Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Padaczka

, Badajcie dzieci
> , Badajcie dzieci
iwo1
czw, 07 maj 2009 - 08:26
Witam,
Kiedyś miałyśmy spotkanie przyjaciółek u jednej z nas,dzieciaki w pokoju obok oglądały mecz,syn jednej z nas przyszedł do mamy żeby powiedzieć jaki jest wynik i nagle osunął się na ziemię.
Po kilku sekundach wstał i poszedł oglądać dalej,niby nic się nie stało
Miał zostać tam na noc ale nie chciał,kiedy wychodziliśmy osunął się po raz drugi i zwymiotował
Myślałyśmy że to jakieś zatrucie
Jednak moja przyjaciółka to mądra kobieta i poszła rano do lekarza,ten zaczął szukać przyczyny
Zlecił wszystkie badania poziom magnezu itd..
Badania nie wykazały nic
Przyjaciółka nie odpuszczała poprosiła o skierowanie do neurologa,dostała ale terminy na NFZ bagatela koniec czerwca.
Lekarz domowy polecił jej aby położyła małego na 3 dni do szpitala i tam zrobiła wszystkie badania,tak też się stało
Marcinek,bo tak mały się nazywa,wyszedł do domu podobno wszystko było dobrze czekali jeszcze tylko na dwa wyniki.
Przedwczoraj mama małego poszła po te wyniki i usłyszała że są złe,że mały ma padaczkę
Nie spodziewała się tego
A ja ją podziwiam ze nie zbagatelizowała tych omdleń,że nie przegapiła-ile z nas drążyłoby temat?
Nie wiem czy ja
Dziewczyny badajcie dzieci!Pisałam już o tym kiedy u mojego synka wykryto skutki toksoplazmozy,piszę teraz
Pozdrawiam
Ps.Jeśli ktoś zna dobrego neurologa z śląska proszę dajcie namiary
iwo1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,381
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 12:19
SkÄ…d: StÄ…d...
Nr użytkownika: 226

GG:


post czw, 07 maj 2009 - 08:26
Post #1

Witam,
Kiedyś miałyśmy spotkanie przyjaciółek u jednej z nas,dzieciaki w pokoju obok oglądały mecz,syn jednej z nas przyszedł do mamy żeby powiedzieć jaki jest wynik i nagle osunął się na ziemię.
Po kilku sekundach wstał i poszedł oglądać dalej,niby nic się nie stało
Miał zostać tam na noc ale nie chciał,kiedy wychodziliśmy osunął się po raz drugi i zwymiotował
Myślałyśmy że to jakieś zatrucie
Jednak moja przyjaciółka to mądra kobieta i poszła rano do lekarza,ten zaczął szukać przyczyny
Zlecił wszystkie badania poziom magnezu itd..
Badania nie wykazały nic
Przyjaciółka nie odpuszczała poprosiła o skierowanie do neurologa,dostała ale terminy na NFZ bagatela koniec czerwca.
Lekarz domowy polecił jej aby położyła małego na 3 dni do szpitala i tam zrobiła wszystkie badania,tak też się stało
Marcinek,bo tak mały się nazywa,wyszedł do domu podobno wszystko było dobrze czekali jeszcze tylko na dwa wyniki.
Przedwczoraj mama małego poszła po te wyniki i usłyszała że są złe,że mały ma padaczkę
Nie spodziewała się tego
A ja ją podziwiam ze nie zbagatelizowała tych omdleń,że nie przegapiła-ile z nas drążyłoby temat?
Nie wiem czy ja
Dziewczyny badajcie dzieci!Pisałam już o tym kiedy u mojego synka wykryto skutki toksoplazmozy,piszę teraz
Pozdrawiam
Ps.Jeśli ktoś zna dobrego neurologa z śląska proszę dajcie namiary

--------------------
"Nigdy nie mów nigdy,bo życie potrafi zaskoczyć"
monilka
czw, 07 maj 2009 - 11:28
Iwo, ale do wykrycia padaczki jednym z podstawowych badań jest zrobiernie EEG głowy dziecka. Ewentualnie tomografia i rezonans, ale to w przypadku uzasadnionych.
Na co należy zwrócić uwagę i kiedy się zaniepokoić:
Poza spektakularnymi atakami padaczki, które nie budzą wątpliwości co do choroby to: nagłe "zapatrzenie" się dziecka czy inaczej wyłączanie się, a po krótkiej chwili powrót do dalszych czynności. Jak również krótkotrwałe omdlenia.
Najczęściej wyżej wymienione objawy występują u dzieci w wieku przedszkolnym i najxczęściej dzieci potem wyrastają z tego typu objawów.
monilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,306
Dołączył: pią, 18 maj 07 - 00:18
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 14,364




post czw, 07 maj 2009 - 11:28
Post #2

Iwo, ale do wykrycia padaczki jednym z podstawowych badań jest zrobiernie EEG głowy dziecka. Ewentualnie tomografia i rezonans, ale to w przypadku uzasadnionych.
Na co należy zwrócić uwagę i kiedy się zaniepokoić:
Poza spektakularnymi atakami padaczki, które nie budzą wątpliwości co do choroby to: nagłe "zapatrzenie" się dziecka czy inaczej wyłączanie się, a po krótkiej chwili powrót do dalszych czynności. Jak również krótkotrwałe omdlenia.
Najczęściej wyżej wymienione objawy występują u dzieci w wieku przedszkolnym i najxczęściej dzieci potem wyrastają z tego typu objawów.
Potwora
czw, 07 maj 2009 - 11:52
Iwo - ja myślę, że żadna matka o zdrowych zmysłach nie zbagatelizuje omdleń, kogokolwiek.
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post czw, 07 maj 2009 - 11:52
Post #3

Iwo - ja myślę, że żadna matka o zdrowych zmysłach nie zbagatelizuje omdleń, kogokolwiek.
Ceda
czw, 06 maj 2021 - 07:19
Jakie sÄ… obecnie najlepsze znane metody leczenia padaczki u dzieci?
Ceda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 235
Dołączył: wto, 26 lut 19 - 08:28
Nr użytkownika: 52,752




post czw, 06 maj 2021 - 07:19
Post #4

Jakie sÄ… obecnie najlepsze znane metody leczenia padaczki u dzieci?
Mięta
czw, 06 maj 2021 - 08:13
Pelna diagnostyka na oddziale neurologii dziecięcej... I najlepiej jak najszybciej... Nie czekac na kolejne napady.

Jest to poważna choroba i im wcześniej będzie wprowadzone leczenie, tym skutczniejsze będzie.

Ze swojej strony polecam poczytanie sobie o leczeniu marihuanÄ… medycznÄ…. https://centrum-mk.pl/ziola-na-spastycznosc...ycznosci-miesni Wiecej na tej stronie.

Ten post edytował Mięta pon, 10 maj 2021 - 08:04
Mięta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 391
Dołączył: śro, 13 mar 19 - 14:37
Nr użytkownika: 52,823




post czw, 06 maj 2021 - 08:13
Post #5

Pelna diagnostyka na oddziale neurologii dziecięcej... I najlepiej jak najszybciej... Nie czekac na kolejne napady.

Jest to poważna choroba i im wcześniej będzie wprowadzone leczenie, tym skutczniejsze będzie.

Ze swojej strony polecam poczytanie sobie o leczeniu marihuanÄ… medycznÄ…. https://centrum-mk.pl/ziola-na-spastycznosc...ycznosci-miesni Wiecej na tej stronie.
> Padaczka, Badajcie dzieci
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 11:31
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama