Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

jakie usg we wczesnej ciąży?

> 
Belcia
wto, 27 lut 2007 - 20:30
cześć dzieczyny!
Może wiecie, jakiego rodzaju usg (zewnętrzne czy dopochowe) można stosować we wczesnej ciąży - około 6-7 tygodnia?
Nie moge nic znależćna ten temat, jestemz małej mieściny i mój gin. ma tylko usg zewnętrzne- słyszałam, ze jest ono wskazane dopiero w późniejszej ciąży. Boje sie zaszkodzić dziecku - będęwdzięczna za wasze uwagi.
Belcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 63
Dołączył: śro, 22 lis 06 - 18:40
Nr użytkownika: 8,627




post wto, 27 lut 2007 - 20:30
Post #1

cześć dzieczyny!
Może wiecie, jakiego rodzaju usg (zewnętrzne czy dopochowe) można stosować we wczesnej ciąży - około 6-7 tygodnia?
Nie moge nic znależćna ten temat, jestemz małej mieściny i mój gin. ma tylko usg zewnętrzne- słyszałam, ze jest ono wskazane dopiero w późniejszej ciąży. Boje sie zaszkodzić dziecku - będęwdzięczna za wasze uwagi.
ziowik
wto, 27 lut 2007 - 20:46
nie zaszkodzisz dziecku bo usg jest badaniem nieinwazyjnym i nieszkodliwym, sęk w tym jednak że na usg przez brzuch w tak wczesnej ciązy lekarz po prostu może niczego nie zobaczyć. bardziej wiarygodne jest dopochwowe.. ja miałam robione kiepskim aparatem ekspresowe usg w 6 tyg, widziałam tylko pusta plamkę, a w 8 tc na lepszym sprzęcie i przez brzuch widać było fasolkę i serduszko pikające, tylko tyle, mimo iż wypasiony sprzęt..
ziowik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,842
Dołączył: wto, 10 paź 06 - 21:14
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 7,927

GG:


post wto, 27 lut 2007 - 20:46
Post #2

nie zaszkodzisz dziecku bo usg jest badaniem nieinwazyjnym i nieszkodliwym, sęk w tym jednak że na usg przez brzuch w tak wczesnej ciązy lekarz po prostu może niczego nie zobaczyć. bardziej wiarygodne jest dopochwowe.. ja miałam robione kiepskim aparatem ekspresowe usg w 6 tyg, widziałam tylko pusta plamkę, a w 8 tc na lepszym sprzęcie i przez brzuch widać było fasolkę i serduszko pikające, tylko tyle, mimo iż wypasiony sprzęt..

--------------------
Kamikula - 13.06.2007



i Kacpero - 21.10.2009



Fotogaleria rodzinna
szantrapa
wto, 27 lut 2007 - 21:52
Ja gdzieś do 4 miesiąca miałam tylko dopochwowe
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post wto, 27 lut 2007 - 21:52
Post #3

Ja gdzieś do 4 miesiąca miałam tylko dopochwowe

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
konto_usunięte
wto, 27 lut 2007 - 22:25
Belcia to nie chodzi o to, że usg przez powloki brzuszne może zaszkodzić.
chodzi o to, że we wcześniutkiej ciaży dopochwowo jest wszystko widać, co przez brzuch może byc utrudnione icon_smile.gif
więc to kwestia dokladności diagnostycznej, a nie bezpieczeństwa- możesz byc spokojna icon_smile.gif
pozdrowienia dła Ciebie i Malucha!!
konto_usunięte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,236
Dołączył: pią, 05 sty 07 - 19:24
Nr użytkownika: 9,663




post wto, 27 lut 2007 - 22:25
Post #4

Belcia to nie chodzi o to, że usg przez powloki brzuszne może zaszkodzić.
chodzi o to, że we wcześniutkiej ciaży dopochwowo jest wszystko widać, co przez brzuch może byc utrudnione icon_smile.gif
więc to kwestia dokladności diagnostycznej, a nie bezpieczeństwa- możesz byc spokojna icon_smile.gif
pozdrowienia dła Ciebie i Malucha!!

--------------------

Belcia
czw, 01 mar 2007 - 22:31
dziewczyny - dziekuje za odpowiedzi. Uspokoiłyście mnie, teraz wiem, ze co najwyzej malo zaobacze na usg na tym etapie ciazy! Pozdrawiam. icon_smile.gif icon_smile.gif
Belcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 63
Dołączył: śro, 22 lis 06 - 18:40
Nr użytkownika: 8,627




post czw, 01 mar 2007 - 22:31
Post #5

dziewczyny - dziekuje za odpowiedzi. Uspokoiłyście mnie, teraz wiem, ze co najwyzej malo zaobacze na usg na tym etapie ciazy! Pozdrawiam. icon_smile.gif icon_smile.gif
Hania-17
śro, 21 mar 2007 - 09:48
Ja w 7 tc miałam robione usg dopochwowe!!
Hania-17


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,365
Dołączył: nie, 18 lut 07 - 14:34
Nr użytkownika: 11,189




post śro, 21 mar 2007 - 09:48
Post #6

Ja w 7 tc miałam robione usg dopochwowe!!

--------------------
Daria 28.08.2007r
Mateusz i Michał 24.11.2010r
Michalku NIGDY o TOBIE nie zapomnimy [*]
szantrapa
śro, 21 mar 2007 - 11:44
CYTAT(Hania-17)
Ja w 7 tc miałam robione usg dopochwowe!!


No i? tak przecież się robi.
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post śro, 21 mar 2007 - 11:44
Post #7

CYTAT(Hania-17)
Ja w 7 tc miałam robione usg dopochwowe!!


No i? tak przecież się robi.

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
h-ania
wto, 27 mar 2007 - 17:29
tak jak dziewczyny wyzej pisały. Ja tylko dodam,ze ja w czasie ciazy zmieniłam ginekologa,bo pierwszy robił mi na zmiane usg,albo badanie na fotelu gin. które nie wiadomo czemu miało służyć,taka typowa "macanka" wkurzyłam sie i poszłam do innego (na poczatku 6 miesiaca ciazy) ten zrobił mi 2x usg + 2 na lepszym usg,tylko dlatego ze coś go niepokoiło.a wogole to jest zdania,że JAK NAJMNIEJ USG,chyba że jest taka konieczność-zagrożona ciąża itp.,dziecko źle znosi usg,czy malutkie czy juz w zaawansowanej ciazy. Dziecko odbiera to jako straszny pisk i czuje sie zagrożone mimo ze jest w brzuchu mamy... Widac to dobrze na usg 3D,b.czesto dziecko wykrzywia twarz jakby chciało płakać,jest niezadowolone -to spostrzeżenia mojego ginekologa.
h-ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: nie, 18 mar 07 - 02:55
SkÄ…d: ElblÄ…g
Nr użytkownika: 12,077




post wto, 27 mar 2007 - 17:29
Post #8

tak jak dziewczyny wyzej pisały. Ja tylko dodam,ze ja w czasie ciazy zmieniłam ginekologa,bo pierwszy robił mi na zmiane usg,albo badanie na fotelu gin. które nie wiadomo czemu miało służyć,taka typowa "macanka" wkurzyłam sie i poszłam do innego (na poczatku 6 miesiaca ciazy) ten zrobił mi 2x usg + 2 na lepszym usg,tylko dlatego ze coś go niepokoiło.a wogole to jest zdania,że JAK NAJMNIEJ USG,chyba że jest taka konieczność-zagrożona ciąża itp.,dziecko źle znosi usg,czy malutkie czy juz w zaawansowanej ciazy. Dziecko odbiera to jako straszny pisk i czuje sie zagrożone mimo ze jest w brzuchu mamy... Widac to dobrze na usg 3D,b.czesto dziecko wykrzywia twarz jakby chciało płakać,jest niezadowolone -to spostrzeżenia mojego ginekologa.
judyta1701
śro, 28 mar 2007 - 12:22
Ja na samym poczatku mialam robione badania usg dopochwowe,bo lekarz nie mogl okreslic czy jestem w ciazy bo zwyklym badaniu (to byl 5 tydzien).Pozniej zapisalam sie do innego lekrza juz takiego na prowadzenie ciazy ale on co miesiac robil mi usg brzucha a nie robil zadnych badan.Dwa tygodnie temu trafilam do szpitala z krwawieniem i tam prowadzil mnie naprawde dobry lekarz.teraz chodze juz do niego.Wczoraj bylam na wizycie i slyszalam bicie mojego malego skarba w brzuszku,fantastyczne uczucie icon_biggrin.gif
judyta1701


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 108
Dołączył: śro, 28 mar 07 - 11:42
SkÄ…d: Okolice Warszawy
Nr użytkownika: 12,427

GG:


post śro, 28 mar 2007 - 12:22
Post #9

Ja na samym poczatku mialam robione badania usg dopochwowe,bo lekarz nie mogl okreslic czy jestem w ciazy bo zwyklym badaniu (to byl 5 tydzien).Pozniej zapisalam sie do innego lekrza juz takiego na prowadzenie ciazy ale on co miesiac robil mi usg brzucha a nie robil zadnych badan.Dwa tygodnie temu trafilam do szpitala z krwawieniem i tam prowadzil mnie naprawde dobry lekarz.teraz chodze juz do niego.Wczoraj bylam na wizycie i slyszalam bicie mojego malego skarba w brzuszku,fantastyczne uczucie icon_biggrin.gif
angel0025
śro, 28 mar 2007 - 12:24
ja do konca 3 miesiaca mialam tylko dopochwowe. nie bylo widac maluszka przez brzuszek
angel0025


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 77
Dołączył: pią, 16 mar 07 - 15:16
SkÄ…d: police
Nr użytkownika: 12,028




post śro, 28 mar 2007 - 12:24
Post #10

ja do konca 3 miesiaca mialam tylko dopochwowe. nie bylo widac maluszka przez brzuszek

--------------------
user posted image
czekamy na Ciebie DOMINISIU :)
user posted image
> jakie usg we wczesnej ciąży?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 26 kwi 2024 - 18:33
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama