Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

szczepienia

> 
tuska
śro, 11 kwi 2007 - 18:30
Dziewczyny!!! Mam pytanie odnośnie szczepienia niemowlakow. Jak to jest czy zaraz po urodzeniu dziecko jest szczepione w szpitalu? Czy to rodzice juz po wyjsciu do domu musza sami zadbac o szczepienia. I czy jest jakis ustalony harmonogram szczepień na co i kiedy należy zaszczepić dziecko. Za parę miesięcy urodzę i powiem szczerze że nie wiem jak to teraz jest. Moja mama mi mówiła, że za dawnych czasów wezwanie na szczepienie przychodziło do domu i obowiązkowo trzeba było zgłosić się z maluchem do poradni. Ale ja nie wiem czy tak jest też teraz dlatego proszę o pomoc już doświadczone mamy. Które z nieobowiązkowych szczepionek polecacie?

Pozdrawiam serdecznie!! icon_smile.gif
tuska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 30
Dołączył: czw, 15 lut 07 - 18:13
Skąd: Lubaczów
Nr użytkownika: 11,089




post śro, 11 kwi 2007 - 18:30
Post #1

Dziewczyny!!! Mam pytanie odnośnie szczepienia niemowlakow. Jak to jest czy zaraz po urodzeniu dziecko jest szczepione w szpitalu? Czy to rodzice juz po wyjsciu do domu musza sami zadbac o szczepienia. I czy jest jakis ustalony harmonogram szczepień na co i kiedy należy zaszczepić dziecko. Za parę miesięcy urodzę i powiem szczerze że nie wiem jak to teraz jest. Moja mama mi mówiła, że za dawnych czasów wezwanie na szczepienie przychodziło do domu i obowiązkowo trzeba było zgłosić się z maluchem do poradni. Ale ja nie wiem czy tak jest też teraz dlatego proszę o pomoc już doświadczone mamy. Które z nieobowiązkowych szczepionek polecacie?

Pozdrawiam serdecznie!! icon_smile.gif

--------------------


To nasz najwi?kszy Skarb - Ewusia!

Peedle
śro, 11 kwi 2007 - 18:43
Dziecko po urodzeniu jest szczepione na żółtaczkę i gruźlicę. Po wyjściu ze szpitala zapisujesz dziecko do przychodni, umawiasz się do pediatry i tam Ci już wszystko powiedzą, kiedy i jakie szczepienia icon_smile.gif My będąc na pierwszym szczepieniu zapisywaliśmy się od razu na drugie i tak cały czas icon_smile.gif
Peedle


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,779
Dołączył: pon, 22 sty 07 - 21:48
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 10,237




post śro, 11 kwi 2007 - 18:43
Post #2

Dziecko po urodzeniu jest szczepione na żółtaczkę i gruźlicę. Po wyjściu ze szpitala zapisujesz dziecko do przychodni, umawiasz się do pediatry i tam Ci już wszystko powiedzą, kiedy i jakie szczepienia icon_smile.gif My będąc na pierwszym szczepieniu zapisywaliśmy się od razu na drugie i tak cały czas icon_smile.gif

--------------------
Maksymilian - ur. 06.06.2006 godz. 18.44
kejtlin

Go??







post śro, 11 kwi 2007 - 20:44
Post #3

No niestety już od pierwszych chwil życia dziecko jest atakowane silną dawką wirusów, potem szczepisz wg pękającego w szwach kalendarza szczepień, jeśli uważasz to za stosowne możesz dokupić dodatkowe szczepionki po konsultacji z lekarzem.
Radzę dobrze sie rozeznać w temacie szczepień, jak już to zrobisz zrozumiesz dlaczego właśnie to Ci radzę.
flotka

Go??







post piÄ…, 13 kwi 2007 - 11:08
Post #4

tuska, z twojego postu bije radosna gorliwość nieświadomej przyszłej mamy icon_biggrin.gif Kejtlin ma rację, lepiej się kochana dobrze zorientuj w temacie szczepień, zanim zaczniesz maluszka szczepić. Ja aktualnie jestem w drugiej ciąży i już się zastanawiam, jak mam powiedzieć przy porodzie, że nie wyrażam zgody na szczepienie dziecka natychmiast po urodzeniu. Chyba mnie zlinczują.
> szczepienia
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 23 cze 2024 - 00:59
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama