Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

niezgodność w biometrii płodu-pomóżcie

> 
mamalodz
nie, 06 kwi 2008 - 01:13
Witam
Byłam dziś na badaniu usg i wyniki mnie trochę zaniepokoiły. Jeden z maluszków ma mianowicie znaczną dysproporcje miedzy wymiarami.
ZresztÄ… napisze tak jak na wyniku badania.

Ciąża bliźniacza, dwókosmówkowa, dwuowodniowa.
B1 1 (położone po stronie lewej i niżej) w położeniu podłużnym główkowym.
Biometria płodu:
Bpd - 80,1 mm co odpowiada ciąży 32,1 tyg
hc - 274,9 mm co odpowiada ciąży 30,0 tyg
ac - 222,7 mm co odpowiada ciąży 26,8 tyg
fl - 53,9 mm co odpowiada ciąży 28,4 tyg
średnia pomiarów biometrycznych odpowiada ciąży 29,3 tyg
omp - 1157g
Czynność serca miarowa około 144/min
Nieprawidłowości w budowie płodu nie uwidoczniono
Ilość płynu owodniowego - prawidłowa

B1 2(położone po stronie prawej i wyżej) w położeniu podłużnym miednicowym
Biometria płodu
bpd 76,7 mm co odpowiada ciąży 30,5
hc 263 mm co odpowiada ciąży 28,5
ac 253 mm co odpowiada ciąży 29,4
fl 56 mm co odpowiada ciąży 29,3
średnia pomiarów biometrycznych odpowiada ciąży 29,4
Eutrofia . Omp 1410g
Czynność serca miarowa około 150/min
Nieprawidłowości w budowie płodu nie uwidoczniono
Ilość płynu owodniowego prawidłowa

mój wiek ciąży to 29,6 lekarz nakazał reżim łóżkowy i za 2 tyg na usg mówił że wielkość brzuszka dziecka 1 znacznie odbiega od wielkości głowy i że muszę znacznie odpoczywać ponieważ skraca się szyjka ale żeby się nie martwić bo być może taka uroda dziecka i na najbliższym usg sprawdzi czy brzuszek rośnie.
Jeśli nie mam się położyć do szpitala na dodatkowe badanie.
Pomiędzy dziećmi jest dysproporcja wagowa co mogłoby wskazywać na efekt podkradania jednak lekarz to wyklucza. Dziecko z mniejszym brzuszkiem ma za dużo płynu owodniowego a to większe ciut za mało.
Poradźcie czy mieliście podobne przypadki.

Magda, mama Oskara i bliźniąt w drodze
mamalodz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: nie, 06 kwi 08 - 01:00
Nr użytkownika: 19,193




post nie, 06 kwi 2008 - 01:13
Post #1

Witam
Byłam dziś na badaniu usg i wyniki mnie trochę zaniepokoiły. Jeden z maluszków ma mianowicie znaczną dysproporcje miedzy wymiarami.
ZresztÄ… napisze tak jak na wyniku badania.

Ciąża bliźniacza, dwókosmówkowa, dwuowodniowa.
B1 1 (położone po stronie lewej i niżej) w położeniu podłużnym główkowym.
Biometria płodu:
Bpd - 80,1 mm co odpowiada ciąży 32,1 tyg
hc - 274,9 mm co odpowiada ciąży 30,0 tyg
ac - 222,7 mm co odpowiada ciąży 26,8 tyg
fl - 53,9 mm co odpowiada ciąży 28,4 tyg
średnia pomiarów biometrycznych odpowiada ciąży 29,3 tyg
omp - 1157g
Czynność serca miarowa około 144/min
Nieprawidłowości w budowie płodu nie uwidoczniono
Ilość płynu owodniowego - prawidłowa

B1 2(położone po stronie prawej i wyżej) w położeniu podłużnym miednicowym
Biometria płodu
bpd 76,7 mm co odpowiada ciąży 30,5
hc 263 mm co odpowiada ciąży 28,5
ac 253 mm co odpowiada ciąży 29,4
fl 56 mm co odpowiada ciąży 29,3
średnia pomiarów biometrycznych odpowiada ciąży 29,4
Eutrofia . Omp 1410g
Czynność serca miarowa około 150/min
Nieprawidłowości w budowie płodu nie uwidoczniono
Ilość płynu owodniowego prawidłowa

mój wiek ciąży to 29,6 lekarz nakazał reżim łóżkowy i za 2 tyg na usg mówił że wielkość brzuszka dziecka 1 znacznie odbiega od wielkości głowy i że muszę znacznie odpoczywać ponieważ skraca się szyjka ale żeby się nie martwić bo być może taka uroda dziecka i na najbliższym usg sprawdzi czy brzuszek rośnie.
Jeśli nie mam się położyć do szpitala na dodatkowe badanie.
Pomiędzy dziećmi jest dysproporcja wagowa co mogłoby wskazywać na efekt podkradania jednak lekarz to wyklucza. Dziecko z mniejszym brzuszkiem ma za dużo płynu owodniowego a to większe ciut za mało.
Poradźcie czy mieliście podobne przypadki.

Magda, mama Oskara i bliźniąt w drodze
Ammm
nie, 06 kwi 2008 - 08:06
Co do wymiarow to Ci napisze potem jak bylo u mnie, bo teraz nie mam dostepu do moich papierow.

Natomiast co do syndromu podkradania, to o ile sie nie myle jest to nie ma takiego zjawiska w ciazy dwuowodniowej, dwukosmowkowej.

Napewno wszystko bedzie dobrze!!!
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post nie, 06 kwi 2008 - 08:06
Post #2

Co do wymiarow to Ci napisze potem jak bylo u mnie, bo teraz nie mam dostepu do moich papierow.

Natomiast co do syndromu podkradania, to o ile sie nie myle jest to nie ma takiego zjawiska w ciazy dwuowodniowej, dwukosmowkowej.

Napewno wszystko bedzie dobrze!!!

--------------------

netty5
sob, 12 kwi 2008 - 21:42
Hej co do wymiarow to sie nie znam natomiast co do podkradania pomiedzy blizniakami to ja lezalam w klinice 3 mies. z podejrzeniem podkradania ale sie okazalo ze tak jak w twoim przypadku sa to blizniaki dwukosmowkowe dwuowodniowe.No i w takim przypadku jak pisala Ammm podkradanie jest niemozliwe. Co do wymiarow to bierz poprawke bo mojej kolezance z oddzialu powiedzieli ze urodzi sie dziecko jak potworek takie znieksztalcone. Badali na najlepszym sprzecie . Kilku lekarzy z autorytetem . I co ? Tak zdenerwowali tymi wiadomosciami dziewczyne ze w 30 tyg. dostala skurczy i musieli zrobic jej cesarke i.....urodzilo sie piekne ,zdrowe dzieciatko.Takze sluchaj lekarza i lez jak ci kaze ale nie denerwuj sie dziewczyno bo nerwy moga wam bardziej zaszkodzic. Uwazaj i dbaj o siebie i maluchy i zycze ci aby wszystko bylo dobrze. Trzymamy kciuki.

Ten post edytował netty5 pią, 01 sie 2008 - 23:49
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post sob, 12 kwi 2008 - 21:42
Post #3

Hej co do wymiarow to sie nie znam natomiast co do podkradania pomiedzy blizniakami to ja lezalam w klinice 3 mies. z podejrzeniem podkradania ale sie okazalo ze tak jak w twoim przypadku sa to blizniaki dwukosmowkowe dwuowodniowe.No i w takim przypadku jak pisala Ammm podkradanie jest niemozliwe. Co do wymiarow to bierz poprawke bo mojej kolezance z oddzialu powiedzieli ze urodzi sie dziecko jak potworek takie znieksztalcone. Badali na najlepszym sprzecie . Kilku lekarzy z autorytetem . I co ? Tak zdenerwowali tymi wiadomosciami dziewczyne ze w 30 tyg. dostala skurczy i musieli zrobic jej cesarke i.....urodzilo sie piekne ,zdrowe dzieciatko.Takze sluchaj lekarza i lez jak ci kaze ale nie denerwuj sie dziewczyno bo nerwy moga wam bardziej zaszkodzic. Uwazaj i dbaj o siebie i maluchy i zycze ci aby wszystko bylo dobrze. Trzymamy kciuki.

--------------------
Oval
czw, 31 lip 2008 - 15:24
A mi lekarz po usg powiedział ze widzi 2 punkty hiperechogenne w lewej komorze serca i też się o to bardzo martwie... jezeli ktoś wie o co chodzi to pomożcie...
Oval


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: czw, 31 lip 08 - 14:48
Nr użytkownika: 20,968

GG:


post czw, 31 lip 2008 - 15:24
Post #4

A mi lekarz po usg powiedział ze widzi 2 punkty hiperechogenne w lewej komorze serca i też się o to bardzo martwie... jezeli ktoś wie o co chodzi to pomożcie...
netty5
piÄ…, 01 sie 2008 - 23:45
OVAL a twoja dziewczyna ma blizniaki?

Ten post edytował netty5 pią, 01 sie 2008 - 23:48
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post piÄ…, 01 sie 2008 - 23:45
Post #5

OVAL a twoja dziewczyna ma blizniaki?

--------------------
Oval
czw, 07 sie 2008 - 21:03
Tak ma... i u jednego lekarz wykrył 2 punkty hiperechogenne i nie wiem co to znaczy... nie wiem czy mam sie martwic, czy tym nie przejmowac...
Oval


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: czw, 31 lip 08 - 14:48
Nr użytkownika: 20,968

GG:


post czw, 07 sie 2008 - 21:03
Post #6

Tak ma... i u jednego lekarz wykrył 2 punkty hiperechogenne i nie wiem co to znaczy... nie wiem czy mam sie martwic, czy tym nie przejmowac...
netty5
czw, 07 sie 2008 - 23:15
Sluchaj,jesli cos was martwi lub czegos nie rozumiecie to od tego jest lekarz zeby wam to wytlumaczyl.Ja jak mnie tylko cos niepokoilo to lecialam do lekarza i zasypywalam go pytaniami i on mi cierpliwie wszystko tlumaczyl jak "krowie na rowie".Jesli chodzi o ciaze to przeciez na badanie usg mozna isc z ojcem dzieci i jesli masz jakiekolwiek pytania do lekarza to pytaj,od tego jest zeby ci wytlumaczyl ,w koncu to tez twoje dzieci.Powodzenia i zycze aby to nie bylo nic powaznego bo szczerze mowiac nie mam pojecia o co chodzi
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post czw, 07 sie 2008 - 23:15
Post #7

Sluchaj,jesli cos was martwi lub czegos nie rozumiecie to od tego jest lekarz zeby wam to wytlumaczyl.Ja jak mnie tylko cos niepokoilo to lecialam do lekarza i zasypywalam go pytaniami i on mi cierpliwie wszystko tlumaczyl jak "krowie na rowie".Jesli chodzi o ciaze to przeciez na badanie usg mozna isc z ojcem dzieci i jesli masz jakiekolwiek pytania do lekarza to pytaj,od tego jest zeby ci wytlumaczyl ,w koncu to tez twoje dzieci.Powodzenia i zycze aby to nie bylo nic powaznego bo szczerze mowiac nie mam pojecia o co chodzi

--------------------
Oval
piÄ…, 08 sie 2008 - 19:05
Byłem na usg z dziewczyną, ale przy badaniu lekarz powiedział, że nic złego tutaj nie widzi... tylko po co pisał o tych punktach??
Oval


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: czw, 31 lip 08 - 14:48
Nr użytkownika: 20,968

GG:


post piÄ…, 08 sie 2008 - 19:05
Post #8

Byłem na usg z dziewczyną, ale przy badaniu lekarz powiedział, że nic złego tutaj nie widzi... tylko po co pisał o tych punktach??
netty5
piÄ…, 08 sie 2008 - 21:07
Spytaj go niech ci wytlumaczy.A twoja dziewczyna jest na naszym forum?
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post piÄ…, 08 sie 2008 - 21:07
Post #9

Spytaj go niech ci wytlumaczy.A twoja dziewczyna jest na naszym forum?

--------------------
Oval
pon, 11 sie 2008 - 20:29
Jeszcze nie icon_wink.gif
Oval


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: czw, 31 lip 08 - 14:48
Nr użytkownika: 20,968

GG:


post pon, 11 sie 2008 - 20:29
Post #10

Jeszcze nie icon_wink.gif
netty5
pon, 11 sie 2008 - 21:44
W takim razie zapraszamy. icon_smile.gif
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post pon, 11 sie 2008 - 21:44
Post #11

W takim razie zapraszamy. icon_smile.gif

--------------------
> niezgodność w biometrii pÅ‚odu-pomóżcie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 28 maj 2024 - 18:41
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama