Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Styczeń 2000

> 
anonimowy

Go??







post pon, 06 mar 2006 - 23:13
Post #21

Reanimacja wątku icon_biggrin.gif Widzę, że pojawił się temat wcześniejszego posyłania styczniowych dzieciaczków do szkoły. Decyzję podjełam wraz z Mikołajem - od września chce chodzić do szkoły. Czyta biegle, pisze, liczy, ogólnie, na mój matczyny rozum, jest mądrym dzieckiem i da sobie świetnie radę. Na termin badania w poradni czekamy, ponoć dopiero w maju... Opinia wychowawczyni z przedszkola jest taka: jak nie pójdzie do szkoły to zrobi mu sie krzywdę, na zajęciach przeszkadza bo nie umie utrzymać wiedzy, nie dopuszcza do głosu kolegów, bo on wie i chce powiedzieć...Efekt, coraz częściej słyszę: przedszkole mnie nudzi, nie lubię moich kolegów, oni mnie nie lubią itp. Do zerówki pójść nie chciał, czuł się mocno związany z grupą (opinia wychowawczyni) i nie chciał zmieniać kolegów. Także ma 6 lat i chodzi do pięciolatków a materiał zerówki przerabiamy sami w domu.
Chętnie się dowiem jak wyglądają takie badania w poradni. Czy któraś mama zechce się podzielić wrażeniami? Sama jestem styczniowe dziecko, wcześniej posłane do szkoły icon_biggrin.gif , ale badania pamiętam jak przez mgłę...

Pozdrowienia dla wszystkich sześciolatków 2000!
ASK
pon, 06 mar 2006 - 23:14
Hmmm, ten Gość to ja. Nie mam pojęcia czemu mnie wylogowało icon_rolleyes.gif
ASK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 589
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 23:34
Nr użytkownika: 430




post pon, 06 mar 2006 - 23:14
Post #22

Hmmm, ten Gość to ja. Nie mam pojęcia czemu mnie wylogowało icon_rolleyes.gif

--------------------
Aga mama Mikołaja (18.01.2000) i Michasia (21.12.2004)
user posted image
user posted image
Silije
wto, 07 mar 2006 - 09:13
Moja Julka badania miała już w zeszłym roku przed zerówką (w wieku 5 lat) i teraz w maju zostaną powtórzone, do szkoły jest juz zapisana na podstawie orzeczenia z zeszłego roku, w maju muszę tylko donieść świeży dokument. W poradni ja przechodziłam tylko przez drobiazgową rozmowę z psychologiem o dziecku, natomiast wszystkie testy Julka miała sam na sam z pedagogiem i psychologiem (wg. niej ciekawe i przyjemne), ja czekałam za drzwiami ok. 45 minut. Wiem że na pewno był test Wechslera przeznaczony dla dzieci od 6 do 16 r.ż. (czyli taki ogólny test iq w którym Julia uzyskała 131 punktów), zbadano poziom czytania - w orzeczeniu mam oceniony na 3 klasę szkoły podstawowej, zbadano grafomotorykę, która była adekwatna do wieku. W orzeczeniu mam ogólną charakterystykę dziecka i opinię, że wysoki poziom rozwoju intelektualnego koreluje z brakiem przeciwskazań o wcześniejszym rozpoczęciu edukacji.
W życiu Julki nic to nie zmienia, bo ona od przedszkolnej grupy maluszków chodzi ze starszym rocznikiem.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post wto, 07 mar 2006 - 09:13
Post #23

Moja Julka badania miała już w zeszłym roku przed zerówką (w wieku 5 lat) i teraz w maju zostaną powtórzone, do szkoły jest juz zapisana na podstawie orzeczenia z zeszłego roku, w maju muszę tylko donieść świeży dokument. W poradni ja przechodziłam tylko przez drobiazgową rozmowę z psychologiem o dziecku, natomiast wszystkie testy Julka miała sam na sam z pedagogiem i psychologiem (wg. niej ciekawe i przyjemne), ja czekałam za drzwiami ok. 45 minut. Wiem że na pewno był test Wechslera przeznaczony dla dzieci od 6 do 16 r.ż. (czyli taki ogólny test iq w którym Julia uzyskała 131 punktów), zbadano poziom czytania - w orzeczeniu mam oceniony na 3 klasę szkoły podstawowej, zbadano grafomotorykę, która była adekwatna do wieku. W orzeczeniu mam ogólną charakterystykę dziecka i opinię, że wysoki poziom rozwoju intelektualnego koreluje z brakiem przeciwskazań o wcześniejszym rozpoczęciu edukacji.
W życiu Julki nic to nie zmienia, bo ona od przedszkolnej grupy maluszków chodzi ze starszym rocznikiem.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
ASK
wto, 07 mar 2006 - 09:28
Bardzo Ci dziekuję. Mam przynajmniej jakiś zarys tego co go czeka. Powiedz mi jeszcze, czy Julka się jakoś tym stresowała, czuła, że to cos poważnego czy na luzie? Bo ja sie troszkę zaczynam denerwować icon_lol.gif
ASK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 589
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 23:34
Nr użytkownika: 430




post wto, 07 mar 2006 - 09:28
Post #24

Bardzo Ci dziekuję. Mam przynajmniej jakiś zarys tego co go czeka. Powiedz mi jeszcze, czy Julka się jakoś tym stresowała, czuła, że to cos poważnego czy na luzie? Bo ja sie troszkę zaczynam denerwować icon_lol.gif

--------------------
Aga mama Mikołaja (18.01.2000) i Michasia (21.12.2004)
user posted image
user posted image
Silije
śro, 08 mar 2006 - 14:52
Julka była bardzo zadowolona, bo uwielbia zadania i testy, a zwłaszcza bycie w centrum uwagi. Ja się nie stresowałam.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post śro, 08 mar 2006 - 14:52
Post #25

Julka była bardzo zadowolona, bo uwielbia zadania i testy, a zwłaszcza bycie w centrum uwagi. Ja się nie stresowałam.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
Kasia2006
sob, 06 maj 2006 - 14:11
hej dziewczyny,
bardzo się ciesze że się odezwałyście. Bardzo dziękuję za informacje. Dopiero teraz tu zaglądam (jestem w ciąży i miałam b.dużo spraw na głowie), dlatego też decyzję podjęliśmy wcześniej tzn. na poczatku lutego.

Piotruś tez jest zdolny (nie genialny, poprostu zdolny). Szybko wszystko łapie, lubi zadania, zagadki itd. Tez się nudzi w przedszkolu i pani wychowawczyni powiedziała że prześciga inne dzieci (z rocznika 1999) w wielu tematach.
Tak wiec po kilku dniach dyskusji postanowiliśmy zapisać go do szkoły wczesniej (mieliśmy możliwość aby zostawić go w zerówce jeszcze raz).

Ponieważ szkoły przyjmują zapisy do końca marca, musieliśmy zebrac wszystkie dokumenty wczesniej. Poprosiliśmy w poradni o przyspieszone testy i tak jak pisała Silije, były 3 spotkania, jedno bardzo szczegółowe z nami i długie, potem z panią pedagog miał Piotruś, a potem z panią psycholog testy iq.
Bardzo mu sie podobało, mówił że było łatwe i że musiał robić zadania na czas, co podobno nie stanowiło dla niego problemu.
Obie Panie spotkały się później z nami i omówiły przebieg spotkań oraz ich uwagi.
Potem opinia od wychowacy z przedszkola i od lekarza że nie ma żadnych przeciwskazań i taki komplet dokumentów złożyliśmy w szkole.

Pozdrawiam Was serdecznie.
Kasia2006


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 65
Dołączył: sob, 29 paź 05 - 20:02
SkÄ…d: w-wa
Nr użytkownika: 3,942

GG:


post sob, 06 maj 2006 - 14:11
Post #26

hej dziewczyny,
bardzo się ciesze że się odezwałyście. Bardzo dziękuję za informacje. Dopiero teraz tu zaglądam (jestem w ciąży i miałam b.dużo spraw na głowie), dlatego też decyzję podjęliśmy wcześniej tzn. na poczatku lutego.

Piotruś tez jest zdolny (nie genialny, poprostu zdolny). Szybko wszystko łapie, lubi zadania, zagadki itd. Tez się nudzi w przedszkolu i pani wychowawczyni powiedziała że prześciga inne dzieci (z rocznika 1999) w wielu tematach.
Tak wiec po kilku dniach dyskusji postanowiliśmy zapisać go do szkoły wczesniej (mieliśmy możliwość aby zostawić go w zerówce jeszcze raz).

Ponieważ szkoły przyjmują zapisy do końca marca, musieliśmy zebrac wszystkie dokumenty wczesniej. Poprosiliśmy w poradni o przyspieszone testy i tak jak pisała Silije, były 3 spotkania, jedno bardzo szczegółowe z nami i długie, potem z panią pedagog miał Piotruś, a potem z panią psycholog testy iq.
Bardzo mu sie podobało, mówił że było łatwe i że musiał robić zadania na czas, co podobno nie stanowiło dla niego problemu.
Obie Panie spotkały się później z nami i omówiły przebieg spotkań oraz ich uwagi.
Potem opinia od wychowacy z przedszkola i od lekarza że nie ma żadnych przeciwskazań i taki komplet dokumentów złożyliśmy w szkole.

Pozdrawiam Was serdecznie.

--------------------
user posted imageuser posted image
user posted imageuser posted image
> StyczeÅ„ 2000
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 23 cze 2024 - 02:33
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama