......... sama nie wiem czy to uczulenie od tych kosmetyków czy co?


golamar odstaw może na jakiś czas wszystko co niedawno zaczęłaś stosować? a potem po kolei nowości testuj- łatwiej będzie wyłapać co sprawia, że skóra tak reaguje. a moze jakiś nowy podkład czy inne kosmetyki kolorowe spowodowały te zaczerwienienia?
maania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,201
Dołączył: pią, 25 kwi 08 - 17:23
SkÄ…d: muminkowo :)
Nr użytkownika: 19,518




post piÄ…, 25 lut 2011 - 15:41
Post #137

CYTAT(golamar @ Fri, 25 Feb 2011 - 07:41) *
Ja mam olejek do mycia, hydrolat aloesowy i serum no i po jakichś 3 tyg używania (i zadowolenia ) pojawiły mi się na twarzy jakieś takie rozlane czerwonawe plamy.......... sama nie wiem czy to uczulenie od tych kosmetyków czy co?


golamar odstaw może na jakiś czas wszystko co niedawno zaczęłaś stosować? a potem po kolei nowości testuj- łatwiej będzie wyłapać co sprawia, że skóra tak reaguje. a moze jakiś nowy podkład czy inne kosmetyki kolorowe spowodowały te zaczerwienienia?

--------------------
gozar
piÄ…, 25 lut 2011 - 18:45
co mogę dokupić do alg, żeby robiła sie taka gumowa maska po wyschnięciu?
gozar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,154
Dołączył: sob, 22 lis 08 - 17:37
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 23,761

GG:


post piÄ…, 25 lut 2011 - 18:45
Post #138

co mogę dokupić do alg, żeby robiła sie taka gumowa maska po wyschnięciu?

--------------------
golamar
sob, 28 maj 2011 - 23:17
I jak u Was? -stosujecie nadal kosm.biochemiczne?mnie znięchęciło uczulenie, odstawiłam i niektóre już zdążyły sie przeterminować...
golamar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 892
Dołączył: czw, 25 lis 04 - 23:44
SkÄ…d: wielkopolska
Nr użytkownika: 2,355




post sob, 28 maj 2011 - 23:17
Post #139

I jak u Was? -stosujecie nadal kosm.biochemiczne?mnie znięchęciło uczulenie, odstawiłam i niektóre już zdążyły sie przeterminować...

--------------------
M-2003 &M[']-2006 &M-2009
Ida.dorota
nie, 29 maj 2011 - 13:07
Stosowałam systematycznie od grudnia: olejki do mycia, żel hialuronowy z wiatminą B i panthenolem oraz serum lemon. Nie widzę żadnych efektów, oprócz miłego odczucia nawilżenia skóry po żelu, które jednak szybko mija oraz wrażenia przyjemnego zapachu i łatwego zmywania się olejków. Mam za to poczucie, że wbrew temu co czytałam na ten temat, serum jednak przyczynia się u mnie do zatykania porów. Jedyną zaletą, jaką widzę jest cena tych kosmetyków.
Ida.dorota


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,187
Dołączył: pon, 01 mar 04 - 13:12
SkÄ…d: Piaseczno
Nr użytkownika: 1,508




post nie, 29 maj 2011 - 13:07
Post #140

Stosowałam systematycznie od grudnia: olejki do mycia, żel hialuronowy z wiatminą B i panthenolem oraz serum lemon. Nie widzę żadnych efektów, oprócz miłego odczucia nawilżenia skóry po żelu, które jednak szybko mija oraz wrażenia przyjemnego zapachu i łatwego zmywania się olejków. Mam za to poczucie, że wbrew temu co czytałam na ten temat, serum jednak przyczynia się u mnie do zatykania porów. Jedyną zaletą, jaką widzę jest cena tych kosmetyków.

--------------------
Ola, 1998r.

Tomek:
> biochemia urody- kosmetyki naturalne, samodzielnie robione, dla praktyczek i tych, które chcÄ… spróbować
Start new topic
Reply to this topic
9 Stron V  « poprzednia 5 6 7 8 9 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 26 kwi 2024 - 11:36
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama