Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

jakie witaminy?!?!

> 
agatju

Go??







post śro, 11 cze 2003 - 14:03
Post #1

Kobitki mozecie polecic jakies dobre witaminki ktore nalezy spozywac w okresie ciazy i przed zajsciem w ciaze
Slyszalyscie moze o takich jak PRENATAL ?!?! dobry czy nyny ?
agutek
śro, 11 cze 2003 - 14:22
Ja polecam Centrum - drogie i dziwne w łykania ale na prawdę działają wzmacniająco - przynajmniej na mnie. Jedna tabletka daje mi Vigoru icon_lol.gif

Wiesz Agatju co jak co ale przed ciążą WRĘCZ TRZEBA zażywać kwas foliowy jest on z grupy pochodnych wit. B i jest odpowiedzialny za układ nerwowy u dzidziusia i wiele innych spełnia funkcji. Kwas foliowy można kupić w niewielkiej dawce w aptece bez recepty - Folik. Jedna dziennie wystarcza. Ja brałam na trzy miesiące przez zajściem w ciążę.

Pozdrawiam - agutek
agutek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 577
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 22:10
Nr użytkownika: 404




post śro, 11 cze 2003 - 14:22
Post #2

Ja polecam Centrum - drogie i dziwne w łykania ale na prawdę działają wzmacniająco - przynajmniej na mnie. Jedna tabletka daje mi Vigoru icon_lol.gif

Wiesz Agatju co jak co ale przed ciążą WRĘCZ TRZEBA zażywać kwas foliowy jest on z grupy pochodnych wit. B i jest odpowiedzialny za układ nerwowy u dzidziusia i wiele innych spełnia funkcji. Kwas foliowy można kupić w niewielkiej dawce w aptece bez recepty - Folik. Jedna dziennie wystarcza. Ja brałam na trzy miesiące przez zajściem w ciążę.

Pozdrawiam - agutek
agutek
śro, 11 cze 2003 - 14:23
Acha! I jeszcze ważna w witaminach jest zawartość żelaza i jodu icon_smile.gif
agutek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 577
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 22:10
Nr użytkownika: 404




post śro, 11 cze 2003 - 14:23
Post #3

Acha! I jeszcze ważna w witaminach jest zawartość żelaza i jodu icon_smile.gif
ez
śro, 11 cze 2003 - 14:25
Ja stosowałam Maternę (30 tabletek 30 zł) niestety dość droga dlatego przed ciążą polecam Feminatal (60 tabletek za 35 zł)
ez


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,133
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 12:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 164

GG:


post śro, 11 cze 2003 - 14:25
Post #4

Ja stosowałam Maternę (30 tabletek 30 zł) niestety dość droga dlatego przed ciążą polecam Feminatal (60 tabletek za 35 zł)

--------------------
mama Asi (2001-09-21) i Ma?ka (2004-06-20)
Maciu? ro?nie
user posted image
Asia dorasta
user posted image
agatju

Go??







post śro, 11 cze 2003 - 14:26
Post #5

ale wlasnie centrum w moim przypadku odpadaja bo sa kobylaste a ja ich za chinskiego bogo poprostu nieprzelkne
a folik juz biore icon_biggrin.gif 1 tableteczke dziennie
marchewka
śro, 11 cze 2003 - 15:02
Agatju icon_lol.gif Materna i Feminatal .... niestety duże też icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif Chyba nie ma małych "babskich" witaminek icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
marchewka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,633
Dołączył: wto, 04 mar 03 - 14:48
SkÄ…d: KsiÄ…zenice
Nr użytkownika: 93

GG:


post śro, 11 cze 2003 - 15:02
Post #6

Agatju icon_lol.gif Materna i Feminatal .... niestety duże też icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif Chyba nie ma małych "babskich" witaminek icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

--------------------
mama Zuzi (21.10.01) i Mikusia (10.12.03)
marchewka
śro, 11 cze 2003 - 15:04
A mam jeszcze pytanko przy okazji do babeczek... też wam niedobrze po takiej tabletce Materny/Feminatalu????Mi z trudem udaje się utrzymać to cudo w organizmie icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
marchewka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,633
Dołączył: wto, 04 mar 03 - 14:48
SkÄ…d: KsiÄ…zenice
Nr użytkownika: 93

GG:


post śro, 11 cze 2003 - 15:04
Post #7

A mam jeszcze pytanko przy okazji do babeczek... też wam niedobrze po takiej tabletce Materny/Feminatalu????Mi z trudem udaje się utrzymać to cudo w organizmie icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

--------------------
mama Zuzi (21.10.01) i Mikusia (10.12.03)
burek
śro, 11 cze 2003 - 15:27
Agatju a może Falvit? No, w ciąży to może nie, ale przed powinien być ok. Trochę to to mniejsze no i w forime drażetek.A kwas foliowy zdecydowanie polecam firmy Puritan's pride. Jest duuużo tańszy od tego polskiego. Do kupienia oczywiście w aptece.
Pozdrowiska. icon_biggrin.gif
burek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:33
SkÄ…d: okolice Gliwic
Nr użytkownika: 193




post śro, 11 cze 2003 - 15:27
Post #8

Agatju a może Falvit? No, w ciąży to może nie, ale przed powinien być ok. Trochę to to mniejsze no i w forime drażetek.A kwas foliowy zdecydowanie polecam firmy Puritan's pride. Jest duuużo tańszy od tego polskiego. Do kupienia oczywiście w aptece.
Pozdrowiska. icon_biggrin.gif
agatju

Go??







post śro, 11 cze 2003 - 15:43
Post #9

hmm juz sama niewiem pojde dzis do apteki to cos wykombinuje najwyzej na pol je bede ciachac i lykac icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Kora ::::
śro, 11 cze 2003 - 21:02
CYTAT(marchewka)
A mam jeszcze pytanko przy okazji do babeczek... też wam niedobrze po takiej tabletce Materny/Feminatalu????Mi z trudem udaje siÄ™ utrzymać to cudo w organizmie icon_lol.gif  :lol:  :lol:


Marchewko, ja tez mialam problemy z przyjmowaniem tych witamin w poprzedniej ciąży (dokładnie Feminatal) i lekarka kazała mi odstawić. Póki wyniki mam dobre nie mam nic brać (oprócz kwasu foliowego oczywiście)
Kora ::::


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 562
Dołączył: wto, 20 maj 03 - 19:23
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 748




post śro, 11 cze 2003 - 21:02
Post #10

CYTAT(marchewka)
A mam jeszcze pytanko przy okazji do babeczek... też wam niedobrze po takiej tabletce Materny/Feminatalu????Mi z trudem udaje siÄ™ utrzymać to cudo w organizmie icon_lol.gif  :lol:  :lol:


Marchewko, ja tez mialam problemy z przyjmowaniem tych witamin w poprzedniej ciąży (dokładnie Feminatal) i lekarka kazała mi odstawić. Póki wyniki mam dobre nie mam nic brać (oprócz kwasu foliowego oczywiście)
kasiarybka

Go??







post śro, 11 cze 2003 - 23:48
Post #11

NUTRILITE
100 % wchłanialne
100 % naturalne
100 % działające.
(z własnego doświadczenia)
burek
śro, 11 cze 2003 - 23:58
Kasia, ale połykają się FATALNIE. Wiem co mówię. Jeśli ktoś ma problemy z łykaniem tabletek to z NUTRILITów icon_wink.gif jedynie czosnek z lukrecją i wapń z magnezem jeszcze jako tako wchodzą. No i te do ssania (żucia?). Reszta niestety jest "niepołykalna".
Pozdrowiska.
burek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:33
SkÄ…d: okolice Gliwic
Nr użytkownika: 193




post śro, 11 cze 2003 - 23:58
Post #12

Kasia, ale połykają się FATALNIE. Wiem co mówię. Jeśli ktoś ma problemy z łykaniem tabletek to z NUTRILITów icon_wink.gif jedynie czosnek z lukrecją i wapń z magnezem jeszcze jako tako wchodzą. No i te do ssania (żucia?). Reszta niestety jest "niepołykalna".
Pozdrowiska.
marchewka
czw, 12 cze 2003 - 08:34
Koruniu...dziekuję icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif Przyznam szczerze że co prawda nie przyznałam się lekarzowi ale na własna rękę unikam "witaminek" icon_redface.gif icon_eek.gif Jakoś nie mogę na razie... wystarczy że spojrzę... nie mówiąc o próbach pochłonięcia icon_redface.gif icon_redface.gif :oops:Ale niestety długo tak nie można (wyrzuty sumienia mnie zżerają)... spróbuję łykać na noc...podobno wtedy cała "operacja" mniej "boli"...Pozdrowionka i buziska dla wszystkich kobietek icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
marchewka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,633
Dołączył: wto, 04 mar 03 - 14:48
SkÄ…d: KsiÄ…zenice
Nr użytkownika: 93

GG:


post czw, 12 cze 2003 - 08:34
Post #13

Koruniu...dziekuję icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif Przyznam szczerze że co prawda nie przyznałam się lekarzowi ale na własna rękę unikam "witaminek" icon_redface.gif icon_eek.gif Jakoś nie mogę na razie... wystarczy że spojrzę... nie mówiąc o próbach pochłonięcia icon_redface.gif icon_redface.gif :oops:Ale niestety długo tak nie można (wyrzuty sumienia mnie zżerają)... spróbuję łykać na noc...podobno wtedy cała "operacja" mniej "boli"...Pozdrowionka i buziska dla wszystkich kobietek icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

--------------------
mama Zuzi (21.10.01) i Mikusia (10.12.03)
agatju

Go??







post czw, 12 cze 2003 - 09:15
Post #14

ja kupilam wczoraj w koncu peminatal ( podobne a wrecz takie samo jak feminatal) ale o rany przerazilam sie one sa jak "schabowe" wielkie takie ze o rany
niepolkne ich wczoraj proba sie niepowiodla
przegryzlam je na 3 czesci i dopiero przelazly
kto to robi takie wielkie witaminki az sie odechciewa
> jakie witaminy?!?!
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 11:25
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama