Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V  « poprzednia 2 3 4  

ProszÄ™ o kciuki za mojÄ… babciÄ™

> 
kasiaaaaa
pon, 07 sty 2013 - 12:25
Dziękuję.

Boże drogi, nie sądziłam, że to będzie takie trudne... Przecież wiedzieliśmy, że babcia nie wyzdrowieje, a mimo to tak trudno pogodzić się nam z tym, że odeszła.

4 godziny przed śmiercią siedziałam przy jej łóżku. Trzymałam ją za rękę, gładziłam jej siwe włosy. Na pożegnanie pocałowałam ją w czoło. Do końca życia będę pamiętać jej przyjemny zapach skóry. Na zawsze zachowam w pamięci jej zmęczone oczy, srebrny krzyżyk który błyszczał na jej piersi przy każdym ciężkim oddechu. W głowie ciągle słyszę jej głos, taki ciepły, kochający, zatroskany... Zamykam oczy i widzę babcię, przygarbioną, uśmiechniętą, z założonymi na plecach dłońmi, promienie słońca oświetlają jej porytą zmarszczkami ukochaną twarz. Babcia idzie po trawie przez starym, drewnianym domem. Przy jej nodze wesoło merda ogonem Edi a w tle widać dojrzewające truskawki...

kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post pon, 07 sty 2013 - 12:25
Post #61

Dziękuję.

Boże drogi, nie sądziłam, że to będzie takie trudne... Przecież wiedzieliśmy, że babcia nie wyzdrowieje, a mimo to tak trudno pogodzić się nam z tym, że odeszła.

4 godziny przed śmiercią siedziałam przy jej łóżku. Trzymałam ją za rękę, gładziłam jej siwe włosy. Na pożegnanie pocałowałam ją w czoło. Do końca życia będę pamiętać jej przyjemny zapach skóry. Na zawsze zachowam w pamięci jej zmęczone oczy, srebrny krzyżyk który błyszczał na jej piersi przy każdym ciężkim oddechu. W głowie ciągle słyszę jej głos, taki ciepły, kochający, zatroskany... Zamykam oczy i widzę babcię, przygarbioną, uśmiechniętą, z założonymi na plecach dłońmi, promienie słońca oświetlają jej porytą zmarszczkami ukochaną twarz. Babcia idzie po trawie przez starym, drewnianym domem. Przy jej nodze wesoło merda ogonem Edi a w tle widać dojrzewające truskawki...



--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
pati.n
pon, 07 sty 2013 - 12:29
Bardzo mi przykro [*]
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post pon, 07 sty 2013 - 12:29
Post #62

Bardzo mi przykro [*]

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
A_KA
pon, 07 sty 2013 - 12:35
wyrazy współczucia kasiu przytul.gif

[*]
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post pon, 07 sty 2013 - 12:35
Post #63

wyrazy współczucia kasiu przytul.gif

[*]

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
Gosia z edziecka
pon, 07 sty 2013 - 16:39
Kasiu przytul.gif
Dobrze mieć dobre wspomnienia. Dobrze jest móc sie nimi ogrzac w taki trudny czas...
Gosia z edziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,811
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 22:22
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 366




post pon, 07 sty 2013 - 16:39
Post #64

Kasiu przytul.gif
Dobrze mieć dobre wspomnienia. Dobrze jest móc sie nimi ogrzac w taki trudny czas...
kasiaaaaa
śro, 09 sty 2013 - 09:02
Wczorajszego dnia nie zapomnę do końca życia. Spadł śnieg. Było słonecznie i bardzo mroźno. Szłam za babcią trzymając mamę pod rękę. Z kościelnej wieży słychać było marsza żałobnego, który coraz ciszej odprowadzał nas do cmentarnej bramy. Śnieg skrzypiał pod nogami, biała lilia zadrżała na trumnie, kiedy karawan najechał na jakiś kamień. W ręce niosłam kremową różę, tak jak wszystkie inne wnuki babci. Jesteśmy na miejscu. "Prochem jesteś i w proch się obrócisz...". Kilka chwil modlitw i babcia spoczęła w otchłani ziemi. Skostniałą z zimna ręką położyłam kremową różę na grobie. Patrzyłam na mamę, która schowała twarz w dłoniach. Po policzku spływały mi zimne jak lód łzy. Wiał mroźny wiatr. Żegnaj babciu...

kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post śro, 09 sty 2013 - 09:02
Post #65

Wczorajszego dnia nie zapomnę do końca życia. Spadł śnieg. Było słonecznie i bardzo mroźno. Szłam za babcią trzymając mamę pod rękę. Z kościelnej wieży słychać było marsza żałobnego, który coraz ciszej odprowadzał nas do cmentarnej bramy. Śnieg skrzypiał pod nogami, biała lilia zadrżała na trumnie, kiedy karawan najechał na jakiś kamień. W ręce niosłam kremową różę, tak jak wszystkie inne wnuki babci. Jesteśmy na miejscu. "Prochem jesteś i w proch się obrócisz...". Kilka chwil modlitw i babcia spoczęła w otchłani ziemi. Skostniałą z zimna ręką położyłam kremową różę na grobie. Patrzyłam na mamę, która schowała twarz w dłoniach. Po policzku spływały mi zimne jak lód łzy. Wiał mroźny wiatr. Żegnaj babciu...



--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
Tuni
śro, 09 sty 2013 - 10:16
Kasiu przytul.gif

...pięknie opisałaś te trudne chwile...
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post śro, 09 sty 2013 - 10:16
Post #66

Kasiu przytul.gif

...pięknie opisałaś te trudne chwile...
Gosia z edziecka
śro, 09 sty 2013 - 12:14
Kasiu przytul.gif
Gosia z edziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,811
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 22:22
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 366




post śro, 09 sty 2013 - 12:14
Post #67

Kasiu przytul.gif
jacek placek
śro, 09 sty 2013 - 12:27
Bardzo Ci współczuję ,jakbym czytała to co ja myslałam,jak odchodziła moja Babcia.Cieszmy się ,że mamy jeszcze Mamy ,ja mam też jeszcze ukochanego Tatunia .Mocno Cię przytulam ,trzymaj się przytul.gif przytul.gif przytul.gif
jacek placek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 284
Dołączył: pią, 05 lis 10 - 22:57
Skąd: łódź
Nr użytkownika: 34,815




post śro, 09 sty 2013 - 12:27
Post #68

Bardzo Ci współczuję ,jakbym czytała to co ja myslałam,jak odchodziła moja Babcia.Cieszmy się ,że mamy jeszcze Mamy ,ja mam też jeszcze ukochanego Tatunia .Mocno Cię przytulam ,trzymaj się przytul.gif przytul.gif przytul.gif
milutka
czw, 10 sty 2013 - 00:00
Kasiu przykro mi icon_sad.gif Dla babci (*)
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 10 sty 2013 - 00:00
Post #69

Kasiu przykro mi icon_sad.gif Dla babci (*)

--------------------
> ProszÄ™ o kciuki za mojÄ… babciÄ™
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V  « poprzednia 2 3 4
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 20:18
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama