Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

(bardzo)male dzieci a ogladanie telewizji

> 
Mama Mojzesza
piÄ…, 18 cze 2004 - 18:15
czy Wasze dzieci ogladaja (lub ogladaly jak mialy roczek) telewizje?? mam na mysli oczywiscie bajki i rozne programy do dzieci skierowane, ale czy w ogole pozwalalyscie na to zeby siedzialy przed telewizorem (ew.komputerem)??
Mojzesz jest maniakiem telewizyjnym.
My wlasciwie telewizora nie mamy, i juz wiem ze przez najblizsze lata sobie nie kupimy, mamy karte telewizyjna w komputerze, tego przynajmniej sam nie wlaczy (na razie icon_wink.gif )
Gdy dziecka nie mialam (albo gdy bylo bardzo male) obiecywalam sobie ze nie bedzie ono jesc slodyczy ani ogladac tv icon_cool.gif
slodyczy mu nie daje ale wszyscy go czestuja (grzecznie mowie ze on nie jada, ale zawsze cos tam chwyci) no a z telewizja...
moj genialny malzonek znalazl cudowny, zawsze skuteczny sposob uspokajania rozwrzeszczanego Mojzesza. Mianowicie wlacza mu film O NIM. Krecimy wideo, "Sceny z zycia Mojzesza w Polsce" icon_biggrin.gif
Jest to film 100% familijny, nie ma w nim przemocy ani tresci nieodpowiednich icon_wink.gif
MOJZESZ MOZE GO OGLADAC NON STOP, A GDY FILM SIE KONCZY PLACZE TAK DLUGO AZ WLACZYMY ZNOWU. Widac ze bardzo przezywa w czasie ogladania icon_lol.gif
Poczatkowo po prostu pozostawalam przy milczacej zgodzie zeby tata Mojzesza uspakajal go w ten sposob (i wywalczyl chwile wystchnienia) gdy mnie nie bylo. Pozniej pojawila sie pokusa... i teraz sama wlaczam mu ten film, zwlaszcza wieczorem, gdy juz nie mam do niego sily, obiadu nie ma, wszystkie gary brudne, i w ogole same wiecie jak to jest.
Dzis czytalam artykul o niszczycielskim dzialaniu tv na umysly malych dzieci i tak sobie mysle, czy Mojzesz jak na swoj wiek nie spedza za duzo czasu przed ekranem? tzn w jego wieku to on w ogole nie powinien tego robic icon_smile.gif
Dodam ze czytam mu ksiazeczki ktore bardzo lubi, sam mi przynosi i kaze czytac, raz mu puscilismy Toma i Jerry i po tym seansie wspolnie uznalismy ze lepiej tego nie robic bo bedzie nienormalny, no ale to wideo... zreszta wciaz powstaja nowe odcinki icon_wink.gif
Mama Mojzesza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,565
Dołączył: pon, 12 sty 04 - 16:00
Nr użytkownika: 1,325

GG:


post piÄ…, 18 cze 2004 - 18:15
Post #1

czy Wasze dzieci ogladaja (lub ogladaly jak mialy roczek) telewizje?? mam na mysli oczywiscie bajki i rozne programy do dzieci skierowane, ale czy w ogole pozwalalyscie na to zeby siedzialy przed telewizorem (ew.komputerem)??
Mojzesz jest maniakiem telewizyjnym.
My wlasciwie telewizora nie mamy, i juz wiem ze przez najblizsze lata sobie nie kupimy, mamy karte telewizyjna w komputerze, tego przynajmniej sam nie wlaczy (na razie icon_wink.gif )
Gdy dziecka nie mialam (albo gdy bylo bardzo male) obiecywalam sobie ze nie bedzie ono jesc slodyczy ani ogladac tv icon_cool.gif
slodyczy mu nie daje ale wszyscy go czestuja (grzecznie mowie ze on nie jada, ale zawsze cos tam chwyci) no a z telewizja...
moj genialny malzonek znalazl cudowny, zawsze skuteczny sposob uspokajania rozwrzeszczanego Mojzesza. Mianowicie wlacza mu film O NIM. Krecimy wideo, "Sceny z zycia Mojzesza w Polsce" icon_biggrin.gif
Jest to film 100% familijny, nie ma w nim przemocy ani tresci nieodpowiednich icon_wink.gif
MOJZESZ MOZE GO OGLADAC NON STOP, A GDY FILM SIE KONCZY PLACZE TAK DLUGO AZ WLACZYMY ZNOWU. Widac ze bardzo przezywa w czasie ogladania icon_lol.gif
Poczatkowo po prostu pozostawalam przy milczacej zgodzie zeby tata Mojzesza uspakajal go w ten sposob (i wywalczyl chwile wystchnienia) gdy mnie nie bylo. Pozniej pojawila sie pokusa... i teraz sama wlaczam mu ten film, zwlaszcza wieczorem, gdy juz nie mam do niego sily, obiadu nie ma, wszystkie gary brudne, i w ogole same wiecie jak to jest.
Dzis czytalam artykul o niszczycielskim dzialaniu tv na umysly malych dzieci i tak sobie mysle, czy Mojzesz jak na swoj wiek nie spedza za duzo czasu przed ekranem? tzn w jego wieku to on w ogole nie powinien tego robic icon_smile.gif
Dodam ze czytam mu ksiazeczki ktore bardzo lubi, sam mi przynosi i kaze czytac, raz mu puscilismy Toma i Jerry i po tym seansie wspolnie uznalismy ze lepiej tego nie robic bo bedzie nienormalny, no ale to wideo... zreszta wciaz powstaja nowe odcinki icon_wink.gif
śrubka
czw, 22 cze 2023 - 08:56
Mówi się, że dziecko nie powinno mieć styczności z ekranami do 3 roku życia, ale wiemy jak to bywa w praktyce. Czasem ciężko. Jak już coś puszczać to tylko coś wartościowego i dawkować. Tu https://jestemdzieckiem.pl/edukacyjne-bajki...sze-propozycje/ można zapoznać się z propozycjami bajek edukacyjnych. Sama puszczam córce takie raz w tygodniu na maksymalnie 10 minut.
śrubka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 637
Dołączył: czw, 27 gru 12 - 12:25
Nr użytkownika: 41,343




post czw, 22 cze 2023 - 08:56
Post #2

Mówi się, że dziecko nie powinno mieć styczności z ekranami do 3 roku życia, ale wiemy jak to bywa w praktyce. Czasem ciężko. Jak już coś puszczać to tylko coś wartościowego i dawkować. Tu https://jestemdzieckiem.pl/edukacyjne-bajki...sze-propozycje/ można zapoznać się z propozycjami bajek edukacyjnych. Sama puszczam córce takie raz w tygodniu na maksymalnie 10 minut.

Posty w temacie
M M   (bardzo)male dzieci a ogladanie telewizji   piÄ…, 18 cze 2004 - 18:15
eKachna   Ja chyba bym potraktowaÅ‚a to jako coÅ› w rodzaju ...   piÄ…, 18 cze 2004 - 20:52
Adelajda   KoleżankÄ™ studiujÄ…cÄ… pedagogikÄ™ uczono,że dz...   sob, 19 cze 2004 - 00:02
grzalka   Ania do 2 lat nie ogladala praktycznie wcale- bylo...   sob, 19 cze 2004 - 01:16
marg.   Gaba oglÄ…daÅ‚a ..pralkÄ™. GapiÅ‚a sie jak zaczar...   sob, 19 cze 2004 - 12:47
grzalka   Gaba oglÄ…daÅ‚a ..pralkÄ™. GapiÅ‚a sie jak zaczar...   sob, 19 cze 2004 - 15:28
M M   to jest wiecej niz pojscie na latwizne - to jest p...   sob, 19 cze 2004 - 21:32
Zwierzo.   A ja nie widzÄ™ w tym nic zÅ‚ego. Skoro film jest ...   nie, 20 cze 2004 - 22:07
Berek   Z tego, co wiem, z patrzenia w telewizjÄ™ nic dobr...   Å›ro, 23 cze 2004 - 00:29
Ciotka Manuela   Mojzesz jest jeszcze bardzo malutki i wydaje mi si...   Å›ro, 23 cze 2004 - 09:03
Berek   No widzisz, Wiola - zgadzam siÄ™. Co innego OBEJRZ...   Å›ro, 23 cze 2004 - 09:22
Jaco   W zasadzie dopiero teraz KubuÅ› częściej oglÄ…da...   czw, 24 cze 2004 - 09:30
grzalka   A, jeszcze na marginesie- pomimo "zaawansowanego" ...   czw, 24 cze 2004 - 10:40
sylwias   Moje dziecko (3,3 lata) jest niestety lekko zboczo...   piÄ…, 25 cze 2004 - 08:57
M M   Pocieszylyscie mnie dziewczyny:) codziennie to na...   nie, 27 cze 2004 - 22:39
M M   A Mojzesz nauczyl sie juz sam wchodzic na krzeslo,...   nie, 27 cze 2004 - 22:44
zilka   Z tego, co wiem, z patrzenia w telewizjÄ™ nic dobr...   pon, 28 cze 2004 - 08:14
KM   Czasami pozwalam Kacprowi popatrzeć w telewizor. ...   Å›ro, 14 lip 2004 - 00:24
moko.   OO mój mÅ‚ody namiÄ™tnie oglÄ…daÅ‚ pralkÄ™, głó...   Å›ro, 14 lip 2004 - 07:44
KM   U nas okres fascynacji pralkÄ… powoli przemija.   Å›ro, 14 lip 2004 - 08:34
pyza15   W zasadzie nie pozwalaÅ‚m Kubusiowi na oglÄ…danie ...   Å›ro, 14 lip 2004 - 12:28
Ceda   My nie mielismy kilka lat. Pracujemy w domu. Jak p...   Å›ro, 17 lut 2021 - 11:18
muppet   Ja w tym momencie nikomu nie polecam oglÄ…dania te...   wto, 21 wrz 2021 - 13:40
muppet   Ja w tym momencie nikomu nie polecam oglÄ…dania te...   wto, 21 wrz 2021 - 13:40
muppet   Ja w tym momencie nikomu nie polecam oglÄ…dania te...   wto, 21 wrz 2021 - 13:40
alka25   U nas telewizja wjechaÅ‚a po ukoÅ„czeniu 3 roku ż...   czw, 07 paź 2021 - 07:33
Å›rubka   Mówi siÄ™, że dziecko nie powinno mieć stycznoÅ...   czw, 22 cze 2023 - 08:56
> (bardzo)male dzieci a ogladanie telewizji
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 20:18
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama