Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Wcześniak - co zrobić?

> 
Manatka
śro, 07 maj 2003 - 17:21
Mam pytanie.
Zrobilo sie cieplutko, mozna wyjsc z dzieciaczkeim do parku, na plac zabaw... Sa tu dzieci (rozniste wiekowo) i ich mamusie, tudziez babcie...
Moja corka jest wczesniakiem, urodzonym w 31 tygodniu. Teraz ma prawie 22 miesiace, co prawda wyglada na okolo 1,5 roku.
Co mam mowic mamom gdy sie pytaja o wiek Natalki - klamac, ze ma np. 16 miesiecy, czy mowic prawde dodajac, ze urodzila sie jako wczesniak, widzac zdziwione i badawcze spojrzenia? Nie chce mi sie za kazdym razem tlumaczyc, a poza tym boje sie, ze przyklejam corce etykietke. Ona juz duzo rozumie. W pewnym momencie zorientuje sie, ze jest jakas inna, skoro mama zawsze powtarza "...ale to wczesniak i dlatego (nie chodzi, nie mowi duzo, nie biega...) itd"
Pomozcie, bo mi jakos glupio...
Pozdrawiam upalnie icon_smile.gif))
Manatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 63
Dołączył: sob, 26 kwi 03 - 00:27
Skąd: śląskie
Nr użytkownika: 652

GG:


post śro, 07 maj 2003 - 17:21
Post #1

Mam pytanie.
Zrobilo sie cieplutko, mozna wyjsc z dzieciaczkeim do parku, na plac zabaw... Sa tu dzieci (rozniste wiekowo) i ich mamusie, tudziez babcie...
Moja corka jest wczesniakiem, urodzonym w 31 tygodniu. Teraz ma prawie 22 miesiace, co prawda wyglada na okolo 1,5 roku.
Co mam mowic mamom gdy sie pytaja o wiek Natalki - klamac, ze ma np. 16 miesiecy, czy mowic prawde dodajac, ze urodzila sie jako wczesniak, widzac zdziwione i badawcze spojrzenia? Nie chce mi sie za kazdym razem tlumaczyc, a poza tym boje sie, ze przyklejam corce etykietke. Ona juz duzo rozumie. W pewnym momencie zorientuje sie, ze jest jakas inna, skoro mama zawsze powtarza "...ale to wczesniak i dlatego (nie chodzi, nie mowi duzo, nie biega...) itd"
Pomozcie, bo mi jakos glupio...
Pozdrawiam upalnie icon_smile.gif))

--------------------
Manatka, Tala i Milenka


___________________________________________________
***Strona Natalki***
magren
czw, 08 maj 2003 - 17:33
Manatko Natalka to śliczna dziewczynka (co widać na zdjęciu), sama pisałaś że bardzo lubi raczkować czyli jest dobrze. Wiesz jak już zacznie chodzić to sama bardzo prędko zapomnisz kiedy to było, jakie to ma znaczenie dla trzy czy czterolatka w jakim wieku zaczął chodzić.
Wiem, że jest Ci bardzo trudno ale bądź cierpliwa i nie przejmuj się uwagami czasami niedelikatnych icon_redface.gif i nietaktownych icon_redface.gif ludzi.
Trzymam kciuki za Natalkę i za Ciebie (bardzo współczuję z powodu gipsu)i cieplutko Was pozdrawiam.
Jeżeli masz ochotę to napisz do mnie na priva.
magren


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 146
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:24
Nr użytkownika: 228

GG:


post czw, 08 maj 2003 - 17:33
Post #2

Manatko Natalka to śliczna dziewczynka (co widać na zdjęciu), sama pisałaś że bardzo lubi raczkować czyli jest dobrze. Wiesz jak już zacznie chodzić to sama bardzo prędko zapomnisz kiedy to było, jakie to ma znaczenie dla trzy czy czterolatka w jakim wieku zaczął chodzić.
Wiem, że jest Ci bardzo trudno ale bądź cierpliwa i nie przejmuj się uwagami czasami niedelikatnych icon_redface.gif i nietaktownych icon_redface.gif ludzi.
Trzymam kciuki za Natalkę i za Ciebie (bardzo współczuję z powodu gipsu)i cieplutko Was pozdrawiam.
Jeżeli masz ochotę to napisz do mnie na priva.

--------------------
Gośka mama Kuby
"Ukryte możliwości każdego dziecka, to najbardziej zadziwiająca rzecz w całym stworzeniu".
Ray Wilbur

Posty w temacie
Manatka   WczeÅ›niak - co zrobić?   Å›ro, 07 maj 2003 - 17:21
Ika   Mów, ile ma naprawdÄ™ i mów to tonem oczywistym....   Å›ro, 07 maj 2003 - 21:10
sylwiakrol   Pewnie,że mów prawdÄ™. I nawet nie próbuj siÄ™...   Å›ro, 07 maj 2003 - 22:31
martusiawie   Mów ze ma tyle ile ma . Wiadomo,że każde dzieci...   czw, 08 maj 2003 - 09:10
Manatka   Dzieki za rady :) I to jakie zgodne! Wlasnie tez t...   czw, 08 maj 2003 - 17:12
magren   Manatko Natalka to Å›liczna dziewczynka (co widać...   czw, 08 maj 2003 - 17:33
Izunia   :) Cześć Aniu :) Nie martw siÄ™, wszystko bÄ™d...   czw, 08 maj 2003 - 22:47
Manatka   Dzieki dziewczyny! :) Hi, hi, fakt, przyznam niesk...   piÄ…, 09 maj 2003 - 12:30
Manatka   :) Cześć Aniu :)   Może siÄ™ spotkamy i po...   piÄ…, 09 maj 2003 - 12:37
asiaT   Mówić prawdÄ™. Ja mówiÄ™ zawsze, że majÄ… póÅ...   czw, 05 cze 2003 - 16:09
Ciotka Manuela   Prawde, caÅ‚a prawde i tylko prawde :D . A jak sie...   piÄ…, 06 cze 2003 - 07:50
ms.mez   Ja tez jestem za tym, zeby mowic prawde. Moje pan...   pon, 09 cze 2003 - 21:30
AgaMamaTrojaczków   Cześć! Natalka to Å›licznotka i nadgonoi rówieÅ...   wto, 10 cze 2003 - 15:57
Manatka   Dziewczyny, naprawde dziekuje za wsparcie :D Ost...   czw, 12 cze 2003 - 12:27
sylwiakrol   Manatko,a może TwojÄ… córciÄ™ trzeba trochÄ™ oÅ›...   wto, 17 cze 2003 - 22:51
Izunia   :) Cześć Aniu :) Tak siÄ™ cieszÄ™, że maÅ‚ej ...   Å›ro, 18 cze 2003 - 08:12
> WczeÅ›niak - co zrobić?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 29 kwi 2024 - 05:26
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama