Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia   

niepotrzebne gadzety w kuchni

, acz nie tylko
> , acz nie tylko
kaskago
wto, 16 mar 2010 - 15:26
ja też przy przeprowadzce nie zabrałam ze sobą woka...
kaskago


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 650
Dołączył: pią, 07 lip 06 - 14:09
Skąd: Promno/Poznań
Nr użytkownika: 6,541

GG:


post wto, 16 mar 2010 - 15:26
Post #41

ja też przy przeprowadzce nie zabrałam ze sobą woka...


--------------------
Borys 29.01.2007


Nadia 08.07.2008
Tusiol
wto, 16 mar 2010 - 16:38
Graz my tylko w czyms takim gotujemy. Ja inaczej nie potrafię 43.gif . Ale nasze po 7 latach odmówiło współpracy.
A masz właśnie to z Tchibo???

A hit męża mego - dziurkacz do mięsa. Zamiast tłuczka, wałka z kolcami taki śmieszny dziurkacz. W/g Sławka absolutna rewelacja jeśli chodzi o przyrządzanie mięsa (przecinanie włókien, skracanie czasu marynowania, kruche po zrobieniu i inne takie). Dla mnie niezłe, bo nie ma resztek mięsa na ścianach 29.gif .
Coś takiego:
https://www.allegro.pl/item939114466_maszyn...trzy_super.html
Tusiol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12,966
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 21:19
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,956




post wto, 16 mar 2010 - 16:38
Post #42

Graz my tylko w czyms takim gotujemy. Ja inaczej nie potrafię 43.gif . Ale nasze po 7 latach odmówiło współpracy.
A masz właśnie to z Tchibo???

A hit męża mego - dziurkacz do mięsa. Zamiast tłuczka, wałka z kolcami taki śmieszny dziurkacz. W/g Sławka absolutna rewelacja jeśli chodzi o przyrządzanie mięsa (przecinanie włókien, skracanie czasu marynowania, kruche po zrobieniu i inne takie). Dla mnie niezłe, bo nie ma resztek mięsa na ścianach 29.gif .
Coś takiego:
https://www.allegro.pl/item939114466_maszyn...trzy_super.html

--------------------
Tusiol
Bartosz (2004) i Jan (2007)
Graz
wto, 16 mar 2010 - 17:50
Tusiol, nie mam żadnego specjalnego, gotuję jaja w zwykłym garnku. icon_smile.gif
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post wto, 16 mar 2010 - 17:50
Post #43

Tusiol, nie mam żadnego specjalnego, gotuję jaja w zwykłym garnku. icon_smile.gif

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

TAQILLA
wto, 16 mar 2010 - 21:19
Ja tam jestem pragmatyczna jeśli chodzi o wyposażenie kuchni - zasadniczo każda rzecz którą kupuję w celu uzytkowania w kuchni, uzytkowana zostaje zgodnie ze swoim przeznaczeniem. NIe mam zalegających po szafach "przydaśków" ale też potrafię sie obejśc bez specjalnego garnka na szparagi czy jajka icon_wink.gif Np zestawu do fondue nie mam i nie planuję zakupu w najbliższym czasie bo dla mnie byłby to właśnie taki niepotrzebny gadżet, z którego korzystałabym raz na ruski rok.
Woka używam z pasją godną miłośnika chińszczyzny - w swojej "karierze" kucharskiej zajeździłam juz chyba z 5 sztuk icon_wink.gif

.
TAQILLA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,713
Dołączył: pon, 31 lip 06 - 22:38
Skąd: z drugiej strony świata...
Nr użytkownika: 6,799




post wto, 16 mar 2010 - 21:19
Post #44

Ja tam jestem pragmatyczna jeśli chodzi o wyposażenie kuchni - zasadniczo każda rzecz którą kupuję w celu uzytkowania w kuchni, uzytkowana zostaje zgodnie ze swoim przeznaczeniem. NIe mam zalegających po szafach "przydaśków" ale też potrafię sie obejśc bez specjalnego garnka na szparagi czy jajka icon_wink.gif Np zestawu do fondue nie mam i nie planuję zakupu w najbliższym czasie bo dla mnie byłby to właśnie taki niepotrzebny gadżet, z którego korzystałabym raz na ruski rok.
Woka używam z pasją godną miłośnika chińszczyzny - w swojej "karierze" kucharskiej zajeździłam juz chyba z 5 sztuk icon_wink.gif

.

--------------------
Olivia 2007
Tusiol
wto, 16 mar 2010 - 23:00
CYTAT(Graz @ Tue, 16 Mar 2010 - 17:50) *
Tusiol, nie mam żadnego specjalnego, gotuję jaja w zwykłym garnku. icon_smile.gif


Ale ja kumata 29.gif . Matko jedyna 29.gif .
Jajo gotowane w garnku nigdy nie jest jajem o takiej miękkości tudzież twardości jakie były założenia.
Tusiol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12,966
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 21:19
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,956




post wto, 16 mar 2010 - 23:00
Post #45

CYTAT(Graz @ Tue, 16 Mar 2010 - 17:50) *
Tusiol, nie mam żadnego specjalnego, gotuję jaja w zwykłym garnku. icon_smile.gif


Ale ja kumata 29.gif . Matko jedyna 29.gif .
Jajo gotowane w garnku nigdy nie jest jajem o takiej miękkości tudzież twardości jakie były założenia.

--------------------
Tusiol
Bartosz (2004) i Jan (2007)
Agnieszka AZJ
wto, 16 mar 2010 - 23:36
CYTAT(Magda EZ @ Tue, 16 Mar 2010 - 12:13) *
Od środy w Tchibo będą m.in garnki do szparagów icon_mrgreen.gif


Wygląda nieźle - srednicę ma sporo większą niż ten mój. Tylko ta cena 37.gif
A jak już kupować to razem ze specjalnym talerzem do serwowania szparagów. 06.gif

Chciałam jednakowoż zaprotestować przeciw nazywaniu garnka do gotowania szparagów niepotrzebnym gadżetem. Tylko w takim garnku mozna gotować szparagi "na stojąco". Wtedy główki nie są zanurzone w wodzie i gotują się na parze, zachowując jedrność. A przy wyjmowaniu nie łamie się szparagów i nie miażdży im głowek.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post wto, 16 mar 2010 - 23:36
Post #46

CYTAT(Magda EZ @ Tue, 16 Mar 2010 - 12:13) *
Od środy w Tchibo będą m.in garnki do szparagów icon_mrgreen.gif


Wygląda nieźle - srednicę ma sporo większą niż ten mój. Tylko ta cena 37.gif
A jak już kupować to razem ze specjalnym talerzem do serwowania szparagów. 06.gif

Chciałam jednakowoż zaprotestować przeciw nazywaniu garnka do gotowania szparagów niepotrzebnym gadżetem. Tylko w takim garnku mozna gotować szparagi "na stojąco". Wtedy główki nie są zanurzone w wodzie i gotują się na parze, zachowując jedrność. A przy wyjmowaniu nie łamie się szparagów i nie miażdży im głowek.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
marghe.
śro, 17 mar 2010 - 00:30
Jaki fajny wątek przegapiłam

Praska do ziemniaków – używana od wielkiego dzwonu
Podwójny wałek do pizzy – użyty RAZ
Mikrofala – tak niepotrzebna, że aż jej nie mam icon_biggrin.gif
Frytkownica – dostałam z okazji ślubu, się zepsuła iks lat temu, nie odkupiłam
Maszynka do jogurtów – prezent – nie użyty ANI RAZU
Sokowirówka – prezent za punkty, na początku używana codziennie. Teraz wcale
Maszynka do lodów – zdecydowanie za rzadko używana, a zajmuje masę miejsca
Ustrojstwo do krojenia ananasa
Łyżki do wydrążania kiwi
Moździerz – lubię go, ale rzadko używam

Nie mam i mieć nie będę maszyny do chleba (piekę normalnie w blaszce, w piekarniku), parowarów, suszarek do owoców i warzyw, sokowników, urządzeń do gotowania jajek, specjalnych patelni i patelenek, garnka do szparagów, garnka do ryb..

Najważniejsze są noże, dobry mikser, tarki  (do skórek cytrynowych i nie tylko, specjalna do parmezanu – stara ale jara..), dobra, duuuuża patelnia wyciskarka czy jak jej tam do czosnku, zwykła (nie elektryczna) wyciskarka do cytrusów, dobra obieraczka, osączarka do sałaty (zielsko jemy w ilościach hurtowych) miarki i waga kuchenna
Powinnam się dorobić maszynki do mielenia mięsa. Bo kupnego mielonego się wystrzegam.. a siekane nie zawsze mi pasuje.


Fajne nieprzydasie icon_wink.gif to np. kruszarka do lodu, termometr do wina, wok, dziurkacz do mięsa, palnik do creme brulee, sylikonowe łapki do garnków, pojedyncze sylikonowe foremki do muffinów, ustrojstwo do wycinania pestek z ogórków, radełko do ravioli, stemple do ravioli Da się bez tego śpiewająca żyć, ale są takie fajne icon_biggrin.gif
Lubię gadżety

Magda – bo to są foremki do lodowych lizaków icon_smile.gif Możesz wlać colę, soki, zrobić lemoniadę i zamrozić. https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2009/0...owe-lizaki.html

Agnieszko, można szparagi związać sznurkiem (delikatnie) i wstawić do zwykłego, dośc wysokiego garnka


Pewnie jeszcze mi się conieco przypomni
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 17 mar 2010 - 00:30
Post #47

Jaki fajny wątek przegapiłam

Praska do ziemniaków – używana od wielkiego dzwonu
Podwójny wałek do pizzy – użyty RAZ
Mikrofala – tak niepotrzebna, że aż jej nie mam icon_biggrin.gif
Frytkownica – dostałam z okazji ślubu, się zepsuła iks lat temu, nie odkupiłam
Maszynka do jogurtów – prezent – nie użyty ANI RAZU
Sokowirówka – prezent za punkty, na początku używana codziennie. Teraz wcale
Maszynka do lodów – zdecydowanie za rzadko używana, a zajmuje masę miejsca
Ustrojstwo do krojenia ananasa
Łyżki do wydrążania kiwi
Moździerz – lubię go, ale rzadko używam

Nie mam i mieć nie będę maszyny do chleba (piekę normalnie w blaszce, w piekarniku), parowarów, suszarek do owoców i warzyw, sokowników, urządzeń do gotowania jajek, specjalnych patelni i patelenek, garnka do szparagów, garnka do ryb..

Najważniejsze są noże, dobry mikser, tarki  (do skórek cytrynowych i nie tylko, specjalna do parmezanu – stara ale jara..), dobra, duuuuża patelnia wyciskarka czy jak jej tam do czosnku, zwykła (nie elektryczna) wyciskarka do cytrusów, dobra obieraczka, osączarka do sałaty (zielsko jemy w ilościach hurtowych) miarki i waga kuchenna
Powinnam się dorobić maszynki do mielenia mięsa. Bo kupnego mielonego się wystrzegam.. a siekane nie zawsze mi pasuje.


Fajne nieprzydasie icon_wink.gif to np. kruszarka do lodu, termometr do wina, wok, dziurkacz do mięsa, palnik do creme brulee, sylikonowe łapki do garnków, pojedyncze sylikonowe foremki do muffinów, ustrojstwo do wycinania pestek z ogórków, radełko do ravioli, stemple do ravioli Da się bez tego śpiewająca żyć, ale są takie fajne icon_biggrin.gif
Lubię gadżety

Magda – bo to są foremki do lodowych lizaków icon_smile.gif Możesz wlać colę, soki, zrobić lemoniadę i zamrozić. https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2009/0...owe-lizaki.html

Agnieszko, można szparagi związać sznurkiem (delikatnie) i wstawić do zwykłego, dośc wysokiego garnka


Pewnie jeszcze mi się conieco przypomni
Ciocia Magda
śro, 17 mar 2010 - 08:33
Marghe, faktycznie w tym roku spróbuję z lodami wodnymi- do tej pory robiłam jogurtowe z truskawkami np. - ale jak mówię, to była porażka.

A z patelni, to u mnie bardzo dobrze się sprawdza patelnia do naleśników (ma b. niskie brzegi).

Waga kuchenna --> kolejne moje marzenie aniolek.gif
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post śro, 17 mar 2010 - 08:33
Post #48

Marghe, faktycznie w tym roku spróbuję z lodami wodnymi- do tej pory robiłam jogurtowe z truskawkami np. - ale jak mówię, to była porażka.

A z patelni, to u mnie bardzo dobrze się sprawdza patelnia do naleśników (ma b. niskie brzegi).

Waga kuchenna --> kolejne moje marzenie aniolek.gif

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
TAQILLA
śro, 17 mar 2010 - 16:41
CYTAT(marghe. @ Wed, 17 Mar 2010 - 02:30) *
Agnieszko, można szparagi związać sznurkiem (delikatnie) i wstawić do zwykłego, dośc wysokiego garnka


o to to... ja nawet nie wiążę, wkładam taką ilośc szparagów, że w miarę pionowo same stoją icon_wink.gif Wyciągam palcami tuz poniżej główek, jeszcze ani razu palców nie poparzyłam. 140 zł wolę przeznaczyc na cos innego.

marghe dobra patelnia to podstawa. Ja ostatnio za swoją zapłaciłam prawie 200zł ale jest tak cudna, że mogłabym z nią spać icon_wink.gif
TAQILLA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,713
Dołączył: pon, 31 lip 06 - 22:38
Skąd: z drugiej strony świata...
Nr użytkownika: 6,799




post śro, 17 mar 2010 - 16:41
Post #49

CYTAT(marghe. @ Wed, 17 Mar 2010 - 02:30) *
Agnieszko, można szparagi związać sznurkiem (delikatnie) i wstawić do zwykłego, dośc wysokiego garnka


o to to... ja nawet nie wiążę, wkładam taką ilośc szparagów, że w miarę pionowo same stoją icon_wink.gif Wyciągam palcami tuz poniżej główek, jeszcze ani razu palców nie poparzyłam. 140 zł wolę przeznaczyc na cos innego.

marghe dobra patelnia to podstawa. Ja ostatnio za swoją zapłaciłam prawie 200zł ale jest tak cudna, że mogłabym z nią spać icon_wink.gif

--------------------
Olivia 2007
ajakielka
śro, 17 mar 2010 - 17:02
Czytając ten wątek zdałam sobie sprawę, jak ja niewiele wiem o kuchni... Niektóre gadżety zakoczyły mnie swoim istnieniem. No i pod wpływem wątku kupiłam sobie dziś krajalnicę do jajek icon_smile.gif Ogólnie to pewno lubiłabym gażdzety kuchenne, ale mam taka malutką ilość szafek w kuchni, ze niekóre rzeczy musiałbym trzymać np. w szafie w przedpokoju 37.gif

A tak w ogóle to u mnie króluje Thermomix. Używany często (prawie codziennie), w różnych celach.
ajakielka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,416
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 23:43
Skąd: Suchy Las koło Poznania
Nr użytkownika: 14,265




post śro, 17 mar 2010 - 17:02
Post #50

Czytając ten wątek zdałam sobie sprawę, jak ja niewiele wiem o kuchni... Niektóre gadżety zakoczyły mnie swoim istnieniem. No i pod wpływem wątku kupiłam sobie dziś krajalnicę do jajek icon_smile.gif Ogólnie to pewno lubiłabym gażdzety kuchenne, ale mam taka malutką ilość szafek w kuchni, ze niekóre rzeczy musiałbym trzymać np. w szafie w przedpokoju 37.gif

A tak w ogóle to u mnie króluje Thermomix. Używany często (prawie codziennie), w różnych celach.

--------------------
Asia, Mikołaj i Miłosz :)




Graz
śro, 17 mar 2010 - 19:14
U mnie też Termomix w uzyciu, ale nie traktuje go jak króla, a zwykły przydatny mikser z funkcja podgrzewania, czasem gotuje na parze.

Patelnia do nalesników - też u nas przydatna.

Dziś przyszły do mnie zamówione przez net nozyki do obierania Boernera. barrrdzo ostre i szybko tna icon_smile.gif
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post śro, 17 mar 2010 - 19:14
Post #51

U mnie też Termomix w uzyciu, ale nie traktuje go jak króla, a zwykły przydatny mikser z funkcja podgrzewania, czasem gotuje na parze.

Patelnia do nalesników - też u nas przydatna.

Dziś przyszły do mnie zamówione przez net nozyki do obierania Boernera. barrrdzo ostre i szybko tna icon_smile.gif

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

asiula25
śro, 17 mar 2010 - 20:31
To ja jestem jakiś jaskiniowiec chyba bo o wiekszoćci rzeczy nawet nie słyszałam 10.gif
Póki co radze sobie bez tych cudeńków i jakoś nikt nie narzeka. Jedynie co mam za dużo to 3 miksrey 02.gif uzywam góra 2 na raz 03.gif patelnie mam 2 do wszystkiego icon_smile.gif mikrofalówka jest ale jakby jej nie byo tez dobrze, frytkownica była ale się spaliła i dzięki Bogu bo dużo miejsca zajmowała, krajalnica do chleba jest no nie powiem przydatna rzecz. wszystko inne kroje nozem no wedlinke tez na krajalnicy icon_mrgreen.gif a po zatym mam mała kuchnie i naprawde miksery stoja juz w innym pokoju niz kuchnia icon_smile.gif
asiula25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 174
Dołączył: śro, 30 wrz 09 - 16:03
Skąd: śląsk
Nr użytkownika: 29,346




post śro, 17 mar 2010 - 20:31
Post #52

To ja jestem jakiś jaskiniowiec chyba bo o wiekszoćci rzeczy nawet nie słyszałam 10.gif
Póki co radze sobie bez tych cudeńków i jakoś nikt nie narzeka. Jedynie co mam za dużo to 3 miksrey 02.gif uzywam góra 2 na raz 03.gif patelnie mam 2 do wszystkiego icon_smile.gif mikrofalówka jest ale jakby jej nie byo tez dobrze, frytkownica była ale się spaliła i dzięki Bogu bo dużo miejsca zajmowała, krajalnica do chleba jest no nie powiem przydatna rzecz. wszystko inne kroje nozem no wedlinke tez na krajalnicy icon_mrgreen.gif a po zatym mam mała kuchnie i naprawde miksery stoja juz w innym pokoju niz kuchnia icon_smile.gif

--------------------
Mama trzech urwisów ;) Igorka, Oskarka i Wiktorka ur 12.11.2008r.
Tusiol
śro, 17 mar 2010 - 20:37
Thrmomix i u nas praktycznie w codziennym użyciu.
Ale dla nas to nie gadżet tylko coś, co używamy prawie do wszystkiego.
Gotujemy w nim regularnie, parujemy, mielimy, siekamy itd.
Tusiol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12,966
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 21:19
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,956




post śro, 17 mar 2010 - 20:37
Post #53

Thrmomix i u nas praktycznie w codziennym użyciu.
Ale dla nas to nie gadżet tylko coś, co używamy prawie do wszystkiego.
Gotujemy w nim regularnie, parujemy, mielimy, siekamy itd.

--------------------
Tusiol
Bartosz (2004) i Jan (2007)
Graz
śro, 17 mar 2010 - 21:38
CYTAT(TAQILLA @ Wed, 17 Mar 2010 - 16:41) *
marghe dobra patelnia to podstawa. Ja ostatnio za swoją zapłaciłam prawie 200zł ale jest tak cudna, że mogłabym z nią spać icon_wink.gif

poka patelkę!
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post śro, 17 mar 2010 - 21:38
Post #54

CYTAT(TAQILLA @ Wed, 17 Mar 2010 - 16:41) *
marghe dobra patelnia to podstawa. Ja ostatnio za swoją zapłaciłam prawie 200zł ale jest tak cudna, że mogłabym z nią spać icon_wink.gif

poka patelkę!

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

A.L.

Go??







post śro, 17 mar 2010 - 22:03
Post #55

CYTAT(Graz @ Wed, 17 Mar 2010 - 21:38) *
poka patelkę!



37.gif 23.gif 23.gif icon_lol.gif

Mialam takiego kolege w klasie, strasznego erotomana, ktory jak sie napil, to z takim blaganiem startowal do plci pieknej.
Nie chodzilo mu bynajmniej o patelnie icon_lol.gif 29.gif
Graz
śro, 17 mar 2010 - 22:10
37.gif
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post śro, 17 mar 2010 - 22:10
Post #56

37.gif

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

marghe.
czw, 18 mar 2010 - 10:38
CYTAT(TAQILLA @ Wed, 17 Mar 2010 - 18:41) *
o to to... ja nawet nie wiążę, wkładam taką ilośc szparagów, że w miarę pionowo same stoją icon_wink.gif Wyciągam palcami tuz poniżej główek, jeszcze ani razu palców nie poparzyłam. 140 zł wolę przeznaczyc na cos innego.

marghe dobra patelnia to podstawa. Ja ostatnio za swoją zapłaciłam prawie 200zł ale jest tak cudna, że mogłabym z nią spać icon_wink.gif

Taq, ja też nie wiążę icon_biggrin.gif
Ale można, jak ktos chce icon_smile.gif
Jaka to patelnia?
Bo szukam czegoś co mi zastąpi Thcibowską - z której zaczeła złazić warstwa teflonu . Wrrrr.
A taka była fajna. Wielka, ciężka..
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 18 mar 2010 - 10:38
Post #57

CYTAT(TAQILLA @ Wed, 17 Mar 2010 - 18:41) *
o to to... ja nawet nie wiążę, wkładam taką ilośc szparagów, że w miarę pionowo same stoją icon_wink.gif Wyciągam palcami tuz poniżej główek, jeszcze ani razu palców nie poparzyłam. 140 zł wolę przeznaczyc na cos innego.

marghe dobra patelnia to podstawa. Ja ostatnio za swoją zapłaciłam prawie 200zł ale jest tak cudna, że mogłabym z nią spać icon_wink.gif

Taq, ja też nie wiążę icon_biggrin.gif
Ale można, jak ktos chce icon_smile.gif
Jaka to patelnia?
Bo szukam czegoś co mi zastąpi Thcibowską - z której zaczeła złazić warstwa teflonu . Wrrrr.
A taka była fajna. Wielka, ciężka..
Latte_macchiato
czw, 18 mar 2010 - 13:05
U mnie nie ma czegoś zbędnego w kuchni....jakoś przed zakupem zawsze się zastanowię i raczej odkładam to co już capnęłam w ręce. Zapisuję sobie w domu, co podczas gotowania, pieczenie etc okazuje się, że brakuje i by się przydało...wtedy wiem, że zakup będzie dobry.

Podłączę się do pytania o patelnię ...bo moje wołają już o emeryturę.

Mam również pytanie czy macie parowar, czy korzystacie z niego (co najczęściej robicie w nim, co najlepiej wychodzi i smakuje) i ewentualnie jaki polecicie..bo się przymierzam do tegoż zakupu.

Ten post edytował Prada czw, 18 mar 2010 - 13:06
Latte_macchiato


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,788
Dołączył: wto, 26 sie 08 - 14:09
Nr użytkownika: 21,387




post czw, 18 mar 2010 - 13:05
Post #58

U mnie nie ma czegoś zbędnego w kuchni....jakoś przed zakupem zawsze się zastanowię i raczej odkładam to co już capnęłam w ręce. Zapisuję sobie w domu, co podczas gotowania, pieczenie etc okazuje się, że brakuje i by się przydało...wtedy wiem, że zakup będzie dobry.

Podłączę się do pytania o patelnię ...bo moje wołają już o emeryturę.

Mam również pytanie czy macie parowar, czy korzystacie z niego (co najczęściej robicie w nim, co najlepiej wychodzi i smakuje) i ewentualnie jaki polecicie..bo się przymierzam do tegoż zakupu.

--------------------
Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczeniem
TAQILLA
czw, 18 mar 2010 - 13:16
patelnię mam 30, ciężka, teflonowa, głęboka, teflon od środka na wierzchu stal nierdzewna. W komplecie była pokrywka. Opakowanie wywaliłam a na sprzęcie żadnej nazwy nie ma 21.gif . Ale pamiętam jak pudełko wyglądało, przy najbliższej okazji sprawdzę w sklepie nazwę.
Z tym, że moja patelnia to patelnia na płytę indykcyjną (zachciało mi się idukcji 37.gif ,) na ceramice pójdzie ale na gaz się nie nadaje.


edit:
standardowo literówki

Ten post edytował TAQILLA czw, 18 mar 2010 - 13:17
TAQILLA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,713
Dołączył: pon, 31 lip 06 - 22:38
Skąd: z drugiej strony świata...
Nr użytkownika: 6,799




post czw, 18 mar 2010 - 13:16
Post #59

patelnię mam 30, ciężka, teflonowa, głęboka, teflon od środka na wierzchu stal nierdzewna. W komplecie była pokrywka. Opakowanie wywaliłam a na sprzęcie żadnej nazwy nie ma 21.gif . Ale pamiętam jak pudełko wyglądało, przy najbliższej okazji sprawdzę w sklepie nazwę.
Z tym, że moja patelnia to patelnia na płytę indykcyjną (zachciało mi się idukcji 37.gif ,) na ceramice pójdzie ale na gaz się nie nadaje.


edit:
standardowo literówki

--------------------
Olivia 2007
marghe.
czw, 18 mar 2010 - 13:31
Parowaru nie mam
Mam garnek z wkładką do gotowania na parze.
Używam rzadko.
Zdarzyło mi się kilkakrotnie uparować icon_biggrin.gif kurczaka - roladki jakieś, warzywa.. a raz nawet jakiś deser.

Poszłam sobie wczoraj do fajnego sklepu z (nie)przydasiami kuchennymi.
Nacieszyłam oczy i wyszła z pustymi rękoma icon_smile.gif
Zestaw 4 desek - każda oznakowana. Jedna do mięs, druga do ryb, trzecia do warzyw, czwarta.. do czegoś tam. Faaajne nie?


Składana deska do krojenia, która może posłużyć także jako sitko icon_biggrin.gif


i banalna icon_wink.gif zwyczajnie składana deska


uchwyty ? do cebuli


wycinak do środków pomidora (cytuję)


obierak do szparagów


Jestem gadżeciarą icon_biggrin.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 18 mar 2010 - 13:31
Post #60

Parowaru nie mam
Mam garnek z wkładką do gotowania na parze.
Używam rzadko.
Zdarzyło mi się kilkakrotnie uparować icon_biggrin.gif kurczaka - roladki jakieś, warzywa.. a raz nawet jakiś deser.

Poszłam sobie wczoraj do fajnego sklepu z (nie)przydasiami kuchennymi.
Nacieszyłam oczy i wyszła z pustymi rękoma icon_smile.gif
Zestaw 4 desek - każda oznakowana. Jedna do mięs, druga do ryb, trzecia do warzyw, czwarta.. do czegoś tam. Faaajne nie?


Składana deska do krojenia, która może posłużyć także jako sitko icon_biggrin.gif


i banalna icon_wink.gif zwyczajnie składana deska


uchwyty ? do cebuli


wycinak do środków pomidora (cytuję)


obierak do szparagów


Jestem gadżeciarą icon_biggrin.gif
> niepotrzebne gadzety w kuchni, acz nie tylko
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 21:12
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama