Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna  

Czy Wasze dzieci lubiÄ… owoce???

> 
Arwena.
czw, 10 mar 2005 - 09:51
Marghe próbowałam wszystko oprócz koktajli i kisieli z soków. Ostatnio nie chce pić nawet soków z kartonika, ani herbaty - tylko kakao i ewentualnie napoje owocowe Hoop. Więc skapitulowałam i kupuję - bo coś pić musi.
Próbowałam dodawać zmiksowane owoce do kaszki - no i potem sama ją zjadałam. Kaszkę uwielbia - ale z cynamonem. A owocową juz nie.

Hmm może te kisiele spróbuję icon_rolleyes.gif
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post czw, 10 mar 2005 - 09:51
Post #21

Marghe próbowałam wszystko oprócz koktajli i kisieli z soków. Ostatnio nie chce pić nawet soków z kartonika, ani herbaty - tylko kakao i ewentualnie napoje owocowe Hoop. Więc skapitulowałam i kupuję - bo coś pić musi.
Próbowałam dodawać zmiksowane owoce do kaszki - no i potem sama ją zjadałam. Kaszkę uwielbia - ale z cynamonem. A owocową juz nie.

Hmm może te kisiele spróbuję icon_rolleyes.gif

--------------------
everybody lies
Pecia
czw, 10 mar 2005 - 09:56
ja robie kisiel z mrozonych truskawek
wychodzi cudo icon_biggrin.gif
nawet mÄ…z zajada icon_lol.gif
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post czw, 10 mar 2005 - 09:56
Post #22

ja robie kisiel z mrozonych truskawek
wychodzi cudo icon_biggrin.gif
nawet mÄ…z zajada icon_lol.gif

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
Kocurek
czw, 10 mar 2005 - 09:58
Mój niestety jada wyłącznie banany.
Reszta owoców jest bleeeee
Warzyw też nie jada - ani kalafiora, ani fasolki, nic icon_rolleyes.gif
Przemycam mu np. marchewkę w zupie pomidorowej, ale to mało icon_cry.gif

Pije za to soki przecierowe w dużych ilościach - chociaż tyle, choć wiem że to i tak są owoce przetworzone, więc do świeżych im daleko
icon_sad.gif
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post czw, 10 mar 2005 - 09:58
Post #23

Mój niestety jada wyłącznie banany.
Reszta owoców jest bleeeee
Warzyw też nie jada - ani kalafiora, ani fasolki, nic icon_rolleyes.gif
Przemycam mu np. marchewkę w zupie pomidorowej, ale to mało icon_cry.gif

Pije za to soki przecierowe w dużych ilościach - chociaż tyle, choć wiem że to i tak są owoce przetworzone, więc do świeżych im daleko
icon_sad.gif

--------------------
Mika
czw, 10 mar 2005 - 10:14
Jasiek z "żywych" owoców da się skusić TYLKO na jabłka (aż dziw,że truskawek nie znosi,bo ja będac z nim w ciaży pożerałam ich 2kg/h icon_wink.gif )
Przerobione można mu wcisnąć -ostatnio nawet jagody pożarł (dzięki przepisowi Marghe icon_wink.gif )
On chyba żadnej surowizny nie lubi icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 10 mar 2005 - 10:14
Post #24

Jasiek z "żywych" owoców da się skusić TYLKO na jabłka (aż dziw,że truskawek nie znosi,bo ja będac z nim w ciaży pożerałam ich 2kg/h icon_wink.gif )
Przerobione można mu wcisnąć -ostatnio nawet jagody pożarł (dzięki przepisowi Marghe icon_wink.gif )
On chyba żadnej surowizny nie lubi icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
mamami
czw, 10 mar 2005 - 10:46
Michał najchętniej je mandarynki. I tu poteiwrdzam tezę Marghe. Jestem pewna że dostaje uczulenia po jakieś wstrętnej chemii bo niekiedy zje kilka i jest wysypany, niekiedy kilogram i nic mu nie jest. Nigdy za do nie wysypało go po manadrynkach kupionych w niemczech (i nie żebym jakąs fanką ichniej gospodarki była ale czytałam gdzies że u nich owoce cytrusowe są trzy razy droższe niż u nas własnie dlatego że są lepszej jakości)
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post czw, 10 mar 2005 - 10:46
Post #25

Michał najchętniej je mandarynki. I tu poteiwrdzam tezę Marghe. Jestem pewna że dostaje uczulenia po jakieś wstrętnej chemii bo niekiedy zje kilka i jest wysypany, niekiedy kilogram i nic mu nie jest. Nigdy za do nie wysypało go po manadrynkach kupionych w niemczech (i nie żebym jakąs fanką ichniej gospodarki była ale czytałam gdzies że u nich owoce cytrusowe są trzy razy droższe niż u nas własnie dlatego że są lepszej jakości)
Elak
czw, 10 mar 2005 - 12:05
Mój Michałek owoce uwielbia, je chyba wszystkie - teraz nie mogę sobie nawet przypomnieć jakich ewentualnie nie lubi. Gorzej z warzywami surówek nie trawi icon_sad.gif .
A Juleczka tak spokojniej do owoców podchodzi. Je ale nie wszystkie. Nie lubi truskawek, kiwi tak sobie. Ponieważ jednak brata we wszystkim naśladuje to i jak on je to i ona zje. Ale raczej sama się nie upomni, żeby jej dać.
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post czw, 10 mar 2005 - 12:05
Post #26

Mój Michałek owoce uwielbia, je chyba wszystkie - teraz nie mogę sobie nawet przypomnieć jakich ewentualnie nie lubi. Gorzej z warzywami surówek nie trawi icon_sad.gif .
A Juleczka tak spokojniej do owoców podchodzi. Je ale nie wszystkie. Nie lubi truskawek, kiwi tak sobie. Ponieważ jednak brata we wszystkim naśladuje to i jak on je to i ona zje. Ale raczej sama się nie upomni, żeby jej dać.

--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

Sulichna
piÄ…, 11 mar 2005 - 14:22
Bianka lubi owoce świeże, mrożone, suszone ale nie lubi gryźć np jabłka - nudzi jej się, za długo to trwa, muszę jej pokroić na małe kawałki albo wcisnąć jabłko w rękę jak ogląda film to wtedy zje; chętnie je truskawki, banany, kiwi, jabłka, winogrona BEZPESTKOWE, mniej chętnie pomarańcze, mandarynki;
chciałabym spróbować jej dać melona ale nie wszystkie są dobre; Marghe, Amania które kupować??????
Sulichna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 624
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 08:50
Nr użytkownika: 537




post piÄ…, 11 mar 2005 - 14:22
Post #27

Bianka lubi owoce świeże, mrożone, suszone ale nie lubi gryźć np jabłka - nudzi jej się, za długo to trwa, muszę jej pokroić na małe kawałki albo wcisnąć jabłko w rękę jak ogląda film to wtedy zje; chętnie je truskawki, banany, kiwi, jabłka, winogrona BEZPESTKOWE, mniej chętnie pomarańcze, mandarynki;
chciałabym spróbować jej dać melona ale nie wszystkie są dobre; Marghe, Amania które kupować??????
Sulichna
piÄ…, 11 mar 2005 - 14:24
zapomniałam jeszcze o borówkach, które uwielbia
Sulichna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 624
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 08:50
Nr użytkownika: 537




post piÄ…, 11 mar 2005 - 14:24
Post #28

zapomniałam jeszcze o borówkach, które uwielbia
Lua
piÄ…, 11 mar 2005 - 22:52
CYTAT(Sulichna)
zapomniałam jeszcze o borówkach, które uwielbia


O tak, moje dziecko da się pokroić za borówki icon_lol.gif
Lua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,198
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 14:48
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 211




post piÄ…, 11 mar 2005 - 22:52
Post #29

CYTAT(Sulichna)
zapomniałam jeszcze o borówkach, które uwielbia


O tak, moje dziecko da się pokroić za borówki icon_lol.gif

--------------------
Mama Amelki (21.05.2002) i Alicji (26.04.2004)

ulla
piÄ…, 11 mar 2005 - 23:17
CYTAT(Lua)
CYTAT(Sulichna)
zapomniałam jeszcze o borówkach, które uwielbia


O tak, moje dziecko da się pokroić za borówki icon_lol.gif


Czyli za co??? Czyżby chodziło o jagody ?? icon_evil.gif
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post piÄ…, 11 mar 2005 - 23:17
Post #30

CYTAT(Lua)
CYTAT(Sulichna)
zapomniałam jeszcze o borówkach, które uwielbia


O tak, moje dziecko da się pokroić za borówki icon_lol.gif


Czyli za co??? Czyżby chodziło o jagody ?? icon_evil.gif

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
Lua
piÄ…, 11 mar 2005 - 23:39
CYTAT(ulla)
CYTAT(Lua)
CYTAT(Sulichna)
zapomniałam jeszcze o borówkach, które uwielbia


O tak, moje dziecko da się pokroić za borówki icon_lol.gif


Czyli za co??? Czyżby chodziło o jagody ?? icon_evil.gif


Ulla borówki amerkańskie, takie duże i bardzo słodkie. Poza tym są super na wzrok.
Lua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,198
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 14:48
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 211




post piÄ…, 11 mar 2005 - 23:39
Post #31

CYTAT(ulla)
CYTAT(Lua)
CYTAT(Sulichna)
zapomniałam jeszcze o borówkach, które uwielbia


O tak, moje dziecko da się pokroić za borówki icon_lol.gif


Czyli za co??? Czyżby chodziło o jagody ?? icon_evil.gif


Ulla borówki amerkańskie, takie duże i bardzo słodkie. Poza tym są super na wzrok.

--------------------
Mama Amelki (21.05.2002) i Alicji (26.04.2004)

ulla
sob, 12 mar 2005 - 08:52
A no tak icon_smile.gif Zapomniałam o borówce amerykańskiej icon_biggrin.gif
Weronika też lubi icon_smile.gif
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post sob, 12 mar 2005 - 08:52
Post #32

A no tak icon_smile.gif Zapomniałam o borówce amerykańskiej icon_biggrin.gif
Weronika też lubi icon_smile.gif

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
AdusiaR
sob, 12 mar 2005 - 10:08
Moja Letycja lubi najbardziej jabłka i banany, a w sezonie truskawki, czasami pomarańcze i mandarynki, ale to tak róznie bywa.
Za innymi owocami jakos nie przepada.
Olivko nie zmuszaj Norbiego do owoców, ale zachęcaj, może sie jeszcze rozsmakuje, dzieci maja takie zmienne apetyty.
Ja mam problem z warzywami, ktorych Letycja praktycznie nie toleruje, oprócz kiszonej kapusty, przemycam czasami warzywa w zupie, ale surówki to poprostu koszmar.
AdusiaR


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,729
Dołączył: pią, 23 maj 03 - 08:18
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 758

GG:


post sob, 12 mar 2005 - 10:08
Post #33

Moja Letycja lubi najbardziej jabłka i banany, a w sezonie truskawki, czasami pomarańcze i mandarynki, ale to tak róznie bywa.
Za innymi owocami jakos nie przepada.
Olivko nie zmuszaj Norbiego do owoców, ale zachęcaj, może sie jeszcze rozsmakuje, dzieci maja takie zmienne apetyty.
Ja mam problem z warzywami, ktorych Letycja praktycznie nie toleruje, oprócz kiszonej kapusty, przemycam czasami warzywa w zupie, ale surówki to poprostu koszmar.

--------------------
moje córeczki:

Letycja Anna ur. 21.09.2000 r.
Amelia Marta ur. 21.05.2005 r.
aluc

Go??







post sob, 12 mar 2005 - 10:15
Post #34

zimą tylko jabłka i banany mu wchodzą, ale latem wchodzi wszystko (bo świeże), pół kilo malin w zeszłym roku sam potrafił opędzlować w kwadransik icon_biggrin.gif

za to kompoty i zupy owocowe są bleee, warzywa za to tylko i wyłącznie gotowane, surówek nie ruszy icon_rolleyes.gif

z tymi pryskańcami to prawda jest, od pomidora ze skórką dostaje od razu wysypki, a od obranego jeszcze nigdy nie dostał
ewabi
sob, 12 mar 2005 - 14:50
Owoce owszem, wszystkie. Począwszy od minionego lata nie potrafię sobie przypomnieć, by czegoś nie chciał zjeść. wczoraj wsuwał grejfruta. Co prawda na pytanie czy dobry odpowiadał, że nie, ale jeść nie chciał przestać.
Za to surowe warzywa... icon_rolleyes.gif tylko marchew, ogórki i pomidory. Martwię się tym, że o tej porze roku na pewno pryskane, ale jak mu nie dam tego ogórka na kanapkę, to już w ogóle nic oprócz marchewki nie zje. A marchewka niekoniecznie najbardziej mu służy, bo miewa problemy z zaparciami. Tak więc przymykam oczy i daję, nawet nie mogę powiedzieć, że w jakichś umiarkowanych ilościach.
ewabi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,860
Dołączył: wto, 13 lip 04 - 10:54
Nr użytkownika: 1,925




post sob, 12 mar 2005 - 14:50
Post #35

Owoce owszem, wszystkie. Począwszy od minionego lata nie potrafię sobie przypomnieć, by czegoś nie chciał zjeść. wczoraj wsuwał grejfruta. Co prawda na pytanie czy dobry odpowiadał, że nie, ale jeść nie chciał przestać.
Za to surowe warzywa... icon_rolleyes.gif tylko marchew, ogórki i pomidory. Martwię się tym, że o tej porze roku na pewno pryskane, ale jak mu nie dam tego ogórka na kanapkę, to już w ogóle nic oprócz marchewki nie zje. A marchewka niekoniecznie najbardziej mu służy, bo miewa problemy z zaparciami. Tak więc przymykam oczy i daję, nawet nie mogę powiedzieć, że w jakichś umiarkowanych ilościach.

--------------------
A.L.

Go??







post sob, 12 mar 2005 - 19:21
Post #36

Nie lubi icon_confused.gif A tych ktore lubi jesc nie moze.Po cytrusach dostaje wysypki na calym ciele.Teraz juz jest duzo lepiej i po polowce grapefruita nic jej nie jest. Dlatego kupuje zawsze tylko jeden owoc i jemy na spolke.Ale gdyby mogla zjadla by i ze trzy na raz. Wlasciwie grapefruity to jedyne owoce o ktore sie dopomina. No w sezonie jadla jeszcze czeresnie. I nic wiecej.
Czasem stosuje rozne wybiegi zeby zjadla choc kawale jablka czy banana czy kiwi.Czasem sie uda a czasem nie icon_wink.gif
Slodyczy je bardzo malo.
ewis_
sob, 12 mar 2005 - 22:08
Jedno lubi wszystkie owoce i warzywa i wcina aż miło icon_biggrin.gif , a drugie nie może, bo jest alergikiem warzywno-owocowym icon_sad.gif

Ciesz się, że Twój synek pije soki - zawsze to też owoc, nieprawdaż?
ewis_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,211
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 16:28
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,829

GG:


post sob, 12 mar 2005 - 22:08
Post #37

Jedno lubi wszystkie owoce i warzywa i wcina aż miło icon_biggrin.gif , a drugie nie może, bo jest alergikiem warzywno-owocowym icon_sad.gif

Ciesz się, że Twój synek pije soki - zawsze to też owoc, nieprawdaż?

--------------------
mama Alusi, Ewci i Stasia
Leonia
pon, 25 mar 2019 - 11:03
Uwielbiają. Nie ma chyba owocu, który by im nie podchodził. icon_smile.gif
Leonia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 37
Dołączył: sob, 23 mar 19 - 12:14
Nr użytkownika: 52,871




post pon, 25 mar 2019 - 11:03
Post #38

Uwielbiają. Nie ma chyba owocu, który by im nie podchodził. icon_smile.gif
nacomie
piÄ…, 24 maj 2019 - 10:15
mój syn uwieeeeeeelbia! truskawki mogłby jeść dzień i noc, jakbym mu nie zabierała xd
nacomie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: pią, 24 maj 19 - 10:07
Nr użytkownika: 53,083




post piÄ…, 24 maj 2019 - 10:15
Post #39

mój syn uwieeeeeeelbia! truskawki mogłby jeść dzień i noc, jakbym mu nie zabierała xd
matkaipolka
śro, 12 cze 2019 - 10:44
Z owocami tak naprawdę nie ma większego problemu. U mnie dzieci je lubią. Gorzej jest z warzywami. Niektórych po prostu nie chcą nawet tknąć
matkaipolka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: śro, 12 cze 19 - 10:39
Nr użytkownika: 53,126




post śro, 12 cze 2019 - 10:44
Post #40

Z owocami tak naprawdę nie ma większego problemu. U mnie dzieci je lubią. Gorzej jest z warzywami. Niektórych po prostu nie chcą nawet tknąć
> Czy Wasze dzieci lubiÄ… owoce???
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 26 kwi 2024 - 08:26
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama