Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Pytanko dotyczÄ…ce kredytu mieszkaniowego

> 
piola
sob, 24 maj 2003 - 21:32
Hej, i ja tu zawitałam z moim problemem, może któraś z Was będzie mogła mi pomóc.
Sprawa wygląda następująco: chcemy z mężem kupić mieszkanie ale oczywiście nie mamy całej kwoty wartości mieszkania. Jesteśmy w stanie wpłacić ok. 70% wartości mieszkania a na resztę będziemy musieli wziąść kredyt. I tu zaczyna się problem, czy podpisując umowę kupna-sprzedaży np. w czerwcu i wpłacając te 70% otrzymamy potem kredyt mieszkaniowy żeby wpłacić resztę? Niestety od razu nie możemy wziąść kredytu ponieważ mąż od 1 czerwca będzie dopiero miał umowę (co prawda na stałe) a niektóre banki wymagają żeby przez jakiś okres czasu być zatrudnionym u jednego pracodawcy.
No to na razie takie moje pytanie, ale coś mi się wydaje, że zajrzę i napiszę tu coś jeszcze nie raz.
Będę wdzięczna za pomoc
Piola
piola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 288
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 11:31
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 332




post sob, 24 maj 2003 - 21:32
Post #1

Hej, i ja tu zawitałam z moim problemem, może któraś z Was będzie mogła mi pomóc.
Sprawa wygląda następująco: chcemy z mężem kupić mieszkanie ale oczywiście nie mamy całej kwoty wartości mieszkania. Jesteśmy w stanie wpłacić ok. 70% wartości mieszkania a na resztę będziemy musieli wziąść kredyt. I tu zaczyna się problem, czy podpisując umowę kupna-sprzedaży np. w czerwcu i wpłacając te 70% otrzymamy potem kredyt mieszkaniowy żeby wpłacić resztę? Niestety od razu nie możemy wziąść kredytu ponieważ mąż od 1 czerwca będzie dopiero miał umowę (co prawda na stałe) a niektóre banki wymagają żeby przez jakiś okres czasu być zatrudnionym u jednego pracodawcy.
No to na razie takie moje pytanie, ale coś mi się wydaje, że zajrzę i napiszę tu coś jeszcze nie raz.
Będę wdzięczna za pomoc
Piola

--------------------
Mamusia kochanego Mateuszka (13.04.2002) i Majki (19.02.2006.)
ez
pon, 26 maj 2003 - 08:39
Możesz z kupującym spisać umowę przedwstępną, albo notarialną z zastrzeżeniem, że wpłacisz pieniążki w ratach. Jedną np. za 2 tygodnie (te wasze 70%) drugą za 2 miesiące.
Większość banków w opcji zatrudnienia nie ma, że pracuje w firmie na czas nieokreślony od ... tylko pracuje w firmie od... i posiada umowę na czas nieokreślony. W takim wypadku jeżeli umowa na czas nieokreślony będzie obowiązywała od 1 czerwca to już 2 czerwca na zaświadczeniu pojawi się zapis o umowie na czas nieokreślony. Czasami wtedy bank chce świadectwo pracy z poprzedniej pracy, jeżeli okres zatrudnienia jest krótki.
Radzę przed podpisaniem pójść do banku i wszystko omówić. Jeżeli masz jeszcze pytania pisz.
ez


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,133
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 12:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 164

GG:


post pon, 26 maj 2003 - 08:39
Post #2

Możesz z kupującym spisać umowę przedwstępną, albo notarialną z zastrzeżeniem, że wpłacisz pieniążki w ratach. Jedną np. za 2 tygodnie (te wasze 70%) drugą za 2 miesiące.
Większość banków w opcji zatrudnienia nie ma, że pracuje w firmie na czas nieokreślony od ... tylko pracuje w firmie od... i posiada umowę na czas nieokreślony. W takim wypadku jeżeli umowa na czas nieokreślony będzie obowiązywała od 1 czerwca to już 2 czerwca na zaświadczeniu pojawi się zapis o umowie na czas nieokreślony. Czasami wtedy bank chce świadectwo pracy z poprzedniej pracy, jeżeli okres zatrudnienia jest krótki.
Radzę przed podpisaniem pójść do banku i wszystko omówić. Jeżeli masz jeszcze pytania pisz.

--------------------
mama Asi (2001-09-21) i Ma?ka (2004-06-20)
Maciu? ro?nie
user posted image
Asia dorasta
user posted image
ez
pon, 26 maj 2003 - 08:41
Acha radzę wybrać bank bardziej liberalny i elastyczny. Ni epolecam dużych molochów gdzie leci masówka.
ez


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,133
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 12:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 164

GG:


post pon, 26 maj 2003 - 08:41
Post #3

Acha radzę wybrać bank bardziej liberalny i elastyczny. Ni epolecam dużych molochów gdzie leci masówka.

--------------------
mama Asi (2001-09-21) i Ma?ka (2004-06-20)
Maciu? ro?nie
user posted image
Asia dorasta
user posted image
aneea
piÄ…, 13 cze 2003 - 22:52
W zasadzie Ez rozwiala chyba Twoje watpliwosci, ja tylko - jako osoba w temacie - dodam, ze jako ten bardziej liberalny bank polecam Ci Millenium i w ostatecznosci GE Capital Bank.
Z tymi ostatnimi nie powinniscie miec problemu jesli chodzi o zdolnosc kredytowa, sa az podejrzanie liberalni, jak dla mnie icon_wink.gif.
Z oferty Millenium zas skorzystalam i polecam z czystym sumieniem.
aneea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,087
Dołączył: pią, 18 kwi 03 - 11:53
SkÄ…d: ÅšLÄ„SK
Nr użytkownika: 600

GG:


post piÄ…, 13 cze 2003 - 22:52
Post #4

W zasadzie Ez rozwiala chyba Twoje watpliwosci, ja tylko - jako osoba w temacie - dodam, ze jako ten bardziej liberalny bank polecam Ci Millenium i w ostatecznosci GE Capital Bank.
Z tymi ostatnimi nie powinniscie miec problemu jesli chodzi o zdolnosc kredytowa, sa az podejrzanie liberalni, jak dla mnie icon_wink.gif.
Z oferty Millenium zas skorzystalam i polecam z czystym sumieniem.
anonimowy

Go??







post pon, 16 cze 2003 - 08:30
Post #5

Ja właśnie biorę kredyt w GE. Warunki nie są najlepsze na rynku, ale kredyt szybko udzielany, bez problemów. W budowie nie wymagają fakturowania. Gdybym miała więcej czasu to skorzystałabym z oferty Multibank naprawdę niezła
> Pytanko dotyczÄ…ce kredytu mieszkaniowego
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 16 cze 2024 - 18:05
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama