Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Samotność

> 
LidkaM
wto, 09 wrz 2014 - 09:09
Siedzę sama z małym dzieckiem w domu. Jak to się stało?
Ano tak, że mieszkam daleko od swojej rodziny w mieście męża, w którym on znajomych nie posiada (nie wiem dlaczego) ja z racji wychowywania się w innym miejscu i znalezienia pracy w firmie 2-osobowej też ze znajomych mam jedynie szefową.
Oprócz tej jednej znajomej są również dziadkowie dziecka - rodzice męża. Oboje nie zainteresowani (mieszkają osobno, rozwiedzeni). Teść małych dzieci się boi i zresztą nigdy nie był jakiś szczególnie towarzyski. Teściowa natomiast ma chyba pojęcie, że świat się wokół niej kręci i mimo że jest na emeryturze to się do nas nie ruszy (mieszka w odległości 60 metrów i jest całkowicie sprawną i zdrową emerytką), to moja powinność pakować dziecko (w wakacje nawet dwoje) i ruszyć do niej bo to ja mam dbać o dobre relacje wnuków z babunią.
Ja do godziny 16-tej aż mąż wróci z pracy nie mam do kogo gęby otworzyć. Ładuje mi się na ramiona depresja większa niż ja sama.
Pamiętam wątek w dziale na każdy temat o rodzicach takich niesamodzielnych ("niezaradnych"), co to proszą o pomoc dziadków, wujków, ciocie i pół świata. Bossshhh, jak bardzo chciałabym być tym niezaradnym rodzicem i mieć kogo poprosić o pomoc.
Poprosiłam teściową kilka razy. Dwa razy wyszła z dzieckiem na spacer, dwa razy kosz w wózku pełen zakupów. Raz poszłam z nią i jak widziałam jak ładuje się z wózkiem prosto pod samochód w miejscu gdzie nawet nie ma przejścia dla pieszych to mi włosy dęba stanęły. Kierowca tylko pogroził paluszkiem a powinien wyjść z samochodu i zrypać na czym świat stoi i przemówić do rozsądku. Raz poprosiłam o wyprasowanie prania (raptem jedna reklamówka tego była) to ilość pytań dodatkowych "a dużo tego" "a bardzo pilne?" podłamała mnie do tego stopnia, że wyprasowałam sama. Raz poprosiłam, żeby przypilnowała starszego na placu zabaw, usłyszałam zmęczone i łaskawe " no dobra, niech już będzie".
Mąż mieszka ze mną ale jesteśmy od siebie tak daleko jakby był na drugiej półkuli.

No i już dziecko jeczy....
LidkaM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,788
Dołączył: śro, 06 gru 06 - 16:02
Skąd: Kołobrzeg
Nr użytkownika: 8,916

GG:


post wto, 09 wrz 2014 - 09:09
Post #1

Siedzę sama z małym dzieckiem w domu. Jak to się stało?
Ano tak, że mieszkam daleko od swojej rodziny w mieście męża, w którym on znajomych nie posiada (nie wiem dlaczego) ja z racji wychowywania się w innym miejscu i znalezienia pracy w firmie 2-osobowej też ze znajomych mam jedynie szefową.
Oprócz tej jednej znajomej są również dziadkowie dziecka - rodzice męża. Oboje nie zainteresowani (mieszkają osobno, rozwiedzeni). Teść małych dzieci się boi i zresztą nigdy nie był jakiś szczególnie towarzyski. Teściowa natomiast ma chyba pojęcie, że świat się wokół niej kręci i mimo że jest na emeryturze to się do nas nie ruszy (mieszka w odległości 60 metrów i jest całkowicie sprawną i zdrową emerytką), to moja powinność pakować dziecko (w wakacje nawet dwoje) i ruszyć do niej bo to ja mam dbać o dobre relacje wnuków z babunią.
Ja do godziny 16-tej aż mąż wróci z pracy nie mam do kogo gęby otworzyć. Ładuje mi się na ramiona depresja większa niż ja sama.
Pamiętam wątek w dziale na każdy temat o rodzicach takich niesamodzielnych ("niezaradnych"), co to proszą o pomoc dziadków, wujków, ciocie i pół świata. Bossshhh, jak bardzo chciałabym być tym niezaradnym rodzicem i mieć kogo poprosić o pomoc.
Poprosiłam teściową kilka razy. Dwa razy wyszła z dzieckiem na spacer, dwa razy kosz w wózku pełen zakupów. Raz poszłam z nią i jak widziałam jak ładuje się z wózkiem prosto pod samochód w miejscu gdzie nawet nie ma przejścia dla pieszych to mi włosy dęba stanęły. Kierowca tylko pogroził paluszkiem a powinien wyjść z samochodu i zrypać na czym świat stoi i przemówić do rozsądku. Raz poprosiłam o wyprasowanie prania (raptem jedna reklamówka tego była) to ilość pytań dodatkowych "a dużo tego" "a bardzo pilne?" podłamała mnie do tego stopnia, że wyprasowałam sama. Raz poprosiłam, żeby przypilnowała starszego na placu zabaw, usłyszałam zmęczone i łaskawe " no dobra, niech już będzie".
Mąż mieszka ze mną ale jesteśmy od siebie tak daleko jakby był na drugiej półkuli.

No i już dziecko jeczy....

--------------------
Urwis Michu:


I Magdalena:


Szanuję Twoje zdanie, ale nie zamienię go ze swoim.

Posty w temacie
LidkaM   Samotność   wto, 09 wrz 2014 - 09:09
bel   Lidko mocno tule Ciebie i wiem co czujesz. :przyt...   wto, 09 wrz 2014 - 10:06
bel   Lidko boje sie mojej mamie czasem oddac pod opiek...   wto, 09 wrz 2014 - 10:20
LidkaM   Mojej matce dzieci bym oddała pod opiekę. Nieste...   wto, 14 paź 2014 - 16:45
Dirty Diana   Lidko, a dlaczego prosisz teściową o pracowanie ...   wto, 14 paź 2014 - 18:40
LidkaM   Lidko, a dlaczego prosisz teściową o pracowanie ...   wto, 14 paź 2014 - 19:46
Dirty Diana   Lidko, nie będę radzić, bo Twoje stanowisko jes...   wto, 14 paź 2014 - 22:55
LidkaM   Masz rację. Ja nie wymagam, jednorazowo poprosi...   śro, 15 paź 2014 - 07:29
netty5   LIDKA współczuję ci tego że tak samotna się c...   śro, 15 paź 2014 - 07:38
renata19750702   Droga Lidko! Moim zdaniem nie powinnaś wymaga...   śro, 15 paź 2014 - 07:56
bel   Lidko przeczytalam Twoje wpisy. Kochana ja wlasnie...   śro, 15 paź 2014 - 08:30
Honey*   Lidko ja Ciebie tez rozumiem. Mam meza, mieszkamy ...   śro, 15 paź 2014 - 13:01
Honey*   dubel   śro, 15 paź 2014 - 13:01
LidkaM   W sumie jak tak pomyślałam o tym wszystkim to ni...   czw, 16 paź 2014 - 07:40
malgosia1968   Lidka ja doskonale Ciebie rozumiem. Czytając Twoj...   czw, 16 paź 2014 - 09:12
Orinoko   Gosia dobrze pisze. Rozmowa nie zaszkodzi, tyle, ...   czw, 16 paź 2014 - 09:42
bel   Lidko ja mysle, ze to co juz pisala malgosia ja si...   czw, 16 paź 2014 - 10:08
Maadzik   Lidko czytając twoje posty widzę siebie sprzed k...   czw, 16 paź 2014 - 12:27
operetka   LidkaM samotność jest straszna. często popycha ...   czw, 16 paź 2014 - 14:08
Maciuś   Lidko, samotność to straszna sprawa. Musisz szcz...   pią, 13 mar 2015 - 10:51
lusiaa   Nie daj się im ;)   pią, 15 lip 2016 - 13:01
Peggie   samotność to jest druga rzecz po śmierci, jakie...   pią, 24 mar 2017 - 14:12
Stella25   dokładnie, wsparcie w sieci to dobry początek. P...   wto, 19 gru 2017 - 17:36
mika331   Dobrym krokiem jest to ze chociaz nie masz znajomy...   śro, 21 lut 2018 - 14:06
Liana   No, pewnie dużo kobiet jest w takiej samej sytuac...   śro, 17 paź 2018 - 10:39
> Samotność
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 29 kwi 2024 - 07:52
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama