Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

zasiłek pielęgnacyjny

, jak sie do tego zabrać
> , jak sie do tego zabrać
agrafkaa
śro, 30 lis 2011 - 18:46
Janek jest astmatykiem-alergikem.Ma stwierdzoną astmę oskrzelową.Dziś ktoś mi powiedział że mogę się starać o zasiłek pielęgnacyjny dla Janka.Jakieś 3 lata temu byłam w opiece społecznej dowiedzieć się o taki zasiłek ale dowiedziałam się że moje dziecko nie jest trwale hospitalizowane w związku z tym nie mamy na niego szans.Żeby Janek był trwale hospitalizowany musiałby nie brać leków co mija się z celem.
Czy faktycznie należy nam się zasiłek pielęgnacyjny i renta socjalna??Czy też ktoś mnie wprowadził w błąd?Nie chcę z siebie robić wariatki że nie wiadomo o co mi chodzi.Jeśli już mam się za to zabrać to wolałabym wiedzieć że mu się należy.Iiiii właśnie jak się do tego zabrać????

Asia...
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
SkÄ…d: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post śro, 30 lis 2011 - 18:46
Post #1

Janek jest astmatykiem-alergikem.Ma stwierdzoną astmę oskrzelową.Dziś ktoś mi powiedział że mogę się starać o zasiłek pielęgnacyjny dla Janka.Jakieś 3 lata temu byłam w opiece społecznej dowiedzieć się o taki zasiłek ale dowiedziałam się że moje dziecko nie jest trwale hospitalizowane w związku z tym nie mamy na niego szans.Żeby Janek był trwale hospitalizowany musiałby nie brać leków co mija się z celem.
Czy faktycznie należy nam się zasiłek pielęgnacyjny i renta socjalna??Czy też ktoś mnie wprowadził w błąd?Nie chcę z siebie robić wariatki że nie wiadomo o co mi chodzi.Jeśli już mam się za to zabrać to wolałabym wiedzieć że mu się należy.Iiiii właśnie jak się do tego zabrać????

Asia...

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
Kitka*
sob, 03 gru 2011 - 21:02
Agga, przede wszystkim to, co pisała grzałka-musisz pobrać wniosek z PCPRu, bo tam odbywają się komisje orzekające w sprawie dzieci [dorosłych też, ale chodzi nam o dzieci]. Część wniosku wypełniasz sama, część lekarz, specjalista od danej choroby. Składasz wniosek wraz z dokumentacją medyczną i czekasz, aż wezwą Was na komisję. Jeśli dostaniesz orzeczenie, automatycznie MOPS przyznaje Ci zasiłek pielęgnacyjny, nie ma tu kryteriów dochodowych.
Co do świadczenie pielęgnacyjnego [te 520 zł/mies.], to z tego, co rozumiem, nie możesz ani pracować, ani mieć działalności, ani być zarejestrowana jako bezrobotna, więc tu chyba odpada, ale na sto procent nie jestem pewna.
W każdym razie o zasiłek pielęgnacyjny spokojnie możesz się starać. Co prawda to tylko 154 zł/mies/, ale poza tym można też staraćsię o dofinansowania, np na sprzęt rehabilitacyjny z PCPRu-przepraszam, nie wiem na co choruje Twój syn, więc nie wiem też jakie są Wasze potrzeby, ale np. ja dostałam dofinansowanie na okulary dla Dominika.

Co do rodzinnego, to gosiagosia ma rację , kryterium dochodowe jest takie, że dochód nie może przekroczyć 583 zł. na osobę, jeśli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne [jeśli nie ma, to dochód musi być jeszcze niższy] icon_neutral.gif A dochód wylicza się z roku poprzedniego, np. teraz za 2010 rok.

edit. pomyliłam nazwy świadczeń

Ten post edytował Kitka* sob, 03 gru 2011 - 21:04
Kitka*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,478
Dołączył: wto, 29 sie 06 - 15:33
SkÄ…d: wiocha
Nr użytkownika: 7,255

GG:


post sob, 03 gru 2011 - 21:02
Post #2

Agga, przede wszystkim to, co pisała grzałka-musisz pobrać wniosek z PCPRu, bo tam odbywają się komisje orzekające w sprawie dzieci [dorosłych też, ale chodzi nam o dzieci]. Część wniosku wypełniasz sama, część lekarz, specjalista od danej choroby. Składasz wniosek wraz z dokumentacją medyczną i czekasz, aż wezwą Was na komisję. Jeśli dostaniesz orzeczenie, automatycznie MOPS przyznaje Ci zasiłek pielęgnacyjny, nie ma tu kryteriów dochodowych.
Co do świadczenie pielęgnacyjnego [te 520 zł/mies.], to z tego, co rozumiem, nie możesz ani pracować, ani mieć działalności, ani być zarejestrowana jako bezrobotna, więc tu chyba odpada, ale na sto procent nie jestem pewna.
W każdym razie o zasiłek pielęgnacyjny spokojnie możesz się starać. Co prawda to tylko 154 zł/mies/, ale poza tym można też staraćsię o dofinansowania, np na sprzęt rehabilitacyjny z PCPRu-przepraszam, nie wiem na co choruje Twój syn, więc nie wiem też jakie są Wasze potrzeby, ale np. ja dostałam dofinansowanie na okulary dla Dominika.

Co do rodzinnego, to gosiagosia ma rację , kryterium dochodowe jest takie, że dochód nie może przekroczyć 583 zł. na osobę, jeśli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne [jeśli nie ma, to dochód musi być jeszcze niższy] icon_neutral.gif A dochód wylicza się z roku poprzedniego, np. teraz za 2010 rok.

edit. pomyliłam nazwy świadczeń

--------------------


Posty w temacie
Asia...   zasiÅ‚ek pielÄ™gnacyjny   Å›ro, 30 lis 2011 - 18:46
maja2006   ZasiÅ‚ek pielegnscyjnu jest przyznawany gdy gdziec...   Å›ro, 30 lis 2011 - 21:20
madzialenna   Maja a Ty takie orzeczenie o niepeÅ‚nosprawnoÅ›ci ...   Å›ro, 30 lis 2011 - 21:43
grzaÅ‚ka   bierzesz z PCPR dokumenty, część wypeÅ‚niasz sa...   Å›ro, 30 lis 2011 - 22:45
Agga   A na Oliviera mogla bym sie starac o taki zasilek ...   Å›ro, 30 lis 2011 - 22:55
grzaÅ‚ka   mogÅ‚abyÅ› o pielÄ™gnacyjny na pewno   Å›ro, 30 lis 2011 - 23:10
maja2006   Aga tak możesz sie starac,do tego możesz jeszcze...   czw, 01 gru 2011 - 11:57
gosiagosia   nie do konca. starac sie o swiadczenie pielegnac...   piÄ…, 02 gru 2011 - 22:23
Kitka*   JeÅ›li jest już orzeczenie, to, oprócz zasiÅ‚ku ...   sob, 03 gru 2011 - 12:33
gosiagosia   no, tylko brakuje dosc istotnej informacji, ze ten...   sob, 03 gru 2011 - 17:35
Agga   Ja nawet rodzinnego nie dostaje,wiec i tego dodatk...   sob, 03 gru 2011 - 17:45
gosiagosia   Agga, nie skladalas papierow na komisje orzekajaca...   sob, 03 gru 2011 - 18:50
Agga   Agga, nie skladalas papierow na komisje orzekajaca...   sob, 03 gru 2011 - 19:04
gosiagosia   jesli dochod na osobe przekracza te 500zl z grosza...   sob, 03 gru 2011 - 20:56
Kitka*   Agga, przede wszystkim to, co pisaÅ‚a grzaÅ‚ka-mus...   sob, 03 gru 2011 - 21:02
gosiagosia   niekoniecznie. u nas kardiolog nie musial wypel...   sob, 03 gru 2011 - 21:34
okkko   Agga druki mozesz pobrac z internetu O tutaj SkÅ...   sob, 03 gru 2011 - 22:56
Agga   Agga druki mozesz pobrac z internetu O tutaj SkÅ...   nie, 04 gru 2011 - 00:03
Agga   Agga druki mozesz pobrac z internetu O tutaj SkÅ...   nie, 04 gru 2011 - 00:04
okkko   Dzieki Ci dobra kobieto,za wskazanie nawet miejsca...   nie, 04 gru 2011 - 11:07
> zasiÅ‚ek pielÄ™gnacyjny, jak sie do tego zabrać
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 09:37
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama