Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Strach przed włamywaczem

> 
Ammm
pon, 07 sty 2013 - 21:48
Od pewnego czasu (kilka dni) Kaja boi, że ktoś się do nas włamie zabierze ją lub zabierze coś, co do niej należy (pod naszą nieobecność).

Początkowo bała się tylko wieczorem i w nocy. Skończyło się tym, że musiałam ją wziąć do swojego łóżka, mimo, że ona nigdy nie spała razem z nami, bo bym musiała co 10 minut do niej latać. Od wczoraj mówi o tym też w dzień (dodatkowo boi się, że już jest ktoś w domu). Mówi o tym w zasadzie BEZ PRZERWY.

I już nie wiem, co robić, bo nie ukrywam, że zaczynam tracić cierpliwość. Próbowałam wszystkiego: zapewniamy ją, że jest w domu bezpieczna, że jesteśmy obok. Pokazaliśmy jej zabezpieczenia w domu, nawet uruchomiliśmy alarm na próbę. Próbowaliśmy obracać to w żart (nie śmiać się z niej, nie zrozumcie mnie źle), odwracać uwagę, ignorować. A ona dalej swoje.

Ale tak prawdę mówiąc, nie wygląda mi na bardzo przerażoną. Wydaje mi się, że jak pierwszy raz zawołała mnie w nocy, to coś się jej śniło i bała się naprawdę. A potem zauważyła, że to działa i to wykorzystuje.

Nie przychodzi mi do głowy nic takiego, co mogło wywołać u niej ten lęk (jeżeli jednak jest prawdziwy).

Jakiś czas temu (niecałe pół roku temu) bała się stracić mnie choć na chwilę z oczu. Przeszło samo.

Pomóżcie, bo oszaleję.

Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post pon, 07 sty 2013 - 21:48
Post #1

Od pewnego czasu (kilka dni) Kaja boi, że ktoś się do nas włamie zabierze ją lub zabierze coś, co do niej należy (pod naszą nieobecność).

Początkowo bała się tylko wieczorem i w nocy. Skończyło się tym, że musiałam ją wziąć do swojego łóżka, mimo, że ona nigdy nie spała razem z nami, bo bym musiała co 10 minut do niej latać. Od wczoraj mówi o tym też w dzień (dodatkowo boi się, że już jest ktoś w domu). Mówi o tym w zasadzie BEZ PRZERWY.

I już nie wiem, co robić, bo nie ukrywam, że zaczynam tracić cierpliwość. Próbowałam wszystkiego: zapewniamy ją, że jest w domu bezpieczna, że jesteśmy obok. Pokazaliśmy jej zabezpieczenia w domu, nawet uruchomiliśmy alarm na próbę. Próbowaliśmy obracać to w żart (nie śmiać się z niej, nie zrozumcie mnie źle), odwracać uwagę, ignorować. A ona dalej swoje.

Ale tak prawdę mówiąc, nie wygląda mi na bardzo przerażoną. Wydaje mi się, że jak pierwszy raz zawołała mnie w nocy, to coś się jej śniło i bała się naprawdę. A potem zauważyła, że to działa i to wykorzystuje.

Nie przychodzi mi do głowy nic takiego, co mogło wywołać u niej ten lęk (jeżeli jednak jest prawdziwy).

Jakiś czas temu (niecałe pół roku temu) bała się stracić mnie choć na chwilę z oczu. Przeszło samo.

Pomóżcie, bo oszaleję.



--------------------

aleks324
piÄ…, 08 gru 2017 - 21:14
a co z tym strachem dalej
_______________________
https://lineatrade.net/produkty/pojemniki-p...row-toaletowych
aleks324


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: pią, 08 gru 17 - 21:13
Nr użytkownika: 51,088




post piÄ…, 08 gru 2017 - 21:14
Post #2

a co z tym strachem dalej
_______________________
https://lineatrade.net/produkty/pojemniki-p...row-toaletowych

Posty w temacie
Ammm   Strach przed wÅ‚amywaczem   pon, 07 sty 2013 - 21:48
Gosia z edziecka   Co mi przyszÅ‚y do gÅ‚owy... Po pierwsze zaÅ‚oży...   wto, 08 sty 2013 - 10:21
Ammm   Dzieci sie na przykÅ‚ad nie kradnie, bo one wrzesz...   wto, 08 sty 2013 - 13:16
Inkusia   Mnie przed oczami pojawiÅ‚y siÄ™ po przeczytaniu T...   wto, 08 sty 2013 - 10:27
Ammm   Macie jeszcze jakieÅ› pomysÅ‚y? Dotychczasowe nie ...   piÄ…, 11 sty 2013 - 19:50
aisha1111   może pobawcie siÄ™ we wÅ‚amywacza, żeby maÅ‚a zo...   piÄ…, 11 sty 2013 - 20:41
zilka   Chyba musisz przeczekać, Mela też miaÅ‚a taki ok...   sob, 12 sty 2013 - 05:39
Å›rubka   Nie wiem skÄ…d taki strach, ale ostatnio niestety ...   czw, 24 sty 2013 - 10:11
Ammm   No tak, Å›rubka, ale nie sÄ…dzÄ™, żeby piÄ™ciolat...   czw, 14 lut 2013 - 12:54
zilka   No tak, Å›rubka, ale nie sÄ…dzÄ™, żeby piÄ™ciolat...   czw, 14 lut 2013 - 12:57
Magawit   Zilka może być bliska prawdy-takie uporczywe i p...   czw, 14 lut 2013 - 15:55
Ammm   Też siÄ™ zastanawiaÅ‚am czy to nie temat zastÄ™pc...   czw, 14 lut 2013 - 22:40
Mama Anka   A nie slyszala gdzies w wiadomosciach o tej malej ...   czw, 14 lut 2013 - 23:00
Ammm   Nie sÅ‚yszaÅ‚a raczej. Nie oglÄ…damy wiadomoÅ›ci p...   nie, 17 lut 2013 - 10:04
kotka12   Moja córka też ma taki lÄ™k.Zawsze przed snem sp...   Å›ro, 03 kwi 2013 - 11:32
MamaBasi   Moja Basia też miaÅ‚a kiedyÅ› takie lÄ™ki. Jak pr...   Å›ro, 03 kwi 2013 - 13:50
Ammm   U nas trochÄ™ lepiej. Nawet jak rozwiazywaÅ‚yÅ›my ...   nie, 07 kwi 2013 - 07:49
Ammm   U nas trochÄ™ lepiej. Nawet jak rozwiazywaÅ‚yÅ›my ...   nie, 07 kwi 2013 - 07:49
Kolorowa Mama   Może dzieci faktycznie gdzieÅ› to zasÅ‚yszaÅ‚y, c...   pon, 22 kwi 2013 - 09:42
kaska2909   Witam, strach, lÄ™k, niepokój to objawy pÅ‚ynÄ…ce...   piÄ…, 30 wrz 2016 - 22:41
aleks324   a co z tym strachem dalej _______________________ ...   piÄ…, 08 gru 2017 - 21:14
> Strach przed wÅ‚amywaczem
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 22:58
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama