Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

termos do szkoly poszukiwany

> 
Pecia
czw, 25 lis 2010 - 22:45
gdzies tu na forum czytalam ze macie dla dzieci na zimne dni takie termosy

gdzie taki kupic, babcia chce sprezentowac dzieciom, a wole Jej polecic cos sprawdzonego icon_smile.gif
nizby ,miala latac po sklepach i szukac icon_wink.gif
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post czw, 25 lis 2010 - 22:45
Post #1

gdzies tu na forum czytalam ze macie dla dzieci na zimne dni takie termosy

gdzie taki kupic, babcia chce sprezentowac dzieciom, a wole Jej polecic cos sprawdzonego icon_smile.gif
nizby ,miala latac po sklepach i szukac icon_wink.gif

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
Ludek
czw, 25 lis 2010 - 23:08
Ja kupiłam zwykły 0,5 ltr z takim wciskanym przyciskiem i oczywiście kubeczkiem. Ja młoda ma sobie nalać, to wciska przycisk, nie musi odkręcać.

Tego typu
https://allegro.pl/termos-0-75l-stal-nierdz...1322719896.html

Dostępne w marketach, na bazarkach.
Ludek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,093
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:10
Skąd: Warszawa - Bródno
Nr użytkownika: 247

GG:


post czw, 25 lis 2010 - 23:08
Post #2

Ja kupiłam zwykły 0,5 ltr z takim wciskanym przyciskiem i oczywiście kubeczkiem. Ja młoda ma sobie nalać, to wciska przycisk, nie musi odkręcać.

Tego typu
https://allegro.pl/termos-0-75l-stal-nierdz...1322719896.html

Dostępne w marketach, na bazarkach.

--------------------
Pozdrawiam,Ludek
Duża Panna :) 10.02.2001
ewis_
czw, 25 lis 2010 - 23:12
moje dziewczyny noszą do szkoły kolorowe termosy HALSA z ikea

https://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=termos

ewis_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,211
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 16:28
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,829

GG:


post czw, 25 lis 2010 - 23:12
Post #3

moje dziewczyny noszą do szkoły kolorowe termosy HALSA z ikea

https://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=termos



--------------------
mama Alusi, Ewci i Stasia
A_KA
piÄ…, 26 lis 2010 - 00:03
My podobny termos kupiliśmy w Carrefoure. Chyba 0,5 litrowy. Kolorowy tzn. w duże, czerwone, apetyczne wiśnie icon_wink.gif. Były do wyboru jeszcze kwiaty, liście i coś tam jeszcze chyba...

edit.
Sprawdziłam i ten nasz termos też jest HALSA

Ten post edytował A_KA pią, 26 lis 2010 - 09:49
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post piÄ…, 26 lis 2010 - 00:03
Post #4

My podobny termos kupiliśmy w Carrefoure. Chyba 0,5 litrowy. Kolorowy tzn. w duże, czerwone, apetyczne wiśnie icon_wink.gif. Były do wyboru jeszcze kwiaty, liście i coś tam jeszcze chyba...

edit.
Sprawdziłam i ten nasz termos też jest HALSA

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
moko.
piÄ…, 26 lis 2010 - 09:28
Młody ma butelkę z primusa, która jest zarówno bidonem jak i temosem. Zimne napoje nie marzną a ciepłe są ciepłe. Jedyny minus to brak kubeczka.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post piÄ…, 26 lis 2010 - 09:28
Post #5

Młody ma butelkę z primusa, która jest zarówno bidonem jak i temosem. Zimne napoje nie marzną a ciepłe są ciepłe. Jedyny minus to brak kubeczka.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
marghe.
piÄ…, 26 lis 2010 - 13:06
Ja kupiłam jakiś czs temu w Duce. 0,5 litra
edit - jest bardzo podobny do Ludkowego icon_smile.gif

Ten post edytował marghe. pią, 26 lis 2010 - 13:07
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post piÄ…, 26 lis 2010 - 13:06
Post #6

Ja kupiłam jakiś czs temu w Duce. 0,5 litra
edit - jest bardzo podobny do Ludkowego icon_smile.gif
Pecia
piÄ…, 26 lis 2010 - 17:30
dziekuje, dziekuje, do wyboru do koloru icon_smile.gif super
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post piÄ…, 26 lis 2010 - 17:30
Post #7

dziekuje, dziekuje, do wyboru do koloru icon_smile.gif super

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
mama_do_kwadratu
piÄ…, 26 lis 2010 - 18:10
Moim kupiłam takie termosy, włożyli raz jeden, do kieszonek na bidony (bocznych) w plecaku i po powrocie ze szkoły ujrzałam termosy w stanie agonalnym- wgniecenia takie, że dramat.

Są takie, powleczone jakby gumą- takie kupię jako następne.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post piÄ…, 26 lis 2010 - 18:10
Post #8

Moim kupiłam takie termosy, włożyli raz jeden, do kieszonek na bidony (bocznych) w plecaku i po powrocie ze szkoły ujrzałam termosy w stanie agonalnym- wgniecenia takie, że dramat.

Są takie, powleczone jakby gumą- takie kupię jako następne.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
A_KA
sob, 27 lis 2010 - 08:50
Nasz właśnie też dożył kresu swojej wytrzymałości... Ale to z mojej winy 37.gif .

Powiedzcie mi drogie koleżanki JAK DOMYĆ TĄ GÓRĘ TERMOSU? (tą co to się wciska wieczko i przez nią leci picie). Czy to się da jakoś sprawnie rozebrać i złożyć potem?
Nasza zaczęła brzydko pachnieć (z wierzchu czysta, w środku nie wiem), więc pomyślałam, że skoro jest do wrzątku to można ją wygotować. Ano - nie można 43.gif
Za każdym razem po przyjściu ze szkoły termos był myty od razu.

Termos do wywalenia. Dziś idziemy drugi kupić.

Nasz żył trzy miesiące. Z wierzchu wyglądał ok.
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post sob, 27 lis 2010 - 08:50
Post #9

Nasz właśnie też dożył kresu swojej wytrzymałości... Ale to z mojej winy 37.gif .

Powiedzcie mi drogie koleżanki JAK DOMYĆ TĄ GÓRĘ TERMOSU? (tą co to się wciska wieczko i przez nią leci picie). Czy to się da jakoś sprawnie rozebrać i złożyć potem?
Nasza zaczęła brzydko pachnieć (z wierzchu czysta, w środku nie wiem), więc pomyślałam, że skoro jest do wrzątku to można ją wygotować. Ano - nie można 43.gif
Za każdym razem po przyjściu ze szkoły termos był myty od razu.

Termos do wywalenia. Dziś idziemy drugi kupić.

Nasz żył trzy miesiące. Z wierzchu wyglądał ok.

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
Ciocia Magda
sob, 27 lis 2010 - 11:20
U nas termosy wytrzymują rok - z tym że dziewczynki noszą je do szkoły tylko kiedy jest zimno (więc "w środku" roku szkolnego). Ten korek myję w taki sposób, że nalewam wody z płynem do termosu, zakręcam korek, "otwieram" go przyciskiem i wylewam wodę. Potem nalewam czystą wodę i płuczę kilka razy tą samą metodą. Wytrząsam porządnie i zostawiam do wysuszenia w stanie otwartym. Tak naprawdę można ten korek rozebrać na części - górna część się odkręca - i umyć poszczególne elementy, ale nie wszystkie (przynajmniej u mnie tak było, miałam raz termos z felernym korkiem i co jakiś czas musiałam składać go do kupy). Tylko że ponowne złożenie nie jest proste.

Ten osad to chyba się robi z herbaty? Może jakby dawać do picia wodę z sokiem, albo herbatki owocowe czy ziołowe to by go nie było?
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post sob, 27 lis 2010 - 11:20
Post #10

U nas termosy wytrzymują rok - z tym że dziewczynki noszą je do szkoły tylko kiedy jest zimno (więc "w środku" roku szkolnego). Ten korek myję w taki sposób, że nalewam wody z płynem do termosu, zakręcam korek, "otwieram" go przyciskiem i wylewam wodę. Potem nalewam czystą wodę i płuczę kilka razy tą samą metodą. Wytrząsam porządnie i zostawiam do wysuszenia w stanie otwartym. Tak naprawdę można ten korek rozebrać na części - górna część się odkręca - i umyć poszczególne elementy, ale nie wszystkie (przynajmniej u mnie tak było, miałam raz termos z felernym korkiem i co jakiś czas musiałam składać go do kupy). Tylko że ponowne złożenie nie jest proste.

Ten osad to chyba się robi z herbaty? Może jakby dawać do picia wodę z sokiem, albo herbatki owocowe czy ziołowe to by go nie było?

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
A_KA
sob, 27 lis 2010 - 13:46
Karola właśnie herbatki owocowe nosi (takie z suszu owocowego tylko). I osad się robi. Na drugi raz będę już wiedziała, że wygotować tego nie można icon_wink.gif
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post sob, 27 lis 2010 - 13:46
Post #11

Karola właśnie herbatki owocowe nosi (takie z suszu owocowego tylko). I osad się robi. Na drugi raz będę już wiedziała, że wygotować tego nie można icon_wink.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
Ila
pon, 07 sty 2013 - 17:29
Podciągam temat. Poszukuje termosu dla pierwszaka. Mały, lekki, wygodny z kubeczkiem i najważniejsze, żeby nie przeciekał.
Polecicie takie, które się u Was sprawdziły? Ale bardzo proszę od razu o nazwę firmy i jeszcze info, gdzie go mogę nabyć icon_smile.gif
Ila


Grupa: Administratorzy
Postów: 5,249
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 18:39
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 304

Mój blog:
GG:


post pon, 07 sty 2013 - 17:29
Post #12

Podciągam temat. Poszukuje termosu dla pierwszaka. Mały, lekki, wygodny z kubeczkiem i najważniejsze, żeby nie przeciekał.
Polecicie takie, które się u Was sprawdziły? Ale bardzo proszę od razu o nazwę firmy i jeszcze info, gdzie go mogę nabyć icon_smile.gif


--------------------
Ila
mama Kamilka (11.04.2000) i Dawidka (10.09.2005)
kalarepa78
pon, 07 sty 2013 - 18:43
Ila, a może po prostu kubek termiczny? Na rodzinne wyjazdy zimowe zawsze bierzemy "dorosły" Contigo i Krzyś sobie świetnie radzi z jego obsługą, wiem, ze mają też jakiś "specjalny dla dzieci". Wadą jest cena (mamy duzą Arię), zaletą - wytrzymałosć.
kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post pon, 07 sty 2013 - 18:43
Post #13

Ila, a może po prostu kubek termiczny? Na rodzinne wyjazdy zimowe zawsze bierzemy "dorosły" Contigo i Krzyś sobie świetnie radzi z jego obsługą, wiem, ze mają też jakiś "specjalny dla dzieci". Wadą jest cena (mamy duzą Arię), zaletą - wytrzymałosć.

--------------------




Ila
pon, 07 sty 2013 - 19:30
Kalarepo, patrze wlasnie na te kubki contigo, znalazlam nawet specjalne dla dzieci, np. taki.
Ale wlasnie troche cena mnie odstrasza, bo to jednak do szkoly ma byc, na oku go nie bede miala icon_wink.gif
Nie wiem, czy sobie faktycznie poradzi i czy za szybko nie ulegnie zniszczeniu.
Poza tym nie wiem, czy w szkole bedzie mu wygodnie z kubkiem.
Ila


Grupa: Administratorzy
Postów: 5,249
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 18:39
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 304

Mój blog:
GG:


post pon, 07 sty 2013 - 19:30
Post #14

Kalarepo, patrze wlasnie na te kubki contigo, znalazlam nawet specjalne dla dzieci, np. taki.
Ale wlasnie troche cena mnie odstrasza, bo to jednak do szkoly ma byc, na oku go nie bede miala icon_wink.gif
Nie wiem, czy sobie faktycznie poradzi i czy za szybko nie ulegnie zniszczeniu.
Poza tym nie wiem, czy w szkole bedzie mu wygodnie z kubkiem.

--------------------
Ila
mama Kamilka (11.04.2000) i Dawidka (10.09.2005)
aga_mama
pon, 07 sty 2013 - 21:55
Ila, ja kupiłam dziewczynom takie , na razie się sprawdzają, herbata jest w szkole jeszcze ciepła, a głównie o to nam chodziło. I nie są ciężkie - mają pojemność 380ml, płaciłam po 19zł za sztukę, jak będziesz chciała to wyślę Ci linka do sprzedawcy z allegro.

Edytuję, bo zobaczyłam że na zdjęciu z linka nie ma nazwy firmy - to kubki Bergner

Ten post edytował aga_mama pon, 07 sty 2013 - 21:56
aga_mama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,966
Dołączył: czw, 14 sie 03 - 13:26
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 986

GG:


post pon, 07 sty 2013 - 21:55
Post #15

Ila, ja kupiłam dziewczynom takie , na razie się sprawdzają, herbata jest w szkole jeszcze ciepła, a głównie o to nam chodziło. I nie są ciężkie - mają pojemność 380ml, płaciłam po 19zł za sztukę, jak będziesz chciała to wyślę Ci linka do sprzedawcy z allegro.

Edytuję, bo zobaczyłam że na zdjęciu z linka nie ma nazwy firmy - to kubki Bergner

--------------------
Aga mama Julci


Weroniczki


Marcinka


i Hani
Wiewi
pon, 07 sty 2013 - 22:27
aga_mama i to nie przecieka? Nawet u takiego szalonego zerówkowicza w plecaku powinno dać radę?
Jeśli możesz to podeślij mi na pw linka do sprzedawcy na allegro, ok? icon_smile.gif
Wiewi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,560
Dołączył: śro, 14 lut 07 - 10:29
SkÄ…d: tu
Nr użytkownika: 11,040




post pon, 07 sty 2013 - 22:27
Post #16

aga_mama i to nie przecieka? Nawet u takiego szalonego zerówkowicza w plecaku powinno dać radę?
Jeśli możesz to podeślij mi na pw linka do sprzedawcy na allegro, ok? icon_smile.gif

--------------------
Moja Dziupla

If You wanna make the world a better place, take a look at Yourself, and then make a Change - MJ
aga_mama
pon, 07 sty 2013 - 22:42
nie przecieka. Jak nalewam rano im do tego herbatę, to po zamknięciu przechylam nad zlewem, żeby woda czy herbata, która zgromadziła się w zakrętce, wypłynęła - i później jest już szczelne. Nie wiem jak dziewczyny traktują w szkole te bidony i czy są one cały czas w pionie, ale nie mam zgłoszeń o zalanych książkach na razie icon_smile.gif Wysyłam priv.
aga_mama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,966
Dołączył: czw, 14 sie 03 - 13:26
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 986

GG:


post pon, 07 sty 2013 - 22:42
Post #17

nie przecieka. Jak nalewam rano im do tego herbatę, to po zamknięciu przechylam nad zlewem, żeby woda czy herbata, która zgromadziła się w zakrętce, wypłynęła - i później jest już szczelne. Nie wiem jak dziewczyny traktują w szkole te bidony i czy są one cały czas w pionie, ale nie mam zgłoszeń o zalanych książkach na razie icon_smile.gif Wysyłam priv.

--------------------
Aga mama Julci


Weroniczki


Marcinka


i Hani
agrafkaa
pon, 07 sty 2013 - 23:09
My mamy kubek termiczny zwykły biedronkowy.Nie cieknie dobrze trzyma ciepło.Wlewam młodemu mocno ciepłą herbatę o 6 rano o 13-14 czasami przynosi resztki jeszcze ciepłej.Nie wlewam wrzątku bo narzekał że parzy sobie jęzor.Obecnie mamy drugi bo młody go strasznie poobijał i odrapał-wyglądał ohydnie.Ale co ważne po przejściach nadal trzymał ciepło.Ino wstyd było z takim odrapańcem wysłać go do szkoły.
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
SkÄ…d: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post pon, 07 sty 2013 - 23:09
Post #18

My mamy kubek termiczny zwykły biedronkowy.Nie cieknie dobrze trzyma ciepło.Wlewam młodemu mocno ciepłą herbatę o 6 rano o 13-14 czasami przynosi resztki jeszcze ciepłej.Nie wlewam wrzątku bo narzekał że parzy sobie jęzor.Obecnie mamy drugi bo młody go strasznie poobijał i odrapał-wyglądał ohydnie.Ale co ważne po przejściach nadal trzymał ciepło.Ino wstyd było z takim odrapańcem wysłać go do szkoły.

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
mama_do_kwadratu
wto, 08 sty 2013 - 07:35
CYTAT(agrafkaa @ Mon, 07 Jan 2013 - 23:09) *
My mamy kubek termiczny zwykły biedronkowy

a on jest zakręcany, czy to wieczko tylko się nasadza?
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post wto, 08 sty 2013 - 07:35
Post #19

CYTAT(agrafkaa @ Mon, 07 Jan 2013 - 23:09) *
My mamy kubek termiczny zwykły biedronkowy

a on jest zakręcany, czy to wieczko tylko się nasadza?


--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
agrafkaa
wto, 08 sty 2013 - 09:19
Nasz jest prawie identyczny jak ten
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
SkÄ…d: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post wto, 08 sty 2013 - 09:19
Post #20

Nasz jest prawie identyczny jak ten

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
> termos do szkoly poszukiwany
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 17 cze 2024 - 10:42
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama