Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna  

Jak nauczyć pić z butli?

> 
asiagro

Go??







post wto, 17 sty 2006 - 22:32
Post #41

no niestety ja mam ten sam problem i maly tez sie budzil czesto w nocy az wpadlam na pomysl aby mu dawac przed wieczornym snem mleko z kleikiem kukurydzianym z lyzeczki i spi do ok 2 godziny potem mu daje cyca i spi do rana a jak sie przebudzi to go bujam troche w wozeczku i za nic nie daje mu cyca Mam nadzieje ze sie przyzwyczaji i przestanie sie budzic A co do nauki picia z butli to przestancie sie ludzic Nie nauczy sie Wiem to bo ja(mama mi mowila) tez nie pilam z butli i moj synek robi to samo
parasolka
śro, 18 sty 2006 - 20:23
minęło już trochę czasu od pierwszego posta, Jędrek faktycznie nie nauczył się pić z butelki, odstawiłam go od piersi i od razu zaczął pić z niekapka - a mleka nie pił /poza piersia/ nigdy i nadal nie pije
ale jak widac da się to przeżyc wink.gif
parasolka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,020
Dołączył: śro, 04 sie 04 - 11:12
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,982




post śro, 18 sty 2006 - 20:23
Post #42

minęło już trochę czasu od pierwszego posta, Jędrek faktycznie nie nauczył się pić z butelki, odstawiłam go od piersi i od razu zaczął pić z niekapka - a mleka nie pił /poza piersia/ nigdy i nadal nie pije
ale jak widac da się to przeżyc wink.gif

--------------------
Parasolka





Nic dwa razy siÄ™ nie zdarza
Bela77

Go??







post wto, 31 sty 2006 - 12:54
Post #43

Jestem mamą 3 miesięcznego Tymusia. Mam też ten problem, nie chce jeść z butelki - płacze, krzyczy, złości się. Próbowałam wielu butelek, róznych smoczków. potrzebuje czasami wyjść na klka godzin i jest to dla mnie problem. Kiedyś oglądałam taki amerykański program, który był własnie o tym jak odstawić dziecko od piersi i przejść na butelkę. Był to program pt. ZAKLINACZKA DZIECI. Zastosowano tam specjalną butelkę, którą od razu dziecko zassało, z tym że piersi już nie dostało.
Jednocze się z mamami które mają taki sam problem.
Bela
mazia
pon, 06 lut 2006 - 10:34
Mój 2-miesięczny synek też nie umie ssać. Wiem że jedzac z butli powinno byćsłychać takie charakterystyczne syczenie i powinny wydobywać sie malutkie bąbelki co oznacza żę dziecko wypuszcza powietrze a nie łyka go. Nieststy mój maluszek w ten sposób jadł możę ze 3 razy a zazwyczaj pije tak że nic nie słychać i nic nie widać. Czesto tez cierpi na zaparcia. MOze to wina włąśnie takiego nieumiejetnego ssania podczas którego Matus połyka powietrze? Jak mam mu pomóc prawidłowo ssać bo juz nie wspomne że zjedzenie 90ml (więcej nie je) trwa nawet i 40 minut czasami.

___________________________
Marzena mama 3 letniego Szymusia i 2 miesiecznego Mateuszka
mazia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,037
Dołączył: nie, 20 lis 05 - 09:27
SkÄ…d: Huciane osiedle
Nr użytkownika: 4,089




post pon, 06 lut 2006 - 10:34
Post #44

Mój 2-miesięczny synek też nie umie ssać. Wiem że jedzac z butli powinno byćsłychać takie charakterystyczne syczenie i powinny wydobywać sie malutkie bąbelki co oznacza żę dziecko wypuszcza powietrze a nie łyka go. Nieststy mój maluszek w ten sposób jadł możę ze 3 razy a zazwyczaj pije tak że nic nie słychać i nic nie widać. Czesto tez cierpi na zaparcia. MOze to wina włąśnie takiego nieumiejetnego ssania podczas którego Matus połyka powietrze? Jak mam mu pomóc prawidłowo ssać bo juz nie wspomne że zjedzenie 90ml (więcej nie je) trwa nawet i 40 minut czasami.

___________________________
Marzena mama 3 letniego Szymusia i 2 miesiecznego Mateuszka
wentylka
śro, 15 lut 2006 - 13:03
ratunku!! moja 11 miesięczna Zuzka nagle zaczęła odmawiać pici mleka NAN2 i każdego innego z resztą też. Każdego oprócz piersi, i co ja mam robić. Kaszki, owszem je, ale mleka nie i koniec a ja czasem nie mogę dać jej piersi. Ratunku, czy któraś z was też miała taki problem. Jak z tego wyjść i czy w ogóle można z tego wyjść???? icon_cry.gif
wentylka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: czw, 09 lut 06 - 17:01
Nr użytkownika: 4,877




post śro, 15 lut 2006 - 13:03
Post #45

ratunku!! moja 11 miesięczna Zuzka nagle zaczęła odmawiać pici mleka NAN2 i każdego innego z resztą też. Każdego oprócz piersi, i co ja mam robić. Kaszki, owszem je, ale mleka nie i koniec a ja czasem nie mogę dać jej piersi. Ratunku, czy któraś z was też miała taki problem. Jak z tego wyjść i czy w ogóle można z tego wyjść???? icon_cry.gif
wentylka
śro, 15 lut 2006 - 16:08
drogie mamy, karmie moja Zuzke (11 m-cy) piersia głównie w nocy, od 2 m-cy zaczęłam podawac jej w dzień NAN2 i chętnie je piła, aż nagle któregoś dnia odmówiła i do dziś nie chce go pić. Zupełnie nie wiem dlaczego. Próbowalam z innym mlekiem, ale tez nie chce. Tylko cyca! Ratunku!! Kaszki na + NANie jada, ale samego pić nie chce. Co mam robić, przecież nie zawsze mogę karmic piersia.
wentylka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: czw, 09 lut 06 - 17:01
Nr użytkownika: 4,877




post śro, 15 lut 2006 - 16:08
Post #46

drogie mamy, karmie moja Zuzke (11 m-cy) piersia głównie w nocy, od 2 m-cy zaczęłam podawac jej w dzień NAN2 i chętnie je piła, aż nagle któregoś dnia odmówiła i do dziś nie chce go pić. Zupełnie nie wiem dlaczego. Próbowalam z innym mlekiem, ale tez nie chce. Tylko cyca! Ratunku!! Kaszki na + NANie jada, ale samego pić nie chce. Co mam robić, przecież nie zawsze mogę karmic piersia.
eni20
śro, 15 lut 2006 - 17:36
sporbuj sciagac mleko,wtedy ktos moze je podac w czasie Twojej nieobecnosci/ albo zmien mieszanke,np bebiko,bebilon itp
eni20


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,561
Dołączył: nie, 24 kwi 05 - 17:43
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 3,038

GG:


post śro, 15 lut 2006 - 17:36
Post #47

sporbuj sciagac mleko,wtedy ktos moze je podac w czasie Twojej nieobecnosci/ albo zmien mieszanke,np bebiko,bebilon itp
sofijka
sob, 12 sie 2006 - 09:29
bardzo prosze orady jak dziecko przyzwyczaic do butelki, probuje trzeci tydzien, od srody do pracy a on jej nie chce, tylko dsie bawi. brakuje mi juz pomyslow, zmienialam smoczki, na sam smok mu chce sie wymiotowac, ma dopiro 4 miesiace skonczone, prosze o jakas pomoc,
sofijka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 15 lut 06 - 19:46
Skąd: Głogów
Nr użytkownika: 4,937

GG:


post sob, 12 sie 2006 - 09:29
Post #48

bardzo prosze orady jak dziecko przyzwyczaic do butelki, probuje trzeci tydzien, od srody do pracy a on jej nie chce, tylko dsie bawi. brakuje mi juz pomyslow, zmienialam smoczki, na sam smok mu chce sie wymiotowac, ma dopiro 4 miesiace skonczone, prosze o jakas pomoc,
Mika
sob, 12 sie 2006 - 13:03
może być trudno
mój ni smoka,ni butli do dziś nie chce
walczę o picie -trochę łyknie ale mleka nie pije,jedynie kaszki-li tylko i wyłącznie łyżką
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post sob, 12 sie 2006 - 13:03
Post #49

może być trudno
mój ni smoka,ni butli do dziś nie chce
walczę o picie -trochę łyknie ale mleka nie pije,jedynie kaszki-li tylko i wyłącznie łyżką

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
agulkak
śro, 13 gru 2006 - 22:40
Witam i proszę o podzielenie się doświadczeniami,
Amelcia ma 8 m-cy i ostro buntuje się przeciwko piciu mlaka z butli. Nadal karmię ją piersią, ale no niestety, nadszedł moment, że moje piersi zaczęły się ostro buntować i strasznie mnie bolą od tego ssania. Co jakiś czas podejmowałam próbę karmienia mlekiem modyfikowanym z butli, ale to nie usatysfakcjonowało mojej małej, choć soczki z butli toleruje. Ostatni podjęłam nawet próbę podania jej mojego własnego mleka z butelki, ale był jeden wielki ryk. Nie wiem co robić, bo poza moim cycem świata nie widzi, no i jestem tym samym uwiązana. Przez ostatnie dni podjęliśmy z mężem próbę podania kaszki na kolację i usypiania jej przy muzyce. Zdało to egzamin, ale budzi się co godzinę. Poradźcie proszę co mogę jeszcze jej podać, żeby było treściwe i usypiało na kilka godzin. Nadmieniam, iż przez pierwsze pół roku spała od 21 do 9 rano z przerwą na picie ok 5, na samej piersi.
Dzięki z a porady doświadczonych mamusiek
dodaję, iż nie chce też smoka
agulkak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: pią, 03 lis 06 - 23:18
Nr użytkownika: 8,326




post śro, 13 gru 2006 - 22:40
Post #50

Witam i proszę o podzielenie się doświadczeniami,
Amelcia ma 8 m-cy i ostro buntuje się przeciwko piciu mlaka z butli. Nadal karmię ją piersią, ale no niestety, nadszedł moment, że moje piersi zaczęły się ostro buntować i strasznie mnie bolą od tego ssania. Co jakiś czas podejmowałam próbę karmienia mlekiem modyfikowanym z butli, ale to nie usatysfakcjonowało mojej małej, choć soczki z butli toleruje. Ostatni podjęłam nawet próbę podania jej mojego własnego mleka z butelki, ale był jeden wielki ryk. Nie wiem co robić, bo poza moim cycem świata nie widzi, no i jestem tym samym uwiązana. Przez ostatnie dni podjęliśmy z mężem próbę podania kaszki na kolację i usypiania jej przy muzyce. Zdało to egzamin, ale budzi się co godzinę. Poradźcie proszę co mogę jeszcze jej podać, żeby było treściwe i usypiało na kilka godzin. Nadmieniam, iż przez pierwsze pół roku spała od 21 do 9 rano z przerwą na picie ok 5, na samej piersi.
Dzięki z a porady doświadczonych mamusiek
dodaję, iż nie chce też smoka
Agga
czw, 14 gru 2006 - 13:53
To butle z mlekiem niech poda tatuś lub ktoś inny z domowników którego dobrze zna ,bo jak ty dajesz jej a ona ma w zasiegu rączki bar mleczny icon_lol.gif to trudno mając taki wybór i pod ręką jeśc z butli.
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post czw, 14 gru 2006 - 13:53
Post #51

To butle z mlekiem niech poda tatuś lub ktoś inny z domowników którego dobrze zna ,bo jak ty dajesz jej a ona ma w zasiegu rączki bar mleczny icon_lol.gif to trudno mając taki wybór i pod ręką jeśc z butli.

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
agulkak
piÄ…, 15 gru 2006 - 10:42
tak, tylko najlepsze jest to, że nawet od męża nie chce icon_smile.gif
agulkak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: pią, 03 lis 06 - 23:18
Nr użytkownika: 8,326




post piÄ…, 15 gru 2006 - 10:42
Post #52

tak, tylko najlepsze jest to, że nawet od męża nie chce icon_smile.gif
Agga
piÄ…, 15 gru 2006 - 16:32
No to jest problem.A może jej smoczek nie odpowiada.Może przetestój inny.
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post piÄ…, 15 gru 2006 - 16:32
Post #53

No to jest problem.A może jej smoczek nie odpowiada.Może przetestój inny.

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
agulkak
piÄ…, 15 gru 2006 - 18:03
będę musiała, choć dziwne jest to, że herbatke to potrafi wypić z butli. Będę musiała potestować inne.
Dziwne jest to, że to już moje drugie dziecko, a różnica i doświadczenia o 180 stopni inne
agulkak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: pią, 03 lis 06 - 23:18
Nr użytkownika: 8,326




post piÄ…, 15 gru 2006 - 18:03
Post #54

będę musiała, choć dziwne jest to, że herbatke to potrafi wypić z butli. Będę musiała potestować inne.
Dziwne jest to, że to już moje drugie dziecko, a różnica i doświadczenia o 180 stopni inne
Agga
piÄ…, 15 gru 2006 - 19:05
Ja też tak mam i u mnie różnica jest 360 stopni icon_lol.gif
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post piÄ…, 15 gru 2006 - 19:05
Post #55

Ja też tak mam i u mnie różnica jest 360 stopni icon_lol.gif

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
justin
piÄ…, 15 gru 2006 - 21:42
u nas problemem okazał się smoczek, jak dałam z większa dziurą to było ok.
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post piÄ…, 15 gru 2006 - 21:42
Post #56

u nas problemem okazał się smoczek, jak dałam z większa dziurą to było ok.

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
trylinka
sob, 16 gru 2006 - 19:02
Moja też nie chce ani butli ani smoka. Nie wiem czy szukać sposobów i zmuszać? icon_rolleyes.gif
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post sob, 16 gru 2006 - 19:02
Post #57

Moja też nie chce ani butli ani smoka. Nie wiem czy szukać sposobów i zmuszać? icon_rolleyes.gif
orzechowa
nie, 17 gru 2006 - 00:05
Moja Zuzia ma dwa miesiące i troszę i od jakiś trzech tygodni próbuję nauczyć ją jeść z butelki mój odciągany pokarm. Prób było już z pięć. Udało się RAZ, wczoraj, ja ją karmiłam, gdy była to jedynka Aventu (wcześniej próbowaliśmy trójprzepływowym), czyli najmniejszy przepływ i gdy mleko było rozmrożone (a nie to trzymane dobę w lodówce).
Dziś karmienie jedynką mlekiem z lodówki przez Babcię a potem przeze mnie się nie udało icon_rolleyes.gif
Dodam że podobna pora dnia i dziecko podobnie głodne...
O co chodzi ?
Czy ktokolwiek zauwazył różnice w 'lubieniu' mleka chłodzonego vs. mrożonego ? (bo taki jedynie na razie mam pomysł....)
orzechowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 585
Dołączył: pon, 13 mar 06 - 20:46
Skąd: kiedyś Centrum/ teraz Południe
Nr użytkownika: 5,231




post nie, 17 gru 2006 - 00:05
Post #58

Moja Zuzia ma dwa miesiące i troszę i od jakiś trzech tygodni próbuję nauczyć ją jeść z butelki mój odciągany pokarm. Prób było już z pięć. Udało się RAZ, wczoraj, ja ją karmiłam, gdy była to jedynka Aventu (wcześniej próbowaliśmy trójprzepływowym), czyli najmniejszy przepływ i gdy mleko było rozmrożone (a nie to trzymane dobę w lodówce).
Dziś karmienie jedynką mlekiem z lodówki przez Babcię a potem przeze mnie się nie udało icon_rolleyes.gif
Dodam że podobna pora dnia i dziecko podobnie głodne...
O co chodzi ?
Czy ktokolwiek zauwazył różnice w 'lubieniu' mleka chłodzonego vs. mrożonego ? (bo taki jedynie na razie mam pomysł....)

--------------------
Orzechowa

mama Zuzanny z 2006 i Olgi z 2009
agulkak
pon, 18 gru 2006 - 16:13
CYTAT(trylinka)
Moja też nie chce ani butli ani smoka. Nie wiem czy szukać sposobów i zmuszać?  :roll:


tak wogóle to mój lekarz twierdzi, żeby nie zmuszać dziecka do butli, jak nie chce to nie; mleko z butli możan zastąpić różnymi innymi nabiałami,np. serki. Moja Amelcia uwielbia danonki i monte, no ale pozostaje problem nocnego karmienia no i cyc jest niezastąpiony
agulkak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: pią, 03 lis 06 - 23:18
Nr użytkownika: 8,326




post pon, 18 gru 2006 - 16:13
Post #59

CYTAT(trylinka)
Moja też nie chce ani butli ani smoka. Nie wiem czy szukać sposobów i zmuszać?  :roll:


tak wogóle to mój lekarz twierdzi, żeby nie zmuszać dziecka do butli, jak nie chce to nie; mleko z butli możan zastąpić różnymi innymi nabiałami,np. serki. Moja Amelcia uwielbia danonki i monte, no ale pozostaje problem nocnego karmienia no i cyc jest niezastąpiony
trylinka
pon, 18 gru 2006 - 18:00
Ale ja chcę wrócić do pracy... icon_rolleyes.gif
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post pon, 18 gru 2006 - 18:00
Post #60

Ale ja chcę wrócić do pracy... icon_rolleyes.gif
> Jak nauczyć pić z butli?
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 04 cze 2024 - 03:05
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama