Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 następna  

endometrioza po cc?

> 
Agga
czw, 30 cze 2011 - 21:00
Rosa liczyłam na Twoją wypowiedz i wiedziałam,że rozwiejesz moje wątpliwości icon_biggrin.gif . W takim razie jutro rano idę do apteki i zaczynam brać. Swoją drogą pierwszy raz w życiu,bo tabletek nigdy nie brałam.

magdosz a Ty miałaś cc,bo nie pamiętam? Ja oprócz wyżej wymienionych objawów mam zgrubienie w miejscu blizny i daje mi to o sobie znać,od kilku miesięcy.
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post czw, 30 cze 2011 - 21:00
Post #21

Rosa liczyłam na Twoją wypowiedz i wiedziałam,że rozwiejesz moje wątpliwości icon_biggrin.gif . W takim razie jutro rano idę do apteki i zaczynam brać. Swoją drogą pierwszy raz w życiu,bo tabletek nigdy nie brałam.

magdosz a Ty miałaś cc,bo nie pamiętam? Ja oprócz wyżej wymienionych objawów mam zgrubienie w miejscu blizny i daje mi to o sobie znać,od kilku miesięcy.

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
magdosz
czw, 30 cze 2011 - 21:23
Miałam cięcie właśnie..
zgrubienia żadnego nie mam.
okresu też nie mam, czasem pobolewa mnie podbrzusze icon_sad.gif
magdosz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,703
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 20:56
Skąd: tu i tam
Nr użytkownika: 5,706

GG:


post czw, 30 cze 2011 - 21:23
Post #22

Miałam cięcie właśnie..
zgrubienia żadnego nie mam.
okresu też nie mam, czasem pobolewa mnie podbrzusze icon_sad.gif

--------------------


gerda
wto, 05 lip 2011 - 14:31
Mi też zrobiła się endometrioza w bliźnie po cc. Ginekolog przekonywał mnie do operacji, jednym ciągiem dodając że miał pacjentkę której wycinał endo z blizny 3 razy i trzy razy pojawiało się ponownie. Nie zdecydowałam się na operację.
gerda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 227
Dołączył: śro, 04 paź 06 - 18:22
Nr użytkownika: 7,817




post wto, 05 lip 2011 - 14:31
Post #23

Mi też zrobiła się endometrioza w bliźnie po cc. Ginekolog przekonywał mnie do operacji, jednym ciągiem dodając że miał pacjentkę której wycinał endo z blizny 3 razy i trzy razy pojawiało się ponownie. Nie zdecydowałam się na operację.

--------------------
[url=https://www.TickerFactory.com/]
Agga
śro, 06 lip 2011 - 14:55
CYTAT(gerda @ Tue, 05 Jul 2011 - 14:31) *
Mi też zrobiła się endometrioza w bliźnie po cc. Ginekolog przekonywał mnie do operacji, jednym ciągiem dodając że miał pacjentkę której wycinał endo z blizny 3 razy i trzy razy pojawiało się ponownie. Nie zdecydowałam się na operację.



A nie zaproponował wcześniej leczenia farmakologicznego? Bo operacja jest w ostateczności, a wcześniej leczą tabletkami. Mi też lekarka wspominała o operacji i nawet proponowała ciążę, ale zdecydowanie podziękowałam icon_wink.gif .

Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post śro, 06 lip 2011 - 14:55
Post #24

CYTAT(gerda @ Tue, 05 Jul 2011 - 14:31) *
Mi też zrobiła się endometrioza w bliźnie po cc. Ginekolog przekonywał mnie do operacji, jednym ciągiem dodając że miał pacjentkę której wycinał endo z blizny 3 razy i trzy razy pojawiało się ponownie. Nie zdecydowałam się na operację.



A nie zaproponował wcześniej leczenia farmakologicznego? Bo operacja jest w ostateczności, a wcześniej leczą tabletkami. Mi też lekarka wspominała o operacji i nawet proponowała ciążę, ale zdecydowanie podziękowałam icon_wink.gif .



--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
magdosz
śro, 06 lip 2011 - 21:44
CYTAT(Małpiszon @ Wed, 06 Jul 2011 - 15:55) *
A nie zaproponował wcześniej leczenia farmakologicznego? Bo operacja jest w ostateczności, a wcześniej leczą tabletkami. Mi też lekarka wspominała o operacji i nawet proponowała ciążę, ale zdecydowanie podziękowałam icon_wink.gif .


Jeśli u mnie się okaże, że to to, to mąż będzie miał przechlapane, bo mu powiem, że szansa na wyleczenie jest, ale ciąży do tego trzeba 43.gif (o ile można zajść...)
a on nie chce więcej dzieci, to go zabije chyba... 43.gif
magdosz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,703
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 20:56
Skąd: tu i tam
Nr użytkownika: 5,706

GG:


post śro, 06 lip 2011 - 21:44
Post #25

CYTAT(Małpiszon @ Wed, 06 Jul 2011 - 15:55) *
A nie zaproponował wcześniej leczenia farmakologicznego? Bo operacja jest w ostateczności, a wcześniej leczą tabletkami. Mi też lekarka wspominała o operacji i nawet proponowała ciążę, ale zdecydowanie podziękowałam icon_wink.gif .


Jeśli u mnie się okaże, że to to, to mąż będzie miał przechlapane, bo mu powiem, że szansa na wyleczenie jest, ale ciąży do tego trzeba 43.gif (o ile można zajść...)
a on nie chce więcej dzieci, to go zabije chyba... 43.gif

--------------------


Agga
śro, 06 lip 2011 - 22:21
CYTAT(magdosz @ Wed, 06 Jul 2011 - 21:44) *
Jeśli u mnie się okaże, że to to, to mąż będzie miał przechlapane, bo mu powiem, że szansa na wyleczenie jest, ale ciąży do tego trzeba 43.gif (o ile można zajść...)
a on nie chce więcej dzieci, to go zabije chyba... 43.gif



Ale ciąża wcale nie daje gwarancji na wyleczenie, tylko podobno dobrze robi i często przy okazji cc jest usuwana. Nie wiem jaka to prawda, ale jak już raz masz ,to będzie się ciągło i wracało pomimo operacji. Lekarka mi coś tam tłumaczyła, ale mimo że w miarę dobrze znam niemiecki, to jakieś medyczne zagadnienia nie do końca zrozumiałam.

Ten post edytował Małpiszon śro, 06 lip 2011 - 22:22
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post śro, 06 lip 2011 - 22:21
Post #26

CYTAT(magdosz @ Wed, 06 Jul 2011 - 21:44) *
Jeśli u mnie się okaże, że to to, to mąż będzie miał przechlapane, bo mu powiem, że szansa na wyleczenie jest, ale ciąży do tego trzeba 43.gif (o ile można zajść...)
a on nie chce więcej dzieci, to go zabije chyba... 43.gif



Ale ciąża wcale nie daje gwarancji na wyleczenie, tylko podobno dobrze robi i często przy okazji cc jest usuwana. Nie wiem jaka to prawda, ale jak już raz masz ,to będzie się ciągło i wracało pomimo operacji. Lekarka mi coś tam tłumaczyła, ale mimo że w miarę dobrze znam niemiecki, to jakieś medyczne zagadnienia nie do końca zrozumiałam.

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
magdosz
śro, 06 lip 2011 - 22:22
CYTAT(Małpiszon @ Wed, 06 Jul 2011 - 23:21) *
Ale ciąża wcale nie daje gwarancji na wyleczenie, tylko podobno dobrze robi i często przy okazji cc jest usuwana. Nie wiem jaka to prawda, ale jak już raz masz ,to będzie się ciągło i wracało pomimo operacji. Lekarka mi coś tam tłumaczyła, ale mimo że w miarę dobrze znam niemiecki, to jakieś medyczne zagadnienia nie do końca zrozumiałam.


E, to nici pewnie z 3 dzidzi, ale kto wie?
może i się mu odmieni icon_smile.gif
magdosz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,703
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 20:56
Skąd: tu i tam
Nr użytkownika: 5,706

GG:


post śro, 06 lip 2011 - 22:22
Post #27

CYTAT(Małpiszon @ Wed, 06 Jul 2011 - 23:21) *
Ale ciąża wcale nie daje gwarancji na wyleczenie, tylko podobno dobrze robi i często przy okazji cc jest usuwana. Nie wiem jaka to prawda, ale jak już raz masz ,to będzie się ciągło i wracało pomimo operacji. Lekarka mi coś tam tłumaczyła, ale mimo że w miarę dobrze znam niemiecki, to jakieś medyczne zagadnienia nie do końca zrozumiałam.


E, to nici pewnie z 3 dzidzi, ale kto wie?
może i się mu odmieni icon_smile.gif

--------------------


gerda
czw, 07 lip 2011 - 10:34
A to czy leczyć czy wycinać nie zależy od umiejscowienia endo? Bo ja byłam wcześniej u paru innych ginekologów i żaden nawet się nie zająknął w temacie leczenia, były opcje wycinać albo nie ruszać jak się nie powiększa.
gerda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 227
Dołączył: śro, 04 paź 06 - 18:22
Nr użytkownika: 7,817




post czw, 07 lip 2011 - 10:34
Post #28

A to czy leczyć czy wycinać nie zależy od umiejscowienia endo? Bo ja byłam wcześniej u paru innych ginekologów i żaden nawet się nie zająknął w temacie leczenia, były opcje wycinać albo nie ruszać jak się nie powiększa.

--------------------
[url=https://www.TickerFactory.com/]
wiewioreczka24
czw, 07 lip 2011 - 15:40
Moja kuzynka ma endometrizę i wiem ile się biedna wycierpiała, mogę tylko powiedzieć że operacje z rozcięciem powłok brzusznych nie są wzkazane bo się to dziadostwo rozsiewa po innych narządach:(
wiewioreczka24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9
Dołączył: śro, 29 cze 11 - 13:26
Nr użytkownika: 37,029




post czw, 07 lip 2011 - 15:40
Post #29

Moja kuzynka ma endometrizę i wiem ile się biedna wycierpiała, mogę tylko powiedzieć że operacje z rozcięciem powłok brzusznych nie są wzkazane bo się to dziadostwo rozsiewa po innych narządach:(
Agga
pią, 08 lip 2011 - 11:19
CYTAT(gerda @ Thu, 07 Jul 2011 - 10:34) *
A to czy leczyć czy wycinać nie zależy od umiejscowienia endo? Bo ja byłam wcześniej u paru innych ginekologów i żaden nawet się nie zająknął w temacie leczenia, były opcje wycinać albo nie ruszać jak się nie powiększa.



Wiesz co,że nawet nie wiem. Nigdy nie miałam z tym do czynienia,a teraz mnie dopadło. Muszę po powrocie przejść się do swojego lekarza i niech mi dobrze wytłumaczy, bo wiem tyle co przeczytam w necie. Może Rosa coś więcej powie na ten temat,bo wiedze ma ogromną.
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post pią, 08 lip 2011 - 11:19
Post #30

CYTAT(gerda @ Thu, 07 Jul 2011 - 10:34) *
A to czy leczyć czy wycinać nie zależy od umiejscowienia endo? Bo ja byłam wcześniej u paru innych ginekologów i żaden nawet się nie zająknął w temacie leczenia, były opcje wycinać albo nie ruszać jak się nie powiększa.



Wiesz co,że nawet nie wiem. Nigdy nie miałam z tym do czynienia,a teraz mnie dopadło. Muszę po powrocie przejść się do swojego lekarza i niech mi dobrze wytłumaczy, bo wiem tyle co przeczytam w necie. Może Rosa coś więcej powie na ten temat,bo wiedze ma ogromną.

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
Agga
pią, 08 lip 2011 - 11:21
CYTAT(wiewioreczka24 @ Thu, 07 Jul 2011 - 15:40) *
<br / bo się to dziadostwo rozsiewa po innych narządach:(<br />
<br /><br /><br />

A podobno tylko z rozcięciem powłok brzusznych robią i często przy okazji cc.
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post pią, 08 lip 2011 - 11:21
Post #31

CYTAT(wiewioreczka24 @ Thu, 07 Jul 2011 - 15:40) *
<br / bo się to dziadostwo rozsiewa po innych narządach:(<br />
<br /><br /><br />

A podobno tylko z rozcięciem powłok brzusznych robią i często przy okazji cc.

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
pomidorro
wto, 12 lip 2011 - 00:01
hmm....
miałam takie zgrubienie- gulkę. Myślalam, ze to przepuklina... moja ginka cos mówiła o endometriozie ale jakoś wleciało i wylecialo z głowy bardzo szybko.
Wtedy najwazniejsze było czy to zagraża jakoś ciąży. Odpukac po drugiej ciąży gula mi zniknęła i inne objawy też...jak pójdę do gina to z ciekawosci zapytam o to icon_smile.gif
pomidorro


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,782
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 11:18
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 14,138

GG:


post wto, 12 lip 2011 - 00:01
Post #32

hmm....
miałam takie zgrubienie- gulkę. Myślalam, ze to przepuklina... moja ginka cos mówiła o endometriozie ale jakoś wleciało i wylecialo z głowy bardzo szybko.
Wtedy najwazniejsze było czy to zagraża jakoś ciąży. Odpukac po drugiej ciąży gula mi zniknęła i inne objawy też...jak pójdę do gina to z ciekawosci zapytam o to icon_smile.gif

--------------------



jaAga*
śro, 13 lip 2011 - 14:30
Moja koleżanka swoją endometriozę odkryła trochę późno i o mało co- byłoby za późno. Tzn. miała torbiel endometrialną na jajniku z naciekiem na moczowód, miała już zastój w nerce...laparoskopię miała robioną w Monachium, bo w Polsce mogliby nie uratować jajnika i moczowodu, tudzież nerki. Wszystko poszło ok, endo miała bardzo rozsianą np. na jelitach. Nie miała cesarki, wracając do wątku głównego, prawie całe dorosłe zycie brała tabletki antykoncepcyjne lub miała spiralę.
Teraz zaszła w ciążę- takie miała i plany i zalecenia icon_wink.gif, obecnie jest w jej początkach- co będzie potem- sie okaże.
W każdym razie ja piszę po to, żeby nie bagatelizować tej choroby.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post śro, 13 lip 2011 - 14:30
Post #33

Moja koleżanka swoją endometriozę odkryła trochę późno i o mało co- byłoby za późno. Tzn. miała torbiel endometrialną na jajniku z naciekiem na moczowód, miała już zastój w nerce...laparoskopię miała robioną w Monachium, bo w Polsce mogliby nie uratować jajnika i moczowodu, tudzież nerki. Wszystko poszło ok, endo miała bardzo rozsianą np. na jelitach. Nie miała cesarki, wracając do wątku głównego, prawie całe dorosłe zycie brała tabletki antykoncepcyjne lub miała spiralę.
Teraz zaszła w ciążę- takie miała i plany i zalecenia icon_wink.gif, obecnie jest w jej początkach- co będzie potem- sie okaże.
W każdym razie ja piszę po to, żeby nie bagatelizować tej choroby.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
basiaw
pon, 22 sie 2011 - 22:28
Ja idę w środę na wycięcie blizny, trochę mnie to stresuje, ale już mam dość bólu...
basiaw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,478
Dołączył: śro, 28 gru 05 - 19:15
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 4,392




post pon, 22 sie 2011 - 22:28
Post #34

Ja idę w środę na wycięcie blizny, trochę mnie to stresuje, ale już mam dość bólu...

--------------------

Agga
śro, 24 sie 2011 - 17:21
Ja biorę już trzeci miesiąc tabletki antykoncepcyjne,ale poprawy i różnicy nie widzę żadnej. Jak mnie bolało,tak dalej boli. We wrześniu powinnam się wybrać na laparoskopię,ale z czasem kiepsko i nie wiem czy to wyjdzie 43.gif .
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post śro, 24 sie 2011 - 17:21
Post #35

Ja biorę już trzeci miesiąc tabletki antykoncepcyjne,ale poprawy i różnicy nie widzę żadnej. Jak mnie bolało,tak dalej boli. We wrześniu powinnam się wybrać na laparoskopię,ale z czasem kiepsko i nie wiem czy to wyjdzie 43.gif .

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
basiaw
czw, 25 sie 2011 - 11:37
ja juz po icon_smile.gif wczoraj miałam zabieg a dziś jestem juz w domu nie było tragicznie ale ja nie miałam laparo tylko zwykle cięcie mam nadzieję ze więcej się nie powtórzy
basiaw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,478
Dołączył: śro, 28 gru 05 - 19:15
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 4,392




post czw, 25 sie 2011 - 11:37
Post #36

ja juz po icon_smile.gif wczoraj miałam zabieg a dziś jestem juz w domu nie było tragicznie ale ja nie miałam laparo tylko zwykle cięcie mam nadzieję ze więcej się nie powtórzy

--------------------

Agga
wto, 14 lut 2012 - 15:11
Podciągam,bo jutro wybieram się do lekarza i trochę się boję. Coraz bardziej jest to uciążliwe i boli, więc muszę coś z tym zrobić.

I teraz pytanie,czego mogę się spodziewać?

Byłam na początku wakacji i dostałam tabletki na trzy miesiące,ale potem nie miałam czasu iść na kontrolę 43.gif .
Czy jedynym leczeniem tego są tabletki antykoncepcyjne,czy są też jakieś inne leki?
Nie chciała bym brać hormonów i może są jakieś inne metody leczenia ?

Rosa ekspercie Ty nasz 06.gif .

Ten post edytował Agga wto, 14 lut 2012 - 15:12
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post wto, 14 lut 2012 - 15:11
Post #37

Podciągam,bo jutro wybieram się do lekarza i trochę się boję. Coraz bardziej jest to uciążliwe i boli, więc muszę coś z tym zrobić.

I teraz pytanie,czego mogę się spodziewać?

Byłam na początku wakacji i dostałam tabletki na trzy miesiące,ale potem nie miałam czasu iść na kontrolę 43.gif .
Czy jedynym leczeniem tego są tabletki antykoncepcyjne,czy są też jakieś inne leki?
Nie chciała bym brać hormonów i może są jakieś inne metody leczenia ?

Rosa ekspercie Ty nasz 06.gif .

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
Edzia77
wto, 14 lut 2012 - 18:29
Ja jestem 4 lata po laparoskopii, do niedawna było oki, niestety od jakiegoś czasu bóle podbrzusza się nasiliły, do tego bolą mnie plecy, miesiączki raz maleńkie, a raz utopić się można... Oj, ciężkie życie... Moja lekarka prowadząca teraz chce mnie wysłać na kolonoskopię, bo może jest jeszcze jakaś inna przyczyna...
Edzia77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 668
Dołączył: pon, 10 paź 05 - 18:45
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,792

GG:


post wto, 14 lut 2012 - 18:29
Post #38

Ja jestem 4 lata po laparoskopii, do niedawna było oki, niestety od jakiegoś czasu bóle podbrzusza się nasiliły, do tego bolą mnie plecy, miesiączki raz maleńkie, a raz utopić się można... Oj, ciężkie życie... Moja lekarka prowadząca teraz chce mnie wysłać na kolonoskopię, bo może jest jeszcze jakaś inna przyczyna...

--------------------
Edzia
agrafkaa
sob, 25 lut 2012 - 12:41
CYTAT(ewon @ Mon, 13 Jun 2011 - 15:33) *
Najczęstszymi objawami endometriozy są:

1. Ból przed lub podczas okresu

2. Ból podczas stosunku płciowego.

3. Chroniczny, rozlany ból w miednicy niezależnie od miesiączki

4. Ból w lędźwiach

5. Obfite i/lub nieregularne okresy

6. Bolesne oddawanie stolca, zwłaszcza podczas okresu

7. Bolesne oddawanie moczu podczas miesiączki

8. Zmęczenie

9. Bezpłodność

10. Biegunka lub zaparcia

Inne częste objawy endometriozy:

1. Bóle głowy

2. Stany podgorączkowe

3. Depresja

4. Hipoglikemia (niski poziom cukru we krwi)

5. Niepokój, drażliwość

6. Skłonność do infekcji i alergii


Roso Agga dzięki.Jednak wychodzi że powodem moich kłopotów jest endometrioza

Ten post edytował Asia... sob, 25 lut 2012 - 12:43
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
Skąd: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post sob, 25 lut 2012 - 12:41
Post #39

CYTAT(ewon @ Mon, 13 Jun 2011 - 15:33) *
Najczęstszymi objawami endometriozy są:

1. Ból przed lub podczas okresu

2. Ból podczas stosunku płciowego.

3. Chroniczny, rozlany ból w miednicy niezależnie od miesiączki

4. Ból w lędźwiach

5. Obfite i/lub nieregularne okresy

6. Bolesne oddawanie stolca, zwłaszcza podczas okresu

7. Bolesne oddawanie moczu podczas miesiączki

8. Zmęczenie

9. Bezpłodność

10. Biegunka lub zaparcia

Inne częste objawy endometriozy:

1. Bóle głowy

2. Stany podgorączkowe

3. Depresja

4. Hipoglikemia (niski poziom cukru we krwi)

5. Niepokój, drażliwość

6. Skłonność do infekcji i alergii


Roso Agga dzięki.Jednak wychodzi że powodem moich kłopotów jest endometrioza

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
agrafkaa
sob, 25 lut 2012 - 12:42
...

Ten post edytował Asia... sob, 25 lut 2012 - 12:43
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
Skąd: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post sob, 25 lut 2012 - 12:42
Post #40

...

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
> endometrioza po cc?
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 10 maj 2024 - 06:20
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama