Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

gdzie do lekarza z bolÄ…cym jajnikiem w UK

, aktualizacja - diagnoza endometrioza. jak leczyc?
> , aktualizacja - diagnoza endometrioza. jak leczyc?
aisha1111
śro, 17 kwi 2013 - 19:41
No właśnie. Mam założoną mirenę od prawie dwóch lat (będzie w maju). ostatnio miałam coraz więcej objawów niepożądanych (nawet pół roku temu chciałam wyjąć mirenę i zastąpić ją wkładką niehormonalną, ale lekarka mnie odwioła od tego twierdząc, że moje problemy na pewno nie mają podłoża mirenowego). Wkładkę zakładałam w klinice planowania rodziny.
Od kilkunastu dni boli mnie jajnik. Najpierw bolał w trakcie stosunku, a od kilku dni boli mnie dosłownie cały czas. Dzisiaj już paracetamol nie wyrabia i jutro będę dzwonić do lekarza. Tylko nie wiem do którego: do GP czy do kliniki planowania rodziny?

Ten post edytował aisha1111 nie, 12 sty 2014 - 13:34
aisha1111


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,292
Dołączył: nie, 19 wrz 10 - 11:43
SkÄ…d: z krainy deszczu
Nr użytkownika: 34,334




post śro, 17 kwi 2013 - 19:41
Post #1

No właśnie. Mam założoną mirenę od prawie dwóch lat (będzie w maju). ostatnio miałam coraz więcej objawów niepożądanych (nawet pół roku temu chciałam wyjąć mirenę i zastąpić ją wkładką niehormonalną, ale lekarka mnie odwioła od tego twierdząc, że moje problemy na pewno nie mają podłoża mirenowego). Wkładkę zakładałam w klinice planowania rodziny.
Od kilkunastu dni boli mnie jajnik. Najpierw bolał w trakcie stosunku, a od kilku dni boli mnie dosłownie cały czas. Dzisiaj już paracetamol nie wyrabia i jutro będę dzwonić do lekarza. Tylko nie wiem do którego: do GP czy do kliniki planowania rodziny?

--------------------
Kruszynek 21 marca 2008 (8 tc)



Użytkownik usunięty

Go??







post śro, 17 kwi 2013 - 19:47
Post #2

Ja bym dzwonila tam gdzie zakladali wkładke albo nawet nie dzwonila tylko od razu się tam przeszła. GP jak mniemam, potraktuje cię paracetamolem.icon_wink.gif
xxyy
śro, 17 kwi 2013 - 21:59
Przeskoczylabym GP. Szkoda czasu. Nawet jak trafisz na takiego , ktory to powaznie od razu potraktuje i skieruje dalej, to sie wszystko przeciagnie.
xxyy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,788
Dołączył: pon, 30 kwi 07 - 20:21
Nr użytkownika: 13,535




post śro, 17 kwi 2013 - 21:59
Post #3

Przeskoczylabym GP. Szkoda czasu. Nawet jak trafisz na takiego , ktory to powaznie od razu potraktuje i skieruje dalej, to sie wszystko przeciagnie.
aisha1111
czw, 18 kwi 2013 - 10:02
dziéki dziewczyny. dzwoniam do przychodni planowania rodziny - mam sié zglosic w poniedzialek a jak juz nie bede wyrabiac to na pogotowie.
aisha1111


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,292
Dołączył: nie, 19 wrz 10 - 11:43
SkÄ…d: z krainy deszczu
Nr użytkownika: 34,334




post czw, 18 kwi 2013 - 10:02
Post #4

dziéki dziewczyny. dzwoniam do przychodni planowania rodziny - mam sié zglosic w poniedzialek a jak juz nie bede wyrabiac to na pogotowie.

--------------------
Kruszynek 21 marca 2008 (8 tc)



aisha1111
nie, 12 sty 2014 - 13:30
odswierzam watek. dwa tygodnie temu w zwiazku z bolami zdiagnozowano mi endometrioze (na podstawie wywiadu i badania ginekologicznego). jako leczenie zaproponowano mi branie tabletek anty przez 12 tygodni bez przerwy. powiedzialam, ze nie chce ich brac, bo po ostatnich hormonach (depo, mirena) mialam migreny. lekarz sie zgodzil i tabletek nie dostalam. dostalam tylko naproksen doustnie do mieszania z paracetamolem przeciwbolowo. pomimo wziecia takiej dawnki, mimo tego nie wyrabiam z bolem (w sobote zwymiotowalam z bolu i stracilam przytomnosc na chwile, po naproksenie bylam w stanie tylko usiasc i przestac wymiotowac). i teraz pytanie: czy zgodzic sie jednak na te tabletki anty? czy jest jakis inny sposob leczenia endometriozy niz tabletki antykoncepcyjne i usuniecie jajowodu z jajnikiem (w przyszlosci chcialabym miec jeszcze jedno dzieco). czy to moze nie byc endometrioza a calkiem cos innego?

edit: mireny nie mam od maja - zastapilam copper T - jesli to ma jakies znaczenie.

Ten post edytował aisha1111 nie, 12 sty 2014 - 13:34
aisha1111


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,292
Dołączył: nie, 19 wrz 10 - 11:43
SkÄ…d: z krainy deszczu
Nr użytkownika: 34,334




post nie, 12 sty 2014 - 13:30
Post #5

odswierzam watek. dwa tygodnie temu w zwiazku z bolami zdiagnozowano mi endometrioze (na podstawie wywiadu i badania ginekologicznego). jako leczenie zaproponowano mi branie tabletek anty przez 12 tygodni bez przerwy. powiedzialam, ze nie chce ich brac, bo po ostatnich hormonach (depo, mirena) mialam migreny. lekarz sie zgodzil i tabletek nie dostalam. dostalam tylko naproksen doustnie do mieszania z paracetamolem przeciwbolowo. pomimo wziecia takiej dawnki, mimo tego nie wyrabiam z bolem (w sobote zwymiotowalam z bolu i stracilam przytomnosc na chwile, po naproksenie bylam w stanie tylko usiasc i przestac wymiotowac). i teraz pytanie: czy zgodzic sie jednak na te tabletki anty? czy jest jakis inny sposob leczenia endometriozy niz tabletki antykoncepcyjne i usuniecie jajowodu z jajnikiem (w przyszlosci chcialabym miec jeszcze jedno dzieco). czy to moze nie byc endometrioza a calkiem cos innego?

edit: mireny nie mam od maja - zastapilam copper T - jesli to ma jakies znaczenie.

--------------------
Kruszynek 21 marca 2008 (8 tc)



kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post nie, 12 sty 2014 - 15:40
Post #6

https://endometrioza.info.pl/endo_leczenie/endo_leczenie_b/


--------------------




aisha1111
nie, 12 sty 2014 - 20:48
dziekuje za odpowiedz. czyli jednak te tabletki sa konieczne - przynajmiej narazie.
aisha1111


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,292
Dołączył: nie, 19 wrz 10 - 11:43
SkÄ…d: z krainy deszczu
Nr użytkownika: 34,334




post nie, 12 sty 2014 - 20:48
Post #7

dziekuje za odpowiedz. czyli jednak te tabletki sa konieczne - przynajmiej narazie.

--------------------
Kruszynek 21 marca 2008 (8 tc)



> gdzie do lekarza z bolÄ…cym jajnikiem w UK, aktualizacja - diagnoza endometrioza. jak leczyc?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 00:47
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama