Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Proszę o modlitwę i kciuki za córeczkę mojej przyjaciółki.

, Za CC bez komplikacji i powodzenie operacji.
> , Za CC bez komplikacji i powodzenie operacji.
Madziara.
wto, 12 mar 2013 - 09:52
Wiem, jak wielką moc mają wasze &&& dlatego proszę potrzymajcie za moją przyjaciółkę i jej córeczkę która niebawem przyjdzie na świat przez CC.
Przyjaciółka ok 18 tc miała anginę do tego czasu ciąża przebiegała prawidłowo. W 23 tc ginekolog zaniepokoił rozmiar główki dziecka i zaleciła konsultację z radiologiem.
Na konsultacji lekarz oprócz wodogłowie podejrzewał trisomie 13 chromosomów, dał skierowanie do szpitala na dokładniejsze badania. W szpitalu lekarze również "stwierdzili na podstawie usg" podejrzenie wad genetycznych. Nie podjęli się żadnych działań, gdyż uznali że takie badania należało wykonać do 20 tc. Co więcej powiedzieli, że teraz już nic nie może zrobić bo w Polsce na tym etapie ciąży jej przerwanie jest niemożliwe tak więc pozostaje jej tylko urodzić i pozwolić dziecku odejść 41.gif
Ginekolog prowadząca jej ciąże załatwiła dość szybko konsultację w szpitalu w Poznaniu. Tam jednego dnia najpierw zrobiono jej dokładne usg na którym lekarz oprócz wodogłowia nie widział tych wad o których mówił jej poprzedni lekarz, później miała robioną kordocentezę i rezonans magnetyczny.
Po dwóch tygodniach były wyniki. Wady genetyczne zostały wykluczone icon20.gif dzięki czemu można było założyć dziecku na główkę cewnik, aby uniknąć dalszego postępowania wodogłowia. Niestety mała ten cewnik sobie zdjęła a wodogłowie zaczęło się poszerzać icon_sad.gif
Początkowo dr. chciała ponowić zabieg, jednak lekarz wykonujący takie zabiegi uznał, że jest to zbyt ryzykowne. Bezpieczniej będzie zaraz po porodzie założyć dziecku zastawkę.
Przyjaciółka w tej chwili jest od poniedziałku w szpitalu w Poznaniu na obserwacji i mam tam już zostać aż do porodu. Później córeczka ma być przewieziona do szpitala Klinicznego, gdzie ma mieć założoną zastawkę.
Podczas badań które miała wczoraj wykonane, lekarze powiedzieli, że same wodogłowie od ostatniej wizyty dużo nie urosło, kora mózgowa również jest w dobrym stanie, ale problem stanowi móżdżek, który od nacisku się cofa co może spowodować zanik jakiś funkcji np oddychania.
Madziara.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,287
Dołączył: pon, 22 maj 06 - 13:48
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 5,949

GG:


post wto, 12 mar 2013 - 09:52
Post #1

Wiem, jak wielką moc mają wasze &&& dlatego proszę potrzymajcie za moją przyjaciółkę i jej córeczkę która niebawem przyjdzie na świat przez CC.
Przyjaciółka ok 18 tc miała anginę do tego czasu ciąża przebiegała prawidłowo. W 23 tc ginekolog zaniepokoił rozmiar główki dziecka i zaleciła konsultację z radiologiem.
Na konsultacji lekarz oprócz wodogłowie podejrzewał trisomie 13 chromosomów, dał skierowanie do szpitala na dokładniejsze badania. W szpitalu lekarze również "stwierdzili na podstawie usg" podejrzenie wad genetycznych. Nie podjęli się żadnych działań, gdyż uznali że takie badania należało wykonać do 20 tc. Co więcej powiedzieli, że teraz już nic nie może zrobić bo w Polsce na tym etapie ciąży jej przerwanie jest niemożliwe tak więc pozostaje jej tylko urodzić i pozwolić dziecku odejść 41.gif
Ginekolog prowadząca jej ciąże załatwiła dość szybko konsultację w szpitalu w Poznaniu. Tam jednego dnia najpierw zrobiono jej dokładne usg na którym lekarz oprócz wodogłowia nie widział tych wad o których mówił jej poprzedni lekarz, później miała robioną kordocentezę i rezonans magnetyczny.
Po dwóch tygodniach były wyniki. Wady genetyczne zostały wykluczone icon20.gif dzięki czemu można było założyć dziecku na główkę cewnik, aby uniknąć dalszego postępowania wodogłowia. Niestety mała ten cewnik sobie zdjęła a wodogłowie zaczęło się poszerzać icon_sad.gif
Początkowo dr. chciała ponowić zabieg, jednak lekarz wykonujący takie zabiegi uznał, że jest to zbyt ryzykowne. Bezpieczniej będzie zaraz po porodzie założyć dziecku zastawkę.
Przyjaciółka w tej chwili jest od poniedziałku w szpitalu w Poznaniu na obserwacji i mam tam już zostać aż do porodu. Później córeczka ma być przewieziona do szpitala Klinicznego, gdzie ma mieć założoną zastawkę.
Podczas badań które miała wczoraj wykonane, lekarze powiedzieli, że same wodogłowie od ostatniej wizyty dużo nie urosło, kora mózgowa również jest w dobrym stanie, ale problem stanowi móżdżek, który od nacisku się cofa co może spowodować zanik jakiś funkcji np oddychania.
Tuni
wto, 12 mar 2013 - 10:56
Madziarko , trzymam mocno i dobre myśli posyłam przytul.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post wto, 12 mar 2013 - 10:56
Post #2

Madziarko , trzymam mocno i dobre myśli posyłam przytul.gif
dorsim
wto, 12 mar 2013 - 12:46
i ja mocno zaciskam kciuki &&&
dorsim


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,505
Dołączył: pon, 25 sty 10 - 12:23
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 31,281




post wto, 12 mar 2013 - 12:46
Post #3

i ja mocno zaciskam kciuki &&&

--------------------




-1910- WfcA
wrona_j
wto, 12 mar 2013 - 13:37
Dołączam z modlitwą i kciukami też.
wrona_j


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 705
Dołączył: pią, 04 sie 06 - 22:02
Nr użytkownika: 6,864




post wto, 12 mar 2013 - 13:37
Post #4

Dołączam z modlitwą i kciukami też.

--------------------


matylda315
wto, 12 mar 2013 - 15:42
Z całych sił &&&&&&&&&&&&&
matylda315


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,336
Dołączył: pią, 12 lut 10 - 20:11
SkÄ…d: Z salonu :)
Nr użytkownika: 31,636




post wto, 12 mar 2013 - 15:42
Post #5

Z całych sił &&&&&&&&&&&&&

--------------------
D. 28.06.1996
K. 12.08.2000
L. 24.08.2011
Anio?ek[*] 31.03.2009
IzaS
wto, 12 mar 2013 - 16:18
Trzymam &&&
IzaS


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,238
Dołączył: nie, 27 kwi 03 - 10:59
SkÄ…d: Krotoszyn
Nr użytkownika: 656

GG:


post wto, 12 mar 2013 - 16:18
Post #6

Trzymam &&&

--------------------


pajka83
wto, 12 mar 2013 - 18:50
I ja&&&&&&&&&
pajka83


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,132
Dołączył: pią, 15 maj 09 - 10:35
SkÄ…d: Radom
Nr użytkownika: 27,231




post wto, 12 mar 2013 - 18:50
Post #7

I ja&&&&&&&&&

--------------------
Maja

DominiÅ›
Dirty Diana
wto, 12 mar 2013 - 19:30
Biedna dziewczyna, trzymam.
Dirty Diana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,791
Dołączył: czw, 03 kwi 08 - 15:54
Nr użytkownika: 19,139




post wto, 12 mar 2013 - 19:30
Post #8

Biedna dziewczyna, trzymam.

--------------------
angielk
wto, 12 mar 2013 - 19:57
o rety icon_sad.gif
trzymam kciuki &&&&

angielk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,011
Dołączył: śro, 28 sty 09 - 00:22
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 25,058

GG:


post wto, 12 mar 2013 - 19:57
Post #9

o rety icon_sad.gif
trzymam kciuki &&&&



--------------------


moje Aniołki [*] 24.08.2009 i 12.10.2009 (Tosia)


szydełkowy BLOG
Madziara.
wto, 12 mar 2013 - 20:57
Teraz dostałam od niej sms-a z informacją, że jak już po CC zabiorą córeczkę na operację do drugiego szpitala to pobyt jej tam będzie możliwy na zasadzie odwiedzin a spać może w hotelu przyszpitalnym.
Nie wiem od czego to zależy, czy teraz zasady się zmieniły czy zależy od oddziału, ja w tym samym szpitalu byłam z synkiem dwa razy i mogłam być przy nim 24h na dobę. Po 22 chyba mogłam rozłożyć sobie łóżko polowe (ale zawsze zapominałam takiego wziąć ze sobą) i spałam na krześle z głową na jego łóżku.
Choć z drugiej strony jak teraz pomyślałam, że dla niej chyba nie wskazane po cc taki "wysiłek" oj współczuję jej bardzo 41.gif Fajnie, że zapewniają tam opiekę psychologiczną, teraz też mi napisała, że z panią psycholog rozmawiała.
Madziara.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,287
Dołączył: pon, 22 maj 06 - 13:48
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 5,949

GG:


post wto, 12 mar 2013 - 20:57
Post #10

Teraz dostałam od niej sms-a z informacją, że jak już po CC zabiorą córeczkę na operację do drugiego szpitala to pobyt jej tam będzie możliwy na zasadzie odwiedzin a spać może w hotelu przyszpitalnym.
Nie wiem od czego to zależy, czy teraz zasady się zmieniły czy zależy od oddziału, ja w tym samym szpitalu byłam z synkiem dwa razy i mogłam być przy nim 24h na dobę. Po 22 chyba mogłam rozłożyć sobie łóżko polowe (ale zawsze zapominałam takiego wziąć ze sobą) i spałam na krześle z głową na jego łóżku.
Choć z drugiej strony jak teraz pomyślałam, że dla niej chyba nie wskazane po cc taki "wysiłek" oj współczuję jej bardzo 41.gif Fajnie, że zapewniają tam opiekę psychologiczną, teraz też mi napisała, że z panią psycholog rozmawiała.
Paula.
wto, 12 mar 2013 - 21:52
Trzymam kciuki za nie bardzo mocno&&&&&&&&&&&&&&&&&
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post wto, 12 mar 2013 - 21:52
Post #11

Trzymam kciuki za nie bardzo mocno&&&&&&&&&&&&&&&&&

--------------------
Paula
cath
wto, 12 mar 2013 - 22:10
o qrcze icon_sad.gif Kciuki &&&
cath


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: śro, 21 maj 08 - 13:22
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 19,946

GG:


post wto, 12 mar 2013 - 22:10
Post #12

o qrcze icon_sad.gif Kciuki &&&

--------------------




olivia
śro, 13 mar 2013 - 09:06
zacisniete z calych sil &&&&&&&&&&&&
olivia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,235
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 13:43
SkÄ…d: francja
Nr użytkownika: 8,059

GG:


post śro, 13 mar 2013 - 09:06
Post #13

zacisniete z calych sil &&&&&&&&&&&&

--------------------

Madziara.
piÄ…, 15 mar 2013 - 19:46
I jednak jest ucisk na móżdżek icon_sad.gif Mieli przyjaciółce od poniedziałku odstawić fenotrol, ale już dzisiaj to zrobili. Ogólnie planowane CC są wykonywane w szpitalu w czwartki i piątki chyba, że sytuacja wymaga to robią w innym dniu cięcie.
W całym tym złym dobrze by było gdyby cc zrobili nie szybciej jak w poniedziałek, żeby załapała się na roczne macierzyńskie.
Wiadomo, że dziecko ważniejsze. W piątek wybieram się do Poznania to ją odwiedzę. Bardzo się tym ucieszyła, bo nikt jej nie odwiedza. Do szpitala mamy 200 km.
Madziara.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,287
Dołączył: pon, 22 maj 06 - 13:48
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 5,949

GG:


post piÄ…, 15 mar 2013 - 19:46
Post #14

I jednak jest ucisk na móżdżek icon_sad.gif Mieli przyjaciółce od poniedziałku odstawić fenotrol, ale już dzisiaj to zrobili. Ogólnie planowane CC są wykonywane w szpitalu w czwartki i piątki chyba, że sytuacja wymaga to robią w innym dniu cięcie.
W całym tym złym dobrze by było gdyby cc zrobili nie szybciej jak w poniedziałek, żeby załapała się na roczne macierzyńskie.
Wiadomo, że dziecko ważniejsze. W piątek wybieram się do Poznania to ją odwiedzę. Bardzo się tym ucieszyła, bo nikt jej nie odwiedza. Do szpitala mamy 200 km.
Tuni
piÄ…, 15 mar 2013 - 20:09
Madziara, uściskaj przyjaciółkę i powiedz, że tutaj rzesza maluszanek trzyma za nią i maleństwo kciuki icon_smile.gif
Będzie jej trochęłatwiej może w tym trudnym czasie. &&
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post piÄ…, 15 mar 2013 - 20:09
Post #15

Madziara, uściskaj przyjaciółkę i powiedz, że tutaj rzesza maluszanek trzyma za nią i maleństwo kciuki icon_smile.gif
Będzie jej trochęłatwiej może w tym trudnym czasie. &&
bel
wto, 19 mar 2013 - 08:53
Madziara trzymam mocno kciuki za Twoja przyjaciołkę i jej coreczkę. &&&&&. Pomodle sie za nie obie. przytul.gif przytul.gif Zgodze sie z Tuni. Powiedz jej, ze maluszanki myslami są z nią i jej coreczką i trzymaja za nie obie kciuki. &&&
bel


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,813
Dołączył: nie, 14 gru 08 - 21:15
Nr użytkownika: 24,152




post wto, 19 mar 2013 - 08:53
Post #16

Madziara trzymam mocno kciuki za Twoja przyjaciołkę i jej coreczkę. &&&&&. Pomodle sie za nie obie. przytul.gif przytul.gif Zgodze sie z Tuni. Powiedz jej, ze maluszanki myslami są z nią i jej coreczką i trzymaja za nie obie kciuki. &&&
Madziara.
wto, 19 mar 2013 - 12:12
Dziękuję wam ze wasze kciuki i modlitwę i wierzę w ich moc. Na pewno powiem przyjaciółce że tak dużo maluszanek jest z nimi myślami i modlitwą.
Przyjaciółka jest troszkę podłamana, wczoraj lekarze zdecydowali by zrobić CC w przyszłym tygodniu, wodogłowie nie postępuje, a dla córci bezpieczniej będzie jak jeszcze troszkę zostanie w brzuszku. Jeśli zacznie coś się dziać to oczywiście decyzję o CC podejmą od razu. Wczoraj wieczorem na ktg był spadkowy zapis serduszka, ale nie było skurczy.
Już ponad tydzień jest na oddziale, nikt jej nie odwiedza z uwagi na odległość, a w domu czeka na nie 3,5 letni synek z którym pierwszy raz rozstała się na tak długi czas, wcześniej maksymalnie nie widzieli się dobę icon_sad.gif
Ogólnie co jakiś czas otrzymuje nowe informacje, raz jest dobrze następnego dnia ucisk na móżdżek, zaraz znów jest ok. Jednego dnia mówią że CC będzie czwartek piątek chyba, że sytuacja będzie wymagać natychmiastowego cięcia, zaraz następnego dnia mówią, że jednak CC za tydzień...
Madziara.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,287
Dołączył: pon, 22 maj 06 - 13:48
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 5,949

GG:


post wto, 19 mar 2013 - 12:12
Post #17

Dziękuję wam ze wasze kciuki i modlitwę i wierzę w ich moc. Na pewno powiem przyjaciółce że tak dużo maluszanek jest z nimi myślami i modlitwą.
Przyjaciółka jest troszkę podłamana, wczoraj lekarze zdecydowali by zrobić CC w przyszłym tygodniu, wodogłowie nie postępuje, a dla córci bezpieczniej będzie jak jeszcze troszkę zostanie w brzuszku. Jeśli zacznie coś się dziać to oczywiście decyzję o CC podejmą od razu. Wczoraj wieczorem na ktg był spadkowy zapis serduszka, ale nie było skurczy.
Już ponad tydzień jest na oddziale, nikt jej nie odwiedza z uwagi na odległość, a w domu czeka na nie 3,5 letni synek z którym pierwszy raz rozstała się na tak długi czas, wcześniej maksymalnie nie widzieli się dobę icon_sad.gif
Ogólnie co jakiś czas otrzymuje nowe informacje, raz jest dobrze następnego dnia ucisk na móżdżek, zaraz znów jest ok. Jednego dnia mówią że CC będzie czwartek piątek chyba, że sytuacja będzie wymagać natychmiastowego cięcia, zaraz następnego dnia mówią, że jednak CC za tydzień...
Joanna 81
wto, 19 mar 2013 - 12:58
Trzymam kciuki i czekam na dobre wiesci &&&&
Joanna 81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,436
Dołączył: pią, 17 lis 06 - 20:28
SkÄ…d: z pokoju :)
Nr użytkownika: 8,538

GG:


post wto, 19 mar 2013 - 12:58
Post #18

Trzymam kciuki i czekam na dobre wiesci &&&&

--------------------






"W chwili, gdy najmniej się tego spodziewamy, życie stawia przed nami wyzwania,
by sprawdzić naszą odwagę i gotowość na zmiany."
P.Coelho
Madziara.
wto, 26 mar 2013 - 08:51
Dzisiaj CC i się wszystko okaże &&&&
Madziara.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,287
Dołączył: pon, 22 maj 06 - 13:48
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 5,949

GG:


post wto, 26 mar 2013 - 08:51
Post #19

Dzisiaj CC i się wszystko okaże &&&&
Agnieszka_82
wto, 26 mar 2013 - 09:13
Zaciskam mocno kciuki &&&&&&&
Agnieszka_82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,804
Dołączył: czw, 25 cze 09 - 23:02
Skąd: Chorzów
Nr użytkownika: 27,969




post wto, 26 mar 2013 - 09:13
Post #20

Zaciskam mocno kciuki &&&&&&&

--------------------
Nasze Małe Wielkie Szczęście 06/08/2010 r, 18:10 -> 3250 gr, 55 cm


Nasz Drugi Cud 02/02/2015 r, 9:00 -> 3490 gr, 52 cm
> ProszÄ™ o modlitwÄ™ i kciuki za córeczkÄ™ mojej przyjaciółki., Za CC bez komplikacji i powodzenie operacji.
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 19:42
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama