Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
100 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

Czerwcowe brzdące podbijają świat (cz. 8)

, *obchodzimy swoje pierwsze urodziny!*
> , *obchodzimy swoje pierwsze urodziny!*
Silije
śro, 30 kwi 2008 - 11:34
Słuchajcie materiał będzie prawdopodobnie dziś po południu na tej stronie:
https://dziendobrytvn.onet.pl/

Dziękuję Wam bardzo za poparcie 03.gif

Ten post edytował Silije śro, 30 kwi 2008 - 11:35
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post śro, 30 kwi 2008 - 11:34
Post #21

Słuchajcie materiał będzie prawdopodobnie dziś po południu na tej stronie:
https://dziendobrytvn.onet.pl/

Dziękuję Wam bardzo za poparcie 03.gif

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
Kamcia_89

Go??







post śro, 30 kwi 2008 - 11:42
Post #22

Dodzia a więc gratulacje dla Oskarka brawo_bis.gif Zuch chłopak icon_smile.gif

A własnie. Miałam jeszcze napiać co do tych moich wyników.. Byłam u internisty, narazie nie wiadomo co mi jest.. Wyszlam z gabinetu po 10 minutach ze skierowaniem na usg jamy brzusznej.. Zarejestrowalam sie na to w mojej przychodni, ale termin dopiero na 28 czerwca.. A ja musze juz 32.gif
I teraz mam pytanie - skoro recepcjonistka z tylu tego skierowania napisala mi dla przypomnienia o ktorej godz. i w jakim gabinecie, to moge teraz z tym skierowaniem isc jeszcze gdzie indziej? Bo chce zazdwonic do szpitala, zapytac na kiedy tam maja wolne terminy.. I nie wiem czy by mi jeszcze przyjeli to skierowanie.. Jak to jest?

jaAga*
śro, 30 kwi 2008 - 12:02
Kamcia nie wiem, ale próbuj.
Silije czekam w takim razie na obejrzenie w necie.
Kate wybieramy sie na tydzień 19-25 maja do Świebodzic, ale pociąg mamy do Wrocławia, stamtąd nas odbiorą, no i Wrocław napewno odwiedzimy-ja własnie chcę do ZOO, bo to nasze zamojskie to lipne trochę.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post śro, 30 kwi 2008 - 12:02
Post #23

Kamcia nie wiem, ale próbuj.
Silije czekam w takim razie na obejrzenie w necie.
Kate wybieramy sie na tydzień 19-25 maja do Świebodzic, ale pociąg mamy do Wrocławia, stamtąd nas odbiorą, no i Wrocław napewno odwiedzimy-ja własnie chcę do ZOO, bo to nasze zamojskie to lipne trochę.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
odynka

Go??







post śro, 30 kwi 2008 - 12:06
Post #24

ech a ja nie widzialam Silije;(

dziewczyny sorka ze tak krotko ale... i do nas musialo sie w koncu cos przypaletac - mamy plesniawki;( jak z tym zyc? jak leczyc? ile razy dziennie aftin? help...
LilySnape
śro, 30 kwi 2008 - 12:17
CYTAT(odynka @ Tue, 29 Apr 2008 - 08:29) *
dziewczyny jak chcecie to prosze na odynka@odiland.com wszystkie zdjecia maluszkow i przerobie - jesli przyjda na raz bo za duzo czasu nie mam wiec taka jednorazowa akcje moge zrobic;) Lily daj znac czy chcesz tak i w jakim stylu przerobka;) zdjecia najlepiej 800x600

OK, nie ma sprawy. Tylko powiedz mi proszę, dlaczego wyskakiwało mi, że mam za dużo obrazkow? Czy w jednym poście są jakieś limity? Bo chciałam dodać kilka, a post nie chciał się zmodyfikować, tylko takie info wyskakiwało właśnie...

Silije, pamiętałam i obejrzalam icon_biggrin.gif Akurat tak się złożyło, że mama zabrała małego na spacer (kurcze, mam pomoc b. rzadko teraz po przeprowadzce... tzn, rzadko w porownaniu z tym, gdy mieszkalam koło teściów... a nie mowiłam, że gdy sie mieszka z dala, od razu bardziej się teścia docenia icon_wink.gif ) Zatem włączyłam TV no i bylaś tam z mężem i dziećmi w "towarzystwie" innych mam też. I foty z porodu zapodali, i wy z mężem mieliście ubaw udając, że rodzicie icon_biggrin.gif Córeczkę widzialam icon_biggrin.gif A ty wyglądalaś zgodnie z moimi wyobrażeniami, co rzadko sie zdarza w przypadku ludzi z forum icon_smile.gif Ech, kobieto, jesteś stworzona do bycia mamą, co tu dużo mówić icon_biggrin.gif Tylko ten Prokop jakoś mi nie pasuje, wuidać, że dzieci nie ma icon_razz.gif

Cześć Kamcia!

Pleśniawki - nie wiem, nie było u nas...

Co do żarcia to Marcinek jadłby o porze dowolnej. Wiec mu dawkuję, bo ciągle by jadł icon_wink.gif Co 1, 5 godz- 2 godz. po ok. 130 ml.




LilySnape


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,600
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 14:56
SkÄ…d: z Marcinkowa ;)
Nr użytkownika: 7,163




post śro, 30 kwi 2008 - 12:17
Post #25

CYTAT(odynka @ Tue, 29 Apr 2008 - 08:29) *
dziewczyny jak chcecie to prosze na odynka@odiland.com wszystkie zdjecia maluszkow i przerobie - jesli przyjda na raz bo za duzo czasu nie mam wiec taka jednorazowa akcje moge zrobic;) Lily daj znac czy chcesz tak i w jakim stylu przerobka;) zdjecia najlepiej 800x600

OK, nie ma sprawy. Tylko powiedz mi proszę, dlaczego wyskakiwało mi, że mam za dużo obrazkow? Czy w jednym poście są jakieś limity? Bo chciałam dodać kilka, a post nie chciał się zmodyfikować, tylko takie info wyskakiwało właśnie...

Silije, pamiętałam i obejrzalam icon_biggrin.gif Akurat tak się złożyło, że mama zabrała małego na spacer (kurcze, mam pomoc b. rzadko teraz po przeprowadzce... tzn, rzadko w porownaniu z tym, gdy mieszkalam koło teściów... a nie mowiłam, że gdy sie mieszka z dala, od razu bardziej się teścia docenia icon_wink.gif ) Zatem włączyłam TV no i bylaś tam z mężem i dziećmi w "towarzystwie" innych mam też. I foty z porodu zapodali, i wy z mężem mieliście ubaw udając, że rodzicie icon_biggrin.gif Córeczkę widzialam icon_biggrin.gif A ty wyglądalaś zgodnie z moimi wyobrażeniami, co rzadko sie zdarza w przypadku ludzi z forum icon_smile.gif Ech, kobieto, jesteś stworzona do bycia mamą, co tu dużo mówić icon_biggrin.gif Tylko ten Prokop jakoś mi nie pasuje, wuidać, że dzieci nie ma icon_razz.gif

Cześć Kamcia!

Pleśniawki - nie wiem, nie było u nas...

Co do żarcia to Marcinek jadłby o porze dowolnej. Wiec mu dawkuję, bo ciągle by jadł icon_wink.gif Co 1, 5 godz- 2 godz. po ok. 130 ml.






--------------------
Marcin, 25.05.2007
LilySnape
śro, 30 kwi 2008 - 12:21
P.S.
Lalicja - ach te ciążowe czasy icon_biggrin.gif Mam do nich sentyment pomimo rożnych niemilych przeżyć... A jaka byłam wtedy nieświadoma, co mnie czeka po porodzie icon_smile.gif Niby wiedziałam, a nie wiedziałam.

Dziś poleciałam po jakieś ciuchy - bez wózka - ale ulga, bo gdzie wyłażę,m ciągle z wózkiem icon_razz.gif Juz sie nie mogę doczekać, kiedy bez wózka bedziemy z mlodym śmigać icon_razz.gif

I wiecie co? Marcinek już dziecko, nie niemowlak. Jakoś mi tęskno za tymi czasami, kiedy to dostawał pierwszy raz zupkę icon_smile.gif Taki rozczulający. Teraz ludzi na dworze zaczepia, król życia, słowo daję icon_lol.gif Muszę się przestawic, bo jeszcze niedawno bał się obcych.
LilySnape


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,600
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 14:56
SkÄ…d: z Marcinkowa ;)
Nr użytkownika: 7,163




post śro, 30 kwi 2008 - 12:21
Post #26

P.S.
Lalicja - ach te ciążowe czasy icon_biggrin.gif Mam do nich sentyment pomimo rożnych niemilych przeżyć... A jaka byłam wtedy nieświadoma, co mnie czeka po porodzie icon_smile.gif Niby wiedziałam, a nie wiedziałam.

Dziś poleciałam po jakieś ciuchy - bez wózka - ale ulga, bo gdzie wyłażę,m ciągle z wózkiem icon_razz.gif Juz sie nie mogę doczekać, kiedy bez wózka bedziemy z mlodym śmigać icon_razz.gif

I wiecie co? Marcinek już dziecko, nie niemowlak. Jakoś mi tęskno za tymi czasami, kiedy to dostawał pierwszy raz zupkę icon_smile.gif Taki rozczulający. Teraz ludzi na dworze zaczepia, król życia, słowo daję icon_lol.gif Muszę się przestawic, bo jeszcze niedawno bał się obcych.

--------------------
Marcin, 25.05.2007
odynka

Go??







post śro, 30 kwi 2008 - 12:21
Post #27

no tak Lily są ograniczenia do ilości grafiki w jednym poście:(
LilySnape
śro, 30 kwi 2008 - 12:26
^ A z ciekawości, ile można zamieścić?
LilySnape


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,600
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 14:56
SkÄ…d: z Marcinkowa ;)
Nr użytkownika: 7,163




post śro, 30 kwi 2008 - 12:26
Post #28

^ A z ciekawości, ile można zamieścić?

--------------------
Marcin, 25.05.2007
odynka

Go??







post śro, 30 kwi 2008 - 12:39
Post #29

CYTAT(LilySnape @ Wed, 30 Apr 2008 - 13:26) *
^ A z ciekawości, ile można zamieścić?

nie wiem icon_redface.gif
zajka

Go??







post śro, 30 kwi 2008 - 13:11
Post #30

CYTAT(LilySnape @ Wed, 30 Apr 2008 - 13:17) *
Tylko ten Prokop jakoś mi nie pasuje, wuidać, że dzieci nie ma icon_razz.gif

29.gif ja też tekstów Prokopa nie trawię.
CYTAT(LilySnape @ Wed, 30 Apr 2008 - 13:21) *
I wiecie co? Marcinek już dziecko, nie niemowlak. Jakoś mi tęskno za tymi czasami, kiedy to dostawał pierwszy raz zupkę icon_smile.gif Taki rozczulający. Teraz ludzi na dworze zaczepia, król życia, słowo daję icon_lol.gif Muszę się przestawic, bo jeszcze niedawno bał się obcych.

Grzesiek jak zobaczy jakąś "interesującą" osobę, to podnosi łapkę, jakby chciał 5 przybić i drze się na całe gardło "łaaaaaaaaaaaa". I ludzie strasznie fajnie na to reagują icon_smile.gif Najczęściej śmieją się i wołają do niego "cześć". Ale nie za często tak robi icon_wink.gif
LilySnape
śro, 30 kwi 2008 - 13:21
Zajka, to Grzesiek wymiata icon_lol.gif
A najlepiej jest, jak mały jedzie w wózku i coś sobie krzyczy... Kiedyś tak nie robił icon_eek.gif Ludzie się patrzą... A ja taka bardziej nieśmiała i w pąsach icon_razz.gif
LilySnape


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,600
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 14:56
SkÄ…d: z Marcinkowa ;)
Nr użytkownika: 7,163




post śro, 30 kwi 2008 - 13:21
Post #31

Zajka, to Grzesiek wymiata icon_lol.gif
A najlepiej jest, jak mały jedzie w wózku i coś sobie krzyczy... Kiedyś tak nie robił icon_eek.gif Ludzie się patrzą... A ja taka bardziej nieśmiała i w pąsach icon_razz.gif

--------------------
Marcin, 25.05.2007
zajka

Go??







post śro, 30 kwi 2008 - 13:22
Post #32

CYTAT(LilySnape @ Wed, 30 Apr 2008 - 14:21) *
Zajka, to Grzesiek wymiata icon_lol.gif
A najlepiej jest, jak mały jedzie w wózku i coś sobie krzyczy... Kiedyś tak nie robił icon_eek.gif Ludzie się patrzą... A ja taka bardziej nieśmiała i w pąsach icon_razz.gif

No co Ty, Lily, przecież to przesympatyczne jest jak dzieciak sobie rozmawia w wózku icon_wink.gif
Asia jjmm
śro, 30 kwi 2008 - 13:26
hej dzewczyny

dziękuję za życzenia i witam serdecznie na nowym wątku
nie wiem, czy nadrobię tą Waszą twórczość, bo tydzień spędziłam w szpitalu z moim Eryczkiem
i tak naprawde to - moim prezentem urodzinowym - było opuszczenie szpitala
od początku (pokrótce)

Eryk około dwa tygodnie miał kaszel, który przeszedł mu bez większych problemów, wysłałam go do żłobka - nie było nawrotu, trzeciego dnia pobytu w żłobku nasilił się kaszel - który nie brzmiał wcale tak przyjemnie... zdecydowalam się póść do przychodni, lekarka stwierdziła szmery w okolicach oskrzeli, zapisała antybiotyk sumamed, który mieliśmy podawac 3 dni, podawałam, podałam też drugie opakowanie (wg zaleceń), Eryk wcale mniej nie kaszlał, stwierdziłam, że odczekam - nie będę faszerować go całą osiedlową apteką, ale zaczął mieć nawet duszności, poleciałam do przychodni - i dostałam skierowanie do szpiatala z podejrzeniem obturacyjnego zapalenia oskrzeli...
Erykowi zrobiono rtg klatki piersiowej, zważono, założono wenflon i położono na oddział, na szczęście mogłam być z nim, najgorsze było to że byliśmy na pokoju z innymi dziećmi, które kaszlały i psikały jeszcze bardziej niż moje dziecko, Eryk dostawał zastrzyki, leki różnego rodzaju, wziewy itd. ogólnie cały czas był grzeczny i spokojny, potem nadarzyła się okazja - wystaraliśmy się o pokój prywatny odpłatny (przedtem wszystkie były zajęte), tutaj to była ameryka! no i w końcu wyszliśmy ze szptala...

I wiecie co wam powiem - nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - dzięki pobytowi w szpitalu - Eryk nauczył się raczkować (bo ograniczony łóżeczkiem mógł pracowac nad technika poruszania się a nie nad odległością) i wstawać w łóżeczku! i nareszcie zaczął mówić mama (przedtem szaleńczo wykrzykiwał tata)
Fotkę na pierwszą stronę wkleje później
Na razie tyle - musze doprowadzić się do porządku po tym szpitalu, idę na spacer - nareszcie świeże i wolne powietrze !!!
Asia jjmm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 229
Dołączył: czw, 28 gru 06 - 17:46
SkÄ…d: Gniezno
Nr użytkownika: 9,428

GG:


post śro, 30 kwi 2008 - 13:26
Post #33

hej dzewczyny

dziękuję za życzenia i witam serdecznie na nowym wątku
nie wiem, czy nadrobię tą Waszą twórczość, bo tydzień spędziłam w szpitalu z moim Eryczkiem
i tak naprawde to - moim prezentem urodzinowym - było opuszczenie szpitala
od początku (pokrótce)

Eryk około dwa tygodnie miał kaszel, który przeszedł mu bez większych problemów, wysłałam go do żłobka - nie było nawrotu, trzeciego dnia pobytu w żłobku nasilił się kaszel - który nie brzmiał wcale tak przyjemnie... zdecydowalam się póść do przychodni, lekarka stwierdziła szmery w okolicach oskrzeli, zapisała antybiotyk sumamed, który mieliśmy podawac 3 dni, podawałam, podałam też drugie opakowanie (wg zaleceń), Eryk wcale mniej nie kaszlał, stwierdziłam, że odczekam - nie będę faszerować go całą osiedlową apteką, ale zaczął mieć nawet duszności, poleciałam do przychodni - i dostałam skierowanie do szpiatala z podejrzeniem obturacyjnego zapalenia oskrzeli...
Erykowi zrobiono rtg klatki piersiowej, zważono, założono wenflon i położono na oddział, na szczęście mogłam być z nim, najgorsze było to że byliśmy na pokoju z innymi dziećmi, które kaszlały i psikały jeszcze bardziej niż moje dziecko, Eryk dostawał zastrzyki, leki różnego rodzaju, wziewy itd. ogólnie cały czas był grzeczny i spokojny, potem nadarzyła się okazja - wystaraliśmy się o pokój prywatny odpłatny (przedtem wszystkie były zajęte), tutaj to była ameryka! no i w końcu wyszliśmy ze szptala...

I wiecie co wam powiem - nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - dzięki pobytowi w szpitalu - Eryk nauczył się raczkować (bo ograniczony łóżeczkiem mógł pracowac nad technika poruszania się a nie nad odległością) i wstawać w łóżeczku! i nareszcie zaczął mówić mama (przedtem szaleńczo wykrzykiwał tata)
Fotkę na pierwszą stronę wkleje później
Na razie tyle - musze doprowadzić się do porządku po tym szpitalu, idę na spacer - nareszcie świeże i wolne powietrze !!!


--------------------


odynka

Go??







post śro, 30 kwi 2008 - 13:38
Post #34

dla przykladu jedna fota w wersji meskiej;)
odynka

Go??







post śro, 30 kwi 2008 - 13:41
Post #35

czy ktos moze mi odpowiedziec w spr plesniawek? jakos moje posty sa pomijane:(
candace
śro, 30 kwi 2008 - 13:43
Odynko-- ja smarowałam Aphtinem jak mi sie przypomniało czyli może 3 razy dziennie... ale u nas było mało plesniawek i jeszcze kazali mi sutek smarować
candace


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,286
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 14:14
SkÄ…d: szuwarkowo
Nr użytkownika: 14,238




post śro, 30 kwi 2008 - 13:43
Post #36

Odynko-- ja smarowałam Aphtinem jak mi sie przypomniało czyli może 3 razy dziennie... ale u nas było mało plesniawek i jeszcze kazali mi sutek smarować

--------------------
"To, że się do Ciebie uśmiecham, wcale nie musi oznaczać, że Cię lubię. Mogę, na przykład wyobrażać sobie, ze stoisz w płomieniach" - Mała Mi do Ryjka

Mam podzielną uwagę, potrafię ignorować wiele osób jednocześnie.
Kate_K

Go??







post śro, 30 kwi 2008 - 13:46
Post #37

Lily a ja Prokopa lubię icon_biggrin.gif I malutkie sprostowanie: on ma dziecko, córeczkę konkretnie icon_biggrin.gif
Odynko jak Olaf miał pleśniawki (całą buzie) to smarowałam Aftinem (dwa razy dziennie) i z 1,5 tygodnia były i sobie poszły. Teraz za to Olaf ma na okragło zajady. Co z tym robić? Ale nic dziwnego jak wszystko co napotka bierze do buzi icon_biggrin.gif
Silije bardzo załuję że cie nie widziałam, ale bede szukać w necie.
Asia dobrze że już Eryk zdrowy. Kurcze jak to łatwo u dziecka o zapalenie płuc....

Olaf strasznie obcych zaczepia. Nikogo się nie boi, do każdego pójdzie. Wczoraj byłam z nim w aquaparku to najpierw ratownika zaczepiał, a potem do jakiegoś faceta się przytulał cały czas (aż mi wstyd było icon_redface.gif ). Zaczepia też wszystkie dzieci i robi im cacy. Tylko ine dzieci wogóle na niego nie reagują , jakby go nie było. Czy tylko moje dziecko jest takie towarzyskie?
zajka

Go??







post śro, 30 kwi 2008 - 13:54
Post #38

Odynko w sprawie pleśniawek niestety nie mogę Ci pomóc. Może poczytaj tutaj tylko tu jest napisane, że pleśniawki są dzidziczne.. jakoś mi to nie pasi... a może się mylę...
Fota w wersji męskiej - siuper icon_smile.gif
Asia dobrze, że już wszystko ok. No i gratuluję słowa "mama", raczkowania i wstawania icon_smile.gif
Kate ja myślę, że ta "towarzyskość" z wiekiem minie. Potem dzieci są już mniej ufne i bardziej świdome, że to ktoś obcy icon_wink.gif i to cyba nawet dobrze, bo ludzie są różni.
odynka

Go??







post śro, 30 kwi 2008 - 13:56
Post #39

my mamy na jezyku, na podniebieniu i na wardze gornej od wew - taki bialy nalot jakby zsiadle mleko - to plesniawki prawda? w pt do lekarza juz nas umowilam... ale sie martwie - wczoraj nic nie bylo zupelnie a dzis sie obudzila z taka buzia:(
Gruszka
śro, 30 kwi 2008 - 14:10
Jaaga, z punktu widzenia księgowego, pytanie mam icon_smile.gif mam dostac premię jednorazową i pytaja mnie z księgowości, czy maja mi to wypłacić z umowy o prace czy z umowy o dzieło? mama sama zdecydowac - a co to dla mnie za róznica?
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post śro, 30 kwi 2008 - 14:10
Post #40

Jaaga, z punktu widzenia księgowego, pytanie mam icon_smile.gif mam dostac premię jednorazową i pytaja mnie z księgowości, czy maja mi to wypłacić z umowy o prace czy z umowy o dzieło? mama sama zdecydowac - a co to dla mnie za róznica?

--------------------
> Czerwcowe brzdÄ…ce podbijajÄ… Å›wiat (cz. 8), *obchodzimy swoje pierwsze urodziny!*
Start new topic
Reply to this topic
100 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 31 maj 2024 - 20:39
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama