Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

szpital w Wejherowie ?!?

> 
emik

Go??







post czw, 25 mar 2004 - 11:37
Post #1

Czy ktoras z was rodzila w szpitalu w Wejherowie??? Jetem bardzo ciekawa opinii na temat warunkow, opieki i atmosfrey w szpitalu. Niedawno przeprowadzilam sie z Gdanska do Wejherowa i nie wiem, czy decydowac sie na ktorys z Gdanskich szpitali (mam tu rodzine i ostatnim okresie moglabym mieszkac u rodzicow) czy z czystym sumieniem moge rodzic w Wejherowie?
Małgoś.dz
czw, 25 mar 2004 - 11:55
Emik, ja tam nie rodziłam, ale słyszałam sporo dobrego o tym szpitalu. icon_smile.gif
Moja koleżanka tam rodziła i była bardzo zadowolona. Pamiętam, mówiła, ze personel bardzo sympatyczny, wyrozumiały. Że atmosfera na porodówce i potem na oddziale poporodowym - rodzinna.
Ta koleżanka normalnie mieszkająca w centrum Gdańska - w środku zimy, nocą - jechała specjalnie do Wejherowa, w obliczu zbliżającego się porodu.
Poza tym, jest to szpital, w którym odbieranych jest dużo mniej porodów niż na przykład w szpitalach w Gdańsku czy Gdyni. Dlatego też nie ma tam tzw. "masówki". Nie ilość się liczy. Stąd pewnie i większe zaangażowanie personelu. icon_smile.gif

Pozdrawiam.
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post czw, 25 mar 2004 - 11:55
Post #2

Emik, ja tam nie rodziłam, ale słyszałam sporo dobrego o tym szpitalu. icon_smile.gif
Moja koleżanka tam rodziła i była bardzo zadowolona. Pamiętam, mówiła, ze personel bardzo sympatyczny, wyrozumiały. Że atmosfera na porodówce i potem na oddziale poporodowym - rodzinna.
Ta koleżanka normalnie mieszkająca w centrum Gdańska - w środku zimy, nocą - jechała specjalnie do Wejherowa, w obliczu zbliżającego się porodu.
Poza tym, jest to szpital, w którym odbieranych jest dużo mniej porodów niż na przykład w szpitalach w Gdańsku czy Gdyni. Dlatego też nie ma tam tzw. "masówki". Nie ilość się liczy. Stąd pewnie i większe zaangażowanie personelu. icon_smile.gif

Pozdrawiam.

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
piola
wto, 30 mar 2004 - 16:54
Małgosia ma całkowitą rację i dobrze to określiła. Atmosfera jest naprawdę rodzinna. Miałam przyjemność dwa lata temu rodzić w Wejherowie i powiem tylko, że następne dziecko też rodzę tam a nie gdzie indziej. Mimo, że mineły od mojego porodu już dwa lata mam na bieżąco relacje porodowe, ponieważ moje koleżanki też tam rodziły. Jest naprawdę super, opieka na porodówce i położniczym ekstra. Polożne tak pomocne w nauce karmienia, że pozazdrościć. Na całym oddziale jest 7 łazienek i 7 toalet, czystych dodam. Nie ma ograniczeń godzinowych jeśli chodzi o odwiedziny, można odwiedzać w godzinach chyba od 8 do 20. Jest specjalny pokoik do odwiedzin, dzidzię można brać ze sobą do tego pomieszczenia. Mój mały miał na przykład przedłużającą się żółtaczkę i leżał 2 doby pod lampami ale ze mną w pokoju. To tyle po krótce. Jak chcesz coś jeszcze wiedzieć to pisz, chętnie odpowiem.
Piola
piola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 288
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 11:31
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 332




post wto, 30 mar 2004 - 16:54
Post #3

Małgosia ma całkowitą rację i dobrze to określiła. Atmosfera jest naprawdę rodzinna. Miałam przyjemność dwa lata temu rodzić w Wejherowie i powiem tylko, że następne dziecko też rodzę tam a nie gdzie indziej. Mimo, że mineły od mojego porodu już dwa lata mam na bieżąco relacje porodowe, ponieważ moje koleżanki też tam rodziły. Jest naprawdę super, opieka na porodówce i położniczym ekstra. Polożne tak pomocne w nauce karmienia, że pozazdrościć. Na całym oddziale jest 7 łazienek i 7 toalet, czystych dodam. Nie ma ograniczeń godzinowych jeśli chodzi o odwiedziny, można odwiedzać w godzinach chyba od 8 do 20. Jest specjalny pokoik do odwiedzin, dzidzię można brać ze sobą do tego pomieszczenia. Mój mały miał na przykład przedłużającą się żółtaczkę i leżał 2 doby pod lampami ale ze mną w pokoju. To tyle po krótce. Jak chcesz coś jeszcze wiedzieć to pisz, chętnie odpowiem.
Piola

--------------------
Mamusia kochanego Mateuszka (13.04.2002) i Majki (19.02.2006.)
CrazyMary
wto, 30 mar 2004 - 16:56
Ale tam chyba nie ma możliwości znieczulenia, czy się mylę?
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post wto, 30 mar 2004 - 16:56
Post #4

Ale tam chyba nie ma możliwości znieczulenia, czy się mylę?

--------------------


piola
wto, 30 mar 2004 - 20:46
Do niedawna tak było Crazy, ale teraz zmienił się ordynator i podobno jest możłiwość znieczulenia. Mówię podobno bo tak słyszałam. W każdym razie ja znieczulenia pod uwagę nie brałam i dla mnie to nie było kryterium wyboru.
Piola
piola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 288
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 11:31
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 332




post wto, 30 mar 2004 - 20:46
Post #5

Do niedawna tak było Crazy, ale teraz zmienił się ordynator i podobno jest możłiwość znieczulenia. Mówię podobno bo tak słyszałam. W każdym razie ja znieczulenia pod uwagę nie brałam i dla mnie to nie było kryterium wyboru.
Piola

--------------------
Mamusia kochanego Mateuszka (13.04.2002) i Majki (19.02.2006.)
Bystra
czw, 08 lip 2004 - 18:55
Ja rodziałam mojego Kubusia 2 lata temu w szpitalu w Wejherowie i bardzo sobie go chwalę. Miałam problem z karmieniem piersią, ponieważ rodziałam przez cesarskie cięcie no i urodziałam głodomora który ważył 5,1 kg. Sam oddział porodowy jest troche obskurny ale to nie jest tak istotne. Natomiast dział położniczy to po prostu bajka. Połozne sa fantastycznie cierpliwe dla upierdliwych mam. W szpitalu jest czysto i daja dobre jedzenie. Noworodki sa pod bardzo profesjonalną opieką. Życze powodzenia
Bystra


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: nie, 20 cze 04 - 13:49
Nr użytkownika: 1,869




post czw, 08 lip 2004 - 18:55
Post #6

Ja rodziałam mojego Kubusia 2 lata temu w szpitalu w Wejherowie i bardzo sobie go chwalę. Miałam problem z karmieniem piersią, ponieważ rodziałam przez cesarskie cięcie no i urodziałam głodomora który ważył 5,1 kg. Sam oddział porodowy jest troche obskurny ale to nie jest tak istotne. Natomiast dział położniczy to po prostu bajka. Połozne sa fantastycznie cierpliwe dla upierdliwych mam. W szpitalu jest czysto i daja dobre jedzenie. Noworodki sa pod bardzo profesjonalną opieką. Życze powodzenia

--------------------
mama 2 letniego urwisa Kubusia
Monia5
czw, 28 kwi 2005 - 21:06
Witam icon_biggrin.gif
jestem w 37 tyg i chce Wam dziewczyny powiedziec,że właśnie w Wejherowie bede rodzić,Byłam,widziałam,przeprowadziłam wywiad icon_wink.gif i chce tam rodzić.Personel rewelka miłe położne lekarza znam bo prowadzi moją ciąże,byłam w trakcie remontu ale i tak super.Poród rodzinny kosztuje 100złoty.jeśli chce moge wykupić sobie pokoik za 200złoty cały pobyt i wtedy może ktoś ze mna spać nawet przez cały pobyt.
Jak czytam wasze wypowiedzi potwierdza sie to,że to super szpital.
Pozdrawiam Monika mama 7-letniej Kasi i wkrótce Kacperka icon_biggrin.gif
Monia5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 730
Dołączył: czw, 28 kwi 05 - 20:04
SkÄ…d: Dublin-Irlandia :)
Nr użytkownika: 3,057




post czw, 28 kwi 2005 - 21:06
Post #7

Witam icon_biggrin.gif
jestem w 37 tyg i chce Wam dziewczyny powiedziec,że właśnie w Wejherowie bede rodzić,Byłam,widziałam,przeprowadziłam wywiad icon_wink.gif i chce tam rodzić.Personel rewelka miłe położne lekarza znam bo prowadzi moją ciąże,byłam w trakcie remontu ale i tak super.Poród rodzinny kosztuje 100złoty.jeśli chce moge wykupić sobie pokoik za 200złoty cały pobyt i wtedy może ktoś ze mna spać nawet przez cały pobyt.
Jak czytam wasze wypowiedzi potwierdza sie to,że to super szpital.
Pozdrawiam Monika mama 7-letniej Kasi i wkrótce Kacperka icon_biggrin.gif
NatkaRe
piÄ…, 13 maj 2005 - 12:19
Z całego serducha polecam szpital w Wejcherowie.
Urodziłam w nim moje trzecie dzieciątko- co prawda przez cesarkę więc nie mam pojęcia jak wygląda porodówka. Jednak było super, przyjemny personel, kompetentny i wyrozumiały.
Dwie poprzednie cesarki miałam w Miejskim w Gdyni(gdzie juz nie było położnictwa ) a z Redłowa wypisaam się na własne życzenie.
POZDRAWIAM
Renata mama Maciejka 15.04.99, Dominisi 9.09.03 i Mikołajka 10.03.05
NatkaRe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 79
Dołączył: pon, 31 maj 04 - 11:51
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 1,805

GG:


post piÄ…, 13 maj 2005 - 12:19
Post #8

Z całego serducha polecam szpital w Wejcherowie.
Urodziłam w nim moje trzecie dzieciątko- co prawda przez cesarkę więc nie mam pojęcia jak wygląda porodówka. Jednak było super, przyjemny personel, kompetentny i wyrozumiały.
Dwie poprzednie cesarki miałam w Miejskim w Gdyni(gdzie juz nie było położnictwa ) a z Redłowa wypisaam się na własne życzenie.
POZDRAWIAM
Renata mama Maciejka 15.04.99, Dominisi 9.09.03 i Mikołajka 10.03.05
anonimowy

Go??







post nie, 15 maj 2005 - 14:34
Post #9

Witam icon_biggrin.gif Ja również polecam jeszcze raz ten szpital,byłam ,urodziłam i jestem w domku.Porodówka super miałam poród rodzinny i faktycznie jak sama nazwa mówi rodzinny ,taka panuje tam atmosfera jest super.połozne genialne,lekarza też,jeszcze raz gorąo polecam icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Monia5
nie, 15 maj 2005 - 14:35
to pisałam ja Monia5 icon_biggrin.gif
Monia5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 730
Dołączył: czw, 28 kwi 05 - 20:04
SkÄ…d: Dublin-Irlandia :)
Nr użytkownika: 3,057




post nie, 15 maj 2005 - 14:35
Post #10

to pisałam ja Monia5 icon_biggrin.gif

--------------------
Pozdrawiam,Monika mama Kasie?ki i Kacperka
https://dzieci.h3m.pl/kacper
https://dzieci.h3m.pl/kasia
Kasia 24.01.98
Kacper 06.05.05
user posted image
piola
nie, 15 maj 2005 - 22:47
A ja mam pytanie, na czym polegal remont porodówki? Co jest nowego? Bo kurcze ciekawi mnie to bardzo icon_biggrin.gif . No i cieszę się, że jest tyle zadowolonych dziewczyn. 28 kwietnia moja kuzynka rodziła w Wejherowie i też jest bardzo zadowolona.
piola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 288
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 11:31
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 332




post nie, 15 maj 2005 - 22:47
Post #11

A ja mam pytanie, na czym polegal remont porodówki? Co jest nowego? Bo kurcze ciekawi mnie to bardzo icon_biggrin.gif . No i cieszę się, że jest tyle zadowolonych dziewczyn. 28 kwietnia moja kuzynka rodziła w Wejherowie i też jest bardzo zadowolona.

--------------------
Mamusia kochanego Mateuszka (13.04.2002) i Majki (19.02.2006.)
anonimowy

Go??







post pon, 16 maj 2005 - 11:30
Post #12

Remont porodówki tzn.porodówki są nowe zupelnie otwarcie bylo 5 maja a ja rodziłam 6 wiec na nowiutkiej icon_biggrin.gif wszystko nowe łącznie z łóżkiem icon_biggrin.gif takim wypasionym icon_biggrin.gif Poprostu NOWE sale
joanna1973
piÄ…, 25 lis 2005 - 00:12
też rodziłam w wejherowie 3,5 roku temu. wszystko super. No czywiście zdarzają sie wyjatki i to wszędzie. Pani doktor kiedy zszywała moje krocze na moje pytanie co robi odpowiedziała a po co chcę wiedzieć. Poza tym nie wiem jak jest teraz ale ja byłam po szkole rozenia też w tym szpitalu. Mówili nam jak to nie musimy sie zgadzac na golenie, ciecie krocza, lewatywę czy wybrać pozycję. No niestety nikt mnie się nie zaptał jakie mam plany. No ale i tak mi to nie przeszkadzało bo co innego było ważniejsze. Mój mały Ptyś który miał przyjść na świat.
joanna1973


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: wto, 22 lis 05 - 17:11
SkÄ…d: Reda
Nr użytkownika: 4,101




post piÄ…, 25 lis 2005 - 00:12
Post #13

też rodziłam w wejherowie 3,5 roku temu. wszystko super. No czywiście zdarzają sie wyjatki i to wszędzie. Pani doktor kiedy zszywała moje krocze na moje pytanie co robi odpowiedziała a po co chcę wiedzieć. Poza tym nie wiem jak jest teraz ale ja byłam po szkole rozenia też w tym szpitalu. Mówili nam jak to nie musimy sie zgadzac na golenie, ciecie krocza, lewatywę czy wybrać pozycję. No niestety nikt mnie się nie zaptał jakie mam plany. No ale i tak mi to nie przeszkadzało bo co innego było ważniejsze. Mój mały Ptyś który miał przyjść na świat.
anonimowy

Go??







post śro, 08 lut 2006 - 11:11
Post #14

Czy któras z Was która rodziła w Wejherowie - miała swoja położną? Interesuje mnie to , bo niewiem jakie sa tam na miejscu??
Nati83
nie, 08 paź 2006 - 15:46
Ja rodziłam w czerwcu tego roku i odp na pytania jak bede potrafiła
Nati83


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 44
Dołączył: czw, 30 mar 06 - 12:29
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 5,427

GG:


post nie, 08 paź 2006 - 15:46
Post #15

Ja rodziłam w czerwcu tego roku i odp na pytania jak bede potrafiła

--------------------
user posted image

user posted image
Nati83
nie, 08 paź 2006 - 16:02
Na pordowce było bardzo sympatycznie, miła położna i kompetentna.Oddział położniczy juz troche gorzej Co do personelu.To np miałam problem z karmieniem i kazda pielegniarka mowila co innego pokazywala inny sposob i juz sama nie wiedzialam jak. Ale na szczescie maly w domu zalapal o co chodzi:) rodzilam w czerwcu i nie patrza na przeciagi kaza otwierac okno i koniec bo im jest cieplo ale ogolnie to polecam NA PORODOWCE BYLO SUPER
Nati83


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 44
Dołączył: czw, 30 mar 06 - 12:29
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 5,427

GG:


post nie, 08 paź 2006 - 16:02
Post #16

Na pordowce było bardzo sympatycznie, miła położna i kompetentna.Oddział położniczy juz troche gorzej Co do personelu.To np miałam problem z karmieniem i kazda pielegniarka mowila co innego pokazywala inny sposob i juz sama nie wiedzialam jak. Ale na szczescie maly w domu zalapal o co chodzi:) rodzilam w czerwcu i nie patrza na przeciagi kaza otwierac okno i koniec bo im jest cieplo ale ogolnie to polecam NA PORODOWCE BYLO SUPER

--------------------
user posted image

user posted image
Ewelinek
wto, 07 lis 2006 - 09:38
Witam icon_wink.gif

W wejherowie rodziłam 15 października jestem bardzo zadowolona icon_wink.gif Jak ktoś chce się dowiedzieć czegoś konkretnego to zapraszam icon_wink.gif odpowiem z przyjemnością icon_wink.gif
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
SkÄ…d: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post wto, 07 lis 2006 - 09:38
Post #17

Witam icon_wink.gif

W wejherowie rodziłam 15 października jestem bardzo zadowolona icon_wink.gif Jak ktoś chce się dowiedzieć czegoś konkretnego to zapraszam icon_wink.gif odpowiem z przyjemnością icon_wink.gif
grace28no
czw, 25 sty 2007 - 01:29
Podnoszę ten wątek, bo widzę że większośc postów jest sprzed dwóch-trzech lat.

Ewelinek jest chlubnym wyjÄ…tkiem.

Sama rodziłam w Wejherowie dawno temu (w 2002) i oddział by super ale porodówka - nie bardzo. No stara po prostu była i bardzo "publiczna" i ja powiem szczerze bardzo martwiłam się o dziewczyny z dwóch innych, równolegle toczących się a zagrożonych porodów. icon_surprised.gif

Jak teraz wygląda porodówka (słyszałam, że to jakieś trzy pokoiki, tak?)
- czy można korzystać z wanny / prysznica w trakcie porodu?
- czy pamiętacie nazwiska lekarzy tam pracujących?
- czy na wizytację porodówki umawiałyście się specjalnie - czy tak przyszłyście "z ulicy" icon_rolleyes.gif
- czy nie ma zbyt dużego toku - bo słyszałam, że jest grubo ponad 200 porodów w miesiącu?

...i w ogóle mam jeszcze mnóstwo pytań - ale zadam może jak znajdzie się ktoś chętny odpowiedzieć icon_rolleyes.gif
[/list]
grace28no


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 32
Dołączył: śro, 24 sty 07 - 22:52
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 10,297




post czw, 25 sty 2007 - 01:29
Post #18

Podnoszę ten wątek, bo widzę że większośc postów jest sprzed dwóch-trzech lat.

Ewelinek jest chlubnym wyjÄ…tkiem.

Sama rodziłam w Wejherowie dawno temu (w 2002) i oddział by super ale porodówka - nie bardzo. No stara po prostu była i bardzo "publiczna" i ja powiem szczerze bardzo martwiłam się o dziewczyny z dwóch innych, równolegle toczących się a zagrożonych porodów. icon_surprised.gif

Jak teraz wygląda porodówka (słyszałam, że to jakieś trzy pokoiki, tak?)
- czy można korzystać z wanny / prysznica w trakcie porodu?
- czy pamiętacie nazwiska lekarzy tam pracujących?
- czy na wizytację porodówki umawiałyście się specjalnie - czy tak przyszłyście "z ulicy" icon_rolleyes.gif
- czy nie ma zbyt dużego toku - bo słyszałam, że jest grubo ponad 200 porodów w miesiącu?

...i w ogóle mam jeszcze mnóstwo pytań - ale zadam może jak znajdzie się ktoś chętny odpowiedzieć icon_rolleyes.gif
[/list]

--------------------
user posted image
Monia5
czw, 25 sty 2007 - 12:29
W maju minie 2 - lata jak rodziłam w tym szpitalu.Faktycznie są tam ''pokoiki-porodowe'' w bardzo ładnych kolorach dzieki temu jest przytulnie i ciepło icon_biggrin.gif Połóżńe,lekarze super nie trafiłam na ''naburmuszonych z tekstem-''chciałaś to cierp'' icon_biggrin.gif Lekarza też znam ale może wolałabym podac na priva? chodziłam do niego podczas ciąży.

jakies pytania to chętnie odpowiem,chociaż może znajdzie sie mamusia,która rodziła w bliższym czasie.Pozdrawiam.
Monia5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 730
Dołączył: czw, 28 kwi 05 - 20:04
SkÄ…d: Dublin-Irlandia :)
Nr użytkownika: 3,057




post czw, 25 sty 2007 - 12:29
Post #19

W maju minie 2 - lata jak rodziłam w tym szpitalu.Faktycznie są tam ''pokoiki-porodowe'' w bardzo ładnych kolorach dzieki temu jest przytulnie i ciepło icon_biggrin.gif Połóżńe,lekarze super nie trafiłam na ''naburmuszonych z tekstem-''chciałaś to cierp'' icon_biggrin.gif Lekarza też znam ale może wolałabym podac na priva? chodziłam do niego podczas ciąży.

jakies pytania to chętnie odpowiem,chociaż może znajdzie sie mamusia,która rodziła w bliższym czasie.Pozdrawiam.

--------------------
Pozdrawiam,Monika mama Kasie?ki i Kacperka
https://dzieci.h3m.pl/kacper
https://dzieci.h3m.pl/kasia
Kasia 24.01.98
Kacper 06.05.05
user posted image
Nati83
czw, 25 sty 2007 - 14:14
grace28no jeśli chcesz sie o coś więcej zapytać to napisz nataleczka@interia.pl
odp na te pytania ktore zadalas mozesz kozystac z prysznica bo wanny nie maja
lekarza znam jednego
nie wiem co do obejrzecnia porodowki bo nie ogladalm
pozdrawiam
Nati83


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 44
Dołączył: czw, 30 mar 06 - 12:29
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 5,427

GG:


post czw, 25 sty 2007 - 14:14
Post #20

grace28no jeśli chcesz sie o coś więcej zapytać to napisz nataleczka@interia.pl
odp na te pytania ktore zadalas mozesz kozystac z prysznica bo wanny nie maja
lekarza znam jednego
nie wiem co do obejrzecnia porodowki bo nie ogladalm
pozdrawiam

--------------------
user posted image

user posted image
> szpital w Wejherowie ?!?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 20:57
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama