Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
29 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

Mamy z Częstochowy!

> 
Tafi
czw, 22 cze 2006 - 17:06
hej icon_smile.gif
rzeczywiscie z tym ze duzo zalezy od nas masz racje,
dlatego jak tylko moja kumpela dowiedziala sie ze jestem w ciazy od razu mi powiedziala
zebym sie psychicznie nastawila na karmienie piersia,
a pozatym przy pierwszym dziecku nie bardzo sobie radzilam
nie mial mi kto pokazac jak karmic mala a piersi mam duze
i do tego dochodzi ze w ciazy rosna wiec mam je ogromne a nikt mi nie pokazal jak ulozyc dziecko
i jak ukladac tak ogromna piers icon_wink.gif
chcialabym karmic piersia bo,
wtedy z dzieckiem jest calkiem inny kontakt bo chyba moja corcia wyczuwa ze raczej karmiona nie byla

bo teraz bardzo klei sie do moich piersi icon_smile.gif
loch ... ja tez sie rozpisalam icon_biggrin.gif
Pozdrawiam Paula icon_smile.gif
Tafi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 123
Dołączył: pon, 10 lis 03 - 14:12
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Nr użytkownika: 1,181

GG:


post czw, 22 cze 2006 - 17:06
Post #21

hej icon_smile.gif
rzeczywiscie z tym ze duzo zalezy od nas masz racje,
dlatego jak tylko moja kumpela dowiedziala sie ze jestem w ciazy od razu mi powiedziala
zebym sie psychicznie nastawila na karmienie piersia,
a pozatym przy pierwszym dziecku nie bardzo sobie radzilam
nie mial mi kto pokazac jak karmic mala a piersi mam duze
i do tego dochodzi ze w ciazy rosna wiec mam je ogromne a nikt mi nie pokazal jak ulozyc dziecko
i jak ukladac tak ogromna piers icon_wink.gif
chcialabym karmic piersia bo,
wtedy z dzieckiem jest calkiem inny kontakt bo chyba moja corcia wyczuwa ze raczej karmiona nie byla

bo teraz bardzo klei sie do moich piersi icon_smile.gif
loch ... ja tez sie rozpisalam icon_biggrin.gif
Pozdrawiam Paula icon_smile.gif

--------------------
Sylwia mama :D Natalki :D
user posted image
user posted image
Paula.
czw, 22 cze 2006 - 22:28
Tafi myślę, że psychicznie to Ty bardziej odczułaś to, że nie karmiłaś małej. Bo przecież blisko dzieciaczka można być także karmiąc butelką.
Co do układania dzidziusia i przystawiania do piersi to według mnie wielkość piersi nie ma znaczenia. Ja dużych piersi nie mam (teraz to już wręcz maleństwa), a i tak na początku miałam straszny problem. Ale, że ja uparta i twarda sztuka jestem to jakoś się udało icon_wink.gif . Poza tym ja byłam tak nastawiona na karmienie piersią, że nawet jednej butelki nie kupiliśmy. Takie zakupy poczyniłam dopiero, gdy Kinga skończyła miesiąc i zaczęłam odciągać, żeby babcia mogła ją nakarmić, gdy wychodzę. Kinga do trzech miesięcy potrafiła jeść co godzinę, były takie dni, że cały dzień i noc spędzała przy cycu, jak już się obie nauczyłyśmy jak to się robi icon_wink.gif to nie chciała przestać icon_biggrin.gif .
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post czw, 22 cze 2006 - 22:28
Post #22

Tafi myślę, że psychicznie to Ty bardziej odczułaś to, że nie karmiłaś małej. Bo przecież blisko dzieciaczka można być także karmiąc butelką.
Co do układania dzidziusia i przystawiania do piersi to według mnie wielkość piersi nie ma znaczenia. Ja dużych piersi nie mam (teraz to już wręcz maleństwa), a i tak na początku miałam straszny problem. Ale, że ja uparta i twarda sztuka jestem to jakoś się udało icon_wink.gif . Poza tym ja byłam tak nastawiona na karmienie piersią, że nawet jednej butelki nie kupiliśmy. Takie zakupy poczyniłam dopiero, gdy Kinga skończyła miesiąc i zaczęłam odciągać, żeby babcia mogła ją nakarmić, gdy wychodzę. Kinga do trzech miesięcy potrafiła jeść co godzinę, były takie dni, że cały dzień i noc spędzała przy cycu, jak już się obie nauczyłyśmy jak to się robi icon_wink.gif to nie chciała przestać icon_biggrin.gif .

--------------------
Paula
Tafi
piÄ…, 23 cze 2006 - 10:41
Moze icon_rolleyes.gif i masz racje, ale teraz bardzo chce karmic wiec moze mi sie uda icon_smile.gif
Tafi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 123
Dołączył: pon, 10 lis 03 - 14:12
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Nr użytkownika: 1,181

GG:


post piÄ…, 23 cze 2006 - 10:41
Post #23

Moze icon_rolleyes.gif i masz racje, ale teraz bardzo chce karmic wiec moze mi sie uda icon_smile.gif

--------------------
Sylwia mama :D Natalki :D
user posted image
user posted image
Paula.
piÄ…, 23 cze 2006 - 10:58
Będę trzymała kciuki. Grunt to pozytywne nastawienie icon_smile.gif
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post piÄ…, 23 cze 2006 - 10:58
Post #24

Będę trzymała kciuki. Grunt to pozytywne nastawienie icon_smile.gif

--------------------
Paula
Tafi
piÄ…, 23 cze 2006 - 20:35
CYTAT(Paula.)
Będę trzymała kciuki. Grunt to pozytywne nastawienie icon_smile.gif


Dzieki icon_smile.gif


Tak piszemy i piszemy a co tam u ciebie ????
bo u mnie byl okres gdzie czasu brakowalo mi na wszystko zaczelam chodzic do szkoly na kursy ale je przerwalam bo w zeszlym roku w pazdzierniku mialam wypadek (moze juz pisalam ) mialam dosyc powazne zlamanie nogi i siedzialam w domu az sobie wysiedzialam ale sie ciesze icon_smile.gif w koncu ciaza nie byla planowana icon_lol.gif , kolezanka mowila mi nawet ze zapatrzylam sie na nia bo ona urodzila w listopadzie zeszlego roku a ja urodze w listopadzie w tym roku a pozatym corka od stycznia zaczela mowic do mnie tak [i][b]"tata cie mocno przytuli to bedziesz miala dzidziusia a ja rodzenstwo"i tak tez sie stalo icon_biggrin.gif
Pozdrawiam icon_smile.gif
Tafi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 123
Dołączył: pon, 10 lis 03 - 14:12
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Nr użytkownika: 1,181

GG:


post piÄ…, 23 cze 2006 - 20:35
Post #25

CYTAT(Paula.)
Będę trzymała kciuki. Grunt to pozytywne nastawienie icon_smile.gif


Dzieki icon_smile.gif


Tak piszemy i piszemy a co tam u ciebie ????
bo u mnie byl okres gdzie czasu brakowalo mi na wszystko zaczelam chodzic do szkoly na kursy ale je przerwalam bo w zeszlym roku w pazdzierniku mialam wypadek (moze juz pisalam ) mialam dosyc powazne zlamanie nogi i siedzialam w domu az sobie wysiedzialam ale sie ciesze icon_smile.gif w koncu ciaza nie byla planowana icon_lol.gif , kolezanka mowila mi nawet ze zapatrzylam sie na nia bo ona urodzila w listopadzie zeszlego roku a ja urodze w listopadzie w tym roku a pozatym corka od stycznia zaczela mowic do mnie tak [i][b]"tata cie mocno przytuli to bedziesz miala dzidziusia a ja rodzenstwo"i tak tez sie stalo icon_biggrin.gif
Pozdrawiam icon_smile.gif

--------------------
Sylwia mama :D Natalki :D
user posted image
user posted image
burek
piÄ…, 23 cze 2006 - 21:57
Tafi kobieto zlituj się!! Maksymalna wysokość grafiki w podpisie to 100 słownie sto pikseli. Ty masz 350.
burek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:33
SkÄ…d: okolice Gliwic
Nr użytkownika: 193




post piÄ…, 23 cze 2006 - 21:57
Post #26

Tafi kobieto zlituj się!! Maksymalna wysokość grafiki w podpisie to 100 słownie sto pikseli. Ty masz 350.
Paula.
piÄ…, 23 cze 2006 - 22:17
Coś jest w tych złamanych kończynach icon_wink.gif My z T. poczęliśmy Kingę, gdy on miał nogę w gipsie icon_cool.gif, chociaż Niunia była dokładnie planowana (no mieliśmy 2 miesięczne wyprzedzenie, bo nie myśleliśmy, że uda się za pierwszym razem icon_biggrin.gif .

Wspaniale, że Natalia już zaakceptowała fakt, że będzie miała rodzeństwo.
Ale ale, skoro Natalcia miała niedawno urodziny, a termin masz na listopad to znaczy, że będziesz miała bliźniaka i skorpiona. To odwrotnie niż ja i moja siostra (znaczy się ja jestem starsza i jestem z pod znaku skorpiona). U nas jest co prawda dwa razy większa różnica wieku, ale uwielbiamy się. Nie wyobrażam sobie życia bez niej.

U mnie z czasem też krucho. Na brak pracy nie narzekam, ale między jednym raportem a drugim, między zgłoszeniami zawsze znajdę czas, żeby zajrzeć na forum. Cóż to mi daje praca przy kompie. Teraz też piszę w przerwie w przygotowywaniu prezentacji.

Tak sobie myślę, że jak tak sobie będziemy pisać, to może inne częstochowskie mamusie też zaczną się tu udzielać. Bo teraz to prawie prywatny wątek mamy (tylko Burek czasem coś wtrąci nie na temat icon_wink.gificon_cool.gif.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post piÄ…, 23 cze 2006 - 22:17
Post #27

Coś jest w tych złamanych kończynach icon_wink.gif My z T. poczęliśmy Kingę, gdy on miał nogę w gipsie icon_cool.gif, chociaż Niunia była dokładnie planowana (no mieliśmy 2 miesięczne wyprzedzenie, bo nie myśleliśmy, że uda się za pierwszym razem icon_biggrin.gif .

Wspaniale, że Natalia już zaakceptowała fakt, że będzie miała rodzeństwo.
Ale ale, skoro Natalcia miała niedawno urodziny, a termin masz na listopad to znaczy, że będziesz miała bliźniaka i skorpiona. To odwrotnie niż ja i moja siostra (znaczy się ja jestem starsza i jestem z pod znaku skorpiona). U nas jest co prawda dwa razy większa różnica wieku, ale uwielbiamy się. Nie wyobrażam sobie życia bez niej.

U mnie z czasem też krucho. Na brak pracy nie narzekam, ale między jednym raportem a drugim, między zgłoszeniami zawsze znajdę czas, żeby zajrzeć na forum. Cóż to mi daje praca przy kompie. Teraz też piszę w przerwie w przygotowywaniu prezentacji.

Tak sobie myślę, że jak tak sobie będziemy pisać, to może inne częstochowskie mamusie też zaczną się tu udzielać. Bo teraz to prawie prywatny wątek mamy (tylko Burek czasem coś wtrąci nie na temat icon_wink.gificon_cool.gif.

--------------------
Paula
burek
piÄ…, 23 cze 2006 - 22:19
Sorry, ale muszę. Taka rola moda, żeby porządku pilnować. icon_rolleyes.gif
burek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:33
SkÄ…d: okolice Gliwic
Nr użytkownika: 193




post piÄ…, 23 cze 2006 - 22:19
Post #28

Sorry, ale muszę. Taka rola moda, żeby porządku pilnować. icon_rolleyes.gif
Paula.
piÄ…, 23 cze 2006 - 22:39
Burku ale ja dobrze o tym wiem, tylko po całym tygodniu to mam niezłą głupawkę icon_biggrin.gif . Mam nadzieję, że Cię nie uraziłam. Poza tym dodatkowo nam wątek ożywiasz icon_wink.gif.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post piÄ…, 23 cze 2006 - 22:39
Post #29

Burku ale ja dobrze o tym wiem, tylko po całym tygodniu to mam niezłą głupawkę icon_biggrin.gif . Mam nadzieję, że Cię nie uraziłam. Poza tym dodatkowo nam wątek ożywiasz icon_wink.gif.

--------------------
Paula
malpiszon
wto, 04 lip 2006 - 08:30
Hejka icon_lol.gif no to w końcu trafiłam też na rodzimy częstochowski wątek z Paula juz się wirtualnie znam i witam serdecznie, pozostałym też mowie pięknie dzień dobry icon_biggrin.gif
malpiszon


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,630
Dołączył: wto, 27 cze 06 - 13:12
Skąd: Częstochowa
Nr użytkownika: 6,432

GG:


post wto, 04 lip 2006 - 08:30
Post #30

Hejka icon_lol.gif no to w końcu trafiłam też na rodzimy częstochowski wątek z Paula juz się wirtualnie znam i witam serdecznie, pozostałym też mowie pięknie dzień dobry icon_biggrin.gif

--------------------

Paula.
wto, 04 lip 2006 - 11:31
Malpi może razem uda nam się rozruszać częstochowskie mamusie icon_wink.gif
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post wto, 04 lip 2006 - 11:31
Post #31

Malpi może razem uda nam się rozruszać częstochowskie mamusie icon_wink.gif

--------------------
Paula
malpiszon
śro, 05 lip 2006 - 08:39
Paula no ja wprawdzie jeszcze "nie mamusia" (choć mam nadzieje że już niedługo ) icon_biggrin.gif ale moge spróbować tego rozruchu hihi 06.gif
malpiszon


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,630
Dołączył: wto, 27 cze 06 - 13:12
Skąd: Częstochowa
Nr użytkownika: 6,432

GG:


post śro, 05 lip 2006 - 08:39
Post #32

Paula no ja wprawdzie jeszcze "nie mamusia" (choć mam nadzieje że już niedługo ) icon_biggrin.gif ale moge spróbować tego rozruchu hihi 06.gif

--------------------

Tafi
piÄ…, 07 lip 2006 - 15:49
Witam icon_smile.gif
Juz mnie ponad tydzien nie bylo ale z Natalka wyjechalysmy na krotkie wakacje a pogoda nam dopisala wiec pluskalysmy sie w basenie i troche sie opalilysmy chociaz corka moja piekniej i troche jej zazdroszcze bo piekna brazowo opalenizne a ja tylko cala czerwona jestem icon_smile.gif a na dodatek maz ma teraz wyjazdy do pracy i tydzien byl w Lublinie a teraz trzy tygodnie w Grudziadzu a moje hormony niestety teraz dzialaja z wieksza sila i niechcay mu sie dostalo ze musial jechac icon_lol.gif

Paula cos te zlamania daja niewiem co ale przyspieszaja dorobienia sie dzidziusia icon_smile.gif

burek zaraz sobie wszystko zmniejsze icon_redface.gif

malpiszon witaj w wirtualnej Czestochowie icon_smile.gif
Tafi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 123
Dołączył: pon, 10 lis 03 - 14:12
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Nr użytkownika: 1,181

GG:


post piÄ…, 07 lip 2006 - 15:49
Post #33

Witam icon_smile.gif
Juz mnie ponad tydzien nie bylo ale z Natalka wyjechalysmy na krotkie wakacje a pogoda nam dopisala wiec pluskalysmy sie w basenie i troche sie opalilysmy chociaz corka moja piekniej i troche jej zazdroszcze bo piekna brazowo opalenizne a ja tylko cala czerwona jestem icon_smile.gif a na dodatek maz ma teraz wyjazdy do pracy i tydzien byl w Lublinie a teraz trzy tygodnie w Grudziadzu a moje hormony niestety teraz dzialaja z wieksza sila i niechcay mu sie dostalo ze musial jechac icon_lol.gif

Paula cos te zlamania daja niewiem co ale przyspieszaja dorobienia sie dzidziusia icon_smile.gif

burek zaraz sobie wszystko zmniejsze icon_redface.gif

malpiszon witaj w wirtualnej Czestochowie icon_smile.gif

--------------------
Sylwia mama :D Natalki :D
user posted image
user posted image
malpiszon
pon, 10 lip 2006 - 10:09
No i nowy tydzień nam się zaczyna icon_lol.gif Upał przeraźliwy , coraz częściej sie zastanawiam czy nie wziąść troche wolnego i posiedzieć w ogródku z zimnym piwkiem w ręce icon_cool.gif
malpiszon


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,630
Dołączył: wto, 27 cze 06 - 13:12
Skąd: Częstochowa
Nr użytkownika: 6,432

GG:


post pon, 10 lip 2006 - 10:09
Post #34

No i nowy tydzień nam się zaczyna icon_lol.gif Upał przeraźliwy , coraz częściej sie zastanawiam czy nie wziąść troche wolnego i posiedzieć w ogródku z zimnym piwkiem w ręce icon_cool.gif

--------------------

burek
pon, 10 lip 2006 - 14:36
Tafi, bardzo ładnie, ale nadal masz za duży paseczek. icon_rolleyes.gif
burek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:33
SkÄ…d: okolice Gliwic
Nr użytkownika: 193




post pon, 10 lip 2006 - 14:36
Post #35

Tafi, bardzo ładnie, ale nadal masz za duży paseczek. icon_rolleyes.gif
Paula.
pon, 10 lip 2006 - 15:04
Ja mam dziś dzień wolnego. Odpoczywam po intensywnym tygodniu i wyjeździe.
Byłam z T. w Gdyni na Operner Festiwal. Wspaniała impreza, chociaż ja uczestniczyłam w niej troszkę z boku (bo dopiero co umarł mój kochany dziadziuś icon_wink.gif). Ale dobrze, że pojechałam. Ja mogłam wszystko sobie przemyśleć, pogodzić się ze stratą. Kinga dzielnie zniosła pierwszą rozłąkę z rodzicami, a zajmowali się nią dziadkowie
i babcia-prabacia, dzięki temu też troszkę łatwiej było jej znieść te pierwsze dni bez dziadka.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post pon, 10 lip 2006 - 15:04
Post #36

Ja mam dziś dzień wolnego. Odpoczywam po intensywnym tygodniu i wyjeździe.
Byłam z T. w Gdyni na Operner Festiwal. Wspaniała impreza, chociaż ja uczestniczyłam w niej troszkę z boku (bo dopiero co umarł mój kochany dziadziuś icon_wink.gif). Ale dobrze, że pojechałam. Ja mogłam wszystko sobie przemyśleć, pogodzić się ze stratą. Kinga dzielnie zniosła pierwszą rozłąkę z rodzicami, a zajmowali się nią dziadkowie
i babcia-prabacia, dzięki temu też troszkę łatwiej było jej znieść te pierwsze dni bez dziadka.

--------------------
Paula
malpiszon
wto, 11 lip 2006 - 13:47
A ja jak pomyslałam tak zrobiłam i od poniedziałku mam tydzień lenistwa 11.gif impreza.gif
Paula współczuje z powodu straty przytul.gif
malpiszon


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,630
Dołączył: wto, 27 cze 06 - 13:12
Skąd: Częstochowa
Nr użytkownika: 6,432

GG:


post wto, 11 lip 2006 - 13:47
Post #37

A ja jak pomyslałam tak zrobiłam i od poniedziałku mam tydzień lenistwa 11.gif impreza.gif
Paula współczuje z powodu straty przytul.gif

--------------------

hill
śro, 12 lip 2006 - 13:15
dolaczam do grona czestochowianek icon_smile.gif witajcie!
hill


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 44
Dołączył: wto, 01 lis 05 - 23:51
Skąd: Częstochowa
Nr użytkownika: 3,956




post śro, 12 lip 2006 - 13:15
Post #38

dolaczam do grona czestochowianek icon_smile.gif witajcie!

--------------------
user posted imageuser posted image
malpiszon
śro, 12 lip 2006 - 14:17
hill Witaj w naszym gronie icon_lol.gif Sliczna córeczka i ładne imie sama się nad takim zastanawiam icon_biggrin.gif
malpiszon


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,630
Dołączył: wto, 27 cze 06 - 13:12
Skąd: Częstochowa
Nr użytkownika: 6,432

GG:


post śro, 12 lip 2006 - 14:17
Post #39

hill Witaj w naszym gronie icon_lol.gif Sliczna córeczka i ładne imie sama się nad takim zastanawiam icon_biggrin.gif

--------------------

Paula.
śro, 12 lip 2006 - 21:54
Hill witaj icon_biggrin.gif .
Napisz coś więcej o Ali.
W jakiej dzielnicy Częstochowy mieszkasz?
Kinga dzisiaj nie mogła usnąć przez ten upał. Strasznie się męczyła w łóżeczku bidula.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post śro, 12 lip 2006 - 21:54
Post #40

Hill witaj icon_biggrin.gif .
Napisz coś więcej o Ali.
W jakiej dzielnicy Częstochowy mieszkasz?
Kinga dzisiaj nie mogła usnąć przez ten upał. Strasznie się męczyła w łóżeczku bidula.

--------------------
Paula
> Mamy z CzÄ™stochowy!
Start new topic
Reply to this topic
29 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 23 cze 2024 - 14:33
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama