Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Pozytywny wynik testu z krwi a ciąży brak - czy to nowotwór?

> 
zilka
wto, 03 cze 2003 - 12:56
Przepraszam za dość dramatyczny tytuł no ale własnie tak jest. Mojej bliskiej przyjaciółce wyszedł pozytywny wyniki testu z krwi, na 7-8 tygodni a lekarz na USG nic nie widzi!!!
Powiedział, że to może oznaczać:
- raka
- ciążę pozamaciczną
- coÅ› tam jeszcze
- albo pomyłkę w badaniach

Zrobiła jeszcze raz, dopiero jutro odbiera wyniki jeśli znowu wyjdą pozytywnie (tzn. negatywnie w tym przypadku... icon_sad.gif ) to ma iśc do szpitala. Ale od dzisiaj do jutra to cała wieczność, macie jakiś pomysł co to może byc?????
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post wto, 03 cze 2003 - 12:56
Post #1

Przepraszam za dość dramatyczny tytuł no ale własnie tak jest. Mojej bliskiej przyjaciółce wyszedł pozytywny wyniki testu z krwi, na 7-8 tygodni a lekarz na USG nic nie widzi!!!
Powiedział, że to może oznaczać:
- raka
- ciążę pozamaciczną
- coÅ› tam jeszcze
- albo pomyłkę w badaniach

Zrobiła jeszcze raz, dopiero jutro odbiera wyniki jeśli znowu wyjdą pozytywnie (tzn. negatywnie w tym przypadku... icon_sad.gif ) to ma iśc do szpitala. Ale od dzisiaj do jutra to cała wieczność, macie jakiś pomysł co to może byc?????

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
anonimowy

Go??







post wto, 03 cze 2003 - 14:31
Post #2

lekarze to sÄ… fajni, nie?

ale mi jeszcze jeden pomysł do głowy przychodzi - że jajeczkowanie było później i to na przykład ledwo 4 albo 5 tydzień, a nie 7-8, test a jakże pozytywny, ale na usg lekarz może jeszcze niczego nie widzieć
aluc_niezalogowany

Go??







post wto, 03 cze 2003 - 14:33
Post #3

CYTAT(Anonymous)
lekarze to sÄ… fajni, nie?  

ale mi jeszcze jeden pomysł do głowy przychodzi - że jajeczkowanie było później i to na przykład ledwo 4 albo 5 tydzień, a nie 7-8, test a jakże pozytywny, ale na usg lekarz może jeszcze niczego nie widzieć


aluc_niezalogowany_bo_wylogowany_automatycznie_ z_systemu to pisał
Guśka
wto, 03 cze 2003 - 15:16
A czy ta Twoja koleżanka miała robione USG dopochwowo? U mnie było tak: test ciążowy pozytywny, zwykłe USG nic nie wykazało i dopiero USG dopochwowe potwierdziło ciążę. Widoczna była już w 3 - 4 tygodniu.
Może miała robione przez powłoki brzuszne, a wtedy faktycznie może być niewidoczna, tak jak u mnie.
Guśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 816
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 17:39
SkÄ…d: tym razem Atlanta :)
Nr użytkownika: 125

GG:


post wto, 03 cze 2003 - 15:16
Post #4

A czy ta Twoja koleżanka miała robione USG dopochwowo? U mnie było tak: test ciążowy pozytywny, zwykłe USG nic nie wykazało i dopiero USG dopochwowe potwierdziło ciążę. Widoczna była już w 3 - 4 tygodniu.
Może miała robione przez powłoki brzuszne, a wtedy faktycznie może być niewidoczna, tak jak u mnie.

--------------------
Guśka mama Natalii
zilka
wto, 03 cze 2003 - 20:18
Miała robione i dopochwowo i przez brzuch bo lekarz strasznie chciał tam coś zobaczyć.
Ja też Aluc pomyślałam o młodszej ciąży ale po pierwsze ten poziom hormonu zdaje się określa wiek ciąży to raz a poza tym 4-5 tygodniową ciążę też powinno być widać na USG.
Nic to, ona głównie liczy na pomyłkę w badaniach, ja też...
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post wto, 03 cze 2003 - 20:18
Post #5

Miała robione i dopochwowo i przez brzuch bo lekarz strasznie chciał tam coś zobaczyć.
Ja też Aluc pomyślałam o młodszej ciąży ale po pierwsze ten poziom hormonu zdaje się określa wiek ciąży to raz a poza tym 4-5 tygodniową ciążę też powinno być widać na USG.
Nic to, ona głównie liczy na pomyłkę w badaniach, ja też...

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
jagoda2
śro, 04 cze 2003 - 07:54
zilka - ja miałam podobną sytuację z Julką - testy (dwa!) pozytywne, a na usg lekarze nic nie widzieli. Badanie ogóle - niby powiększona macica, ale nie przez ciąże. Dodatkowo miałam dosyć silne kłucia w okolicach jajników - więc wyrok był - pozamaciczna. Ze skierowaniem w ręce, piżamą i szczoteczką pojechałąm do szpitala sie pokroić, ale lekarz w szpitalu był "upierdliwy" i jeszcze raz zrobił mi dopochwowe i .......... kazał się wynisić do domu, bo ciąża była jak ta lala.
Więc różnie to ze wzrokiem lekarzy bywa......
jagoda2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 129
Dołączył: pon, 19 maj 03 - 10:00
Skąd: śląsk
Nr użytkownika: 737

GG:


post śro, 04 cze 2003 - 07:54
Post #6

zilka - ja miałam podobną sytuację z Julką - testy (dwa!) pozytywne, a na usg lekarze nic nie widzieli. Badanie ogóle - niby powiększona macica, ale nie przez ciąże. Dodatkowo miałam dosyć silne kłucia w okolicach jajników - więc wyrok był - pozamaciczna. Ze skierowaniem w ręce, piżamą i szczoteczką pojechałąm do szpitala sie pokroić, ale lekarz w szpitalu był "upierdliwy" i jeszcze raz zrobił mi dopochwowe i .......... kazał się wynisić do domu, bo ciąża była jak ta lala.
Więc różnie to ze wzrokiem lekarzy bywa......
anonimowy

Go??







post śro, 04 cze 2003 - 09:19
Post #7

Kurcze Jagoda dzięki. To budująca historia, zwłaszcza, że moja przyjaciólka tez ma jakieś dziwne bóle w okolicy pachwiny i to wszystko razem już ją kompletnie załamuje. Jeśli ten test dzisiaj jej wyjdzie pozytywnie to ją zawlokę na USG do Roszkowskiego, jeśli on nie zobaczy ciąży to już chyba nikt...
aluc

Go??







post śro, 04 cze 2003 - 10:14
Post #8

zilka, u mnie pierwsze rozpoznanie też było "ciąża pozamaciczna" icon_eek.gif bo z ostatniego okresu wynikało 6 tygodni, z daty jajeczkowania niecałe 4, ale lekarz o dacie jajeczkowania słyszeć nie chciał, bo "skąd pani to wie?", ale byłam tak upierdliwa, że kazał się zgłosić po pięciu dniach i już wszystko było widać jak trzeba

z tego, co wiem, pęcherzyk można zobaczyć najwcześniej 21 dni od zapłodnienia, bicie serca najwcześniej 25 dnia, ale wszystko zależy i od sprzętu, i od doświadczenia lekarza i od tego, czy akurat nie ma gorszego dnia

ilość hCG nie określa wieku ciąży, norma jest zbyt szeroka, za to w normalnej ciąży na samym poczatku poziom podwaja się co 24-36 godzin, a przy pozamacicznej albo nieprawidłowej (pusty pęcherzyk na przykład) wolniej albo w ogóle nie rośnie, i ta dynamika powinna być sprawdzana, a nie pojedynczy wynik

bóle w pachwinach to może być rozciąganie więzadeł obłych - objaw w ciąży normalny, choć może niepokoić
anonimowy

Go??







post śro, 04 cze 2003 - 12:03
Post #9

CYTAT(aluc)
wszystko zależy i od sprzętu, i od doświadczenia lekarza i od tego, czy akurat nie ma gorszego dnia


święte słowa, Aluc
to przecież są tylko ludzie (moga być omylni)
jagoda2
śro, 04 cze 2003 - 12:04
to nie żaden gość tylko ja Jagoda - nie wiem co się dzieje ale wylogowywuje mnie ciągle icon_evil.gif
jagoda2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 129
Dołączył: pon, 19 maj 03 - 10:00
Skąd: śląsk
Nr użytkownika: 737

GG:


post śro, 04 cze 2003 - 12:04
Post #10

to nie żaden gość tylko ja Jagoda - nie wiem co się dzieje ale wylogowywuje mnie ciągle icon_evil.gif
zilka
czw, 05 cze 2003 - 20:30
Tylko donoszę, że to laboratorium rąbnęło się w badaniach. W żadnej ciąży nie jest...
bez komentarza... icon_twisted.gif
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post czw, 05 cze 2003 - 20:30
Post #11

Tylko donoszę, że to laboratorium rąbnęło się w badaniach. W żadnej ciąży nie jest...
bez komentarza... icon_twisted.gif

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
> Pozytywny wynik testu z krwi a ciąży brak - czy to nowotwór?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 08:36
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama