Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Relanium podczas porodu, dostałyście?

, to dla mnie bardzo ważne.
> , to dla mnie bardzo ważne.
Tamara79
pią, 06 lis 2009 - 16:37
Jak w tytule. Chodzi konkretnie o ten lek nie żaden inny.
Jeśli tak to kiedy i dlaczego.
Jeśli ktoś ma informacje na ten temat to też z chęcią przeczytam.
Z góry dziekuję
Tamara79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,450
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 16:36
Skąd: Wielkopolska
Nr użytkownika: 11,117




post pią, 06 lis 2009 - 16:37
Post #1

Jak w tytule. Chodzi konkretnie o ten lek nie żaden inny.
Jeśli tak to kiedy i dlaczego.
Jeśli ktoś ma informacje na ten temat to też z chęcią przeczytam.
Z góry dziekuję


--------------------
Bo warto mieć marzenia

On 29.12.2008
Ona 06.09.2010

*******************************************************************
Dwoje dzieci w obłokach ... bo świat się pomylił.
Mika
pią, 06 lis 2009 - 21:32
nie dostałam przy żadnym z 3 porodów
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pią, 06 lis 2009 - 21:32
Post #2

nie dostałam przy żadnym z 3 porodów


--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
aluc

Go??







post pią, 06 lis 2009 - 21:41
Post #3

nie dostałam, nikt nie proponował
Agnieszka AZJ
pią, 06 lis 2009 - 21:42
Ja też nie.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pią, 06 lis 2009 - 21:42
Post #4

Ja też nie.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
mama_do_kwadratu
pią, 06 lis 2009 - 21:44
Mnie dali przed, ale miałam poród przedwczesny, bliźniaczy i wieźli mnie karetką jakieś 60 km, więc miałam taki mały chill out icon_wink.gif
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post pią, 06 lis 2009 - 21:44
Post #5

Mnie dali przed, ale miałam poród przedwczesny, bliźniaczy i wieźli mnie karetką jakieś 60 km, więc miałam taki mały chill out icon_wink.gif

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
ewita 77
pią, 06 lis 2009 - 21:57
A Ja pierwszy raz o czymś takim słyszę....
Kurcze, na pewno bym skorzystała 03.gif .
ewita 77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,623
Dołączył: pon, 12 cze 06 - 22:21
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 6,244

GG:


post pią, 06 lis 2009 - 21:57
Post #6

A Ja pierwszy raz o czymś takim słyszę....
Kurcze, na pewno bym skorzystała 03.gif .

--------------------
D -(2002) A -(2003) M -(2009)

------------------------------------------------------------------------------------------------
"Mamo, dobrze ,że jesteś bo wszystko dla dzieci robisz"- D.
fifafo
pią, 06 lis 2009 - 22:27
mi dali jak przyjechałam za wcześniej na poród tzn dużo przed terminem ale czy ja to łyknęłam nie pamiętam bo jakoś mnie to wystraszyło to relanium i to przy 2 dziecku
wiem ze koleżanki dostawały na patologi na noc bo ciężko było spać w nowym miejscu tak jakoś to tłumaczyły piguły icon_smile.gif
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post pią, 06 lis 2009 - 22:27
Post #7

mi dali jak przyjechałam za wcześniej na poród tzn dużo przed terminem ale czy ja to łyknęłam nie pamiętam bo jakoś mnie to wystraszyło to relanium i to przy 2 dziecku
wiem ze koleżanki dostawały na patologi na noc bo ciężko było spać w nowym miejscu tak jakoś to tłumaczyły piguły icon_smile.gif

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
Tamara79
pią, 06 lis 2009 - 22:59
acha czyli niewiele sie na razie dowiedziałam. Niniejszym dziekuję za odpowiedzi.
A wiecie może czy jest na forum osoba, która mogłaby na pw odpowiedzieć na pytania odnośnie podawania tego leku podczas porodu, bo uzyskam na ten temat informacje za jakiś czas, ale nie moge sie doczekac już teraz 06.gif
Z tego co wiem i znalazłam w necie to podaje sie przed porodem, przy zagrożeniu poronieniem i porodem przedwczesnym oraz w trakcie porodu. Interesuje mnie to ostatnie. Kiedy dokładnie mozna podać, jakie są wskazania oraz skutki uboczne.
Są też takie wypowiedzi które sugerują, że lekarz chcąc sie np wyspac na nocnym dyzurze opóźnia poród celowo podając pacjentce relanium.
Tamara79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,450
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 16:36
Skąd: Wielkopolska
Nr użytkownika: 11,117




post pią, 06 lis 2009 - 22:59
Post #8

acha czyli niewiele sie na razie dowiedziałam. Niniejszym dziekuję za odpowiedzi.
A wiecie może czy jest na forum osoba, która mogłaby na pw odpowiedzieć na pytania odnośnie podawania tego leku podczas porodu, bo uzyskam na ten temat informacje za jakiś czas, ale nie moge sie doczekac już teraz 06.gif
Z tego co wiem i znalazłam w necie to podaje sie przed porodem, przy zagrożeniu poronieniem i porodem przedwczesnym oraz w trakcie porodu. Interesuje mnie to ostatnie. Kiedy dokładnie mozna podać, jakie są wskazania oraz skutki uboczne.
Są też takie wypowiedzi które sugerują, że lekarz chcąc sie np wyspac na nocnym dyzurze opóźnia poród celowo podając pacjentce relanium.

--------------------
Bo warto mieć marzenia

On 29.12.2008
Ona 06.09.2010

*******************************************************************
Dwoje dzieci w obłokach ... bo świat się pomylił.
sdw
sob, 07 lis 2009 - 00:00
Podczas pierwszego porodu dostałam relanium. Na pewno było to już po przebiciu pęcherza płodowego. Przebiciu przedwczesnym, bo okazało się, że dziecko rodzi się ramionami w poprzek i mnie rozrywa icon_confused.gif Jakiś czas później dostałam dolargan, a następnie ulożono mnie głową w dół i zakazano przeć, by dziecko cofnęło się z kanału rodnego i mozna je było choć trochę obrócić.

Tyle kojarzę, ale, że byłam mocno otumaniona, a poród trudny, to mogę coś mylić. Dopytam Ślubnego, może on pamięta jakieś szczegóły.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post sob, 07 lis 2009 - 00:00
Post #9

Podczas pierwszego porodu dostałam relanium. Na pewno było to już po przebiciu pęcherza płodowego. Przebiciu przedwczesnym, bo okazało się, że dziecko rodzi się ramionami w poprzek i mnie rozrywa icon_confused.gif Jakiś czas później dostałam dolargan, a następnie ulożono mnie głową w dół i zakazano przeć, by dziecko cofnęło się z kanału rodnego i mozna je było choć trochę obrócić.

Tyle kojarzę, ale, że byłam mocno otumaniona, a poród trudny, to mogę coś mylić. Dopytam Ślubnego, może on pamięta jakieś szczegóły.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Tamara79
sob, 07 lis 2009 - 00:13
sdw czyli dostałaś relanium na zatrzymanie akcji porodowej, dobrze wnioskuję?


Tamara79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,450
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 16:36
Skąd: Wielkopolska
Nr użytkownika: 11,117




post sob, 07 lis 2009 - 00:13
Post #10

sdw czyli dostałaś relanium na zatrzymanie akcji porodowej, dobrze wnioskuję?




--------------------
Bo warto mieć marzenia

On 29.12.2008
Ona 06.09.2010

*******************************************************************
Dwoje dzieci w obłokach ... bo świat się pomylił.
sdw
sob, 07 lis 2009 - 08:42
Kanuś, o zatrzymanie na tym etapie byłoby trudno. Sądzę, że chodziło o spowolnienie. Ale ja naprawdę niewiele z tego porodu pamiętam, nie będę więc wyrokować. Faktem jest jednak, że ja ledwie przeżyłam, a dziecko tkwiące 3 godziny w kanale rodnym też urodziło się zdrowe chyba cudem.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post sob, 07 lis 2009 - 08:42
Post #11

Kanuś, o zatrzymanie na tym etapie byłoby trudno. Sądzę, że chodziło o spowolnienie. Ale ja naprawdę niewiele z tego porodu pamiętam, nie będę więc wyrokować. Faktem jest jednak, że ja ledwie przeżyłam, a dziecko tkwiące 3 godziny w kanale rodnym też urodziło się zdrowe chyba cudem.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
niewidzialna
sob, 07 lis 2009 - 09:32
dostałam relanium podczas pierwszego porodu, bo wiele godzin miałam bóle, położna stwierdziła że da, żebym się przespała, bo kolo 22 było, powiedziała "albo Ci przyspieszy, albo Ci spowolni" urodziłam o 6rano, ale uważam że podanie relanium było niepotrzebne, potem w karcie wyczytałam że wody cuchnące były,ale nie wiem czy różnica kilku godzin mogła na to wpłynąć.
Koleżance też podano podczas porodu, potem uznano, że niepotrzebnie bo się dłużej męczyła i trochę otumaniona była.
Jeśli nie ma komplikacji to nie wiem po co to relanium podają, chyba dla własnej wygody żeby pacjentka nie urodziła nocą i mogły się wyspać icon_razz.gif
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
Skąd: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post sob, 07 lis 2009 - 09:32
Post #12

dostałam relanium podczas pierwszego porodu, bo wiele godzin miałam bóle, położna stwierdziła że da, żebym się przespała, bo kolo 22 było, powiedziała "albo Ci przyspieszy, albo Ci spowolni" urodziłam o 6rano, ale uważam że podanie relanium było niepotrzebne, potem w karcie wyczytałam że wody cuchnące były,ale nie wiem czy różnica kilku godzin mogła na to wpłynąć.
Koleżance też podano podczas porodu, potem uznano, że niepotrzebnie bo się dłużej męczyła i trochę otumaniona była.
Jeśli nie ma komplikacji to nie wiem po co to relanium podają, chyba dla własnej wygody żeby pacjentka nie urodziła nocą i mogły się wyspać icon_razz.gif

--------------------
TakaSobieJedna



> Relanium podczas porodu, dostałyście?, to dla mnie bardzo ważne.
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 17:28
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama