Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Duży (?) wodniak jąderka

> 
Silije
nie, 28 wrz 2008 - 21:00
Przeczuwałam że z małymi facetami są same kłopoty 21.gif
Mój Dominik miał w swym życiu już epizod wędrującego jąderka, teraz jąderko jest już zawsze w mosznie, ale za to towarzyszy mu wielki wodniak, który czasem jednakowoż maleje lub znika zupełnie. W szczytowej formie prawa strona jest dwa razy większa od lewej i odpowiednio podsiniona 37.gif

Do znających się na rzeczy: Czy to oznacza że ma przepuklinę?
Jakie są szanse na wchłonięcie, skoro ma teraz 15 miesięcy?
I czy to prawda co mówi moja mama, że nawet nie opłaca pokazywać się chirurgowi dziecięcemu, bo i tak każe przyjść po 3 roku życia?
A jeśli jednak pokazać chirurgowi to gdzie w Poznaniu? Któremu?

Mam zimne dreszcze na samą myśl o zabiegach pod narkozą. Emilka ma przepuklinę nad pępkiem, powoli nikną nadzieje, że sama zarośnie a jeszcze żaden chirurg jej nie widział (bo jeszcze wpadłby na głupi pomysł operowania).


Buuu rycze.gif
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post nie, 28 wrz 2008 - 21:00
Post #1

Przeczuwałam że z małymi facetami są same kłopoty 21.gif
Mój Dominik miał w swym życiu już epizod wędrującego jąderka, teraz jąderko jest już zawsze w mosznie, ale za to towarzyszy mu wielki wodniak, który czasem jednakowoż maleje lub znika zupełnie. W szczytowej formie prawa strona jest dwa razy większa od lewej i odpowiednio podsiniona 37.gif

Do znających się na rzeczy: Czy to oznacza że ma przepuklinę?
Jakie są szanse na wchłonięcie, skoro ma teraz 15 miesięcy?
I czy to prawda co mówi moja mama, że nawet nie opłaca pokazywać się chirurgowi dziecięcemu, bo i tak każe przyjść po 3 roku życia?
A jeśli jednak pokazać chirurgowi to gdzie w Poznaniu? Któremu?

Mam zimne dreszcze na samą myśl o zabiegach pod narkozą. Emilka ma przepuklinę nad pępkiem, powoli nikną nadzieje, że sama zarośnie a jeszcze żaden chirurg jej nie widział (bo jeszcze wpadłby na głupi pomysł operowania).


Buuu rycze.gif

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
aga_dabkowa
sob, 06 lis 2010 - 14:04
Witam serdecznie icon_smile.gif
Mój synek też miał wodniaka w jąderku. Byliśmy na konsultacji u chirurga dziecięcego i okazało się, że do ukończenia 1. roku życia wodniak może się wchłonąć bez żadnej interwencji. Jeśli jednak tak się nie stanie to potrzebny jest zabieg pod narkozą. U nas wodniak zniknął po dosłownie kilku dniach, ale jak Szymek miał 1,5 roku pojawił się kolejny, tym razem w pachwinie. Chirurg zdecydował się zrobić zabieg. Szczegóły opisywałam kilka dni temu w temacie o wykonywaniu badań przed zabiegiem pod narkozą. Nie chcę zaśmiecać forum, więc proszę zerknijcie na ten temat. W każdym razie taki zabieg to nic strasznego icon_smile.gif
Pozdrawiam !!!
aga_dabkowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 159
Dołączył: nie, 22 lis 09 - 20:27
Skąd: z pięknych okolic :)
Nr użytkownika: 30,286




post sob, 06 lis 2010 - 14:04
Post #2

Witam serdecznie icon_smile.gif
Mój synek też miał wodniaka w jąderku. Byliśmy na konsultacji u chirurga dziecięcego i okazało się, że do ukończenia 1. roku życia wodniak może się wchłonąć bez żadnej interwencji. Jeśli jednak tak się nie stanie to potrzebny jest zabieg pod narkozą. U nas wodniak zniknął po dosłownie kilku dniach, ale jak Szymek miał 1,5 roku pojawił się kolejny, tym razem w pachwinie. Chirurg zdecydował się zrobić zabieg. Szczegóły opisywałam kilka dni temu w temacie o wykonywaniu badań przed zabiegiem pod narkozą. Nie chcę zaśmiecać forum, więc proszę zerknijcie na ten temat. W każdym razie taki zabieg to nic strasznego icon_smile.gif
Pozdrawiam !!!

Posty w temacie
Silije   Duży (?) wodniak jÄ…derka   nie, 28 wrz 2008 - 21:00
Agnieszka_mama_Mieszka   Miechu tez mial wedrujace jaderko, zeszlo ostatecz...   nie, 28 wrz 2008 - 22:50
Silije   No wÅ‚aÅ›nie pediatra siÄ™ nie wypowiedziaÅ‚a tylk...   nie, 28 wrz 2008 - 23:18
Mi   Silije mój MiÅ‚osz też miaÅ‚ jedno jÄ…dro w mosz...   nie, 05 paź 2008 - 19:48
annalda   Mój Bartek miaÅ‚ zabieg jak miaÅ‚ ciut ponad 2 la...   nie, 05 paź 2008 - 23:16
aluc   Silije - ma prawo wchÅ‚onąć siÄ™ do 4 roku życi...   pon, 06 paź 2008 - 09:25
Ariannae   Mój synek też miaÅ‚ wodniaka. BywaliÅ›my u chir...   pon, 06 paź 2008 - 10:49
gemma   Mój Wojtek tez miaÅ‚ wodniaka jÄ…dra, również c...   wto, 07 paź 2008 - 12:09
Agnieszka_mama_Mieszka   Gemma , no to mnie przestraszylas... Mieszko ma wo...   wto, 07 paź 2008 - 12:29
gemma   Gemma , no to mnie przestraszylas... Mieszko ma wo...   wto, 07 paź 2008 - 13:18
Silije   DziÄ™kujÄ™ za wszystkie odpowiedzi. WÅ‚aÅ›nie bard...   wto, 07 paź 2008 - 12:33
Silije   Już myÅ›laÅ‚am że siÄ™ wchÅ‚onÄ…Å‚ :mam lzy w o...   nie, 26 kwi 2009 - 21:34
Tobatka   Oj.... Może jednak obejdzie siÄ™ bez leczenia ope...   pon, 27 kwi 2009 - 09:09
aluc   Maksowi wylazÅ‚ wodniak mniej wiÄ™cej w tym wieku ...   pon, 27 kwi 2009 - 09:16
gemma   Ha, doÅ‚Ä…czam do sfrustrowanych - z tymi chÅ‚opak...   Å›ro, 29 kwi 2009 - 15:31
WiolkaTG   hej dziewczyny to ja czytam o tym wodniaku bo Mati...   piÄ…, 05 lis 2010 - 21:19
aga_dabkowa   Witam serdecznie :) Mój synek też miaÅ‚ wodniaka...   sob, 06 lis 2010 - 14:04
> Duży (?) wodniak jÄ…derka
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 07:28
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama