Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

wypadek samochodowy - polisa OC - brak prawa jazdy

, pilne, prosze nie przenosić
> , pilne, prosze nie przenosić
Dorott
pon, 03 cze 2013 - 09:48
Dziewczyny znacie może taką sytuację i mogłybyscie mi pomóc? bo nie wiem co robić...każdy mówi co innego...

w październiku 2012 miałam wypadek...generalnie w nerwach przyznałam się do winy (choć nie była ona jednoznaczna) dostałam mandat 500 zł i punkty...Pan z którym się zderzyłam nie miał prawa jazdy - miał zabrane za picie

Policjant przy wypisywaniu notatki powiedział, że dla mnie sprawa się kończy i nie bedzie więcej konsekwencji tej kolizji (zabieranie zniżek OC itp) ponieważ drugi kierowca nie miał właśnie prawa jazdy więc nie powinien się znajdować na drodze...
Pan miał sprawę i został ukarany za prowadzenie bez prawa jazdy...

Minęło 7 miesięcy i właśnie dostałam pismo z Zakładu Ubezpieczeń, że Pan naprawił swoje auto (moje niestety zostało skasowane bo nie nadawało sie do niczego innego) i teraz żąda pokrycia kosztów z mojego OC..

Dzwoniłam i powiedzieli, że teoretycznie jest to możliwe, że mam napisac co się wydarzyło, opisac całą sytuacje i przesłac do nich...
Dzwoniłam tez do mojego Agenta Ubezpieczeniowego i mówił, że sprawy nie powinno być, że tamten Pan skoro nie miał prawa jazdy a co za tym idzie nie miał prawa poruszac się po drodze nie może dochodzić zwortu kosztów z mojego OC

Nie wiem co robić? Pisac pismo? jak?

Miałyście może podobną sytuację/znacie podobną sytuacje?
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post pon, 03 cze 2013 - 09:48
Post #1

Dziewczyny znacie może taką sytuację i mogłybyscie mi pomóc? bo nie wiem co robić...każdy mówi co innego...

w październiku 2012 miałam wypadek...generalnie w nerwach przyznałam się do winy (choć nie była ona jednoznaczna) dostałam mandat 500 zł i punkty...Pan z którym się zderzyłam nie miał prawa jazdy - miał zabrane za picie

Policjant przy wypisywaniu notatki powiedział, że dla mnie sprawa się kończy i nie bedzie więcej konsekwencji tej kolizji (zabieranie zniżek OC itp) ponieważ drugi kierowca nie miał właśnie prawa jazdy więc nie powinien się znajdować na drodze...
Pan miał sprawę i został ukarany za prowadzenie bez prawa jazdy...

Minęło 7 miesięcy i właśnie dostałam pismo z Zakładu Ubezpieczeń, że Pan naprawił swoje auto (moje niestety zostało skasowane bo nie nadawało sie do niczego innego) i teraz żąda pokrycia kosztów z mojego OC..

Dzwoniłam i powiedzieli, że teoretycznie jest to możliwe, że mam napisac co się wydarzyło, opisac całą sytuacje i przesłac do nich...
Dzwoniłam tez do mojego Agenta Ubezpieczeniowego i mówił, że sprawy nie powinno być, że tamten Pan skoro nie miał prawa jazdy a co za tym idzie nie miał prawa poruszac się po drodze nie może dochodzić zwortu kosztów z mojego OC

Nie wiem co robić? Pisac pismo? jak?

Miałyście może podobną sytuację/znacie podobną sytuacje?

--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
Ammm
śro, 05 cze 2013 - 21:34
CYTAT(Dorott @ Mon, 03 Jun 2013 - 10:48) *
Minęło 7 miesięcy i właśnie dostałam pismo z Zakładu Ubezpieczeń, że Pan naprawił swoje auto (moje niestety zostało skasowane bo nie nadawało sie do niczego innego) i teraz żąda pokrycia kosztów z mojego OC..


Dla mnie samo to już wystarczy, żeby odmówić wypłaty z odszkodowania.

Standardowa procedura jest taka, że zgłaszasz się do ubezpieczyciela przed naprawą auta, rzeczoznawca je ogląda, wycenia, jeżeli zgadzasz się z wyceną naprawiasz, jeżeli nie przedstawiasz ubezpieczycielowi swoją, którą może zaakceptować lub nie.

A tu gość sobie naprawia Bóg wie co i żąda wypłaty odszkodowania.

Poza tym, chyba już trochę za późno - ubezpieczalnie z reguły dają kilka dni na zgłoszenie szkody.
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post śro, 05 cze 2013 - 21:34
Post #2

CYTAT(Dorott @ Mon, 03 Jun 2013 - 10:48) *
Minęło 7 miesięcy i właśnie dostałam pismo z Zakładu Ubezpieczeń, że Pan naprawił swoje auto (moje niestety zostało skasowane bo nie nadawało sie do niczego innego) i teraz żąda pokrycia kosztów z mojego OC..


Dla mnie samo to już wystarczy, żeby odmówić wypłaty z odszkodowania.

Standardowa procedura jest taka, że zgłaszasz się do ubezpieczyciela przed naprawą auta, rzeczoznawca je ogląda, wycenia, jeżeli zgadzasz się z wyceną naprawiasz, jeżeli nie przedstawiasz ubezpieczycielowi swoją, którą może zaakceptować lub nie.

A tu gość sobie naprawia Bóg wie co i żąda wypłaty odszkodowania.

Poza tym, chyba już trochę za późno - ubezpieczalnie z reguły dają kilka dni na zgłoszenie szkody.


--------------------

Aneczka
czw, 06 cze 2013 - 16:45
CYTAT(Ammm @ Wed, 05 Jun 2013 - 22:34) *
Dla mnie samo to już wystarczy, żeby odmówić wypłaty z odszkodowania.

Standardowa procedura jest taka, że zgłaszasz się do ubezpieczyciela przed naprawą auta, rzeczoznawca je ogląda, wycenia, jeżeli zgadzasz się z wyceną naprawiasz, jeżeli nie przedstawiasz ubezpieczycielowi swoją, którą może zaakceptować lub nie.

A tu gość sobie naprawia Bóg wie co i żąda wypłaty odszkodowania.

Poza tym, chyba już trochę za późno - ubezpieczalnie z reguły dają kilka dni na zgłoszenie szkody.

Standardowo z OC szkody mozna zgłaszać do 2 lat.

Gruszko, moje przemyslenia wynikały wlaśnie z tego zapisu, pamiętałam, a nie wiedziałam, gdzie szukać - on trochę zrównuje prowadzenie w stanie nietrzeźwym z brakiem uprawnień do prowadzenia samochodu - nietrzeźwy kierowca jest zawsze winny, bo miał nie wsiadać za kierownicę, dletago mu się odszkodowanie nie należy. Ale idąc tym tropem (to jest ustawa, a nie pojedyncza umowa w ubezpieczycielem) panu, który kierował bez posiadania prawa jazdy, nie należy się zwrot z ubezpieczenia niezaleznie od tego, czy ZU jest jego czy Dorott - obydwu ZU dotyczy to ustawa w tym samym stopniu.

Ten post edytował Aneczka czw, 06 cze 2013 - 16:51
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 534

GG:


post czw, 06 cze 2013 - 16:45
Post #3

CYTAT(Ammm @ Wed, 05 Jun 2013 - 22:34) *
Dla mnie samo to już wystarczy, żeby odmówić wypłaty z odszkodowania.

Standardowa procedura jest taka, że zgłaszasz się do ubezpieczyciela przed naprawą auta, rzeczoznawca je ogląda, wycenia, jeżeli zgadzasz się z wyceną naprawiasz, jeżeli nie przedstawiasz ubezpieczycielowi swoją, którą może zaakceptować lub nie.

A tu gość sobie naprawia Bóg wie co i żąda wypłaty odszkodowania.

Poza tym, chyba już trochę za późno - ubezpieczalnie z reguły dają kilka dni na zgłoszenie szkody.

Standardowo z OC szkody mozna zgłaszać do 2 lat.

Gruszko, moje przemyslenia wynikały wlaśnie z tego zapisu, pamiętałam, a nie wiedziałam, gdzie szukać - on trochę zrównuje prowadzenie w stanie nietrzeźwym z brakiem uprawnień do prowadzenia samochodu - nietrzeźwy kierowca jest zawsze winny, bo miał nie wsiadać za kierownicę, dletago mu się odszkodowanie nie należy. Ale idąc tym tropem (to jest ustawa, a nie pojedyncza umowa w ubezpieczycielem) panu, który kierował bez posiadania prawa jazdy, nie należy się zwrot z ubezpieczenia niezaleznie od tego, czy ZU jest jego czy Dorott - obydwu ZU dotyczy to ustawa w tym samym stopniu.

--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)

Posty w temacie
Dorott   wypadek samochodowy - polisa OC - brak prawa jazdy   pon, 03 cze 2013 - 09:48
Aneczka   Ów pan, skoro byl sprawcÄ…, autko musi sobie napr...   pon, 03 cze 2013 - 13:33
Dorott   źle przeczytaÅ‚aÅ›...ja wine wzięłam na siebie   pon, 03 cze 2013 - 13:38
ulla   Czyli wskazane byÅ‚oby zapytanie jakiegoÅ› prawnik...   pon, 03 cze 2013 - 15:12
Gruszka   JeÅ›li siÄ™ przyznaÅ‚aÅ› do winy i zostaÅ‚aÅ› ukar...   pon, 03 cze 2013 - 18:50
rysa154   mi siÄ™ wydaje tak jak Gruszce,a swojÄ… drogÄ… zaw...   pon, 03 cze 2013 - 19:58
Aneczka   zawsze myÅ›laÅ‚am,że w takiej sprawie to niejako ...   wto, 04 cze 2013 - 12:07
Lizia   no dokÅ‚adnie tak myÅ›lalam... jeÅ›li miaÅ‚ odebra...   wto, 04 cze 2013 - 13:55
Gruszka   Zgadzam siÄ™ z przedmówcÄ…. Winny jest z urzÄ™du ...   Å›ro, 05 cze 2013 - 19:59
Aneczka   Lizia, a może masz jakieÅ› materiaÅ‚y potwierdzaj...   Å›ro, 05 cze 2013 - 20:03
Gruszka   Ja bym sie jednak upierala przy tezie, że to on j...   Å›ro, 05 cze 2013 - 20:49
Mariola***   Nie majÄ…ca prawka bo zabrane rozumiem. Bo gdybym...   pon, 03 cze 2013 - 20:03
cirrostratus   Mój przykÅ‚ad jest taki: wjechaÅ‚am w babkÄ™ tyÅ‚...   Å›ro, 05 cze 2013 - 20:33
Ammm   Minęło 7 miesiÄ™cy i wÅ‚aÅ›nie dostaÅ‚am pismo z...   Å›ro, 05 cze 2013 - 21:34
Gruszka   Dla mnie samo to już wystarczy, żeby odmówić w...   czw, 06 cze 2013 - 07:34
Aneczka   Dla mnie samo to już wystarczy, żeby odmówić w...   czw, 06 cze 2013 - 16:45
Pysio   ustawa o oc z 2012: Art. 43. ZakÅ‚adowi ubezpiecz...   czw, 06 cze 2013 - 10:18
Gruszka   ustawa o oc z 2012: Art. 43. ZakÅ‚adowi ubezpiecz...   czw, 06 cze 2013 - 11:27
> wypadek samochodowy - polisa OC - brak prawa jazdy, pilne, prosze nie przenosić
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 18:58
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama