Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia   

Odliczanie czas zacząć

, komunia za płotem
> , komunia za płotem
Fragosia
nie, 11 kwi 2010 - 14:15
O sdw super plan - ale ja mam jeszcze jedna uwagę, którą sama ostatnio sobie uświadomiłam - gdzie w tym planie są przygotowania przedkomunijne dziecka ? Ha ? A dekorowanie kościoła i spowiedź sobotnią uwzględniłaś 06.gif ?

Mika współczuję zaospowanego Antona - ale z drugiej strony lepiej teraz niz tydzień przed komunią

Ten post edytował Fragosia nie, 11 kwi 2010 - 14:16
Fragosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,876
Dołączył: pią, 23 cze 06 - 12:27
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 6,387

GG:


post nie, 11 kwi 2010 - 14:15
Post #21

O sdw super plan - ale ja mam jeszcze jedna uwagę, którą sama ostatnio sobie uświadomiłam - gdzie w tym planie są przygotowania przedkomunijne dziecka ? Ha ? A dekorowanie kościoła i spowiedź sobotnią uwzględniłaś 06.gif ?

Mika współczuję zaospowanego Antona - ale z drugiej strony lepiej teraz niz tydzień przed komunią

--------------------
Mama Asi 20.11.2003 i Arusia 06.09.2001
Agnieszka AZJ
nie, 11 kwi 2010 - 14:25
CYTAT(Fragosia @ Sun, 11 Apr 2010 - 15:15) *
O sdw super plan - ale ja mam jeszcze jedna uwagę, którą sama ostatnio sobie uświadomiłam - gdzie w tym planie są przygotowania przedkomunijne dziecka ? Ha ? A dekorowanie kościoła i spowiedź sobotnią uwzględniłaś 06.gif ?


Fragrosia,
to chyba zależy od zwyczajów w parafii. U nas dekorowanie kościoła należy do kwiaciarni, a spowiedź też się odbywa z pewnym wyprzedzeniem.

Ten post edytował Agnieszka AZJ nie, 11 kwi 2010 - 14:45
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post nie, 11 kwi 2010 - 14:25
Post #22

CYTAT(Fragosia @ Sun, 11 Apr 2010 - 15:15) *
O sdw super plan - ale ja mam jeszcze jedna uwagę, którą sama ostatnio sobie uświadomiłam - gdzie w tym planie są przygotowania przedkomunijne dziecka ? Ha ? A dekorowanie kościoła i spowiedź sobotnią uwzględniłaś 06.gif ?


Fragrosia,
to chyba zależy od zwyczajów w parafii. U nas dekorowanie kościoła należy do kwiaciarni, a spowiedź też się odbywa z pewnym wyprzedzeniem.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Fragosia
nie, 11 kwi 2010 - 14:49
Ze spowiedzią to mnie zaskoczyłaś, bo byłam przekonana (przynajmniej z tego co wiem wśród moich znajomych), że spowiedź dzieci zawsze odbywa sie w sobote popołudniu przed komunia.

A do dekorowanie kościoła kwiatami też mamy zamówioną firmę, ale już takie szczegóły jak rozwinięcie materiałów na ławkach, i dopięcie różnych szczegółów to już posiła siostra aby rodzice przyszli.
A i do tego jeszcze nie zdziwię się jak siostra wymysli w sobote próbę generalną - składania darów, mówienia próśb , wierszyków i śpiewania pieśni.
Fragosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,876
Dołączył: pią, 23 cze 06 - 12:27
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 6,387

GG:


post nie, 11 kwi 2010 - 14:49
Post #23

Ze spowiedzią to mnie zaskoczyłaś, bo byłam przekonana (przynajmniej z tego co wiem wśród moich znajomych), że spowiedź dzieci zawsze odbywa sie w sobote popołudniu przed komunia.

A do dekorowanie kościoła kwiatami też mamy zamówioną firmę, ale już takie szczegóły jak rozwinięcie materiałów na ławkach, i dopięcie różnych szczegółów to już posiła siostra aby rodzice przyszli.
A i do tego jeszcze nie zdziwię się jak siostra wymysli w sobote próbę generalną - składania darów, mówienia próśb , wierszyków i śpiewania pieśni.

--------------------
Mama Asi 20.11.2003 i Arusia 06.09.2001
Agnieszka AZJ
nie, 11 kwi 2010 - 14:52
CYTAT(Fragosia @ Sun, 11 Apr 2010 - 15:49) *
Ze spowiedzią to mnie zaskoczyłaś, bo byłam przekonana (przynajmniej z tego co wiem wśród moich znajomych), że spowiedź dzieci zawsze odbywa sie w sobote popołudniu przed komunia.


U nas komunia zawsze jest w sobotę, a spowiedź (mam wrażenie, ale głowy teraz nie dam, zasiałaś we mnie wątpliwość) była w czwartek. Z piątku pamiętam tylko próbę z organistą dla dzieci śpiewających psalmy.

Kwiaciarnia zajmuje się dekoracją kompleksowo i nie potrzebuje pomocy rodziców.

Ten post edytował Agnieszka AZJ nie, 11 kwi 2010 - 14:53
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post nie, 11 kwi 2010 - 14:52
Post #24

CYTAT(Fragosia @ Sun, 11 Apr 2010 - 15:49) *
Ze spowiedzią to mnie zaskoczyłaś, bo byłam przekonana (przynajmniej z tego co wiem wśród moich znajomych), że spowiedź dzieci zawsze odbywa sie w sobote popołudniu przed komunia.


U nas komunia zawsze jest w sobotę, a spowiedź (mam wrażenie, ale głowy teraz nie dam, zasiałaś we mnie wątpliwość) była w czwartek. Z piątku pamiętam tylko próbę z organistą dla dzieci śpiewających psalmy.

Kwiaciarnia zajmuje się dekoracją kompleksowo i nie potrzebuje pomocy rodziców.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Mika
nie, 11 kwi 2010 - 15:03
spowiedź w piątek,komunia w niedzielę,ksiądz ma "swoją" florystkę której tylko płacmy za kwiaty,kokardy i resztę wystroju
próby ogólne są na miesiąc wcześniej
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post nie, 11 kwi 2010 - 15:03
Post #25

spowiedź w piątek,komunia w niedzielę,ksiądz ma "swoją" florystkę której tylko płacmy za kwiaty,kokardy i resztę wystroju
próby ogólne są na miesiąc wcześniej

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
blaire
nie, 11 kwi 2010 - 19:46
Komunia 8 maja. Spowiedź Pierwsza już się odbyła- w marcu, termin drugiej pewnie poznamy na jutrzejszym zebraniu. Pierwsza próba się odbyła, przed nami jeszcze 7.
Przyjęcie pokomunijne w lokalu. Obiad + deser. Na 16 w kościele zdjęcia, rozdanie pamiątek itd. Mam nadzieję, ze goście wówczas już do domów pojadą (przynajmniej większość), bo 35 osób w mieszkaniu jednak nie zmieszczę...
Alba wisi w szafie, składki popłacone już dawno (chyba we wrześniu, żeby mieć "z głowy"). Kościół chyba dekorują siostry (ale na 100% dowiem się jutro).
Modlitwy wprawdzie zaliczone, ale zaliczone być nie musiały - wg siostry dzieci mają na to czas do końca roku szkolnego, a nie do dnia I Komunii.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post nie, 11 kwi 2010 - 19:46
Post #26

Komunia 8 maja. Spowiedź Pierwsza już się odbyła- w marcu, termin drugiej pewnie poznamy na jutrzejszym zebraniu. Pierwsza próba się odbyła, przed nami jeszcze 7.
Przyjęcie pokomunijne w lokalu. Obiad + deser. Na 16 w kościele zdjęcia, rozdanie pamiątek itd. Mam nadzieję, ze goście wówczas już do domów pojadą (przynajmniej większość), bo 35 osób w mieszkaniu jednak nie zmieszczę...
Alba wisi w szafie, składki popłacone już dawno (chyba we wrześniu, żeby mieć "z głowy"). Kościół chyba dekorują siostry (ale na 100% dowiem się jutro).
Modlitwy wprawdzie zaliczone, ale zaliczone być nie musiały - wg siostry dzieci mają na to czas do końca roku szkolnego, a nie do dnia I Komunii.


--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
sdw
pon, 12 kwi 2010 - 20:27
Fragosia, dziecko ma rownież ojca icon_wink.gif

U nas komunia w niedziele, spowiedx pewnie będzie w piatek ale w sb na bank dzieci jeszcze do koscio;a\ będa musialy isc. W tym roku nie dam się wmanewrować w żadne przygotowania. Dość sie naorałam trzy lata temu. a później jeszcez licznych żali i pretensji wysłuchać musiałam.

sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pon, 12 kwi 2010 - 20:27
Post #27

Fragosia, dziecko ma rownież ojca icon_wink.gif

U nas komunia w niedziele, spowiedx pewnie będzie w piatek ale w sb na bank dzieci jeszcze do koscio;a\ będa musialy isc. W tym roku nie dam się wmanewrować w żadne przygotowania. Dość sie naorałam trzy lata temu. a później jeszcez licznych żali i pretensji wysłuchać musiałam.



--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Graz
pon, 26 kwi 2010 - 14:37
Jak Wasze przygotowania? czasu coraz mniej icon_smile.gif

I z innej beczki - jakie przewidujecie prezenty komunijne? Oprócz pamiatek - u nas na pewno będzie rower (bo akurat dzieć wyrósł ze starego). Myslę też nad komórką.

Co w ogóle "sie daje"? Może zróbmy jakąś potencjalną liste, bo sie goście zaczynają dopytywać.
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pon, 26 kwi 2010 - 14:37
Post #28

Jak Wasze przygotowania? czasu coraz mniej icon_smile.gif

I z innej beczki - jakie przewidujecie prezenty komunijne? Oprócz pamiatek - u nas na pewno będzie rower (bo akurat dzieć wyrósł ze starego). Myslę też nad komórką.

Co w ogóle "sie daje"? Może zróbmy jakąś potencjalną liste, bo sie goście zaczynają dopytywać.

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

Mika
pon, 26 kwi 2010 - 15:01
ja dopiero dziś się podniosłam z ospy -pierwszy wolny dzień icon_wink.gif
największy zonk spotkał mnie przy próbie zakupu Jankowi komunijnych spodni -NIE MA dla małego i TAK chudego
załamana kupiłam "cokolwiek" -najmniejsze jakie były, z nadzieją ż jeszcze gdzieś znajdę coś lepszego

co do prezentów to tylko Tacie podrzuciłam pomysł na Wii -lepsze to niż quad czy skuter 37.gif
poza tym ja nie umiem i nie lubię określać się "co by dziecko chciało",nie chcę nic nikomu narzucać
padały propozycje telefonu,apratu cyfrowego,małej konsoli do grania ale moje dziecię w tych tematach mało kumate,jego pociąga tylko lego na razie,a na Nintendo DS Ola zaczęła sobie zbierać
rower też odpada - niedawno dostał nowy
w ogóle irytuje mnie ta presja prezentowa
mogłaby być "tradycja" ze zwykłymi pamiątkami i koniec
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 26 kwi 2010 - 15:01
Post #29

ja dopiero dziś się podniosłam z ospy -pierwszy wolny dzień icon_wink.gif
największy zonk spotkał mnie przy próbie zakupu Jankowi komunijnych spodni -NIE MA dla małego i TAK chudego
załamana kupiłam "cokolwiek" -najmniejsze jakie były, z nadzieją ż jeszcze gdzieś znajdę coś lepszego

co do prezentów to tylko Tacie podrzuciłam pomysł na Wii -lepsze to niż quad czy skuter 37.gif
poza tym ja nie umiem i nie lubię określać się "co by dziecko chciało",nie chcę nic nikomu narzucać
padały propozycje telefonu,apratu cyfrowego,małej konsoli do grania ale moje dziecię w tych tematach mało kumate,jego pociąga tylko lego na razie,a na Nintendo DS Ola zaczęła sobie zbierać
rower też odpada - niedawno dostał nowy
w ogóle irytuje mnie ta presja prezentowa
mogłaby być "tradycja" ze zwykłymi pamiątkami i koniec

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Abotak
pon, 26 kwi 2010 - 15:30
CYTAT(milly @ Tue, 23 Feb 2010 - 18:27) *
straszne rzeczy piszecie 29.gif


oj straszne... icon_wink.gif
Im wiecej takich mi sie pod oczy nawija, tym bardziej doceniam tego typu uroczystosci w tubylczym wydaniu.
Tylko jako widz ale roznica rzuca sie w oczy.
I im dalej od typowo polskiej spolecznosci, tym lepiej zapewne.
Skad te roznice, pojecia nie mam..
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pon, 26 kwi 2010 - 15:30
Post #30

CYTAT(milly @ Tue, 23 Feb 2010 - 18:27) *
straszne rzeczy piszecie 29.gif


oj straszne... icon_wink.gif
Im wiecej takich mi sie pod oczy nawija, tym bardziej doceniam tego typu uroczystosci w tubylczym wydaniu.
Tylko jako widz ale roznica rzuca sie w oczy.
I im dalej od typowo polskiej spolecznosci, tym lepiej zapewne.
Skad te roznice, pojecia nie mam..
blaire
pon, 26 kwi 2010 - 16:47
Ludzie, u nas niecałe 2 tygodnie do godziny zero icon_wink.gif
Nie lubię pytań "Co dziecko chciałoby w prezencie", gdyż moje dziecko oznajmiło, iż najbardziej marzy o tym, żeby przyjąć do serca Pana Jezusa. Mocniej naciskany powiedział, że w takim razie rower. No i Bionicle'a, ale już nie pamiętam którego. Nic innego mu do głowy nie przychodzi, a i to wg niego wystarczy. I dobrze. Aczkolwiek w naszej rodzinie przyjął się zwyczaj dawania pieniędzy i w zależności od tego ile dziecko uzbiera to może kupić sobie jakieś gadżety.

Co się daje? Laptopy/ komputery, zegarki, rowery, odtwarzacze mp3 czy mp4, aparaty cyfrowe, telefony komórkowe. Nie wiem co jeszcze prawdę mówiąc. A, słyszałam, że dziewczynka od Kuby z klasy ma dostać telewizor.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post pon, 26 kwi 2010 - 16:47
Post #31

Ludzie, u nas niecałe 2 tygodnie do godziny zero icon_wink.gif
Nie lubię pytań "Co dziecko chciałoby w prezencie", gdyż moje dziecko oznajmiło, iż najbardziej marzy o tym, żeby przyjąć do serca Pana Jezusa. Mocniej naciskany powiedział, że w takim razie rower. No i Bionicle'a, ale już nie pamiętam którego. Nic innego mu do głowy nie przychodzi, a i to wg niego wystarczy. I dobrze. Aczkolwiek w naszej rodzinie przyjął się zwyczaj dawania pieniędzy i w zależności od tego ile dziecko uzbiera to może kupić sobie jakieś gadżety.

Co się daje? Laptopy/ komputery, zegarki, rowery, odtwarzacze mp3 czy mp4, aparaty cyfrowe, telefony komórkowe. Nie wiem co jeszcze prawdę mówiąc. A, słyszałam, że dziewczynka od Kuby z klasy ma dostać telewizor.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
użytkownik usunięty

Go??







post pon, 26 kwi 2010 - 16:58
Post #32

[post usunięty]
blaire
pon, 26 kwi 2010 - 18:40
Przypomniało mi się, że Kuba część pieniędzy chce przeznaczyć na doposażenie zuchowego ekwipunku przed wyjazdem na obóz. Mówi też coś o "kilku ciekawych pozycjach książkowych". Nie określił jednak o co konkretnie mu chodzi.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post pon, 26 kwi 2010 - 18:40
Post #33

Przypomniało mi się, że Kuba część pieniędzy chce przeznaczyć na doposażenie zuchowego ekwipunku przed wyjazdem na obóz. Mówi też coś o "kilku ciekawych pozycjach książkowych". Nie określił jednak o co konkretnie mu chodzi.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
Graz
pon, 26 kwi 2010 - 20:22
Co do przygotowań - bo przeciez musze sie czymś zająć, nie wiem, ile czasu będzie PO godzinie zero - catering zamówiłam, tort prawie też, pozostale ciasta piecze rodzina i przyjaciółka, lody sie kupi bliżej terminu, dokupiłam filiżanki (bo miałam 11, a gości bedzie 20 doroslych) na allegro - cudem znalazłam ten sam wzór, obrusy tez na allegro. Serwetki - jak wiadomo mam - od kilku miesięcy.
Główny dzieć ubranie ma.
Drugi dzieć - tez sie cos znajdzie. Może nie garnitur, ale odświetne ubranie.
Trzeci dzieć - jeszcze nie wiem, w czym Mu bedzie do twarzy, bom twarzy nie widziała , ale cos tam dopasujemy. 06.gif
Małż - garnitur ma, buty też.
Ja - cóż, tu mamy problem, bo nie wiem, w co sie zmieszczę, ale postanowiłam sie nie stresowac, zawsze COS sie znajdzie, nieprawdaż? majtki obciskające jakies mam 37.gif
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pon, 26 kwi 2010 - 20:22
Post #34

Co do przygotowań - bo przeciez musze sie czymś zająć, nie wiem, ile czasu będzie PO godzinie zero - catering zamówiłam, tort prawie też, pozostale ciasta piecze rodzina i przyjaciółka, lody sie kupi bliżej terminu, dokupiłam filiżanki (bo miałam 11, a gości bedzie 20 doroslych) na allegro - cudem znalazłam ten sam wzór, obrusy tez na allegro. Serwetki - jak wiadomo mam - od kilku miesięcy.
Główny dzieć ubranie ma.
Drugi dzieć - tez sie cos znajdzie. Może nie garnitur, ale odświetne ubranie.
Trzeci dzieć - jeszcze nie wiem, w czym Mu bedzie do twarzy, bom twarzy nie widziała , ale cos tam dopasujemy. 06.gif
Małż - garnitur ma, buty też.
Ja - cóż, tu mamy problem, bo nie wiem, w co sie zmieszczę, ale postanowiłam sie nie stresowac, zawsze COS sie znajdzie, nieprawdaż? majtki obciskające jakies mam 37.gif

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

grzałka
pon, 26 kwi 2010 - 20:38
Ania pozaliczała wszystko bez mojego udziału, lokal zamówiony jakoś jesienią, menu będziemy dopiero dogrywać, zaproszenia wysłałam dzisiaj, albę mamy od Magdy EZ (jeszcze raz dzięki :radośnie ) sukienkę na przyjęcie dla Ani mamy, reszta rodziny jeszcze zupełnie nieubrana, Agabr ma wizję jak ja powinnam wyglądać, więc ten problem mi odpada, za to zostaje problem wyglądu ojca i synów. My jesteśmy mało duchowi i jeszcze mniej metafizyczni, więc ten aspekt zostawiam niejakiej siostrze Monice. Pierwsza próba spowiedzi już w środę, komunia 22 maja
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post pon, 26 kwi 2010 - 20:38
Post #35

Ania pozaliczała wszystko bez mojego udziału, lokal zamówiony jakoś jesienią, menu będziemy dopiero dogrywać, zaproszenia wysłałam dzisiaj, albę mamy od Magdy EZ (jeszcze raz dzięki :radośnie ) sukienkę na przyjęcie dla Ani mamy, reszta rodziny jeszcze zupełnie nieubrana, Agabr ma wizję jak ja powinnam wyglądać, więc ten problem mi odpada, za to zostaje problem wyglądu ojca i synów. My jesteśmy mało duchowi i jeszcze mniej metafizyczni, więc ten aspekt zostawiam niejakiej siostrze Monice. Pierwsza próba spowiedzi już w środę, komunia 22 maja

--------------------
kachaaa
pon, 26 kwi 2010 - 21:31
Komunia w niedzielę 37.gif

Młodzież ubrana, dziś kupiłam przedostatnią rzecz mianowicie musznik .. został tylko pasek
Wrzaskun ubrany
Małyżonek garnitur , koszule i krawat kupił w piątek
Ja zostały buty i rajstopy i odebranie płaszcza z pralni w czwartek
Próby dwie za nami przed nami jeszcze jutro ostatnia no chyba że się rozlezie wszystko to jeszcze w środę
W piątek o 15 spowiedź dzieciów i rodziców a o 18.30 sprzątanie kościoła . Dekoruje kwiaciarnia.
Meny ustalone , wybrane , zaklepane
W czwartek sprzątnięcie" działkowej" sali , pomycie naczyń spisanie itp a w sobotę przyjeżdża pan który udekoruje stoły porozstawia co trzeba na stołach itp a ja w tym czasie kupuje soki, wodę i wino

O niby już prawie wszystko ale jeszcze tyle 37.gif a ja Wrzaskun i Młodzież zakatarzeni na maxa
kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
Skąd: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post pon, 26 kwi 2010 - 21:31
Post #36

Komunia w niedzielę 37.gif

Młodzież ubrana, dziś kupiłam przedostatnią rzecz mianowicie musznik .. został tylko pasek
Wrzaskun ubrany
Małyżonek garnitur , koszule i krawat kupił w piątek
Ja zostały buty i rajstopy i odebranie płaszcza z pralni w czwartek
Próby dwie za nami przed nami jeszcze jutro ostatnia no chyba że się rozlezie wszystko to jeszcze w środę
W piątek o 15 spowiedź dzieciów i rodziców a o 18.30 sprzątanie kościoła . Dekoruje kwiaciarnia.
Meny ustalone , wybrane , zaklepane
W czwartek sprzątnięcie" działkowej" sali , pomycie naczyń spisanie itp a w sobotę przyjeżdża pan który udekoruje stoły porozstawia co trzeba na stołach itp a ja w tym czasie kupuje soki, wodę i wino

O niby już prawie wszystko ale jeszcze tyle 37.gif a ja Wrzaskun i Młodzież zakatarzeni na maxa


--------------------




sdw
pon, 26 kwi 2010 - 23:40
Ja natomiast miast coraz bardziej do przodu, to coraz bardziej do tyłu jestem. chociaż przygotowuję się sukcesywnie od września icon_rolleyes.gif

I tak, w kolejności pamiętania:

- Duża ubrana prawie - brakuje podkolanówek, ale się nie łudzę, ze kupię takie, jakie bym chciała, a nie będę z Anglii sprowadzała

- Mała ubrana prawie - brakuje podkolanówek, acz dzis w kilku sklepach usłyszałam, ze wymyslam, że podkolanówki dziewczęce białe z lajkrą to gatta produkowala ze trzy lata wstecz,a teraz na topie są żakaardowe; nie chcę zakardowych

- Młody ubrany prawie - brakuje majtek chłopiecych białych bez nadruków, no takie musi mieć, bo portki cieniutkie i nadruk spodeń wyziera, niestety NIE MA

- Stary ubrany szczątkowo - nadal nie ma butów i koszuli, garnitur jeden wisi i błaga o zmierzenie (juz z rok tak wisi, a ze dostany to i nie mierzony, bo Stary nie lubi mierzyć), drugi błaga o pralnie, krawat kupię, jak się w końcu zdecyduje na buty, co, jak mniemam, nie nastąpi nigdy

- Ja mam zakiet (hurra! bosski icon_mrgreen.gif ) i buty.

- Nie załatwiłam wypozyczalni, z czym wiąże się brak:
- obrusów
- zastawy w miażądzej części
- termosu
- barku
- Nie mam firanki do łazienki i dzecięcego pokoju
- Nie mam drzwi (w tym drzwi do łazienki i kuchni), a te musze jeszcze zabejcowac i polakierowac
- Stary nie założył listew przypodłogowych
- Nie dokończył szafek w kuchni
- klapa od sedesu wymaga wymiany, czego Stary pewnie NIE ZROBI
- muszę odnowić świeżo nabyty stolik kawowy siedemdziesięcioletni
- nie mam serwetek
- nie mam serwetników
- nie mam koncepcji na ubranie stołów
- oraz koncepcji na wianek (tfu, wróc, mam z kazdym dniem więcej koncepcji na wianek)

Chwałaż Bogu dziecko komunijne ma pozaliczane wszystko i już się nie wstydzi.

Pytania prezentowe pojawiły się i u nas. dzieco komunijne każdemu z radością obwieszcza za pośrednictwem brata lub siostry (bo samo się wstydzi), ze najchętniej to Nokia Glamour 7373 złota. Ma dostać rower i byc moze narty z butami (ozłociłabym prezentodawcę) i jakieś drobiazgi. Może być jednak, iż prezentodawca ewentualnych nart zdecyduje się na coś innego. W planach jest jeszcze trampolina i plac zabaw na podwórko. Jak Ślubny zrobi icon_twisted.gif
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pon, 26 kwi 2010 - 23:40
Post #37

Ja natomiast miast coraz bardziej do przodu, to coraz bardziej do tyłu jestem. chociaż przygotowuję się sukcesywnie od września icon_rolleyes.gif

I tak, w kolejności pamiętania:

- Duża ubrana prawie - brakuje podkolanówek, ale się nie łudzę, ze kupię takie, jakie bym chciała, a nie będę z Anglii sprowadzała

- Mała ubrana prawie - brakuje podkolanówek, acz dzis w kilku sklepach usłyszałam, ze wymyslam, że podkolanówki dziewczęce białe z lajkrą to gatta produkowala ze trzy lata wstecz,a teraz na topie są żakaardowe; nie chcę zakardowych

- Młody ubrany prawie - brakuje majtek chłopiecych białych bez nadruków, no takie musi mieć, bo portki cieniutkie i nadruk spodeń wyziera, niestety NIE MA

- Stary ubrany szczątkowo - nadal nie ma butów i koszuli, garnitur jeden wisi i błaga o zmierzenie (juz z rok tak wisi, a ze dostany to i nie mierzony, bo Stary nie lubi mierzyć), drugi błaga o pralnie, krawat kupię, jak się w końcu zdecyduje na buty, co, jak mniemam, nie nastąpi nigdy

- Ja mam zakiet (hurra! bosski icon_mrgreen.gif ) i buty.

- Nie załatwiłam wypozyczalni, z czym wiąże się brak:
- obrusów
- zastawy w miażądzej części
- termosu
- barku
- Nie mam firanki do łazienki i dzecięcego pokoju
- Nie mam drzwi (w tym drzwi do łazienki i kuchni), a te musze jeszcze zabejcowac i polakierowac
- Stary nie założył listew przypodłogowych
- Nie dokończył szafek w kuchni
- klapa od sedesu wymaga wymiany, czego Stary pewnie NIE ZROBI
- muszę odnowić świeżo nabyty stolik kawowy siedemdziesięcioletni
- nie mam serwetek
- nie mam serwetników
- nie mam koncepcji na ubranie stołów
- oraz koncepcji na wianek (tfu, wróc, mam z kazdym dniem więcej koncepcji na wianek)

Chwałaż Bogu dziecko komunijne ma pozaliczane wszystko i już się nie wstydzi.

Pytania prezentowe pojawiły się i u nas. dzieco komunijne każdemu z radością obwieszcza za pośrednictwem brata lub siostry (bo samo się wstydzi), ze najchętniej to Nokia Glamour 7373 złota. Ma dostać rower i byc moze narty z butami (ozłociłabym prezentodawcę) i jakieś drobiazgi. Może być jednak, iż prezentodawca ewentualnych nart zdecyduje się na coś innego. W planach jest jeszcze trampolina i plac zabaw na podwórko. Jak Ślubny zrobi icon_twisted.gif

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
grzałka
wto, 27 kwi 2010 - 00:37
majtki chłopięce białe bez nadruku są w tesco (cherokee)

Ania sobie życzy o to:



grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post wto, 27 kwi 2010 - 00:37
Post #38

majtki chłopięce białe bez nadruku są w tesco (cherokee)

Ania sobie życzy o to:





--------------------
kachaaa
wto, 27 kwi 2010 - 09:49
CYTAT(grzałka @ Tue, 27 Apr 2010 - 01:37) *
majtki chłopięce białe bez nadruku są w tesco (cherokee)

Ania sobie życzy o to:



Grzałka powiedz mi że twa córa wyczynowo jeździ na rolkach , mało tego robi to po mistrzowsku inaczej .... ja mam nadzieje że ty wiesz co to za rolki , przepraszam ale jak zobaczyłam je i wyobraziłam sobie 9 latkę na nich to zamarłam
kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
Skąd: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post wto, 27 kwi 2010 - 09:49
Post #39

CYTAT(grzałka @ Tue, 27 Apr 2010 - 01:37) *
majtki chłopięce białe bez nadruku są w tesco (cherokee)

Ania sobie życzy o to:



Grzałka powiedz mi że twa córa wyczynowo jeździ na rolkach , mało tego robi to po mistrzowsku inaczej .... ja mam nadzieje że ty wiesz co to za rolki , przepraszam ale jak zobaczyłam je i wyobraziłam sobie 9 latkę na nich to zamarłam

--------------------




Dominika_
wto, 27 kwi 2010 - 10:42
Młody prawie zaliczony (jakieś dwie niedobitki zostały), ubrany też prawie (została druga koszula, krawat i skarpety oraz skrócenie spodni).
Ja i monsz nieubrani wcale.

Sala zamówiona, dzisiaj potwierdzam menu i liczbę gości.
Goście zaproszeni i potwierdzeni.
Wczoraj była pierwsza próba, kolejne jutro i w przyszłym tygodniu.
Został do zamówienia tort.

W temacie prezentów, Młody póki co niespecjalnie w temacie zorientowany, goście sugerują między wierszami wręczanie kopert.
Od nas Młody w prezencie dostaje wspólny wyjazd do Eurodisneya.

Komunia 9 maja, czyli za chwilę.

Ten post edytował Dominika_ wto, 27 kwi 2010 - 10:42
Dominika_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 727
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 09:59
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,253




post wto, 27 kwi 2010 - 10:42
Post #40

Młody prawie zaliczony (jakieś dwie niedobitki zostały), ubrany też prawie (została druga koszula, krawat i skarpety oraz skrócenie spodni).
Ja i monsz nieubrani wcale.

Sala zamówiona, dzisiaj potwierdzam menu i liczbę gości.
Goście zaproszeni i potwierdzeni.
Wczoraj była pierwsza próba, kolejne jutro i w przyszłym tygodniu.
Został do zamówienia tort.

W temacie prezentów, Młody póki co niespecjalnie w temacie zorientowany, goście sugerują między wierszami wręczanie kopert.
Od nas Młody w prezencie dostaje wspólny wyjazd do Eurodisneya.

Komunia 9 maja, czyli za chwilę.

--------------------


> Odliczanie czas zacząć, komunia za płotem
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 14:04
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama